Въпрос за пътуване до Македония

Маршрути, хотели, заведения, проблеми на пътя
turlaka
Мнения: 69
Регистриран на: Пон 12 дек 2005 13:41
Автомобил: PASSAT 1.9 TDI 130 hp Tiptronic
Двигател: AVF
Местоположение: София

Въпрос за пътуване до Македония

Мнениеот turlaka » Пон 21 яну 2019 17:52


Здравейте колеги. Ще пътувам до там, но никъде не намерих информация относно следното. Знам, че държат през зимата да имаш вериги. Аз имам, но са текстилни. Та, въпросът ми е някой знае ли дали ще ги "признаят" или ще ме глобят?
Освен това, ако някой се сети още нещо специфично, което се изисква, ще се раздвам да сподели. Това, което знам е, че искат аптечка, пожарогасител, въже, жилетка и вериги.
Благодаря предварително!




Потребителски аватар
Pichaga
Антиспамър №1
Антиспамър №1
Мнения: 16285
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:57
Автомобил: Opel Zafira B
Двигател: Z19DT
Местоположение: София
Контакти:

Re: Въпрос за пътуване до Македония

Мнениеот Pichaga » Пон 21 яну 2019 18:13


зелена карта към застраховката


mrsch66
Мнения: 289
Регистриран на: Чет 22 мар 2012 18:38
Автомобил: jetta 2
Двигател: ez 1986
Местоположение: praha

Re: Въпрос за пътуване до Македония

Мнениеот mrsch66 » Пон 21 яну 2019 18:41


Щом си тръгнал извън България значи едни истински вериги няма да те бутнат пък ако се наложи да ги ползваш са по-добри и сигурни.


Потребителски аватар
Lupender
Мнения: 708
Регистриран на: Съб 29 окт 2011 18:22
Автомобил: SEAT Cordoba
Двигател: TDI 1.9 ASV
Местоположение: Благоевград

Re: Въпрос за пътуване до Македония

Мнениеот Lupender » Пон 21 яну 2019 19:45


Имам лош опит с Македония! Виж всички документи на автомобила - ако е на твое име - добре, ако не е, трябва пълномощно. По принцип е по-лесно влизането, на изход има вариант да те тарашат македонските митничари за цигари, алкохол и пр. Внимавай с ограниченията на скоростта, имай предвид, че "магистралата" е платена (преди Скопие). Това е страната с най-много пътни знаци на километър, на мода са ограниченията от тира 70, 30, 50. Общо взето пътищата ги бива, но има полицаи и спират, като едно време при нас преди да излязат камери и пр.


Chakalesko
Мнения: 32
Регистриран на: Пон 01 окт 2018 20:38
Автомобил:
Двигател:

Re: Въпрос за пътуване до Македония

Мнениеот Chakalesko » Пон 21 яну 2019 20:06


Зелена карта и всички документи по колата да изрядни!!! :c020
Влизането е песен излизането е АДД ама не от страна ма МАКЕНСКАТА МИТНИЦА..... нашата МИТНИЦА ЯКО ТАРАШИ...
Последния път като бях ме в Делчево на връщане един приятел ги разтовариха на нашата граница а там никой не бе пушач :icon_lol . И на Делчево и на Крива паланка си спазвай правилника за движение!!!
Ходя често в Македония и до сега Полицай на пътя да спират не съм виждал а почти всяка седмица ходим на кръчми там :biggrin Пътищата не сам им добри но биват стига да не летиш няма да имаш проблем :c020
Препоръчвам ти да опиташ Лозовата ракия уникална е :stumm но консумирай с мярка :mrgreen


turlaka
Мнения: 69
Регистриран на: Пон 12 дек 2005 13:41
Автомобил: PASSAT 1.9 TDI 130 hp Tiptronic
Двигател: AVF
Местоположение: София

Re: Въпрос за пътуване до Македония

Мнениеот turlaka » Вто 22 яну 2019 11:29


Блгодаря колеги. Във връзка с казаното от колегата Lupender, че ако колата не е моя трябва пълномощно. Колата си е на мое име, но ще пътуваме двама и мислех да дам на другия да кара, а някъде прочетох, че дори и при наличието на собственика в колата пак можело да искат пълномощно за шофьора - някой знае ли за нещо такова?


Потребителски аватар
Lupender
Мнения: 708
Регистриран на: Съб 29 окт 2011 18:22
Автомобил: SEAT Cordoba
Двигател: TDI 1.9 ASV
Местоположение: Благоевград

Re: Въпрос за пътуване до Македония

Мнениеот Lupender » Вто 22 яну 2019 11:36


При мен се наложи да карам човек до летището в Скопие с колата на жена му. На влизане в Македония питахме ще има ли проблем, казаха, че не. После като тръгнах да излизам с колата от Македония стана егати цирка - колата не се води на мен, не съм нито съпруг на жената на която се води... Македонския полицай искаше да оставя колата там и да мина пеш!!! Изпаднах в обяснителен режим... цирк...
Но чак при наличие на собственика пълномощно?! Макар да не пречи ти да я прекараш през границата и тогава да кара другия човек.


turlaka
Мнения: 69
Регистриран на: Пон 12 дек 2005 13:41
Автомобил: PASSAT 1.9 TDI 130 hp Tiptronic
Двигател: AVF
Местоположение: София

Re: Въпрос за пътуване до Македония

Мнениеот turlaka » Вто 22 яну 2019 11:58


Благодаря колега, това си мислех и аз да направя :)


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Въпрос за пътуване до Македония

Мнениеот Водния дух1 » Вто 22 яну 2019 19:08


Макетата са си гадни. Гледайте всички документи да са наред. Мен даже ми искаха и техн.преглед.Да не ви казвам какво се случи ,като свирнах с клаксона да ми вдигнат бариерата щото чаках 10мин. ей-така с проверени документи.


turlaka
Мнения: 69
Регистриран на: Пон 12 дек 2005 13:41
Автомобил: PASSAT 1.9 TDI 130 hp Tiptronic
Двигател: AVF
Местоположение: София

Re: Въпрос за пътуване до Македония

Мнениеот turlaka » Чет 24 яну 2019 10:48


Благодаря колеги. Да не отварям нова тема, ще използвам тази да попитам за препоръки за хапване в Скопие. Някое място извън популярните, които ги има в TripAdvisor и подобни сайтове, някоя местна "перла", която не е много известна на туристите.


raTex
Мнения: 4
Регистриран на: Пон 11 мар 2019 11:39
Автомобил:
Двигател:

Re: Въпрос за пътуване до Македония

Мнениеот raTex » Пон 01 апр 2019 10:22


Как стои въпроса с газовите автомобили? Нашите накрайници ли ползват на газстанциите или други?



Върни се в “Пътеводител”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 16 госта