Пътуване от Плевен през Румъния до Австрия

Маршрути, хотели, заведения, проблеми на пътя
Потребителски аватар
JoRko_TaiSanA
Мнения: 90
Регистриран на: Съб 31 яну 2009 3:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Пътуване от Плевен през Румъния до Австрия

Мнениеот JoRko_TaiSanA » Нед 10 апр 2016 16:57


Предстои ми пътуване до Австрия с кола, възнамерявам да обиколя магазини и пазар за 2-ра употреба техника и евентуално ако си харесам разни неща да се прибера пълен на връщане :mhihi Планирания маршрут е Австрия-Унгария-Румъния-България. За първи път ще правя подобно пътуване и се интересувам, от разни подробности, за новите неща ще запазя касовите бележки, но за тези който са Н-та употреба от пазара трябва ли да имам някакви документи??? Австрия временно не е в Шенген, ще пътувам с лична карта и международен + още един само с лична карта. Приемам всякакви съвети :exclaim Ще се радвам да се включат хора с опит в пътуване зад граница.




Потребителски аватар
vanko_VW
Мнения: 2380
Регистриран на: Сря 03 окт 2007 11:36
Автомобил: Ford Focus
Двигател:
Местоположение: Враца/из България и чужбина

Re: Пътуване до Австрия

Мнениеот vanko_VW » Сря 13 апр 2016 17:24


Гледам си от Плевен та предполага ще излезеш на Русе, не съм излизал от там но като гледам маршрута ти е
Плевен-Русе-Букурещ-Питещи-Сибиу-Тимишоара-Арад(това е все Румъния) после почваш Сегет-Кечкемет-Будапеща(околовръсното, да се не забиеш вътре)-Гьор(това е Унгария) и след това следваш табела Никелсдорф и Виена, всъщност незнам на къде в Австрия си се запътил?
Винетка за Румъния(3евро за 7 дни) и Унгария(около 10евро, но ще те излъжат в курса, така че си приготви повече за там, мисля че ако платиш с карта не могат да те "метнат") купуват се на будки след като влезеш в страната, за Австрия ти е стикер, 8.80 има го на влизане на Шел.

На Будапеща има много камери, абе като щяло си спазвай законите на всякъде, че в Европа не е като в БГ.
Друго ако те интересува за пътища питай, за покупките не мога да ти помогна, аха в Унгария не зареждай гориво, ако ти се наложи плащай с карта, но не и в кеш :exclaim


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8376
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Пътуване до Австрия

Мнениеот samo_pechka » Сря 13 апр 2016 18:38


Винетката в Унгария- на първата бензиностанция , плащане с карта ( за предпочитане ) . И да- горивото им е качествено на унгарците, но е едно от най-скъпите . Аз избягвам там да зареждам .
Предлагам за Румъния един друг алтернативен и не лош маршрут , който се ползва и от мен почти винаги: Джюрджю- Жилава - ( Ок.път Букурещ) - Питещи-Крайова- Дробета Т.С..- Тимишоара- Ченад. Има на големите градове окол.шосета . Движението е по-слабо спрямо горният маршрут .
За Унгария си вземи големия талон на колата ( особено ако ще дърпаш платформа или ремарке , също и талона големия и за него ). Валидни прегледи , застраховки и т.н.. Служителите по границата говорят добре български :)
С лични карти да се пътува няма проблем.


Потребителски аватар
Vidol Nikolov
Мнения: 2148
Регистриран на: Чет 22 яну 2009 12:22
Автомобил: Jetta 1.6
Двигател: PN
Местоположение: ---

Re: Пътуване до Австрия

Мнениеот Vidol Nikolov » Сря 13 апр 2016 18:51


Като човек минавал 2 пъти през Румъния ,СИЛНО НЕ ТИ Я ПРЕПОРЪЧВАМ.
За някакви си там евро разлика да се размотаваш по карпатите толкова много часове,просто не си струва.
Да не говорим,че през Сърбия до Австрия ще стигнеш мнооого по-бързо.


