Телефонен проблемI

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
velinsl
Мнения: 4208
Регистриран на: Нед 11 май 2008 12:59
Автомобил: B3 ---B4
Двигател: ABS --- 1Z

Телефонен проблемI

Мнениеот velinsl » Нед 29 мар 2009 23:32


Преди няколко дни реших да направя снимка с моя телефон SE K750I. Приближих фокуса към обекта за уголемяване. Натиснах бутона, за да си направи настойките и доизясни образа, донатиснах копчето за да направи снимката. Обаче като я запомни все едно не съм приближавал фокуса към обекта.
Направил съм снимките да ми ги прави на най-голяма резолюция ми е интересно какво може да поражда тоя проблем.
Имал ли е някой такъв проблем или да знае какво съм объркал и тря да се донастрой?
Имам телефона от 2-3 години и не съм имал други проблеми се него.




Потребителски аватар
Tinko
Мнения: 3262
Регистриран на: Пет 08 сеп 2006 10:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Телефонен проблемI

Мнениеот Tinko » Нед 29 мар 2009 23:45


От софтуера е.. Ако разбираш качи му по нов, ако не го занеси в хубав център да ти го качат.. ;)
ПП. Пробвай да го реснеш по заводски настройки...


Потребителски аватар
edisonov
Мнения: 550
Регистриран на: Пет 17 авг 2007 18:21
Автомобил: VW Golf 7 Variant
Двигател: DDY 2018
Местоположение: София

Re: Телефонен проблемI

Мнениеот edisonov » Пон 30 мар 2009 13:17


Аз имам точно този модел телефон от две години и това с камерата когато си на най-голяма резолюция си е така. Просто не можеш да даваш зуум когато си на макс резолюция. Поне не и с оригиналния софтуер. Предполагам , че има вариант за по-нов софтуер дето да може и това, но не съм търсил.


Потребителски аватар
Luper
Мнения: 903
Регистриран на: Пет 16 яну 2009 8:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Телефонен проблемI

Мнениеот Luper » Пон 30 мар 2009 13:36


колега velinsl, май нямаш късмет с техниката, а? mhihi

това си е от телефона, не е някакъв дефект


Потребителски аватар
velinsl
Мнения: 4208
Регистриран на: Нед 11 май 2008 12:59
Автомобил: B3 ---B4
Двигател: ABS --- 1Z

Re: Телефонен проблемI

Мнениеот velinsl » Пон 30 мар 2009 19:37


Просто не можеш да даваш зуум когато си на макс резолюция. Поне не и с оригиналния софтуер

Е това е много "добра" новина. Сега го пробвах с нормална резолюция. Наистина е така. Предния път бъзиках всичко освен тази настройка - микро, макро и т.н.

колега velinsl, май нямаш късмет с техниката


Така е напоследък "Ева си каръщината!". Първо компа, после това.
Чудно ми е к`во следва...


Потребителски аватар
fac3`t0`fac3
Мнения: 457
Регистриран на: Пон 31 дек 2007 12:46
Автомобил: Vw Golf ABF
Двигател: ABF
Местоположение: Варна

Re: Телефонен проблемI

Мнениеот fac3`t0`fac3 » Пон 30 мар 2009 20:09


Ползвам K750i от доста време!
Може да се каже че се занимавам "профисионално" с софтуерен моддинг на телефони! Правил съм доста,и винаги клиентите са оставали доволни!
Надявам се проблема да е софтуерен, но вероятността да е Хардуерен е по-голяма. ако телефона ти не Фокусира добре това означава че имаш проблем с камера модула,струва около 15-20лв в сервиз,има доста теми как се Префлашва (main,fs,customs),несе притеснявай чети внимателно и всичко си става.Освен това можеж да сменяш Акустични драйвери,менюта,да махнеш операторско лого,да добавяш пачове! Забравих най Важното,Camera Driver-а. Мога да постна снимки правени с моя телефон който е K750i@w800i и няма да можеж да познаеш че аз съм снимал,и че теелфона е този.Мога да ти предложа добри камери драйвери,а до колкото това на максимална рез. не е вярно,на моя телефон има на максимум 4х зоом,но след смяната на драйвера на мястото на този Зуум се добавя ръчен фокус предназначен за макро снимки :)
Ако имаш въпроси,и всички други колеги мога да помогна във всяко едно отношение!
skype: sladyr1994 пиши по всяко време!
П.С. Пиша от профила на брат ми несе учудвайте че е 94г скайпа защото найстина съм 94 :oops:


Потребителски аватар
ACCELERATOR
Мнения: 2979
Регистриран на: Съб 23 окт 2004 19:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Враца
Контакти:

Re: Телефонен проблемI

Мнениеот ACCELERATOR » Пон 30 мар 2009 20:22


Не е от софтуера. Просто телефона ти няма оптично увеличение, а само цифрово такова. Софтуерното „зумване“ е все едно като си гледаш снимката на компютъра, да натиснеш лупата, и да увеличиш снимката. Ще видиш обекта, който си снимал по-отблизо, но детайла си остава същият. По-умните фотоапарати при същата информация просто „изрязват“ центъра на снимката, и увеличават изкуствено пикселите, за да достигнат желаната от теб резолюция. Както се сещаш, в това няма никакъв смисъл (получаваш „зумната“ снимка, но размазана).
Затова, не само при този телефон, а и при всички фотоапарати просто забравете за „цифровият зуум“ - това е просто маркетингов трик.


Потребителски аватар
velinsl
Мнения: 4208
Регистриран на: Нед 11 май 2008 12:59
Автомобил: B3 ---B4
Двигател: ABS --- 1Z

Re: Телефонен проблемI

Мнениеот velinsl » Вто 31 мар 2009 0:00


Мисля че, не сте разбрали правилно проблема.
Зуумвам образа, фокусира (уяснява)обекта, обаче след направата на снимката този зуум който съм направил все едно никога не е бил правен. Това го прави само на максимална резолюция.
Благодаря за съдействието все пак. За моя телефон знам и че може да му се постави панел на к800, а също и софтуер с 3,2мегапикселова камера(нещо с драйверите), но не ми се занимава.
А иначе ще те търся колега fac3`t0`fac3 за помощ, защото има нещо, което ме дразни.
Но да не занимавам останалите с проблемите си...


Потребителски аватар
fac3`t0`fac3
Мнения: 457
Регистриран на: Пон 31 дек 2007 12:46
Автомобил: Vw Golf ABF
Двигател: ABF
Местоположение: Варна

Re: Телефонен проблемI

Мнениеот fac3`t0`fac3 » Вто 31 мар 2009 12:29


хихи.. 1.во да отбележа че няма как да сложиж панел от к800 и няма как да стане камерата 3.2мпх особено след смяна на софтуера.Можеж да подобриш драйвера както казах по горе,и промяна има и то голяма. Другото което искам да кажа е че няма никаде такова нещо от 2мхп да стане 3.2мпх имало е в много форуми такива теми и навсякаде един и същт отговор.Неможе да стане това! И да потърси ме ще ти дам насока към хубавите неща :beer
Впрочем и на мен на 2мпх когато приближа на снимката после го няма зуума.Немога да ти обясня защо се получава така,явно че не е само при нас :mrgreen:


Потребителски аватар
velinsl
Мнения: 4208
Регистриран на: Нед 11 май 2008 12:59
Автомобил: B3 ---B4
Двигател: ABS --- 1Z

Re: Телефонен проблемI

Мнениеот velinsl » Вто 31 мар 2009 16:08


Грешата е моя - това имах предвид



и чрез смяната на драйерите ставало това с камерата - аналог на 3,2 мегапикселова камера...

Напоследък наистина голяма къръщина с тая техника, ева си чудото.



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 17 госта