Конфигуриране на домашно Аудио (приемник/усилвател + колони)

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
Haralampi
Мнения: 3612
Регистриран на: Пет 28 ное 2008 13:44
Автомобил: VW Golf 4 - 2002
Двигател: 1.6 16V - AZD
Местоположение: София

Re: Конфигуриране на домашно Аудио (приемник/усилвател + колони)

Мнениеот Haralampi » Сря 29 авг 2012 15:23


Това е доста интересна цена.... имайки предвид, че по света този продукт струва приблизително ДВОЙНО!?
http://www.amazon.de/Yamaha-Lautspreche ... ref=sr_1_1?
ie=UTF8&qid=1346246471&sr=8-1
http://www.amazon.com/Yamaha-NS-777-3-W ... roduct_top
(цената е за 1 колона)

Разбира се, че ще чуя. Но предпочитам да знам какво искам да чуя когато вляза в магазин, а не да обикалям като жена за обувки :idea:

Последна промяна от Haralampi на Сря 29 авг 2012 15:26, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: Конфигуриране на домашно Аудио (приемник/усилвател + колони)

Мнениеот radi_nrj » Сря 29 авг 2012 15:26


Ми в рамките на 800лв може от тук да вземеш чифт колони, които ще са класи над тая Ямаха. Не им е там силата на Yamaha. В сравнението, което си дал са оценени високо, но там не видях нито едни сериозни колони.

При тонколоните сериозно може да се замислиш за секънд хенд защото макар и някои да ги дават с гаранция до сега не познавам човек, на който да са му уважили гаранция за повредени колони.

Tanoy Precision made in UK
Mordaunt-Short MS 815 made in UK
MB Quart 980S made in Germany
Revox Plenum B Made in Germany
Onkyo CS-960 made in Japan

Последна промяна от radi_nrj на Сря 29 авг 2012 15:40, променено общо 2 пъти.


Потребителски аватар
Haralampi
Мнения: 3612
Регистриран на: Пет 28 ное 2008 13:44
Автомобил: VW Golf 4 - 2002
Двигател: 1.6 16V - AZD
Местоположение: София

Re: Конфигуриране на домашно Аудио (приемник/усилвател + колони)

Мнениеот Haralampi » Сря 29 авг 2012 15:31


Отворен съм за професионални сравнения на "сериозни" колони (в съответния ценови диапазон).
Иначе всичко е субективно.

Предпочитам признати колони, които естествено ще чуя и сам преди да купя.
Това е същото като твърдението, че и сред китайските марки има качествени автомобили... ами сигурно, ама не искам аз да съм тоя дето трябва да им прави индивидуален краш тест, при положение, че има хора, които това им е професията. Пък и макар да се твърди, че Тойота били качествени - пак няма да си купя, просто защото на втора инстанция (аз) не ми допадат.

Аналогията е много точна - не желая да съм първа инстанция, доверявам се на хора, които разбират повече от мен и имат нужната техника и опит. Аз мога да съм единствено втора инстанция.

Та в този смисъл съм отворен за предложения - алтернативи на Yamaha NS-777, които също да са оценени от професионалисти подобаващо.

Но пак да кажа - цената им в БГ е изключително мнителна и нищо чудно да не става дума за същия по качество продукт :) Не е възможно нещо, което по цял свят се продава за ~350 евро на парче в БГ да е 350 лв .... Освен ако не е Yamaha сглабяна в илиенски склад ;)


Потребителски аватар
Haralampi
Мнения: 3612
Регистриран на: Пет 28 ное 2008 13:44
Автомобил: VW Golf 4 - 2002
Двигател: 1.6 16V - AZD
Местоположение: София

Re: Конфигуриране на домашно Аудио (приемник/усилвател + колони)

Мнениеот Haralampi » Сря 29 авг 2012 15:40


radi_nrj написа:
Tanoy Precision made in UK


Frequency response (-3dB): 40Hz - 38kHz ---> Ти видя ли размера и броя на самите говорители?? 40Hz :screwy
Dimensions: 210 x 840 x 292 mm
Weight: 16кг. за едно неопаковано озвучително тяло -----> Позовавам се на твоя тъст - 16 кг спрямо 24 кг за Yamaha-та :idea:


Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: Конфигуриране на домашно Аудио (приемник/усилвател + колони)

Мнениеот radi_nrj » Сря 29 авг 2012 15:44


Какво не ти харесва на 40Hz и какво точно те притеснява. Добaвих още интересни неща, които са стрували колкото 2 чифта NS-777.

Колкото до актуалните ревюта на нещата, които в момента са на пазара там, който плаща той поръчва музиката.


