Въпрос към пътуващите през Сърбия? Актуална информация?

Маршрути, хотели, заведения, проблеми на пътя
Потребителски аватар
scirocco gt
Мнения: 1135
Регистриран на: Сря 06 апр 2005 19:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Въпрос към пътуващите през Сърбия? Актуална информация?

Мнениеот scirocco gt » Пон 25 фев 2008 8:26


Някой, ако е пътувал или има информация за преминаване през Сърбия, моля да сподели.Нека пишат само информираните :wink:




Потребителски аватар
DragoGT
1/8 перничанин
1/8 перничанин
Мнения: 10772
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 18:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот DragoGT » Пон 25 фев 2008 8:27


нямаш ядове
само спазвай ограниченията и бъди изряден с документите
магистралите се плащат

какво друго те интересува?


Потребителски аватар
dinko_bonev
Мнения: 1025
Регистриран на: Пет 30 дек 2005 13:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот dinko_bonev » Пон 25 фев 2008 9:38


DragoGT написа:нямаш ядове
само спазвай ограниченията и бъди изряден с документите
магистралите се плащат

какво друго те интересува?


:да:


Потребителски аватар
emdless4
Мнения: 638
Регистриран на: Пон 25 юли 2005 23:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: диана

Мнениеот emdless4 » Пон 25 фев 2008 9:50


миналата седмица се върнах от Београд, точно преди да започне митинга, ако тръгнеш около 6 ч. от София, няма никой на границата, и минаваш за 5 минути, паспортна проверка, питат те къде отиваш, митничаря те пита имаш ли нещо за деклариране и това е... Учудих се че все още има безмитни магазини, мислех че са ги затворили вече (само на излизане от БГ са, като се връщаш - няма:) има боро по 10 евро стека, и черен Джони Уокър по 15 евро:) ) Има 13 тунела, навързани един след друг - там е по-гадничко, но ги ремонтираха вече и се минават лежерно. Преди Ниш има една добра кръчмичка - всеки път спираме там - шкембе, всякакви други чорби, мешани скари - има едно разширение на пътя, с локални платна, разделени с мантинели, от лявата страна се пада, пише 24ч или нещо от сорта. После магистралата - 1070 динара, около 12 евро, и след 200 км някъде - Белград. Понататък не съм ходил. Общото впечатление е че там пътищата са някакси.... по-прави :) Дупки не се поставят от местните власти по шосетата. Общо взето за 5 часа се минава София - Белград. А, още на влизане си смени пари на чейндж бюрата на границата - курса не е дървен, за разлика от тукашните курорти, граници, хотели и прочие. 82 динара за евро беше миналата седмица, колегите викат че се е дигнал малко. И както е казал колегата - спазвай ограниченията (общо взето), в Белград за каране в бус-лентата глобяват 3000 динара, а пешеходците, за разлика от у нас - имат предимство на пешеходна пътека и трябва да се спира :)


Потребителски аватар
Sara_Bold
Мнения: 1698
Регистриран на: Нед 29 яну 2006 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Sara_Bold » Пон 25 фев 2008 9:56


Когато пътувахме през Сърбия не ни спряха нито веднъж. Спазваш ограниченията много стриктно и ако видиш някой местен да лети, се залепяш за него :wink: Препоръчвам ти да си носиш динари, защото ако плащаш в евро магистралните такси всеки път ще те таксуват по различен курс!
Кажи, ако нещо друго те интересува!


Потребителски аватар
vaskoto1
майстор Падна ли ми!
Мнения: 11995
Регистриран на: Пон 12 юли 2004 16:34
Автомобил: Passat B35i
Двигател: AGG
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот vaskoto1 » Пон 25 фев 2008 10:11


не знам доколко ще съм меродавен защото пътувах октомври/ноември но бих ти препоръчал да пътуваш по светло.
няколко причини:
1. виждаш по отдалече засади на куки.
2. изпреварванията ще са ти доста по лесни а има елементи дето ще брадясаш зад тях... при планински път...
3. на магистралата от белград в 3 часа сутринта извадих ебаси нечовешкия рефлекс за да се размина с едно паве с размер на надгробен камък! :036: насред магистралата!
как го разминах-не ме питай... ей така в нищото...

за динарите-много е полезно! иначе те бръснат здраво по некффи извънземни курсове...
тоя на границата е колкото ще намериш и по софия-познай защо...mhihi така че може да смениш направо там.
ето и причина 4 за по светло-менячниците работят.

