Пътя Шумен -> Слънчев Бряг

Маршрути, хотели, заведения, проблеми на пътя
Потребителски аватар
BECK0
Мнения: 464
Регистриран на: Съб 31 мар 2007 23:32
Автомобил: VW Passat B7
Двигател:
Местоположение: София

Пътя Шумен -> Слънчев Бряг

Мнениеот BECK0 » Вто 22 май 2007 8:15


Можеби ще ми предстои пътуване до Слънчев бряг и се чудя от къде да мина... има много по кратък маршрут през балкана или да си карам по царския път. Разликата е близо 60км, което хич не е малко, но ако е разбит пътя по краткия маршрут, не си заслужава. А дългия маршрут е през варна - само магистрала, само главен път .. Ако някой е пътувал скоро, да каже впечетленията си от двата пътя.




Потребителски аватар
gr_kanev
Доктора
Мнения: 5650
Регистриран на: Пон 09 окт 2006 9:01
Автомобил: VW Transporter T5 2006
Двигател: AXD
Местоположение: Търговище

Мнениеот gr_kanev » Вто 22 май 2007 8:41


Не ти препоръчвам пътя през Варна. Хубаво, че от Шумен до там е магистрала, обаче после започват приключенията (тесен за натоварването път, завои, изобилие на хора, избиващи комплексите си, а понякога и себе си или други хора). Най-добрия вариант :
Шумен - Смядово (всъщност може да не ходиш и до там - обаче не знам какво е състоянието на "локалния" път от Ивански до Кълново) - Кълново - Янково - Партизани - Комунари - Аспарухово - "Чудните скали" - Добромир - Билка - Дъскотна - Шиварово - Ябълчево - Айтос - Миролюбово - Изворище - Брястовец - Каблешково - Ахелой - Слънчев Бряг. Недостатъците на този маршрут са: леко кофти участък (но не свръх - просто малко чакъл) в продължение на 100 метра; малко по-тесен е, но се разминават 2 камиона :wink: ; по-голямата част от мостовете, които минаваш в тази посока, си без предимство, но пък за сметка на това почти няма движение; при Ахелой, където трябва да се включиш в пътя Бургас - Слънчев Бряг, те чака нерегулиран (със светофар имам предвид) ляв завой на сравнително натоварено движение. Предимството - почти няма движение, лек проход, хубав път (с изключение на оня участък от 100 метра, който споменах), и май е и най-краткия. Аз самият минах по този маршрут (но в обратна посока) в началото на октомври 2006, и утре живот и здраве същото отново ми предстои (пак от Сл. Бряг). Не те съветвам да минаваш през Ришкия проход и Карнобат (за да хванеш другата магистрала, тя и без друго е по-южно разположена, т.е. заобикаляш допълнително) докато някой не каже със сигурност, че огромните ями са запълнени качествено; също и "shortcut"-а Камчия - Съединение - Люляково - Череша - Вресово - Ябълчево (там изкривих 2 джанти на служебната Лада 2104 края на септември 2006, третата имаше "късмета" при обиколките около Камено и Нефтохима заради включването на новата магистрала, и само една оцеля без видими кривини).


Потребителски аватар
BECK0
Мнения: 464
Регистриран на: Съб 31 мар 2007 23:32
Автомобил: VW Passat B7
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот BECK0 » Вто 22 май 2007 14:30


Значи и аз предпочитам по този път, защото по не е натоварен въпреки и да има малко дупки (дано да не са много... кажи като пътуваш от по скорошните си впечетления какво мислиш) ще карам по бавно, но по сигурно от варна-бургас, че там както казваш избиват си комплексите ..


Потребителски аватар
The Red Guy
Мнения: 2402
Регистриран на: Чет 19 апр 2007 17:35
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот The Red Guy » Вто 22 май 2007 15:16


gr_kanev написа:Шумен - Смядово (всъщност може да не ходиш и до там - обаче не знам какво е състоянието на "локалния" път от Ивански до Кълново) - Кълново - Янково - Партизани - Комунари - Аспарухово - "Чудните скали" - Добромир - Билка - Дъскотна - Шиварово - Ябълчево - Айтос - Миролюбово - Изворище - Брястовец - Каблешково - Ахелой - Слънчев Бряг..

http://www.bgmaps.com/routing/result/ro ... 329f&pID=1
И аз ще пътувам до Сл. бряг утре, ама по тоя маршрут ми паднаха зъбите миналата есен :(. Минаваш през много села и ако ти е за сефте от там много се бавиш, много бавно се кара, средната ми скорост не е минавала 60 през този участък.


Потребителски аватар
gr_kanev
Доктора
Мнения: 5650
Регистриран на: Пон 09 окт 2006 9:01
Автомобил: VW Transporter T5 2006
Двигател: AXD
Местоположение: Търговище

Мнениеот gr_kanev » Вто 22 май 2007 15:21


The Red Guy написа:И аз ще пътувам до Сл. бряг утре, ама по тоя маршрут ми паднаха зъбите миналата есен :(. Минаваш през много села и ако ти е за сефте от там много се бавиш, много бавно се кара, средната ми скорост не е минавала 60 през този участък.

