Автомагистрала Струма.

Маршрути, хотели, заведения, проблеми на пътя
Потребителски аватар
KOKO ГЕОРГИЕВ
Мнения: 1110
Регистриран на: Вто 25 яну 2005 15:38
Автомобил: AUDI A8 4.2 Quattro + FORD Galaxy
Двигател: AUW 2001
Местоположение: София

Re: Автомагистрала Струма.

Мнениеот KOKO ГЕОРГИЕВ » Чет 29 окт 2015 22:24


tosco написа: черногледи бастуни! )

Извинявам се за отклонението, но явно обичаш да се заяждаш!
Точно новите отсечки на Тракия още миналата година вече имаха дефекти.
Какъв е смисълът да се бърза и после да се ремонтира почти веднага?
За да си начешат крастата индивиди бързащи незнайно по какви причини?
Предлагам поне някой да напише вече нормално ли се пътува или има още довършителни работи.




Потребителски аватар
tosco
Мнения: 73
Регистриран на: Чет 19 фев 2015 14:56
Автомобил:
Двигател:

Re: Автомагистрала Струма.

Мнениеот tosco » Чет 29 окт 2015 22:53


Ами НЕ, не обичам да се заяждам. Но, темата е за магистрала Струма, как е, що е , добре ли се пътува.
И очаквам да добия информация, преди да съм минал сам по въпросната.
Поличтическите изказвания и мнения относно кой я е открил и защо и кога, въобще не ме интересуват.
Ако Теб Те вълнуват, има си политически теми (ако няма, отвори си) и коментирай там.
Ясно ми е, че се строи некачествено и бързо, но поне се прави нещо.
Факт е и, че по магистралите в пъти намалаха смъртните случаи. в сравнение второстепенните шосета.


Потребителски аватар
Exell
Мнения: 2232
Регистриран на: Пет 29 апр 2005 17:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Все НякъДе

Re: Автомагистрала Струма.

Мнениеот Exell » Нед 01 ное 2015 20:13


Ще споделя лично мнение :

ПЛЮСОВЕ:
+ Разстоянието се скъси
+ За 45 минути стигам до "столицата"
+ Вече не минавам през населени места и ограничения от 50 км./ч.
+ От точка А /Благоевград/ до точка Б /София/ пътувам без да се тормозя дали селянина с/у мен е пиян/дрогиран и
дали ще реши да изпреварва 20 см. преди колата ми!!!!!

МИНУСИ:
- Малко неравности /2-3 по новия участък/
- ..... маААалко по-голям разход на гориво , но естествено той зависи от средната скорост !

За месец минавам разстоянието около 10 пъти в продължение на години и колкото и да мразя "рязането на лентички" не мога да не се съглася , че пускането на точно тази магистрала ме направи поне малко щастлив :)


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19698
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Автомагистрала Струма.

Мнениеот Vlad777 » Нед 08 ное 2015 23:20


Бързото придвижване е неоспоримо. Днес стигнахме за 2 ч. и 15 минути от Еко-то в Княжево до пистата на Серес (около 215 км).

Определено очаквах по-високо качество на изпълнение на магистралата като за толкова пари. Последният лот от 37 км е излязъл 359 милиона лева с ДДС. Най-вече обратните виражи на острите завои и вълните по пътя са доста странни за чисто нова магистрала, която струва по близо 10 милиона на километър. Чудя се колко време ще изкара до първите ремонти...


gugun4u
Мнения: 531
Регистриран на: Сря 21 авг 2013 11:16
Автомобил: VW Golf 5
Двигател: 1.9 TDI 2007
Местоположение: София

Re: Автомагистрала Струма.

Мнениеот gugun4u » Пон 09 ное 2015 17:58


И аз мога да споделя добри впечатления и от новата част на "Струма" и от "Марица". На "Струма" имаше още довършителни дейности на места, но те бяха по - скоро около самата магистрала, отколкото по нея. За "Марица" минах вчера - идеална. Дано и след зимата да са в същото състояние, в което и сега - на хубавото лошо немога да кажа. Виж по "Тракия", на места има леки вибрации в ремонтираните лятото части, което е тъпо.


Потребителски аватар
G3
Мнения: 1549
Регистриран на: Пет 09 фев 2007 23:49
Автомобил: Vw Sharan 7M
Двигател: 2.8 v6 204ps 4motion Ha METAH
Местоположение: КалифорНия

Re: Автомагистрала Струма.

Мнениеот G3 » Пет 13 ное 2015 21:28


Vlad777 написа:Бързото придвижване е неоспоримо. Днес стигнахме за 2 ч. и 15 минути от Еко-то в Княжево до пистата на Серес (около 215 км).

