Въпрос към пътуващите през Сърбия? Актуална информация?

Маршрути, хотели, заведения, проблеми на пътя
Потребителски аватар
Golf_maniac
Мнения: 151
Регистриран на: Чет 27 юли 2006 15:14
Автомобил: BMW 530i
Двигател: V8
Местоположение: Варна

Re: Въпрос към пътуващите през Сърбия?

Мнениеот Golf_maniac » Сря 02 мар 2016 1:30


Здравейте, тази седмица ми предстои пътуване до Германия. Снощи приятелката ми откри новина, че в Унгария глобяват, ако нямаш големия и малкия талон на колата с теб. Някой може ли да потвърди, защото големият ми талон не е при мен? Живея на квартира в друг град и нося само малкия в колата.
Също така искам да попитам мога ли да си купя винетка за Унгария още в Сърбия? Като цяло по-скъпо ли ще ми излезе, ако плащам навсякъде в Евро? В банката нямаха по-дребни и сега имам само банкноти по 50е, а отделно намерих 2х 5е останали бакшиши :mhihi

Поздрави!




Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Въпрос към пътуващите през Сърбия?

Мнениеот Vlad777 » Сря 02 мар 2016 1:46


За големия талон имаше нещо като в Гърция, но ако си с лек автомобил според мен няма да имаш проблеми. Аз никога не съм го носил когато съм пътувал.

Винетката за Унгария може да се купи на будките преди границата. Обаче курсът към евро е меко казано обирджийски. Имам пресни спомени от събота. За бус 7+1 места, който попада в категория D2 винетката е 5950 форинта, което е точно 19.22 евро. Там ни поискаха 30 ЕВРО :facepalm Вместо 310 форинта за 1 евро те ги смятат 200 за евро :mhihi

Винетката за лека кола с до 7 места, включително шофьора е 2975 форинта или под 10 евро. Съответно ако си я купиш от там ще платиш 15 евро.

Същата схема и на друго място ми се е случвала - вече в Унгария на някаква безименна бензиностанция преди магистралата.

Общо взето винетка за Унгария е най-добре да се купи на голяма бензиностанция - OMV примерно и да се плати с карта. Така няма риск да те изпържат с курса.

Плащането на пътните такси в Сърбия няма да ти излезе много по-скъпо ако плащаш в евро. Някакви центове е разликата, така че за там няма проблеми.


Потребителски аватар
fly_free
Мнения: 479
Регистриран на: Пет 15 юни 2007 10:17
Автомобил: т5
Двигател: вrr
Местоположение: София
Контакти:

Re: Въпрос към пътуващите през Сърбия?

Мнениеот fly_free » Сря 02 мар 2016 9:01


За Унгария винетката е само за магистралите. Правят и друт номер на бензиностанциите под предлог ,че не им работи ПОС терминала пак те гърбят с курса.Затова не я купувай от последната бензиностанция. А може и по интернет директно с кредитна карта. А големия талон си го носи ,на дъното на куфара, но да е с тебе.


Потребителски аватар
Golf_maniac
Мнения: 151
Регистриран на: Чет 27 юли 2006 15:14
Автомобил: BMW 530i
Двигател: V8
Местоположение: Варна

Re: Въпрос към пътуващите през Сърбия?

Мнениеот Golf_maniac » Сря 02 мар 2016 11:27


Значи трябва да гледам за ОМВ преди границата с Унгария? Има ли значение каква е картата, понеже не съм плащал с карта в магазин до сега? Имам на разположение Visa, издадена от Алианц. А когато ти дърпат пари от картата в чужбина, не се ли начисляват някакви такси тук за международен превод? За Сърбия четох, че е желателно да имаш точно пари, защото не "знаят" какво е ресто. :rolleyes

Благодаря ви за бързите отговори!


Потребителски аватар
Чудомир
Мнения: 2846
Регистриран на: Вто 18 юли 2006 0:37
Автомобил: Passat 5.5 + Caravelle T4
Двигател: 03 V6 AMX + 97 VR6 AES
Местоположение: Нейде из Швабско или под тепетата

Re: Въпрос към пътуващите през Сърбия?

Мнениеот Чудомир » Сря 02 мар 2016 12:55


fly_free написа:За Унгария винетката е само за магистралите. Правят и друт номер на бензиностанциите под предлог ,че не им работи ПОС терминала пак те гърбят с курса.Затова не я купувай от последната бензиностанция. А може и по интернет директно с кредитна карта. А големия талон си го носи ,на дъното на куфара, но да е с тебе.


Тоя номер ми го врътнаха последно и в Сърбия. ПОС терминала на касата "нямаше линия", обаче банкомата на 5 метра имал, там да съм дръпнел динати. На едно зареждане от 70 литра газ ме изработиха с 8 евро разлика между техния курс и този, които беше официален за деня.
Мислех да пиша до Еко Сърбия, ама така и не го направих.


Потребителски аватар
imedarov
Мнения: 1721
Регистриран на: Чет 17 мар 2005 9:26
Автомобил: Passat B8
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Въпрос към пътуващите през Сърбия?