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8376
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Пътуване до Австрия

Мнениеот samo_pechka » Сря 13 апр 2016 19:05


Да, има предимства и "недостатъци" през Сърбия :) , но поне на отиване може преспокойно да мине оттам :th_up на връщане обаче...зависи какво си е купил и носи :)


Потребителски аватар
JoRko_TaiSanA
Мнения: 90
Регистриран на: Съб 31 яну 2009 3:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Re: Пътуване до Австрия

Мнениеот JoRko_TaiSanA » Вто 19 апр 2016 22:32


Благодаря на включелите се макар и със закъснение :mhihi .
Пътуването мина без проблеми по маршрута. 6 евро дунав мост 2, 3 евро винетка Румъния. 25 евро винетка Унгария и Австрия ей тука нещо май ни преметнаха, но здраве да е :mhihi През Румъния наистина се минава малко бавничко. Проблеми по границите не съм имал, пътищата навсякъде са на ниво, след излизането от България. :exclaim Гориво зареждане от България и после направо в Австрия. Като документи, лични карти и допълнителни застраховки на стойност около 5лв, голям талон не сме носили и не са ни искали, казаха че ако е от новите няма проблем, гражданската трябва да има в полицата и на латинаца, ако случайно няма се вади допълнение от застрахователя. Винетка за Румъния се купува веднага след границата, за Унгария и Австрия от Унгария на няколко километра след влизането има тир паркинг от където се купува.
Лек път на пътуващите!


Потребителски аватар
AugustinerFan
Мнения: 265
Регистриран на: Нед 19 апр 2015 2:22
Автомобил: Mini Cooper SD
Двигател: 2017
Местоположение: München

Re: Пътуване до Австрия

Мнениеот AugustinerFan » Сря 20 апр 2016 10:55


Само с 5 евро са ви завъртяли, по прицип 11 евро е седмичната винетка за Унгария и 8,80 евро е 10 дневна винетка за Австрия.Чувал съм и за по-лоши случаи :th_up


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8376
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Пътуване до Австрия

Мнениеот samo_pechka » Сря 20 апр 2016 12:27


На бензиностанция с карта е някъде под десетина ойро мисля беше ( за Унгария де). И колеги не давайте на тия "кожодери" по разни будки пари за винетката . На първата бензиностанция с карта и сте по курса за деня. а не двойно пари за същото


lyubomir minev
Мнения: 75
Регистриран на: Нед 02 мар 2014 12:47
Автомобил: VW Bora 1.9 TDI
Двигател: AGR 1998

Re: Пътуване до Австрия

Мнениеот lyubomir minev » Сря 20 апр 2016 17:22


На тия будки в Унгария ми взеха 45 евро за винетки за там,Словакия и Чехия,голяма набутвация,ама като ми беше за 1-ви път и тоя с мен вика аз все от тука си вземам,ама как да е ,мъжко дупе 1 път се е.е.


Потребителски аватар
vanko_VW
Мнения: 2380
Регистриран на: Сря 03 окт 2007 11:36
Автомобил: Ford Focus
Двигател:
Местоположение: Враца/из България и чужбина

Re: Пътуване до Австрия

Мнениеот vanko_VW » Сря 20 апр 2016 19:40


samo_pechka написа:На бензиностанция с карта е някъде под десетина ойро мисля беше ( за Унгария де). И колеги не давайте на тия "кожодери" по разни будки пари за винетката . На първата бензиностанция с карта и сте по курса за деня. а не двойно пари за същото

Ако си и симпатичен ще ти дадат с карта, ако не си няма :screwy
Преди малко се прибрах от Германия, но отиване на бензиностанция в Унгария заредих с карта, но не иска да и платя винетката с карта, а в кеш за да може да ме цака с курса.


Потребителски аватар
JoRko_TaiSanA
Мнения: 90
Регистриран на: Съб 31 яну 2009 3:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Re: Пътуване до Австрия

Мнениеот JoRko_TaiSanA » Нед 24 апр 2016 7:47


За някой държави може да се купува онлайн винетка.



Върни се в “Пътеводител”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 156 госта