Определено очаквах по-високо качество на изпълнение на магистралата като за толкова пари. Последният лот от 37 км е излязъл 359 милиона лева с ДДС. Най-вече обратните виражи на острите завои и вълните по пътя са доста странни за чисто нова магистрала, която струва по близо 10 милиона на километър. Чудя се колко време ще изкара до първите ремонти...


И като добавим ,че магистралата е в постоянни наклони ту на горе ту на долу в няколко стотин метра. Завой вероятно с цел по малко работа с машини и разходи. Платната са изградени върху мека земя и ще има свлачища както имаше в предния лот. Тази магистрала се прави за дълги години напред а е направена по възможно най-лесния евтин и прост начин на изработка. В тази магистрала правите отсечки са 5бр по 1км - жалка работа като изпълнение стария път нямаше толкова наклони и завой. Иначе се пътува много по бързо и е удоволствие но вероятни няма да е дълго.


Потребителски аватар
Lupender
Мнения: 708
Регистриран на: Съб 29 окт 2011 18:22
Автомобил: SEAT Cordoba
Двигател: TDI 1.9 ASV
Местоположение: Благоевград

Re: Автомагистрала Струма.

Мнениеот Lupender » Сря 18 ное 2015 16:25


Поради бързане (да се пусне предизборно) новата отсечка на АМ "Струма" от Дупница до Благоевград е опасна, вече станаха първите сакатлъци. Дори в момента продължават довършителните работи. Няма ограда и излизат животни, мантинелата я довършиха едва преди няколко дена, работи се по поставянето на знаци, довършват се канавки и водостоци... с други думи по трасето е пълно с тежка пътно-строителна техника през няколко километра. Пътната настилка не е равномерно гладка, на места е сбръчкана (като на вълни) и се усеща притрисане при каране. Това както и да е, но ми се струва, че габаритите на са баш като за магистрала (сравнено с Хемус и Тракия), както и завоите и баирите. В момента е типична картина камиони да изпреварват атмосферки на газ каращи с по 70-80 км/ч по нанагорнището. Сещам се и за още един неприятен ефект - осветлението в тунелите, особено ако караш нощем и влезеш в тунела, направо те заслепява - получава се много рязка смяна на осветеността... и все пак и се кефя (на магистралката).


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12794
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Автомагистрала Струма.

Мнениеот Zdravko Zankov » Сря 18 ное 2015 16:41


Lupender написа: Сещам се и за още един неприятен ефект - осветлението в тунелите, особено ако караш нощем и влезеш в тунела, направо те заслепява - получава се много рязка смяна на осветеността...


За мен това е голяма простотия.
Тунелите денем трябва да са осветени ярко,нощно време просто да бъдат със сигнална маркировка,че навлизаш в тунел.


Потребителски аватар
escrime
Мнения: 3070
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 10:34
Автомобил: X218 [ex VW137 R53 typ53i]
Двигател: OM642

Re: Автомагистрала Струма.

Мнениеот escrime » Чет 19 ное 2015 16:17


Преди две седмици пътувах до Сандански и обратно и споделям впечатленията и на останалите.
Качеството ми се стори незадоволително като за чисто нов път.
На места има доста неприятни неравности и обратен наклон на пътя във виражите.

Ще добавя и още нещо - има няколко участъка, на които дори в тихо време се усещаше много неприятен челен/страничен вятър. Явно има условия да се получават пориви и духа толкова силно, че почти измества колата в съседната лента. :confused
Има сложени предупредителни знаци за вятър - обръщайте им внимание. icon_idea

Бързото пътуване и удобството на магистралата не мисля, че има какво да ги коментирам.

Последна промяна от escrime на Чет 19 ное 2015 16:38, променено общо 1 път.


IRRITATING
Мнения: 2102
Регистриран на: Чет 29 ное 2012 15:32
Автомобил: VW Passat
Двигател: AVF
Местоположение: София

Re: Автомагистрала Струма.

Мнениеот IRRITATING » Чет 19 ное 2015 16:22


На мен ми направи впечатление,че шумоизолационните пана са поставени на бетонов фундамент и някой ако се целне там не ми се мисли какво ще стане.


Потребителски аватар
MAX75
Мнения: 116
Регистриран на: Нед 10 яну 2010 15:40
Автомобил: VW Passat 1997
Двигател: AFN
Местоположение: Bulgaria

Re: Автомагистрала Струма.

Мнениеот MAX75 » Сря 20 апр 2016 10:29


Интересува ме от София посока Благоевград къде трябва да се слезне от магистралата за Рилският манастир


Потребителски аватар
lokva
Мнения: 832
Регистриран на: Сря 07 яну 2009 20:34
Автомобил: Passat 3c
Двигател: CBAB 2008
Местоположение: Гоце Делчев Hamburg

Re: Автомагистрала Струма.

Мнениеот lokva » Сря 20 апр 2016 21:54


слиза се на Бараково... отбивката е по известна и като антените



Върни се в “Пътеводител”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 115 госта