Кога пътуваш утре (може и да се засечем) ? Предпочитам да пътувам по-бавно, и да стигна 30 минути по-късно, но там, където искам, а не 30 години по-рано, ама в гробищата (не че не отиваме там всички рано или късно). Средна скорост 60 км/ч за път през балкана е повече от идеална.
П.П. Линка, който си дал от bgmaps се различава малко от този, който описах, и те прекарва през :censored: . Къде точно са ти изпадали зъбите миналата есен и с каква скорост ? Питам, защото минавам по този маршрут от няколко години - никакви ядове.

Последна промяна от gr_kanev на Вто 22 май 2007 15:28, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
Layer
Мнения: 6405
Регистриран на: Пон 29 яну 2007 20:15
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот Layer » Вто 22 май 2007 15:24


минавай си през варна.
вчера или оня ден ходих, все още няма много самообийци(не е натоварено)
а пътя е супер, няма дупки, спокоино си караш с 200 на места :D


Потребителски аватар
The Red Guy
Мнения: 2402
Регистриран на: Чет 19 апр 2007 17:35
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот The Red Guy » Вто 22 май 2007 15:27


Moйта 200 не може ги стигна. До 170, после почва да бачка ограничителя.
Колега, Кънев, сигурен ли си, че няма дупки по тоя път. Мене ми се еба мамата преди от там и голям го ядох докато открия пресечката от пътя Шумен-Карнобат към този път, едни храсти, едни дивотии бяха.

Последна промяна от The Red Guy на Вто 22 май 2007 16:12, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
Layer
Мнения: 6405
Регистриран на: Пон 29 яну 2007 20:15
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот Layer » Вто 22 май 2007 15:30


The Red Guy написа:Moйта 200 не може ги стигна. До 170, после почва да бачка ограничителя.
Колега, Канев, сигурен ли си, че няма дупки по тоя път. Мене ми се еба мамата преди от там и голям го ядох докато открия пресечката от пътя Шумен-Карнобат към този път, едни храсти, едни дивотии бяха.

карай ти си карай с толкова пак ще стигнеш(ама на завоите по бавно :wink:


Потребителски аватар
Cherepaha
Мнения: 951
Регистриран на: Вто 17 яну 2006 10:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Cherepaha » Вто 22 май 2007 15:34


Мамка му, мразя го тоя бетонен възел, ама и аз трябва да пътувам в петък ... :banghead:


Потребителски аватар
The Red Guy
Мнения: 2402
Регистриран на: Чет 19 апр 2007 17:35
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот The Red Guy » Вто 22 май 2007 15:37


Някой друг да е минавал наскоро по този shortcut?


Потребителски аватар
gr_kanev
Доктора
Мнения: 5650
Регистриран на: Пон 09 окт 2006 9:01
Автомобил: VW Transporter T5 2006
Двигател: AXD
Местоположение: Търговище

Мнениеот gr_kanev » Вто 22 май 2007 15:50


The Red Guy написа:Колега, Кънев, сигурен ли си, че няма дупки по тоя път. Мене ми се еба мамата преди от там и голям го ядох докато открия пресечката от пътя Шумен-Карнобат към този път, едни храсти, едни дивотии бяха.

Последно минах по него на 30 септември 2006 г., както вече писах, имаше един участък от 100 метра с чакъл, не беше болка за умиране. В планината асфалта е нов, гладък; дори и в селата няма дупки. Има участъци с вълни (но не са големи), но при внимателно каране (не с 170 !) няма проблеми. Отклонението малко преди Смядово (не това при Ивански !) се намира лесно.

Ако те притеснява чак толкова, и не е проблем да минеш 40-ина километра повече по гарантирано хубав път, следвай Русе - Разград - Търговище - Омуртаг - Котел - Петолъчката - Карнобат - оттам следва отклонение за магистралата - Бургас - Слънчев Бряг. Бих го предложил и на колегата от Шумен, ама при него е необосновано това обикаляне.

Последна промяна от gr_kanev на Вто 22 май 2007 15:58, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
BECK0
Мнения: 464
Регистриран на: Съб 31 мар 2007 23:32
Автомобил: VW Passat B7
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот BECK0 » Вто 22 май 2007 15:54


Викаш караш с 200 на места и няма самоубийци :005:


Потребителски аватар
The Red Guy
Мнения: 2402
Регистриран на: Чет 19 апр 2007 17:35
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот The Red Guy » Вто 22 май 2007 16:08


Кънев, за това отклонение ли ми говориш http://www.bgmaps.com/mappaint.asp?city ... 3a77bb8e3c


Потребителски аватар
gr_kanev
Доктора
Мнения: 5650
Регистриран на: Пон 09 окт 2006 9:01
Автомобил: VW Transporter T5 2006
Двигател: AXD
Местоположение: Търговище

Мнениеот gr_kanev » Вто 22 май 2007 16:12


The Red Guy написа:Кънев, за това отклонение ли ми говориш

Точно !


Потребителски аватар
The Red Guy
Мнения: 2402
Регистриран на: Чет 19 апр 2007 17:35
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот The Red Guy » Вто 22 май 2007 16:16


Натягам болтовете на пломбите и тръгвам от там! Ще пиша кво е станало!



Върни се в “Пътеводител”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 179 госта