Чукане на мотора при загрял двигател

Раздел за бусовете на марката.
Потребителски аватар
avtohit77
Мнения: 1292
Регистриран на: Вто 08 дек 2009 20:22
Автомобил: VW T4 MULTIWAN + VW T3+T3 DOK
Двигател: AAB 2.4D 1992 + T3 1982 1.9TMTDI
Местоположение: Плевен-Елхово

Re: Чукане на мотора при загрял двигател

Мнениеот avtohit77 » Чет 03 май 2012 20:09


Възможно е при износени повдигачи не могат да задържат маслото и луфта между вала и повдигачите става по голям.При студен мотор маслото е с по-добри качества затова няма чукане :beer




Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Чукане на мотора при загрял двигател

Мнениеот muns61 » Чет 03 май 2012 20:14


Бах мааму, затваряй капака и карай! :applause:
И да трака някой повдигач, усили музиката.


bobi_barzia27
Мнения: 29
Регистриран на: Нед 01 яну 2012 11:22
Автомобил: VW T5 1.9 TDI
Двигател: 2005 AXB
Местоположение: Krefeld Germania

Re: Чукане на мотора при загрял двигател

Мнениеот bobi_barzia27 » Чет 03 май 2012 20:25


чакаите забравих да спомена значи по силно се чува в купето като караш вдигна ли капака го чувам слабо. значи повдигачи остават така ли да знам да ги порачвам от ИБЕИ още сега ? за инфо струват комплекта 24 евро


Потребителски аватар
avtohit77
Мнения: 1292
Регистриран на: Вто 08 дек 2009 20:22
Автомобил: VW T4 MULTIWAN + VW T3+T3 DOK
Двигател: AAB 2.4D 1992 + T3 1982 1.9TMTDI
Местоположение: Плевен-Елхово

Re: Чукане на мотора при загрял двигател

Мнениеот avtohit77 » Чет 03 май 2012 20:32


колега по твойте обяснения на там отива работата но за смяната ти трябва някой който знае какво прави :да:


bobi_barzia27
Мнения: 29
Регистриран на: Нед 01 яну 2012 11:22
Автомобил: VW T5 1.9 TDI
Двигател: 2005 AXB
Местоположение: Krefeld Germania

Re: Чукане на мотора при загрял двигател

Мнениеот bobi_barzia27 » Чет 03 май 2012 20:38


avtohit77@abv.bg написа:колега по твойте обяснения на там отива работата но за смяната ти трябва някой който знае какво прави :да:

автохит разкажи на малко как става смяната по точно самите повдигачи значи вала знам как да го свалим центровката също сам сам си сменявал ремъка интересува ме след свалянето на вала ако не е някаква таина рзбирашли :D


bobi_barzia27
Мнения: 29
Регистриран на: Нед 01 яну 2012 11:22
Автомобил: VW T5 1.9 TDI
Двигател: 2005 AXB
Местоположение: Krefeld Germania

Re: Чукане на мотора при загрял двигател

Мнениеот bobi_barzia27 » Чет 03 май 2012 20:40


muns61 написа:Бах мааму, затваряй капака и карай! :applause:
И да трака някой повдигач, усили музиката.

колега колата обичам повече от жената не мога да заспивам ако нещо не е в ред


Потребителски аватар
PACH
Bus Master
Мнения: 3086
Регистриран на: Пон 25 окт 2004 16:54
Автомобил: VW Bus T3 Syncro
Двигател: 1.9 M-Tdi
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Чукане на мотора при загрял двигател

Мнениеот PACH » Чет 03 май 2012 20:43


vladobo написа:
avtohit77@abv.bg написа:
bobi_barzia27 написа:Маи така ще стане. А лекуването какво ще е в най- добрия случаи и в най- лошиа

Най ми е гадно като не слушат патило :screwy и се хвърлят в някакви филми които излизат много пари.И като се осъзнаят се сещат за какво става на въпрос като Колегата "ВЛАДОБО".Надявам се да да успееш :да: :да: :да: :да: :да:

Абе патило ли си старило ли си не знам ама ти казах да си гледаш работата и да не ме занимаваш нали? А моя двг почваше да тропа още с завъртането на ключа а не като загрее.....