путарини-3бр.
1. 1050 динара. почва на около 80 км от границата и се плаща чак при белград. взимаш билетче на автомата и после по него плащаш. внимавай че понякога гледат билетчето (има час на него) и се заяждат за скорост.
2 и 3 са последователни и се плащат напред-по 400 динара и пътя е добър но двупосочен-внимавай с изпреварванията че дебнат педали.
и така до суботица. :wink:


Потребителски аватар
scirocco gt
Мнения: 1135
Регистриран на: Сря 06 апр 2005 19:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот scirocco gt » Пон 25 фев 2008 10:20


DragoGT написа:нямаш ядове
само спазвай ограниченията и бъди изряден с документите
магистралите се плащат

какво друго те интересува?
Неправилно си ме разбрал.Аз минавам през Сърбия три, четири път годишно.Въпроса ми беше при сега създалата се ситуация с Косово дали има проблем :wink:


Потребителски аватар
DragoGT
1/8 перничанин
1/8 перничанин
Мнения: 10772
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 18:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот DragoGT » Пон 25 фев 2008 10:25


аааааа :lol:

това не знам то много скоро стана...
ако ще ходиш посока немско не би трябвало да има проблеми


Потребителски аватар
scirocco gt
Мнения: 1135
Регистриран на: Сря 06 апр 2005 19:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот scirocco gt » Пон 25 фев 2008 10:26


DragoGT написа:аааааа :lol:

това не знам то много скоро стана...
ако ще ходиш посока немско не би трябвало да има проблеми

Женева, да видим новите бегачки :twisted:, а после на скиане :lol:


Потребителски аватар
emdless4
Мнения: 638
Регистриран на: Пон 25 юли 2005 23:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: диана

Мнениеот emdless4 » Пон 25 фев 2008 10:28


scirocco gt написа:
DragoGT написа:нямаш ядове
само спазвай ограниченията и бъди изряден с документите
магистралите се плащат

какво друго те интересува?
Неправилно си ме разбрал.Аз минавам през Сърбия три, четири път годишно.Въпроса ми беше при сега създалата се ситуация с Косово дали има проблем :wink:


еее тогава всичко изписано по-горе си го знаеш:) ... иначе едни колеги си идват утре, ще ги разпитам, аз пътувах по време на митинга и нямам инфо за след него, но предполагам че нямаш път към Косово, респективно - няма и да имаш проблеми, ако такива биха могли да съществуват.


Потребителски аватар
scirocco gt
Мнения: 1135
Регистриран на: Сря 06 апр 2005 19:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот scirocco gt » Пон 25 фев 2008 10:31


emdless4 написа:
scirocco gt написа:
DragoGT написа:нямаш ядове
само спазвай ограниченията и бъди изряден с документите
магистралите се плащат

какво друго те интересува?
Неправилно си ме разбрал.Аз минавам през Сърбия три, четири път годишно.Въпроса ми беше при сега създалата се ситуация с Косово дали има проблем :wink:


еее тогава всичко изписано по-горе си го знаеш:) ... иначе едни колеги си идват утре, ще ги разпитам, аз пътувах по време на митинга и нямам инфо за след него, но предполагам че нямаш път към Косово, респективно - няма и да имаш проблеми, ако такива биха могли да съществуват.

Да де, ама ако земат да го признаят наште (Косово), дали сърбетата няма да ме потгонят? :roll:


Потребителски аватар
Geleto
Мнения: 2394
Регистриран на: Сря 25 яну 2006 10:12
Автомобил: Passat B4
Двигател: 1.8 MI 1994
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Geleto » Пон 25 фев 2008 10:40


Преди малко слушах по радиото, че е възможно да затворят границата за товарни автомобили! Най - вероятно ще ни късат от прверки и глоби. Аз също трябва да ходя до Италия и сериозно обмислям варианта да мина през Румъния! За Сърбия нали трябваше и зелена карта допълнително?


Потребителски аватар
santo_trafficante
Мнения: 7159
Регистриран на: Сря 21 дек 2005 11:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот santo_trafficante » Пон 25 фев 2008 10:42


сутринта гледах Нова тв за Сърбия :roll: някъв сърбин политик каза че ако признаеме Косово ич няма да са на кеф сърбите :roll:
предполагам че ще се ебават яко с пътуващите :roll:


Потребителски аватар
madmen
Мнения: 3032
Регистриран на: Сря 08 дек 2004 10:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Сливница

Мнениеот madmen » Пон 25 фев 2008 10:44


Тури на задния джам плакат -> Косово е сръбско


Потребителски аватар
scirocco gt
Мнения: 1135
Регистриран на: Сря 06 апр 2005 19:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот scirocco gt » Пон 25 фев 2008 11:03


Geleto написа:Преди малко слушах по радиото, че е възможно да затворят границата за товарни автомобили! Най - вероятно ще ни късат от прверки и глоби. Аз също трябва да ходя до Италия и сериозно обмислям варианта да мина през Румъния! За Сърбия нали трябваше и зелена карта допълнително?

Незнам, не съм минавал през Румъния.Като карам през Сърбия за 10-11часа съм във Верона - около 1200 км., като не се налага да правя извращиния по пътищата.Карам максимум 150 км., което е в границите на приличното.



Върни се в “Пътеводител”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 21 госта