Ферибот Гърция (Игуменица) - Италия (Бриндизи или Бари)

Маршрути, хотели, заведения, проблеми на пътя
Потребителски аватар
passenger
Мнения: 843
Регистриран на: Пон 30 окт 2006 21:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София Б5 1.8 ADR, Газ / Бензин

Ферибот Гърция (Игуменица) - Италия (Бриндизи или Бари)

Мнениеот passenger » Чет 22 мар 2018 16:59


Извинявам се, намерих подобни теми но техните дати навеждат на това че информацуята в тях не е много актуална.

Предстои ми пътуване април месец до южна Италия и на пръв поглед най-удачният маршрут е с ферибота от Игуменица до Бриндизи или Бари.
В тази връзка имам следните въпроси, на които търся актуална информация:

- По всички сайтове виждам че има по 1 ферибот дневно (огромен кораб), който тръгва от Игуменица около полунощ. Дали някой има "прясна" информация от челен опит на място и да може да сподели има ли и други фериботи през деня и колко евентуално е техният брой. От уста на уста рабрах че има и по-малки кораби фериботи, който пътуват, но до колко това е вярно? Има ли сайт в който да се провери?

- Необходимо ли е предварителното закупуване на билети или да на място след като пристигна в Игуменица да свърша тази работа?

Предварително благодаря на отзовалите се.




Потребителски аватар
Курт Деликуртев
предупреждение за БАН
Мнения: 2116
Регистриран на: Нед 17 сеп 2017 12:40
Автомобил: Passat Variant 2001
Двигател: AWT
Местоположение: Филибето майна/ Щурград

Re: Ферибот Гърция (Игуменица) - Италия (Бриндизи или Бари)

Мнениеот Курт Деликуртев » Чет 22 мар 2018 20:12


Ферибоотите са повече от 1, аз лично съм пътувал от 2 пъти от Триест и 1 път от Анкона.

Анек Лайнс е едната фирма, другата е Супер Ф .... не си спомням вече.

Ако пътуваш за северна Италия не прави грешка да купуват билет до Бриндизи, разликата в цените не е голяма, ама после от Бриндизи до Венеция имаш много километри! Питай чичко Гугъл, той знае всичко.

Лек и безавариен път! :bishop


Потребителски аватар
Andonov
Мнения: 3925
Регистриран на: Вто 06 мар 2007 8:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол
Контакти:

Re: Ферибот Гърция (Игуменица) - Италия (Бриндизи или Бари)

Мнениеот Andonov » Пет 23 мар 2018 8:24


Аз пътувам често до Италия по суша и няколко пъти съм минавал по вода.
Фериботите са повече от един, но са по едно и също време с разлика около 30 мин и все са в полунощ от Игуменица - Бриндизи, Бари, Анкона. На връщане са в следобедните часове от 16.30.
Билетите, има малка вероятност (лятото е по натоварено) да няма свободно място. Аз като пътувам правя заявка през фирмата и ми пращат референтен номер с който после си вземам билет платен по банков път. Лятото платих Игуменица - Бари 90Е без каюта (за бус), като за пасажерите не взимат нито лев, но онзи ден Игуменица - Анкона вече вземат пари и за пасажера (в случая шофьора)
Игуменица - Бари - около 10ч е пътуването (400км)
Игуменица - Анкона - около 15ч е пътуването (800км)
"Dear Sir ,

The reservation is without cabin .
The price for the passenger is 68 euro and for the car is 89 euro .
The total price is 157,00 euro ."

Цените леко варират в зависимост от деня на седмицата и компанията, която ще ползваш.

Разписания http://truckferry.eu/bg/Gyrtsiya.c88
ето и примерна търсачка
https://www.ferries.gr/booking/

Игуменица - Анкона
https://tickets.ferries-booking.com/pri ... =296743412
Игуменица - Бари
https://tickets.ferries-booking.com/pri ... 1789602371

п.с. Ако вземеш двупосочен билет има отстъпка в цената, като пада на 135Е в посока
https://tickets.ferries-booking.com/pri ... =578108620

Така че си направи сметка кое желаеш и кое ще ти е по изгодно, като магистралите в Италия ти излизат средно около 0.12Е на километър и горивото по магистралите е много скъпо - от 1.50-1.80 Е
Триест - Фрeжус (тунела) около 90Е
Бари - Фрeжус около 110Е


Потребителски аватар
passenger
Мнения: 843
Регистриран на: Пон 30 окт 2006 21:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София Б5 1.8 ADR, Газ / Бензин

Re: Ферибот Гърция (Игуменица) - Италия (Бриндизи или Бари)

Мнениеот passenger » Пет 23 мар 2018 11:40


Ok, благодаря много.


Потребителски аватар
Andonov
Мнения: 3925
Регистриран на: Вто 06 мар 2007 8:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол
Контакти:

Re: Ферибот Гърция (Игуменица) - Италия (Бриндизи или Бари)

Мнениеот Andonov » Пет 23 мар 2018 12:29


superfast I.jpg
superfast I.jpg (97.07 KиБ) Видяна 18052 пъти
minoan line.jpg
minoan line.jpg (97.53 KиБ) Видяна 18052 пъти
Anek line.jpg
superfast XI.jpg



Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6148
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Ферибот Гърция (Игуменица) - Италия (Бриндизи или Бари)

Мнениеот VWGT » Вто 24 апр 2018 9:15


проучвам варианта за една лятна екскурзия, като в плановете влиза еднопосочно пътуване с фери от Италия към Гърция.
Като цяло крайната точка е Игуменица. Относно началаната ... в момента не знам. гледам, че най-краткото фери през Бриндизи е 10 часа, от Анкона е 15 часа (наистина ли такава е разликата във времето, при положение че разстоянието от Анкона е с 500 км повече?)