Влади, хайде да си спестим личните нападки, знаеш че не толерирам подобно отношение в раздела.Като имате разногласия, на някоя сбирка ще си ги изясните очи в очи.Предполагм си запознат че на Иво това му е работата и се е сблъсквал с какви ли не проблеми по двигатели и автомобили.Каквото е споделил, го е направил въз основа на личния си опит и не може с лека ръка да отхвърлиш диагнозата му.Колегата в германия се опитва да мине без пари, ама там няма как да стане това :)
Дано се окажат само повдигачите, лично аз ако отварям мотора ще сменя основни и биелни лагери, сегменти, гумички на клапаните и семерините до които имам достъп.


Потребителски аватар
avtohit77
Мнения: 1292
Регистриран на: Вто 08 дек 2009 20:22
Автомобил: VW T4 MULTIWAN + VW T3+T3 DOK
Двигател: AAB 2.4D 1992 + T3 1982 1.9TMTDI
Местоположение: Плевен-Елхово

Re: Чукане на мотора при загрял двигател

Мнениеот avtohit77 » Чет 03 май 2012 21:48


bobi_barzia27 написа:
avtohit77@abv.bg написа:колега по твойте обяснения на там отива работата но за смяната ти трябва някой който знае какво прави :да:

автохит разкажи на малко как става смяната по точно самите повдигачи значи вала знам как да го свалим центровката също сам сам си сменявал ремъка интересува ме след свалянето на вала ако не е някаква таина рзбирашли :D

Колега по горе беше писал ,че вътре у маторя не бараш но щом си наясно с центровката няма да ти е трудно да си смениш повдигачите успех :да: :да: :да:


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6115
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Чукане на мотора при загрял двигател

Мнениеот ktamen » Чет 03 май 2012 22:36


Повдигачи не съм сменял, но съм сменял гумички. - Сваля се разпределителния вал повдигача се хваща с два пръста и се маха, после обаче аз сложих всеки повдигач на мястото му и той си е бил пълен с масло, не знам дали новите се слагат направо или се пълнят предварително по някакъв начин поне частично с масло. Ако се сложат без да има масло в тях предполагам, че като запалиш доста ще тракат докато се напълнят :roll: Ако пък ги препълниш може да прецакаш клапаните или буталата. Ако някой по-запознат не пише най-добре ги слагай сухи.


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Чукане на мотора при загрял двигател

Мнениеот muns61 » Пет 04 май 2012 7:52


bobi_barzia27 написа:
muns61 написа:Бах мааму, затваряй капака и карай! :applause:
И да трака някой повдигач, усили музиката.

колега колата обичам повече от жената не мога да заспивам ако нещо не е в ред

И какво правиш, ако смениш повдигачите и тракането остане? С тези интернетски диагностики...
Тракането на повдигачи не е болка за умиране, не може да ти прецака мотора. А това за колата и жената - жена ти прочете ли го? :applause:


golfmk1
Low rider
Мнения: 5546
Регистриран на: Сря 12 ное 2008 8:31
Автомобил: OLD
Двигател: OTO
Местоположение: СТАРА ЗАГОРА

Re: Чукане на мотора при загрял двигател

Мнениеот golfmk1 » Пет 04 май 2012 8:21


ktamen написа:Повдигачи не съм сменял, но съм сменял гумички. - Сваля се разпределителния вал повдигача се хваща с два пръста и се маха, после обаче аз сложих всеки повдигач на мястото му и той си е бил пълен с масло, не знам дали новите се слагат направо или се пълнят предварително по някакъв начин поне частично с масло. Ако се сложат без да има масло в тях предполагам, че като запалиш доста ще тракат докато се напълнят :roll: Ако пък ги препълниш може да прецакаш клапаните или буталата. Ако някой по-запознат не пише най-добре ги слагай сухи.