Мнениеот imedarov » Сря 02 мар 2016 13:12


Веднага щом влезеш в Унгария има OMV на 100м след границата, там можеш да си купиш винетка. Ако минеш на Рьозске обаче.


Потребителски аватар
Golf_maniac
Мнения: 151
Регистриран на: Чет 27 юли 2006 15:14
Автомобил: BMW 530i
Двигател: V8
Местоположение: Варна

Re: Въпрос към пътуващите през Сърбия?

Мнениеот Golf_maniac » Сря 02 мар 2016 17:02


imedarov написа:Веднага щом влезеш в Унгария има OMV на 100м след границата, там можеш да си купиш винетка. Ако минеш на Рьозске обаче.


Не е ли лошо да се минава границата без винетка? Имало някакви, дето снимали колите и после изпращат честитка.

А за Австрия в Унгария ли трябва да си купя винетка и там правят ли шменти с цената?


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Въпрос към пътуващите през Сърбия?

Мнениеот Vlad777 » Сря 02 мар 2016 17:13


Винаги съм си купувал от OMV-то след границата в Унгария, когато минавам по магистралата - не съм имал проблеми. За Австрия - винетката се плаща там на място - има един Шел след границата и си се плаща в Евро - 8.80 евро.


Потребителски аватар
Golf_maniac
Мнения: 151
Регистриран на: Чет 27 юли 2006 15:14
Автомобил: BMW 530i
Двигател: V8
Местоположение: Варна

Re: Въпрос към пътуващите през Сърбия?

Мнениеот Golf_maniac » Сря 02 мар 2016 20:20


Благодаря ви! Сетих се още два въпроса. Правят ли проблем, ако не си носиш въже за теглене в колата и мога ли да пътувам с 10-литрова туба с нафта (не от минерална вода)?


fighter-interceptor
Мнения: 317
Регистриран на: Пон 09 дек 2013 20:57
Автомобил: Golf 4
Двигател: AHW 2000
Местоположение: София

Re: Въпрос към пътуващите през Сърбия?

Мнениеот fighter-interceptor » Сря 02 мар 2016 21:28


Zdravko Zankov написа:
fighter-interceptor написа:

Оряхово-Бекет.
Във варианта с ферибот.

Ясно,благодаря,може пък и да потрябва.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Въпрос към пътуващите през Сърбия?

Мнениеот Vlad777 » Чет 03 мар 2016 11:20


Кайзен написа:Ако крайната точка на пътуването е на запад от Будапеща, то според мен много по-удачно е след като се мине границата при Tompa да се продължи на север по 53 до Solt и после по М8 и М6 до околовръстното на Будапеща. По този начин София-Виена според Google e 1001км и 11:20часа, спрямо 1004км и 11:15часа по показания от Vlad777 алтернативен маршрут. Предимството на М8 и М6 е спестяването на чакане в задръстванията по М0 (околовръстното на Будапеща).

Сега го разгледах този маршрут
tompa-budapest.jpg
Алтернативен маршрут Унгария

Излиза, че е дори с 3 км по-къс, но с 10 мин по-бавен. Въпреки това си го записвам и следващия път когато пътувам ще мина от там за разнообразие.

Между другото до момента не ми се е случвало да чакам в задръстване около Будапеща. Може би защото или тръгвам от София рано сутринта и съм там по обяд, или тръгвам привечер и съм там след полунощ.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6151
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Въпрос към пътуващите през Сърбия?

Мнениеот VWGT » Чет 03 мар 2016 21:24


С ВИЗА карта от Алианц няма проблеми да плащаш, не се таксува като международен превод :)

Въжета и тн едва ли някой ще ти иска. Аз от много четене в нета си нося резервни крушки ... до сега никога не са ми искали нещо подобно.
виж за тубата вече нямам идея...
А за талона ... аз си го нося, но не са ме спирали.

В Сърбия магистралата се плаща и в евро и разлика в курса няма никаква.

Австрия са въвели паспортен контрол, не че нещо ама да си го знаеш


Потребителски аватар
vanko_VW
Мнения: 2380
Регистриран на: Сря 03 окт 2007 11:36
Автомобил: Ford Focus
Двигател:
Местоположение: Враца/из България и чужбина

Re: Въпрос към пътуващите през Сърбия?

Мнениеот vanko_VW » Сря 27 апр 2016 0:34


Преди седмица минах и на отиване и на връщане през Австрия, няма контрол.Унгарците ги минавам с нотариално заверено копие на голям талон и проблеми нямам


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Въпрос към пътуващите през Сърбия?

Мнениеот Vlad777 » Сря 27 апр 2016 6:29


В Унгария искали ли са ти изрично голям талон? С лека кола ли?


Потребителски аватар
Spas
Модератор
Модератор
Мнения: 3690
Регистриран на: Нед 09 сеп 2007 11:51
Автомобил: VW Golf 2
Двигател: 1800 RP
Местоположение: София

Re: Въпрос към пътуващите през Сърбия?

Мнениеот Spas » Сря 27 апр 2016 13:49


Не, не се иска. Само У Гръцко.



Върни се в “Пътеводител”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 21 госта