Планирана нова система за винетки и тол такси от 2018 г.?

Маршрути, хотели, заведения, проблеми на пътя
Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6151
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Планирана нова система за винетки и тол такси от 2018 г.?

Мнениеот VWGT » Чет 22 фев 2018 10:14


Нищо няма да се случи. Това с номерата е подготовка и продухване на системата за електронната винетка от догодина.
Миналата година карах със сгрешен номер, т.е. винетката реално не беше за моята кола - проблеми 0.
Тази година направих като теб, купих годишна винетка на транзитен номер, КАТ да си поддържат базата, кой номер на коя кола съответства, но едва ли някой ще обърне внимание.




Потребителски аватар
toraborat
Мнения: 934
Регистриран на: Пет 19 апр 2013 22:09
Автомобил: VW Bora
Двигател: ASZ 2002
Местоположение: София

Re: Планирана нова система за винетки и тол такси от 2018 г.?

Мнениеот toraborat » Чет 22 фев 2018 10:17


В КАТ освен да ти допишат новия номер и да ти думнат печат на касовия бон.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6151
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Планирана нова система за винетки и тол такси от 2018 г.?

Мнениеот VWGT » Чет 22 фев 2018 10:21


Попринцип би трябвало да правят май това:

"
Номерът на автомобила се вписва и при покупката в квитанцията, която я придружава, заедно с ЕГН на шофьора. На запитване на екипа на ElhovoNews.info към “Разпространение на винетни стикери”, които е основният дистрибутор на винетки на територията на България обясниха, че от информацията с която разполагат от АПИ, при смяна на номерата на автомобил при смяна на собственост, приключване на лизингов договор и др., КАТ би трябвало да издадат служебна бележка за предходния регистрационен номер на автомобила, и че не би трябвало да се закупува нава винетка. Консорциумът ГДЗЗД “Разпространение на винетни стикери” бе избран за изпълнител в конкурса на Агенция “Пътна инфраструктура” за разпространение на винетните стикери на 11 декември 2009 г.
"

Специално питах хората от канала, има ли бележка за моя случай и те вдигнаха рамене, всичко било електронно вече. Аз с други ченгета по време на регистрацията работа не съм имал. Къде може да се попита?


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8289
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Планирана нова система за винетки и тол такси от 2018 г.?

Мнениеот Stivi » Чет 22 фев 2018 10:37


Те катаджийте не проверяват дали си я залепил истински или е на фолио /като въведат електронните много хора ще реват/ та какво остава да ти сравняват касовата бележка :a045


(bubsa)
Мнения: 234
Регистриран на: Пет 16 фев 2018 19:56
Автомобил: VW Golf
Двигател: ASZ 2003г
Местоположение: София

Re: Планирана нова система за винетки и тол такси от 2018 г.?

Мнениеот (bubsa) » Чет 22 фев 2018 11:23


Никога не са ми искали касовата бележка,а само поглеждат на джама и това е,но като се знам какъв съм карък сега ще ми поискат и кръщелното.
Питах го този на канала в КАТ,но той беше толкова кисел,че не ме отрази изобщо.
Не знам ако питам на някое ЕКО(от такава бензиностанция я купих) дали няма да може да допишат номера и да сложат един печат?
Този казус би трябвало да е уреден по някакъв начин,но никъде не откривам сериозно и еднозначно инфо по въпроса.


Потребителски аватар
Pet_rov
Мнения: 4412
Регистриран на: Сря 08 май 2013 16:16
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Шумен

Re: Планирана нова система за винетки и тол такси от 2018 г.?

Мнениеот Pet_rov » Чет 22 фев 2018 11:30


Аз работя в БГ пощи и при нас, като се продава винетка, задължително в програмата се отразява рег номер на автомобила. Без номер няма винетка.


(bubsa)
Мнения: 234
Регистриран на: Пет 16 фев 2018 19:56
Автомобил: VW Golf
Двигател: ASZ 2003г
Местоположение: София

Re: Планирана нова система за винетки и тол такси от 2018 г.?

Мнениеот (bubsa) » Чет 22 фев 2018 12:02


Pet_rov написа:Аз работя в БГ пощи и при нас, като се продава винетка, задължително в програмата се отразява рег номер на автомобила. Без номер няма винетка.

Това е така,но какво се случва с винетката при промяна на номера на МПС-то?


Потребителски аватар
Pet_rov
Мнения: 4412
Регистриран на: Сря 08 май 2013 16:16
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Шумен

Re: Планирана нова система за винетки и тол такси от 2018 г.?

