Наближава :arrow 10-ти юбилеен Volkswagen Club Fest 2019 (10-ти, 11-ти и 12-ти Май 2019 г.)

Възстановявавне на телевизор Сименс кинескопен

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
petarkolev
Автомобил: Jetta II 1.8
Двигател: RP

Възстановявавне на телевизор Сименс кинескопен

Мнениеот petarkolev » Пон 15 апр 2019 9:39

Здравейте. Имам лек сантимент към един телевизор Сименс (портативен цветен 82-84г. някъде), решил съм да го възстановя. Работи идеално, но само около 30 мин., после започва едно пукане и се появяват бели хоризонтални линии при всяко пукане. Това не го прави винаги. След измервания, които предприех вчера установих, че на два електролитни кондензатора съответно по 47 микроф./100в. и 100микроф./100 в. напрежението, което измервам е в рамките на 3-3,5в. Те се намират в частта с 220 в. в близост до импулсния трансформатор. Въпроса ми е дали може да е от тях (аз ще ги сменя), или е възможно да има още изненади. Приятен ден и успешна седмица.

Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN

Re: Възстановявавне на телевизор Сименс кинескопен

Мнениеот radotom » Пон 15 апр 2019 15:57

Можеш да се обзаложиш, че за толкова години всичко, де що е електролит е изсъхнало.
Поне на половина... :no
Смени ги, а вероятно ще трябва да смениш и високоволтовия електролит след изправителя на 220-те.

Потребителски аватар
petarkolev
Автомобил: Jetta II 1.8
Двигател: RP

Re: Възстановявавне на телевизор Сименс кинескопен

Мнениеот petarkolev » Вто 16 апр 2019 5:45

Много си прав за електролитите. Ще ги сменям поетапно. Сега тези двата, които са при импулсния трансформатор. Високоволтовия ме съмняваше, но държи 310в. Ще го оставя засега.

Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”