Автомагистрала Марица

Маршрути, хотели, заведения, проблеми на пътя
Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19695
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Автомагистрала Марица

Мнениеот Vlad777 » Пет 30 окт 2015 8:53


Тъй като магистрала Марица вече е отворена, пускам тема за коментари за пътната обстановка там. 117 км от Първомай до Капитан Андреево.

Интересно ми е сега по нея за колко време се стига от София до Свиленград?




Потребителски аватар
НарКол
Мнения: 888
Регистриран на: Чет 31 мар 2011 8:00
Автомобил: Polo Classic
Двигател: AFT
Местоположение: София

Re: Автомагистрала Марица

Мнениеот НарКол » Пет 30 окт 2015 9:07


Очакваме включване от колегата betaserk. :mhihi
Теоретично сега трябва да намалеят катастрофите и жертвите, защото Е80 (ако все още се води така де) вече няма да минава през селата на югоизток от Пловдив.


Потребителски аватар
Tipsy
Мнения: 1073
Регистриран на: Сря 13 окт 2010 21:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: НЕ СЪМ ОТ СОФИЯ

Re: Автомагистрала Марица

Мнениеот Tipsy » Пет 30 окт 2015 10:26


Моля Ви, спрете му асфалта и трикольорните лентички, ако трябва му скрийте и ножиците!
Това е едно недоразумение. Магистрала е само в мечтите на някои хора.

Участъка от с. Капитан Андреево до възела за Гърция не е ремонтиран, само на места закърпен, а и дупки има значително много.
Участъка от Любимец до Харманли в лявата лента е ужасен, крив и с дупки. Преди дни гледах, че са започнали ремонти дейности по него, но като се има предвид, че същите места се ремонтираха и юни месец не вярвам да издържат до нова година. Последния път май са запълвали дупките по този иновативния метод, за който говориха в новините и около дупките винаги имаше разпръснати малки камъчета, които са доста опасни за високоскоростен път и ако стане поднасяне ще обвинят несъобразената скорост.
Участъка от възела за Гърция до Свиленград, който го откриха началото на юни на места вече е изкривен.
По отсечката Харманли - Димитровград/Хасково/т.н. Лот 2/, която я откриха средата на тази година, все още текат ремонтни дейности.


Потребителски аватар
KOKO ГЕОРГИЕВ
Мнения: 1110
Регистриран на: Вто 25 яну 2005 15:38
Автомобил: AUDI A8 4.2 Quattro + FORD Galaxy
Двигател: AUW 2001
Местоположение: София

Re: Автомагистрала Марица

Мнениеот KOKO ГЕОРГИЕВ » Нед 01 ное 2015 15:49


Tipsy, ще се радвам "колегата" tosco да прочете твоя пост и да си помисли дали сме "черногледи бастуни", както ме е нарекъл в темата за магистрала "Струма".
За него нормално било да се строи дори абсолютно некачествено и важното било по-бързо да се откриват отсечките.
Това, че после всичко ни излиза през г.за и пак ще ни бръкнат дълбоко в джоба онези с лентичките явно не ги вълнува подобни непукисти. :eek


Потребителски аватар
Tipsy
Мнения: 1073
Регистриран на: Сря 13 окт 2010 21:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: НЕ СЪМ ОТ СОФИЯ

Re: Автомагистрала Марица

Мнениеот Tipsy » Нед 13 дек 2015 2:21


Измина повече от месец откакто откриха лот 1, за щасие ми се е налагало да пътувам не повече от 2 пъти в посока. Все още текат ремонтни дейсности, все още на места пътя не е почистен от пръстта. За сега дупки няма, но пък неравности има - да не забравяме, че е само на малко повече от месец, до пролетта няма да е така.


Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: Автомагистрала Марица

Мнениеот vucata » Нед 13 дек 2015 7:57


Аз пътуввах преди 2-3 седмици... Имаше буци кал, найлони навсякъде. Най-готино е като започне да свършва магистралата и трябва да се включиш в движението в посока София. Завой с готини неравности, направо те изхвърля. Абе да им се изхождам на работата.....


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19695
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Автомагистрала Марица

Мнениеот Vlad777 » Нед 13 дек 2015 10:57




Потребителски аватар
Tipsy
Мнения: 1073
Регистриран на: Сря 13 окт 2010 21:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: НЕ СЪМ ОТ СОФИЯ

Re: Автомагистрала Марица

Мнениеот Tipsy » Нед 13 дек 2015 11:39


Надминаха ми очакванията. Мислих си, че ще изкара поне 3 месеца преди нещо такова да се случи. На снимката освен пукнатините се забелязва и една вдлъбнатина, предполагам не е отводнителен канал


Потребителски аватар
Tipsy
Мнения: 1073
Регистриран на: Сря 13 окт 2010 21:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: НЕ СЪМ ОТ СОФИЯ

Re: Автомагистрала Марица

Мнениеот Tipsy » Пон 22 фев 2016 12:28


http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=1553560
Пореден ремонт... а такова профилактика, в рамките на 4 месеца.