Ще пътувам с лека кола, 2 възрастни и едно дете. Сегаа ... различни сайтове показват различно инфо, някъде ми хващат колата и пътниците, другаде само колата като че ли ... цените които аз намерих до сега варират от 165 ойро от Брендзини и спане на паубата, до 500 ойро от Анкона с 2 легла.

https://www.aferry.bg - този сайт дава най-тънки цени, но няма възможност за избор на каюта, всички са на паубата. Предполагам зависи от ферито?
Колко излиза една каюта, или само легло ли се плаща?


ако това са видовете кабини https://www.superfast.com/adriatiki/en/ ... ation.html , на паубата пейки ли са? Закрити ли са? На паубата предполагам не се спи и комфорта е 0?


Потребителски аватар
Andonov
Мнения: 3925
Регистриран на: Вто 06 мар 2007 8:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол
Контакти:

Re: Ферибот Гърция (Игуменица) - Италия (Бриндизи или Бари)

Мнениеот Andonov » Вто 24 апр 2018 13:45


Времето за пътуване е около това което си описал. Не е пропорционално на разстоянието, защото фериботите от и за Анкона са най-големи и се движат с около 50км/ч, докато Бари и Бриндизи с около 40км/ч.
Ако не плащаш за каюта се спи по диваните и има една зала 'air seat', където понякога е трудно да се вредиш за място. По палубата са столове и маси да си пиеш кафето.
Разгледай сайтовете, които дадх по-горе и прецени сам какво да избереш и от къде. С каюта излиза много скъпо.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6148
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Ферибот Гърция (Игуменица) - Италия (Бриндизи или Бари)

Мнениеот VWGT » Вто 24 апр 2018 15:13


цяла сутрин ги ровя, все показва, че няма места и не дава оферти :( накрая изплю една оферта от Брендзини
- без каюта - 165 евракис
- каюта с две легла - 300 евркакис


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19662
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Ферибот Гърция (Игуменица) - Италия (Бриндизи или Бари)

Мнениеот Vlad777 » Вто 24 апр 2018 16:20


Малко ламерски въпрос, но в колата не може ли да си спиш?


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6148
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Ферибот Гърция (Игуменица) - Италия (Бриндизи или Бари)

Мнениеот VWGT » Вто 24 апр 2018 16:40


не. едва ли имаш достъп до нея


Потребителски аватар
fichtenweg
Мнения: 702
Регистриран на: Сря 13 юни 2007 9:01
Автомобил: Passat B5
Двигател: AHH
Местоположение: София

Re: Ферибот Гърция (Игуменица) - Италия (Бриндизи или Бари)

Мнениеот fichtenweg » Вто 24 апр 2018 17:00


Именно, колите ги наместват съвсем буквално на една боя разстояние. Нито можеш да влезеш нито да излезеш, а си представи ако поискаш да ходиш до тоалет примерно. А освен всичко друго оставането в автомобила е противно и на всякакви мерки за безопасност, в случай на авария с ферибота (да не казвам точно каква) като пътник на борда имаш шансове да се спасиш, а ако си блокиран в автомобила (особено що се отнася за малки пътници) шансовете ти се свеждат до нула. Това е и добър повод за подсещане да се вземат необходимите неща от колата за времето на разходката с лодка, че после чак на другия бряг.

При ползването на фери има следния трик, но не знам колко е приложим за италианските ферита (аз съм ползвал до Корфу). Ако ферито е само със задно товарене, се стремиш да си от последните натоварени коли, ако пък е с две товарни рампи - за предпочитане е да си от първите коли за да не чакаш много на излизане. Все пак мисля, че тези с една товарна рампа са само стари, дори е възможно вече да няма такива (особено от големите, модерни и бързи ферита до Италия)


Потребителски аватар
Andonov
Мнения: 3925
Регистриран на: Вто 06 мар 2007 8:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол
Контакти:

Re: Ферибот Гърция (Игуменица) - Италия (Бриндизи или Бари)

Мнениеот Andonov » Сря 25 апр 2018 7:42


Vlad777 написа:Малко ламерски въпрос, но в колата не може ли да си спиш?

Не е нужно. Има си хубави дивани и салон, както казах и се спи за няколко часа без проблем.
По принцип единствено само от/до Бриндизи /Грималди фери/ може да ходиш по всяко време до колата си. Бари и Анкона се заключва и малко преди слизане се пускат първо шофьорите на тировете, като показват билетите си и след това леки коли /бусове/ и пасажери.

Препоръчително е да се влиза накрая, защото после излизаш от първите и не губиш 1ч в чакане, докато се изнижат.
С малко повече упоритост и късмет може да се качите на палубата. Качването става от най-лявата страна с голямо изкачване.

fichtenweg написа:При ползването на фери има следния трик, но не знам колко е приложим за италианските ферита (аз съм ползвал до Корфу). Ако ферито е само със задно товарене, се стремиш да си от последните натоварени коли, ако пък е с две товарни рампи - за предпочитане е да си от първите коли за да не чакаш много на излизане. Все пак мисля, че тези с една товарна рампа са само стари, дори е възможно вече да няма такива (особено от големите, модерни и бързи ферита до Италия)

Само със задно товарене са. Тези от снимките ми са, които обслужват Италия - Гърция - Италия.



Върни се в “Пътеводител”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 22 госта