София - Лом: От къде?

Маршрути, хотели, заведения, проблеми на пътя
petar_a
Мнения: 254
Регистриран на: Вто 27 окт 2009 10:45
Автомобил: VW BORA 2.0 115
Двигател: AQY 1999
Местоположение: Montana

Re: София - Лом: От къде?

Мнениеот petar_a » Сря 20 сеп 2017 9:19


Неприятни са стръмните павирани участъци при влизане в Лом от Монтана до моста на р.Лом,и от същият мост до края на Лом по посока Козлодуй.
Ако вали са и опасни!
Иначе Лом-Ковачица е прав и нов път.Става за някои тестове с мотоциклет :wink .След това от Ковачица до Г.Цибър,както се изрази колегата Одаджииски, е ръбав,но с кола спокойно се поддържат 100км/ч.Изкачването около Г.Цибър е най-лошият участък-пропаднал от свачища сравнително нов път.С малка скорост се преминава без никакъв проблем.След това изкачване до Козлодуй е много изкърпван отново ръбав път,но с кола спокойно се кара с около 100км/ч.




ma_in
Мнения: 147
Регистриран на: Нед 27 апр 2008 18:27
Автомобил: Passat B2 _ Passat B5 _ Octavia 2
Двигател: JN _ ACK _ BMM
Местоположение: София

Re: София - Лом: От къде?

Мнениеот ma_in » Сря 20 сеп 2017 11:16


Аз на 90% избирам през Витиня. Тези 20-30 км се избиват стократно от нерви. Последно минах през Петрохан пролетта и колкото и да е правен пътя си е направо счупен. Караш на места добре, после 10 км гледаш да не спукаш гума. Това от една страна. От друга пътуването преминава като едно рали. Всички майстори на малоумията си правят сбирка и се надпреварват кой да падне в дерето. И накрая, тъй като повечето хора пътуват когато и останалите - петък и неделя, нещата си вървят бавно. Не знам как се взима за 2 часа, сигурно в полунощ, но на мен ми отне 3.


Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: София - Лом: От къде?

Мнениеот vucata » Сря 20 сеп 2017 11:30


Реших да пътувам днес, като ще пътувам през Искърското дефиле, Мездра, Враца, Козлодуй. Утре сутринта, Козлодуй-Лом. После ще се върна в Козлодуй, а в петък ще бия една черта Козлодуй-Монтана-Петрохан-София.


Golf_go
Мнения: 18
Регистриран на: Пет 29 фев 2008 14:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: София - Лом: От къде?

Мнениеот Golf_go » Сря 20 сеп 2017 12:03


Току що се връщам от Берковица през Петрохан.. пътят е добре в участъка до Петрохан, от там до Костинброд е сиромашка черга! То кръпка връз кръпка, ръбове и дупки, чудо...

Иначе в тоя отрязък на деня-между 8ч.до 10ч. беше слабо натоварен, та се пътува сравнително спокойно.
Дано съм бил полезен. :)



Върни се в “Пътеводител”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 33 госта