Русе-Несебър от къде

Маршрути, хотели, заведения, проблеми на пътя
Потребителски аватар
Rqhovo
Мнения: 424
Регистриран на: Пон 13 апр 2009 18:06
Автомобил: Passat B3
Двигател: 1Y 1991
Местоположение: Русе
Контакти:

Русе-Несебър от къде

Мнениеот Rqhovo » Съб 25 юни 2016 8:07


Здравейте колеги предстои ми пътуване Русе-Несебър и се чудя от къде да мина.Едния ми вариант е през Варна,другия през Бургас,третия Русе-Айтос-Несебър.През Варна ми ясно какво е състоянието на пътя и трафика.Интересуваме как е през другите два маршрута.Мерси предварително.




Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8293
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Русе-Несебър от къде

Мнениеот Stivi » Съб 25 юни 2016 8:21


Карай си по "царския път" през Варна и не се занимавай с експерименти,в най-лошия случай може да попаднеш в някоя колона по изкачванията след Обзор,ама не е фатално !


Потребителски аватар
siso_k
Мнения: 1221
Регистриран на: Вто 10 авг 2010 9:29
Автомобил: 1999 VW Golf
Двигател: AKL
Местоположение: Ветровития град
Контакти:

Re: Русе-Несебър от къде

Мнениеот siso_k » Съб 25 юни 2016 8:35


През Ришкия проход пътят е хубав - нов е и е широк, кара се перфектно, но от разклонението за Каблешково до Ахелой е кофти - дупки мисля че нямаше, но беше страшно неравен. На кръстовището за Ахелой в силния сезон се чака, след това пак се чака докато се изнижеш през селото, че има два светофара. От Поморие до не Несебър ако няма още задръствания, бих избрал този маршрут: Ришки проход -> Тракия-> Бургас -> Несебър.


Потребителски аватар
gergeto
Мнения: 3344
Регистриран на: Нед 10 апр 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Русе-Несебър от къде

Мнениеот gergeto » Съб 25 юни 2016 10:17


С две ръце съм за царския път-през Варна . Както казва колегата по-горе-Единствено след Обзор са малко тегави баирите,но ако няма ТИР-ове ,няма проблем.Миналата седмица слизах надолу до Южното през провадия,Старо ,Ново оряхово-110км ги взех за 2.5 часа.На връщане през Варна-2ч. с престоя в "Декатлон".Ришкия е хубав,но като цяло и там пътя е бавен.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13429
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Русе-Несебър от къде

Мнениеот kris11 » Сря 29 юни 2016 8:34


За да не се набуташ по бул Владислав и много светофари ти предлагам;
След летището и бизнес парка има стръмна отбивка в дясно, стоп и десен завой, кръгово - направо в посока езерото,следва още 1 кръгово / тръгваш в посока гарата покрай езерото/ , следват още 2 кръгови и светофар с ляв завой за качване на моста.
В посока града е по-натоварено след 16-16:30 часа.


Потребителски аватар
Spas
Модератор
Модератор
Мнения: 3690
Регистриран на: Нед 09 сеп 2007 11:51
Автомобил: VW Golf 2
Двигател: 1800 RP
Местоположение: София

Re: Русе-Несебър от къде

Мнениеот Spas » Пет 01 юли 2016 10:20


В никакъв случай през Ришкия проход, вчера минах от там, пътя е супер, но са го научили това тираджиите и беше мазало, пътува час и нещо до Карнобат, задминах около 10 камиона, супер натоварено е. Пътувай през Варна, най-добре е.


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Русе-Несебър от къде

Мнениеот Водния дух1 » Пет 01 юли 2016 19:04


То пък пътя Варна-Бургас хич не е натоварен нали...През Ришкия проход е най-добре според мен.Ама той автора сигурно вече се е върнал даже.


Потребителски аватар
Spas
Модератор
Модератор
Мнения: 3690
Регистриран на: Нед 09 сеп 2007 11:51
Автомобил: VW Golf 2
Двигател: 1800 RP
Местоположение: София

Re: Русе-Несебър от къде

Мнениеот Spas » Съб 02 юли 2016 7:24


Ами аз пътувам всеки месец по два-три пъти към Варна и Ришкия няма да го повторя....това на какво ти говори?


Потребителски аватар
Rqhovo
Мнения: 424
Регистриран на: Пон 13 апр 2009 18:06
Автомобил: Passat B3
Двигател: 1Y 1991
Местоположение: Русе
Контакти:

Re: Русе-Несебър от къде

Мнениеот Rqhovo » Нед 03 юли 2016 18:38


Ще се ходи края на месеца,но си подготвям маршрута от рано.Мерси за отговорите,през Варна ще е.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13429
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Русе-Несебър от къде

Мнениеот kris11 » Пон 11 юли 2016 7:32


Rqhovo написа:Мерси за отговорите,през Варна ще е.

