Новите винетки в Германия

Маршрути, хотели, заведения, проблеми на пътя
Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8352
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Новите винетки в Германия

Мнениеот samo_pechka » Нед 03 яну 2016 20:34


Съвсем изключих за планираното въвеждане на винетки за леки коли в немско от 2016-та. Та днес карах извънградско и чак като се прибрах преди малко се сетих. Порових/четох едно друго . Според инфото из нета не виждам да са въведени ( все още ) един линк http://www.mittelbayerische.de/bayern-n ... 25555.html С Бг регистрация съм.




Потребителски аватар
AugustinerFan
Мнения: 265
Регистриран на: Нед 19 апр 2015 2:22
Автомобил: Mini Cooper SD
Двигател: 2017
Местоположение: München

Re: Закупуване и внос на автомобил от Германия

Мнениеот AugustinerFan » Пон 04 яну 2016 0:03


Общо взето мислят това: http://www.bmvi.de/SharedDocs/DE/Artikel/K/prognose-infrastrukturabgabe.html , като най-скъпата такса за лек автомобил ще е 130 евро годишно, зависи коя година е колата,бензин или дизел.Даден е пример с Поло 1.2 ТСИ с първа рег.2013 г. - годишна такса 24 евро. Голф 5 дизел с първа рег. 2003 - годишна такса 180 евро но минава тавана от 130 евро и съответно годишната такса ще е 130е. Още се разправят с Брюксел тъй като от там твърдят че това е дискриминация спрямо чуждестранните шофьори, но предполагам че ако ги пуснат ще има гратисен период в който ще предупреждават.Лично аз не съм виждал знаци по магистралите.


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8352
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Закупуване и внос на автомобил от Германия

Мнениеот samo_pechka » Пон 04 яну 2016 17:41


За немските регистрации-ясно , ще е част от дължиния им данък , но пък няма да превишават сумата която са плащали преди ( за данък ) . Т.е. ще плащат същите пари, каквито са давали преди , но с " вградена" в сумата и винетката . И ще са им служебно начислени. По-важно е за тези дето не са с немски регитрации. Те ще си плащат ел.винетка ( мисля ) . Периодите някъде ги мернах, не се сещам , но ще бъде примерно за 10дни/ два месеца/ година ( по подобие на австрийската).


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Новите винетки в Германия

Мнениеот Vlad777 » Пон 04 яну 2016 19:03


Разделих мненията в нова тема, защото не са свързани с покупка на автомобил от Германия.


Потребителски аватар
AugustinerFan
Мнения: 265
Регистриран на: Нед 19 апр 2015 2:22
Автомобил: Mini Cooper SD
Двигател: 2017
Местоположение: München

Re: Закупуване и внос на автомобил от Германия

Мнениеот AugustinerFan » Пон 04 яну 2016 20:23


samo_pechka написа:По-важно е за тези дето не са с немски регитрации. Те ще си плащат ел.винетка ( мисля ) . Периодите някъде ги мернах, не се сещам , но ще бъде примерно за 10дни/ два месеца/ година ( по подобие на австрийската).


Halter von nicht in Deutschland zugelassenen Fahrzeugen können zwischen einer Vignette für 10 Tage, 2 Monate oder 1 Jahr wählen und sie über das Internet buchen. Zusätzlich ist die Einbuchung an Vertriebsstellen, z. B. an Tankstellen, möglich. Jahresvignetten können zu jedem Zeitpunkt im Jahr ihre Gültigkeit erlangen und haben dann jeweils 12 Monate Gültigkeit.


Днес питах един приятел,управител на бензиностанция от веригата "Арал",човека хабер си няма кога ще ги пускат :stumm


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8352
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Новите винетки в Германия

Мнениеот samo_pechka » Пон 04 яну 2016 22:03


Vlad777 написа:Разделих мненията в нова тема, защото не са свързани с покупка на автомобил от Германия.