Потребителски аватар
niki300
Мнения: 129
Регистриран на: Нед 16 авг 2015 15:32
Автомобил:
Двигател:

Re: Автомагистрала Марица

Мнениеот niki300 » Сря 06 апр 2016 17:30


Как е магистрала, досега не съм пътувал по нея, но другата седмица ще ми се наложи, ще бъда много благодарен,ако някой ми даде актуална информация.


Потребителски аватар
gr_kanev
Доктора
Мнения: 5650
Регистриран на: Пон 09 окт 2006 9:01
Автомобил: VW Transporter T5 2006
Двигател: AXD
Местоположение: Търговище

Re: Автомагистрала Марица

Мнениеот gr_kanev » Нед 10 апр 2016 18:51


След второто ми минаване смея да твърдя,че платното посока от Оризово до ПВ Д-град/Хасково е много по-добре,отколкото обратната посока.
Там където са правили ремонтите си се усеща.Най-голямото пропадане,което се усеща е някъде на 29/30км. (изостаналия участък преди завършването) Крайно неприятно е и дано се вземат мерки за отстраняването му.
Дилатационните фуги на всички мостови съоръжения се усещат доста.
Ремонтираните участъци на Тракия са еквивалентни на ЛОТ 1,в някои случаи и по-комфортни.Като цяло магистралата си е добра,с изключение на проблемните участъци,които не са малко.
Това е моето мнение,дано я поддържат тази магистрала.

тук с просто око можете да видите най-лошото пропадане,а като минете ще го усетите доста неприятно


Информацията е от ТУК, има и снимки, и още много мнения и информация.


Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: Автомагистрала Марица

Мнениеот vucata » Вто 12 апр 2016 9:27


Минах онзи ден вечерта в посока Хасково. Добре е, въпреки проливния дъжд, шахтите смогваха и нямаше вода по платната. Дори и при 100-120км/ч не се усещаше, че е мокра настилката. Наистина е по-добре след ремонта. Утре ще пробвам другата страна. А интересното беше, че лампите светеха само долу...качих се в посока Димитровград- егати мрака......

П.с

Добре е и в двете посоки. Хубавото е, че вечерта в неделя като пътувах имаше доста парчета гуми от ТИР-ове. Вчера ги нямаше вече. Още се чудя, защо не са довършили мястото за отдих....


Потребителски аватар
Tipsy
Мнения: 1073
Регистриран на: Сря 13 окт 2010 21:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: НЕ СЪМ ОТ СОФИЯ

Re: Автомагистрала Марица

Мнениеот Tipsy » Пет 13 май 2016 21:53


Скоро не съм хейтвал пътната обстановка. Не бях карал скоро по новите участъци от магистралата, но вчера като минах винетката ми се отлепи от стъклото и ритуално се самозапали.
Участъка Харманли-Хасково/Димитровград почти не е мръднал, но за сметка на това по-новият му събрат Хасково/Димитровград-Пътен възел Оризово се предава с всеки изминал ден. На няколко места е кърпено от край до край и преминаването е толкова "плавно", че ако не държиш здраво волана може да навлезеш в другото платно. На преминаването през един от мостовете имах чувството, че ще се отлепя от асфалта. Една от кръпките се нуждаеше от ремонт след ремонта.
Ще видя утре как е в обратна посока, предполагам не по-зле.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19695
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Автомагистрала Марица

Мнениеот Vlad777 » Сря 27 юли 2016 21:30




Потребителски аватар
Tipsy
Мнения: 1073
Регистриран на: Сря 13 окт 2010 21:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: НЕ СЪМ ОТ СОФИЯ

Re: Автомагистрала Марица

Мнениеот Tipsy » Чет 28 юли 2016 14:39


Ако обърнете внимание на клипчето ще забележите, че проблемните участъци са без маркировка, което говори, че скоро са били кърпени. Точно кръпките са поддали, а в следващата емисия новини, след този запис, работниците заявяват, че ползват супер-мега-гига-турбо матеряли и тези кръпки няма как повече да създават проблеми.



Върни се в “Пътеводител”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 47 госта