Потребителски аватар
Чудомир
Мнения: 2846
Регистриран на: Вто 18 юли 2006 0:37
Автомобил: Passat 5.5 + Caravelle T4
Двигател: 03 V6 AMX + 97 VR6 AES
Местоположение: Нейде из Швабско или под тепетата

Re: Конфигуриране на домашно Аудио (приемник/усилвател + колони)

Мнениеот Чудомир » Сря 29 авг 2012 15:46


Извинявам се, че ви нарушавам седянката, но като пускате линкове към такива сайтове се престрашавам да предизвикал лек офф:

Ей туй нещо
http://zvukomir.com/components/Guanzo01/guanzo01.html

ли ми трябва при случая, когато слушайки музика на ПЦто не мога да дигна пегела дотолкова, че да се чува силно? ПЦто е Леново М57, а слушалките са Beyer Dynamic DT770 Pro 80. Ако това е кутийката - тя "става" ли или да търся по-стойностна?


Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: Конфигуриране на домашно Аудио (приемник/усилвател + колони)

Мнениеот radi_nrj » Сря 29 авг 2012 15:52


Чудомир написа:Извинявам се, че ви нарушавам седянката, но като пускате линкове към такива сайтове се престрашавам да предизвикал лек офф:

Ей туй нещо
http://zvukomir.com/components/Guanzo01/guanzo01.html

ли ми трябва при случая, когато слушайки музика на ПЦто не мога да дигна пегела дотолкова, че да се чува силно? ПЦто е Леново М57, а слушалките са Beyer Dynamic DT770 Pro 80. Ако това е кутийката - тя "става" ли или да търся по-стойностна?


Ще ти отговоря на ЛС да не разводняваме темата.


Потребителски аватар
Haralampi
Мнения: 3612
Регистриран на: Пет 28 ное 2008 13:44
Автомобил: VW Golf 4 - 2002
Двигател: 1.6 16V - AZD
Местоположение: София

Re: Конфигуриране на домашно Аудио (приемник/усилвател + колони)

Мнениеот Haralampi » Сря 29 авг 2012 15:58


radi_nrj написа:Колкото до актуалните ревюта на нещата, които в момента са на пазара там, който плаща той поръчва музиката.


Е плъзнем ли се по теорията на конспирацията.... отиде смисъла и на темата и на човечеството и по-добре да си пуснем досиетата X и да ги гледаме на черно-бял Велико Търново и стига да не се развали някой ден, ще сме диви и щастливи до края на дните си....

Просто това не е смислено обяснение на определени тенденции и мнения/ревюта.
И дори тогава - мнението на крайния потребител остава неопетнено (и в немския и в американския Амазон има доста на брой мнения за актуалните продукти).


Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: Конфигуриране на домашно Аудио (приемник/усилвател + колони)

Мнениеот radi_nrj » Сря 29 авг 2012 16:02


Затова ти казвам, да чуеш и сам да се убедиш. Много често на хартия нещата, нямат нищо общо с реалността.

И както се казва в един филм:

"Мога само да ти покажа вратата, а ти сам трябва да решиш дали да минеш през нея."


Потребителски аватар
Haralampi
Мнения: 3612
Регистриран на: Пет 28 ное 2008 13:44
Автомобил: VW Golf 4 - 2002
Двигател: 1.6 16V - AZD
Местоположение: София

Re: Конфигуриране на домашно Аудио (приемник/усилвател + колони)

Мнениеот Haralampi » Сря 29 авг 2012 19:35


Не разбрах само някакви конкретни негативни лични впечатления ли имаш конкретно от NS-777 или просто не те кефят? Т.е. на какво се базира песимизма ти и съвета да стрелям ептен в сляпото - непознати марки, стари неща, които само те си знаят през вековете как са си променили честотния спектър и т.н. и т.н.?

Няколко от алтернативите на Yamaha NS-777 са:

JBL Studio 190
JBL ES 80
B&W DM684
B&W DM683 (идват скъпички...)
KEF Q500

Може би пропуснах да отбележа, че задължително трябва да са кули (тесни и високи) - най-вече по съображения за място, предвид стаята, в която ще се ползват, но и от чисто визуална гледна точка.


Потребителски аватар
Matematiks
Мнения: 3168
Регистриран на: Вто 27 ное 2007 17:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Конфигуриране на домашно Аудио (приемник/усилвател + колони)

Мнениеот Matematiks » Чет 30 авг 2012 8:23


Песимизъма се базира на това,че по принцип Ямаха не са силни при колоните :roll: и този модел е сравнитено евтин (за добри колони).Резултата сигурно и сам се сещаш,че няма да е оптималния.Да ще имаш чисто нови колони(каквото и да значи това).Не зная дали знаеш,но говорителите имат време,в което се разработват/сработват :P .
Та тия колони май нямат едни елементарни конуси отдолу,а това са колони за около 1000 лева :roll:

Ми в рамките на 800лв може от тук да вземеш чифт колони, които ще са класи над тая Ямаха.



Това е много вярно!!! Те по принцип на тестерите им ги изпращат безплатно.Кой ще даде лоши отзиви при тоя факт.Естествено,че няма да го направи и ще клони към по-добрата част.Никаква конспирация не е,примери много...
Колкото до актуалните ревюта на нещата, които в момента са на пазара там, който плаща той поръчва музиката.


