16 Ампера вместо сегашни 25 А

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
Spas
Модератор
Модератор
Мнения: 3690
Регистриран на: Нед 09 сеп 2007 11:51
Автомобил: VW Golf 2
Двигател: 1800 RP
Местоположение: София

Re: 16 Ампера вместо сегашни 25 А

Мнениеот Spas » Сря 17 яну 2018 19:41


Adnan написа:Благодаря, всичките бушони са за нашият апартамент.
Предполагам, че всеки един е разпределен за различни места в апартамента. Поне така беше в предишният. Защото когато ни изгоря фурната и даваше на късо не падаше предпазителя вътре а изгаряше бушона.
Но, каквото стане, ще ги сменя и 3'те с по 16А и ще гледам какво става.



Не каза за коя държава става дума?




Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: 16 Ампера вместо сегашни 25 А

Мнениеот icoico » Сря 17 яну 2018 22:54


Шведистан, види се от таблото. По- интересното е дали ще отчетат изобщо, че е сменен бушонът с 16 амперов?


Потребителски аватар
bobocamaro
R.I.P
Мнения: 7510
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 16:21
Автомобил: Golf 3 GTI
Двигател: 2E
Местоположение: София

Re: 16 Ампера вместо сегашни 25 А

Мнениеот bobocamaro » Сря 17 яну 2018 23:06


icoico написа:Шведистан, види се от таблото. По- интересното е дали ще отчетат изобщо, че е сменен бушонът с 16 амперов?

това няма никакво значение. в тези дивашки бушони, конкретно в корпус на 16 амперов, може да сложиш вътре и пирон.
Ако е останало нещо българско в автора: да действа. :mhihi


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: 16 Ампера вместо сегашни 25 А

Мнениеот icoico » Сря 17 яну 2018 23:21


bobocamaro написа:
icoico написа:Шведистан, види се от таблото. По- интересното е дали ще отчетат изобщо, че е сменен бушонът с 16 амперов?

това няма никакво значение. в тези дивашки бушони, конкретно в корпус на 16 амперов, може да сложиш вътре и пирон.
Ако е останало нещо българско в автора: да действа. :mhihi


Друго имах предвид. Ако продължат да му смятат таксата на 20 амперовия, кел файда, ако ще и едноамперов да тури. Това на снимката е дистанционно отчитащ електромер, едва ли някой минава да го гледа профилактично.


Потребителски аватар
Adnan
Мнения: 3535
Регистриран на: Чет 08 фев 2007 14:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: 16 Ампера вместо сегашни 25 А

Мнениеот Adnan » Чет 18 яну 2018 10:08


От Е.ОН искат сертифициран електричар да провери таблото след подмяната на бушоните. След проверка се прави протокол и се праща на Е.ОН от името на електричара.
След като ги сменя, ще си останат такива на 16А, тук човек не му е много до побългаряване или каквито и да било схеми.


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: 16 Ампера вместо сегашни 25 А

Мнениеот icoico » Чет 18 яну 2018 10:19


Еми слагай, тогава, изчакай две седмици да видиш в някой момент дали няма да ти направят проблем и тогава викай електроизедниците да проверяват. Не е изключено просто предишният наемател, след като му е изгорял някой бушон да е набутал 25-амперовите. Вкъщи един такъв ми гори след два-три часа само, когато оставя двата конвекторни радиатора и ел.печката в банята включени на пълна мощност.


Потребителски аватар
vanesto
Мнения: 6176
Регистриран на: Пон 23 фев 2009 16:14
Автомобил: Octavia 3 FL+Golf 4 Variant
Двигател: DGTE 2018+AHF 1999
Местоположение: Varna

Re: 16 Ампера вместо сегашни 25 А

Мнениеот vanesto » Чет 18 яну 2018 10:23


Само, че там се топлят на газ, и бойлер на ток нямат.


Потребителски аватар
Adnan
Мнения: 3535
Регистриран на: Чет 08 фев 2007 14:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: 16 Ампера вместо сегашни 25 А

Мнениеот Adnan » Чет 18 яну 2018 10:59


icoico написа:Еми слагай, тогава, изчакай две седмици да видиш в някой момент дали няма да ти направят проблем и тогава викай електроизедниците да проверяват. Не е изключено просто предишният наемател, след като му е изгорял някой бушон да е набутал 25-амперовите. Вкъщи един такъв ми гори след два-три часа само, когато оставя двата конвекторни радиатора и ел.печката в банята включени на пълна мощност.

Точно това ми е и намерението. Ще ги сменя, тази събота за да мога да го следя през ценият уикенд и така цяла седмица.
Аз вече питах предишният наемател, защо са толкова големи бушоните, няма си на идея.
Той е плащал тока на всеки 6 месеца и не му правило впечатление, на мен като ми дойде сметката за месец ми се завъртя главата. Почти 4 пъти от това, което плащах в предишният апартамент а те са същите по големина и отопление.


Volkswangel
Мнения: 611
Регистриран на: Пет 12 окт 2007 7:07
Автомобил: VW GOLF 7 SPORTSVAN
Двигател: 2015
Местоположение: Plovdiv

Re: 16 Ампера вместо сегашни 25 А

Мнениеот Volkswangel » Чет 18 яну 2018 11:06


Adnan написа:Темата никак не е за майтаб!
В момента не се намирам в България и тук цените на тока се определят от много неща. Едно от които е големината на бушона. А цените в лв. ги сложих само за да добиете представа.
Добавил съм снимка на таблото.
Има 3 бушона в таблото. Всеки в момента е по 25 А. Но мисля, че сте прави за това, че всеки бушон служи за част от апартамента.

Точно така, всеки бушон е за определена ел верига в апартамента но един от тях трябва да бъде главен, а другите към определени вериги в жилището.
За първи път чувам за такса предпазител и нейното определяне. Според мен в тази страна или има проблем с производството на ел енергия или с електропреносната мрежа, като второто ми се вижда по- логично. Или пък е свързано с екологията може би. Така или иначе презумцията е да се консумира по малко ел енергия.


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: 16 Ампера вместо сегашни 25 А

Мнениеот icoico » Чет 18 яну 2018 12:19


Volkswangel написа:...Точно така, всеки бушон е за определена ел верига в апартамента но един от тях трябва да бъде главен, а другите към определени вериги в жилището...


Главен е автоматичният предпазител. Имам кажи-речи същото табло дОма.


DundyTheCroc
Мнения: 811
Регистриран на: Сря 11 юли 2007 15:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София Nissan Primera GT, Passat 5.5 TDI, Mondeo MK4

Re: 16 Ампера вместо сегашни 25 А

Мнениеот DundyTheCroc » Пон 22 яну 2018 16:57


Електромера е трифазен, което предполага, че през 16А предпазителите има три кръга за жилището. Ако товара е добре разпределен предполагам няма да имаш проблеми.



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 35 госта