Проблем с паркиране

Маршрути, хотели, заведения, проблеми на пътя
Потребителски аватар
levonik
Мнения: 694
Регистриран на: Пон 15 авг 2005 19:58
Автомобил: T3 Caravele D
Двигател: CS 1985
Местоположение: Балчик

Re: Проблем с паркиране

Мнениеот levonik » Чет 06 окт 2016 12:54


Пешеходна зона? Как се реагира тогава и може ли само крайните 10 метра от улицата да са с такъв статут?
Молба към модератора: преместете темата, че с целия си акъл съм я забил явно на неправилно място. Моля за извинение!




IRRITATING
Мнения: 2102
Регистриран на: Чет 29 ное 2012 15:32
Автомобил: VW Passat
Двигател: AVF
Местоположение: София

Re: Проблем с паркиране

Мнениеот IRRITATING » Чет 06 окт 2016 13:10


Може да провериш и в пожарната дали не могат да им раздигат сцените и кашпите.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6156
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проблем с паркиране

Мнениеот VWGT » Чет 06 окт 2016 13:38


дай да я видим къде е тази улица
под пешеходна зона имам предвид като Витошка в София. В центъра на Пловдив също има пешеходна зона. Мисълта ми е, че ако си на такава "улица", няма как да имаш достъп с кола до входа/двора. Това може и да е причината да има знак забранено влизането, да има сцена и тн неща по улицата. Това е само като идея, най-добре си провери в общината защо и как.

Иначе това с пожарната е идея :) забравена тенджера със загоряло мляко пуши и смърди ужасно. Гаранция, че някой съсед ще викне пожарната. А тя в тези моменти гази наред :)
/това го казвам на майтап, с пожарната не трябва да се бъзикаме. Всяко заведение трябва да получи разрешително от пожарната. Има едни инспектори, които обикалят и проверяват. Но доколкото помня, се проверява само и единствено самото заведение, дали отговаря на противопожарните норми. Не знам дали проверяват и контролират и улицата от вън ... може да се попита наистина, но си мисля, че по-скоро не. Това е работа на полицията. Те пък действат според знаците, които се поставят от общината./


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Проблем с паркиране

Мнениеот dobrin » Вто 11 окт 2016 14:04


Такъв тип знаци, дори да са поставени законосъоразно, трябва да отчитат наличието на имоти, за които е необходим достъп. Най-често под тях се поставя уточнение, че не важат за живущи. Същото съм го виждал и в доста по-уредени градове и държави от нашите.
Няма никакво значение дали имаш или не паркомясто в двора - всеки има право по всяко време да вкара автомоил в собствения си двор.
Дори на бул. Витоша в София знаците забранено влизането не важат за зареждане в точно определени часове.
Първо трябва да се провери дали знакът е поставен правомерно. При всички положения е доста трудно да се издаде разрешение за поставяне на каквито и да е съоръжения върху самото пътно платно, независимо от това дали е забранено влизането на ППС по него. Бяха направили подобно нещо тук в София, но им заповядаха да го премахнат - беше пред едно заведение в центъра. Платили си служебен абонамент и т.н. измишльотини.
Имай предвид, че доста заведения предприемат действия по издаване на разрешително за нещо съвсем малко или разлчино, и на негова база правят чудеса. Нарушаването на пределите на разрешените дейности може да довете до пълно отнемане на разрешението за поставяне на временни обекти и със сигурност ще предизвика заповед за премахване на това, което е в повече.
С две думи - потърси си правата. Адвокат с добри познания и при нужда консултация с архитект ще помогнат доста в тази насока.


Потребителски аватар
levonik
Мнения: 694
Регистриран на: Пон 15 авг 2005 19:58
Автомобил: T3 Caravele D
Двигател: CS 1985
Местоположение: Балчик

Re: Проблем с паркиране

Мнениеот levonik » Вто 11 окт 2016 19:42


Благодаря на всички ви! Вдигнахте ми гарда!



Върни се в “Пътеводител”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 14 госта