Потребителски аватар
Haralampi
Мнения: 3612
Регистриран на: Пет 28 ное 2008 13:44
Автомобил: VW Golf 4 - 2002
Двигател: 1.6 16V - AZD
Местоположение: София

Re: Конфигуриране на домашно Аудио (приемник/усилвател + колони)

Мнениеот Haralampi » Чет 30 авг 2012 8:56


Без да искам да твърдя нещо категорично, при положение, че още не съм ги видял/чул на живо, няколко факта:

- NS-777 са на пазара от около 10 години!
- Само Ямаха ли пращат безплатни мостри? Защото има и негативни или въздържани ревюта за колони, вкл от водещи марки... или те са им ги бутнали срещу заплащане :screwy
- От около 2003-та насам има десетки потребителски ревюта (справка Amazon.de и Amazon.com, пример: http://www.amazon.com/Yamaha-NS-777-3-W ... ewpoints=1 - т.е. от американския и немски пазар), които са правени може би отново от хора получили безплатни мостри...
- Реалната цена на колоните по цял свят е около 350 ЕВРО на бройка. Защо цената в БГ е 350 ЛЕВА на бройка може само да се гадае... кое къде е правено и от къде е внесено за да е двойно по-евтино..... малко хора знаят вероятно.

Винаги когато някой (независимо кой и незавиисмо от тематиката) отхвърля някакъв вариант трябва да е готов да предложи по-добра алтернатива! Иначе отхвърлянето е детско и абсолютно безсмислено.

Та преди да отида и да си купя колони от мисналия век, в неизвестно състояние, с неизвестен оставащ живот, с неизвестни параметри, за които никой извън магазинера (а неговото мнение е ясно) не може да ми каже нищо конкретно - моля за идеи за алтернативи на NS-777. По-горе съм изброил няколко възможни.

Отново критериите и моля да не бъда убеждаван в нещо, което противоречи с тях... в крайна сметка, който плаща, той поръчва музиката - тук и в буквалния и преносен смисъл :wink: :

- Актуални модели предлагани на пазара, за които може да се прочете както професионално, така и потребителско мнение :idea:
- Тип "кули", т.е. тесни и високи
- Да поддържат би-амп (т.е. по 2 входа)
- Да покриват разумен честотен диапазон (не ми трябват нито само ниски, нито само високи, ако - то тежестта трябва да е във високите предвид евентуално добавяне и на суб по-нататък)


Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: Конфигуриране на домашно Аудио (приемник/усилвател + колони)

Мнениеот radi_nrj » Чет 30 авг 2012 10:35


Загледах горните няколко модела, които си харесал и тези, които чисто технологично ми грабнаха окото са KEF Q500.

Най-големия им плюс е основния драйвер, който е коаксиален и, при който високочестотния и мидбаса са сфазирани пространствено. Не съм ги слушал конкретните, но опита ми с коаксиални драйвери на Tanoy показва, че дават много по-добра звукова картина от тези с отделно разположени мидбас и високи.

Относно последния критерий, който си написал за честотния диапазон трябва да знаеш, че както мощността така и обявения честотен диапазон може да е по 10 различни стандарта. За тонколони най-верния ако мога така да се изразя е диапазона обявен при колебания +-3dB и той често не е публикуван, Дават диапазони при +3-6dB, че даже съм виждал +3-12dB, който реално е само пазарски трик.

За честотната лента на едно озвучително тяло е по важно да няма някакви фрапиращи пикове и спадове отколкото да слиза под 30Hz. Честоти под 50Hz при завал по-малък от 3 децибела няма как да чуеш от колони с 8 инчови драйвери, в необработено помещение.

Ей тия кютуци слизат на 24Hz при -3dB ама са с две 12-ки, тежат 136 килограма бройката и са 3200лв само материалите.
Изображение

И пак в помещението, в което са в момента не могат да ги покажат тия 24Hz.


Потребителски аватар
Matematiks
Мнения: 3168
Регистриран на: Вто 27 ное 2007 17:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Конфигуриране на домашно Аудио (приемник/усилвател + колони)

Мнениеот Matematiks » Чет 30 авг 2012 11:06


:034: :034: ooo йес :deal

Баси колоната :обичам ви

Тия са стари,остаряли са като концепция mhihi


Таной-я дет си дал е жесток,апропо :да: и Онкиото maikomila


Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: Конфигуриране на домашно Аудио (приемник/усилвател + колони)

Мнениеот radi_nrj » Чет 30 авг 2012 11:45


Matematiks написа: :034: :034: ooo йес :deal

Баси колоната :обичам ви

Тия са стари,остаряли са като концепция mhihi


Новички са, 2008-ма модел ама са единствени по рода си и не са им правили ревю mhihi


Matematiks написа:Таной-я дет си дал е жесток,апропо :да: и Онкиото maikomila


За съжаление тия са стари и няма по 500 хвалебствени мнения в сайтовете за тях :roll:



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 28 госта