Мнениеот Pet_rov » Чет 22 фев 2018 13:25


По закон нова винетка май, но според мен има и вариант да си носиш копие от договора за продажба, където се вижда стария номер на МПС-то.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6151
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Планирана нова система за винетки и тол такси от 2018 г.?

Мнениеот VWGT » Чет 22 фев 2018 17:43


къде в закона го пише, че трябва нова винетка, като АПИ са отговорили, че не трябва (цитирал съм няква медия горе).
в моя договор го няма номера, има само ВИН. Имам копие на временния талон, на който го има временния номер, освен него да нося ... ама това е някакво ТНТМ.

Казусът е много по-широкообхватен от временните номера, защото смяна на номер се налага при покупко-продажба, загуба на номер, изтичане на лизинг и кой знае колко още случая.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8289
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Планирана нова система за винетки и тол такси от 2018 г.?

Мнениеот Stivi » Чет 22 фев 2018 20:09


Достатъчно е винетката да бъде добре залепена ,никой катаджия няма да се заяжда за това че номера е друг-ясно е че е купена за тази кола,а не е "оборотната" на някой тарикат ! Ако някой е чул, за случай в който да е имало санкция за това ,че на касовата бележка е друг номер, да каже !


Потребителски аватар
Pet_rov
Мнения: 4412
Регистриран на: Сря 08 май 2013 16:16
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Шумен

Re: Планирана нова система за винетки и тол такси от 2018 г.?

Мнениеот Pet_rov » Чет 22 фев 2018 21:48


От 2009 до 2018 година са 9 години. Едва ли консорциумът е същият.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6151
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Планирана нова система за винетки и тол такси от 2018 г.?

Мнениеот VWGT » Чет 22 фев 2018 21:52


консорциумът не зная, но АПИ са си същите. И казусът е същия вече 10години и гугъл не намери по-конкретна и нова информация.


(bubsa)
Мнения: 234
Регистриран на: Пет 16 фев 2018 19:56
Автомобил: VW Golf
Двигател: ASZ 2003г
Местоположение: София

Re: Планирана нова система за винетки и тол такси от 2018 г.?

Мнениеот (bubsa) » Чет 22 фев 2018 23:18


Ще си карам така и дано няма някакви лоши последствия.
Междувременно цял ден не видях една патрулка да спра да ги попитам дали не знаят нещо по въпроса.При първа възможност ще го направя.


virus_2005
Мнения: 256
Регистриран на: Чет 04 яну 2007 22:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Планирана нова система за винетки и тол такси от 2018 г.?

Мнениеот virus_2005 » Пет 23 фев 2018 18:39


(bubsa) написа:Аз имам един въпрос на който не намирам отговор.
Купих си голфчето от провинцията и направо на тръгване му купих и годишна винетка.На бензиностанцията въведоха транзитния номер на касовата бележка,но какво се случва сега след като го регистрирах?Номера на колата не отговаря на номера в касовия бон,какво се прави при такава ситуация?!


ЗАКОН ЗА ПЪТИЩАТА

Чл. 10а. (8) Винетната такса се определя за всяко конкретно пътно превозно средство. Винетката, издадена срещу платената винетна такса, следва пътното превозно средство и в случай на прехвърляне на собствеността на пътното превозно средство, като запазва валидността си за срока, за който е издадена.


(bubsa)
Мнения: 234
Регистриран на: Пет 16 фев 2018 19:56
Автомобил: VW Golf
Двигател: ASZ 2003г
Местоположение: София

Re: Планирана нова система за винетки и тол такси от 2018 г.?

Мнениеот (bubsa) » Пет 23 фев 2018 19:21


virus_2005 написа:
(bubsa) написа:Аз имам един въпрос на който не намирам отговор.
Купих си голфчето от провинцията и направо на тръгване му купих и годишна винетка.На бензиностанцията въведоха транзитния номер на касовата бележка,но какво се случва сега след като го регистрирах?Номера на колата не отговаря на номера в касовия бон,какво се прави при такава ситуация?!


ЗАКОН ЗА ПЪТИЩАТА

Чл. 10а. (8) Винетната такса се определя за всяко конкретно пътно превозно средство. Винетката, издадена срещу платената винетна такса, следва пътното превозно средство и в случай на прехвърляне на собствеността на пътното превозно средство, като запазва валидността си за срока, за който е издадена.

Смяната на собствеността е ок,но не се споменава нищо за смяна на регистрационен номер :rolleyes



Върни се в “Пътеводител”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 24 госта