Преди да ги сложиш задължително ги изпразни.Ще е като ярмомелка в началото но за 20-на минути работа на мотора ще си дойде всичко на място :wink:


Потребителски аватар
soaring
Мнения: 181
Регистриран на: Нед 21 мар 2010 23:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Чукане на мотора при загрял двигател

Мнениеот soaring » Пет 04 май 2012 8:35


Не мога да разбера, защо толкова се дискутира...
Аз съм твърдо за намесата на специалист и професионално пипане!
Нали за това работим, за да могат и другите да работят?
Колега, отиди в сервиз, не се занимавай с разни варианти! Вярвай ми, минал съм по твоя път и загубих маса време и пари, а накрая всичко си дойде на мястото за някакви си 150 лева в сервиза. Сега, като се сетя, ме хваща яд, за загубеното време... :beer


bobi_barzia27
Мнения: 29
Регистриран на: Нед 01 яну 2012 11:22
Автомобил: VW T5 1.9 TDI
Двигател: 2005 AXB
Местоположение: Krefeld Germania

Re: Чукане на мотора при загрял двигател

Мнениеот bobi_barzia27 » Съб 05 май 2012 2:43


soaring написа:Не мога да разбера, защо толкова се дискутира...
Аз съм твърдо за намесата на специалист и професионално пипане!
Нали за това работим, за да могат и другите да работят?
Колега, отиди в сервиз, не се занимавай с разни варианти! Вярвай ми, минал съм по твоя път и загубих маса време и пари, а накрая всичко си дойде на мястото за някакви си 150 лева в сервиза. Сега, като се сетя, ме хваща яд, за загубеното време... :beer

Колега маи не сте ме разбрали правилно аз също съм на твоито мнение.Но не съм в българия а нещата тука стоят така:
1. отивам в турски сервиз верваите ми абсолутно никакво доверие не може да се има, верно по евтино ще ми вземат, НО знам че ще ме успиват какво ли не, може и да искат и глава да свалят и какви ли не други допълнителни работи ше изкарат само и само да ти вземат повече пари вервайте ми говорим от личен опит.
2. отивам в немски сервиз значи записванията стават за две седмици колата требва да я оставим а без нея как да ходя на работа аз. Нещата тука са много тегави.Да не казвам че тука сервизите работата им струва между 60-90 евро на час.
А ако си мислите че аз изкарвам колкото един немец тука жестоко се лъжете.Надявам се да сте ме разбрали правилно, в понеделник очаквам да ми доидат повдигачите и сам ще ги борим да видиме какво ще втаса с моите минимални познания.
И все пак ако някои сподели имали нещо по специално при смяната на повдигач нещо за което требва да се внимава ще сам благодарен

П.С. Значи в края на другия месец ме очаква прибиране в България и ме е страх да тръгна на път без да знам какво става с буса


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6115
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Чукане на мотора при загрял двигател

Мнениеот ktamen » Съб 05 май 2012 3:05


Ако чукането наистина е от повдигачи няма никакъв риск за двигателя да си го караш така. Сложи ги в жабката и тук ще си направиш ремонта. Дори да закъсаш на пътя няма да е заради повдигачите.


buxala
Мнения: 42
Регистриран на: Сря 01 апр 2009 8:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Burgas

Re: Чукане на мотора при загрял двигател

Мнениеот buxala » Съб 05 май 2012 16:18


Служебната кочина е 2.5 ТДИ мотора чука на умряло и ведин момент налазваш спирачката и ооооо тишина докато педала омеква и слиза надолу чукането почва постепенно.Ма ноо лефффф искат говедата и така ше я разтриваме.



Върни се в “VW Bus Club Bulgaria”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 8 госта