Благодаря Влади.
Предполагаемите цени ще са следните, засега са все още като предложение :
-10дни : 10 Ойро
-2мес.: 20 ойро
–годишна :
Бензинови коли : 103,04 ойро
Дизелови коли : 112,35 ойро
Прочетено тук https://www.bussgeldkatalog.org/pkw-maut/
Хубавото на годишните е, че са от дата до дата.
Ще са електронни.
Глобите за без винетка, ще са от порядъка на 150 до 260ойро , в зависимост дали ще е първо и вече второ нарушение . http://bussgeldkatalog.kfz-auskunft.de/pkw-maut.html


Потребителски аватар
AugustinerFan
Мнения: 265
Регистриран на: Нед 19 апр 2015 2:22
Автомобил: Mini Cooper SD
Двигател: 2017
Местоположение: München

Re: Новите винетки в Германия

Мнениеот AugustinerFan » Пон 18 апр 2016 9:09


Предната събота бях на гости на колега и приятел от форума :beer , та като се прибирах към Мюнхен малко преди Хаар ми направи впечатление пътен знак "Maut" и се сетих за темата но не съм чувал още нищо по въпроса.


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Новите винетки в Германия

Мнениеот инжектопляктор » Пон 18 апр 2016 9:16


И в Германия ли винетки? :(


Потребителски аватар
vanko_VW
Мнения: 2380
Регистриран на: Сря 03 окт 2007 11:36
Автомобил: Ford Focus
Двигател:
Местоположение: Враца/из България и чужбина

Re: Новите винетки в Германия

Мнениеот vanko_VW » Чет 21 апр 2016 18:34


Бе да ти кажа за Германия има за кво да се плаща ама тук за кв да плащаме, вчера от Видин до Враца съм пътувал 120км за 2.30 часа, а в Германия ги минавам за 1 час, а по темата в вторник си тръгнах и винетки не видях да има, а минал съм 1000км и не са ме закачали, предполагам че ако е имало да съм го разбрал с някоя глобичка :)


Потребителски аватар
golfer
The Мaster of PERNIK TUNING performancе
Мнения: 7369
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 9:55
Автомобил: Gandalf the Grey
Двигател: 368kw LPG
Местоположение: oberbayern
Контакти:

Re: Новите винетки в Германия

Мнениеот golfer » Пет 22 апр 2016 22:42


AugustinerFan написа:.... ми направи впечатление пътен знак "Maut" и...

ама не си видял нарисуваното камионче... :mhihi :mhihi :mhihi
старо е това и е комичен случай > http://www.sueddeutsche.de/muenchen/ebe ... -1.2569194


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Новите винетки в Германия

Мнениеот Vlad777 » Пет 30 дек 2016 9:29


По темата с таксите в Германия има някакво развитие: http://www.dw.com/en/eu-neighbors-push-back-against-germanys-road-toll-plans/a-36608915

Общо взето за тези, които не разбират английски:
:arrow През 2015 г. Германия предвижда тол такси за чужденците, които обаче местните не плащат, а им се приспада от данъците за автомобила. Това решение обаче не се приема от Европейската Комисия като дискриминация;

:arrow На 1 декември 2016 г. ЕК и транспортният министър на Германия постигат съгласие;

:arrow Новата схема е таксите да зависят от замърсяването, което генерира автомобила. Поставени са граници от 2.50 до 20.00 евро за 10 дни (в зависимост от евро сертификата на колата), годишната такса е ограничена в рамките на до 130 евро;

:arrow Въпреки това съседните на Германия страни продължават да смятат новата такса за дискриминационна, тъй като германците все пак ще получават данъчни облекчения, които другите граждани на ЕС няма да получават. Поради тази причина Холандия, Австрия, Белгия и Дания може да заведат дела;

:arrow За сега не се знае от кога ще влязат в сила новите такси в Германия.



Върни се в “Пътеводител”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 29 госта