Моли се и се кръсти в прохода по завоите да не настигнеш мамалигари. Набиват спирачки на 100м преди завой и се влачат.
Още на 1 я светофар на Сл.Бряг става яко задръстване. На втория светофар е по-добро положението.


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Русе-Несебър от къде

Мнениеот Водния дух1 » Сря 13 юли 2016 20:29


Карай за Бургас през София най-добре...Отвори мапса на гугъла и ще ти се изясни всичко.Пътя е Русе-Шумен-Карнобат-Айтос-Ахелой-Сл.бряг .Всяка година го пътувам 3-4 пъти-това е най-доброто .Колеги от СоФИя ,Пловдив ,Ст.Загора не могат да ти дадат верния път.Това е все едно ние от нашия край да даваме акъл от Враца към Петрич отде се минава най-кратко и по най-хубавия път.


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Русе-Несебър от къде

Мнениеот инжектопляктор » Сря 13 юли 2016 21:16


siso_k написа:През Ришкия проход пътят е хубав - нов е и е широк, кара се перфектно, но от разклонението за Каблешково до Ахелой е кофти - дупки мисля че нямаше, но беше страшно неравен. На кръстовището за Ахелой в силния сезон се чака, след това пак се чака докато се изнижеш през селото, че има два светофара.

Каблешково-Ахелой вардят и полицаи. По целият път ограничението е 60км/ч.
Най-удачно и умно е да се избяга от задръстването на Ахелой, като се мине през Каблешково-Медово-Тънково-Сл.Бряг и от там към Несебър. На кръстовището на Ахелой се чака по над 40 минути лятото.
Ама честно казано - все ми е едно. Колкото по-малко С, СА, Р и всякакви такива има, по-добре. За 5км щяха три пъти да ме изблъскат някакви пришълци, които си мислят, че карат самолети.
И авторът да се приготви - лятото в Несебър места за паркиране НЯМА, дори и платени, камо ли безплатни. Кихаш яко и вървиш пешачката доста. Дори евентуално мястото за настаняване да има някакво бледо подобие на паркинг, то уличките са такива тесни, маневрирането толкова трудно, толкова много еднопосочни има, че те отказват от всякакви подобни неща.
Аз като местен от региона избягвам лятото да влизам в Несебър с колата, както и Слънчев Бряг, освен при належаща нужда.


Потребителски аватар
Spas
Модератор
Модератор
Мнения: 3690
Регистриран на: Нед 09 сеп 2007 11:51
Автомобил: VW Golf 2
Двигател: 1800 RP
Местоположение: София

Re: Русе-Несебър от къде

Мнениеот Spas » Чет 14 юли 2016 8:38


Миналата седмица пак минах Варна-Бургас... е колкото и да е сезон, най-добре си е от там. Пътя хубав, има възможности за изпреварване, даже не беше и супер натоварено. Отидох до Бургас за час и малко.


Потребителски аватар
Rqhovo
Мнения: 424
Регистриран на: Пон 13 апр 2009 18:06
Автомобил: Passat B3
Двигател: 1Y 1991
Местоположение: Русе
Контакти:

Re: Русе-Несебър от къде

Мнениеот Rqhovo » Вто 19 юли 2016 16:06


Колега като не искаш да помагаш недей.За парко място не ме мисли има гараж за тази цел.


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Русе-Несебър от къде

Мнениеот dobrin » Сря 20 юли 2016 8:13


Пътувах събота от Свети Влас до Варна, неделя от Варна до Русе. Час и петнадесет минути Св. Влас - Варна (17:15-18:30 от адрес до адрес). Нормално каране, не особено натоварено движение, тук там имаше няколко камиона/автобуса, но нищо фрапиращо. Неделя Варна - Русе малко под два часа от адрес до адрес (12:20-14:10). Магистралата стига до разклона за София и Търново (около 90 км от Варна) - там карането си е песен и със 140 км в час километрите отлитат бързо. Пътят от края на магистралата до Русе (около 110 км) е на повечето места с три ленти, като две са в посока изкачване и почти винаги може да се изпреварват камиони или по-бавни автомобили. Общо - около три часа и малко за целия маршрут Свети Влас - Русе. Пътищата са ОК, няма някакви прекалено рискови места, може би с изключение на завоите между Сл. Бряг и Обзор, но разстоянието там е малко, а и има два - три участъка с по-дълги прави и възможност за изпреварване. Аз лично отново бих избрал пътя през Варна за този маршрут.



Върни се в “Пътеводител”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 151 госта