Дървени/сглобяеми/модулни къщи

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
madcap
Кенанския лъв
Мнения: 6685
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 11:56
Автомобил: 1990 VW Golf 2
Двигател: APP turbo
Местоположение: Хасково
Контакти:

Re: Мнения за сглобяеми къщи

Мнениеот madcap » Вто 05 апр 2011 22:28


Ето какво си направи батко

Изображение

фондамента си беше там, само на задния край направих основи и отгоре плоча, греди 12-12 между тях каменна вата 1 пласт 80 плътност, 2-ри пласт 30 плътност, отвърре гипскартон, отвън ОСБ, и тази фасадна облицовка :) Около 50кв е, няма никакъв проблем с изолцията, на -16градуса всичко се отоплява с 3кв Аирлек :Mr Green Fun




Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13422
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Мнения за сглобяеми къщи

Мнениеот kris11 » Пет 08 апр 2011 16:33


2 madcap Става за времено пребиваване. Не е за постоянно живеене в нея според мен.
Ама, ако няма надзор - бай мангал ще има безплатна дървесина за горене.


Потребителски аватар
rokera671
Мнения: 2543
Регистриран на: Нед 08 мар 2009 12:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: Мнения за сглобяеми къщи

Мнениеот rokera671 » Пет 08 апр 2011 20:58


Lepoev написа:Тези къщи са абсолютно кокошкарници само за това стават. Занимавал съм се със сайдинг преди години и правехме такива къщи мога да кажа,че все едно си в картонена колибка никаква изолация няма пълен т*шак са тия къщи ако изобщо могат да се нарекат къщи по скоро бараки.
За това за тия парички си направете нещо с тухли и бетон.


Влез в -Кателиеви 90 .И ще видиш за какво става дума.Аз лично не мога да споделя твоето мнение!


dtlpiv
Мнения: 7
Регистриран на: Нед 03 юли 2011 22:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Хасково

Re: Мнения за сглобяеми къщи

Мнениеот dtlpiv » Вто 05 юли 2011 10:48


11624874586640673543.jpg
11624874586640673543.jpg
Lepoev написа:
Тези къщи са абсолютно кокошкарници само за това стават.
Здравейте драги съфорумци.
Така наречените от г-н Lepoev "кокошкарници" се произвеждат в завод ,който е трети по големина в Европа.
Имаме архитектурно и конструкторско бюро от 12 архитекти и конструктори.Капацитета на завода е 600 хил.м2
годишно или 3 хиляди къщи от по 200 м2.
В зависимост от региона,климатичните условия,решението на покрива,товари от снеговалежи и т.н. се залагат около 50-52 кг конструкция на м2.Къщите издържат на 9 бала земетресения,на урагани също.Една къща от 100м2 се анкерира на около 40 места.Никаква заварка,всичко е на гъвкава връзка,дори местата на видиите и болтовете са заводски обозначени.При евентуално земетресение/не да Боже/имате шанса да си вземете спокойно домочадието и да излезете вън,където е по-опасно.Гаранцията за конструкцията е 100 години.
Имаме реализирана болница в Кипър,очна клиника,детски градини,общежития,селища в затворен кръг ,постоянно обитавани.Водят се сглобяеми,но съвсем не са разглобяеми.
Прикачени файлове
90076834450177378500.jpg
89101801620633069143.jpg
83503884408569706064.jpg
detail1 (5).jpg


dtlpiv
Мнения: 7
Регистриран на: Нед 03 юли 2011 22:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Хасково

Re: Мнения за сглобяеми къщи

Мнениеот dtlpiv » Вто 05 юли 2011 11:52


Монолитното строителство предразполага към отлагане на някои пера.
Например бащината ни къща е излязла евтина,но затова пък след 50 години я измазах аз.
Предимствата на американските къщи са;
-Много добрата изолация.
-Заводското производство и постоянното високо качество .
-Никаква остатъчна влага...
-Никаква поддръжка с годините.
-Използваме фиберциментов сайдинг,практически негорим и не се влияе от влага или санирана фасада.
-Гаранции исертификати за съответствие.
-Статическите изчисления за къща 122 м2,построена в Банско са точно 107 страници.
-На цената на панелна гарсониера се строи двуетажна с двор и градина.
Прикачени файлове
6.jpg
5.jpg


DaGa
Мнения: 78
Регистриран на: Нед 21 май 2006 16:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Мнения за сглобяеми къщи

Мнениеот DaGa » Вто 05 юли 2011 15:33


Колега я кажи тази къща дето си я постнал колко излиза? По-точно мен ме интересува къща на 2 етажа по 75кв. примерно


Потребителски аватар
brabus
R-циклопедист на VW
R-циклопедист на VW
Мнения: 11160
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 8:17
Автомобил: Golf II GTI PB A4 Avant 1.8 TQ
Двигател: 1991 2003
Местоположение: София
Контакти:

Re: Мнения за сглобяеми къщи

Мнениеот brabus » Вто 05 юли 2011 16:10


vipltd,
колега с молба оттук насетне подробности на ЛС. Защо? Защото си е реклама, а за тази цел се заплаща.
Не съм с лоши чувства. Аз също съм голям привърженик на този тип конструкции.


dtlpiv
Мнения: 7
Регистриран на: Нед 03 юли 2011 22:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Хасково

Re: Мнения за сглобяеми къщи

Мнениеот dtlpiv » Вто 05 юли 2011 18:24


Извинявам се,ако е прозвучало като реклама.
Благодарим Ви,че ми дадохте възможност за отговор.


black`
Мнения: 3377
Регистриран на: Сря 22 мар 2006 13:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Global

Re: Мнения за сглобяеми къщи

Мнениеот black` » Чет 07 юли 2011 20:50


Бе каква къще е това. Това си е чиста вила, за да идеш 2 пъти в годината за по 2 седмици там. Или да си гледаш гълъбите в нея. Даже и за гълъбите правим монолитни гълъбарници в пъти по-добри от това нещо. mhihi А тоя тип сандвич панели ако ви лъжат, че е изолация не им вярвайте. Първо влезте някъде в такава къща лятото на жегата, за да видите какво става и колко добре е изолирана. В щатите няма нито толкова тежка зима, нито толкова тежко лято. :lol: 8) Ситга с тия измислени американски кокошарници. mhihi


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Мнения за сглобяеми къщи

Мнениеот Vlad777 » Чет 07 юли 2011 20:58


Какво лято няма в щатите? И каква зима няма... :063: :063: :063:

От мнението ти личи, че нямаш никаква представа за какво говориш и не си бил в такава къща, а мнения даваш... :applause:

Типично - специалисти по всичко има тук...


black`
Мнения: 3377
Регистриран на: Сря 22 мар 2006 13:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Global

Re: Мнения за сглобяеми къщи

Мнениеот black` » Чет 07 юли 2011 21:01


Добре ако ми кажеш, че тоя измислен сглобяем панел 10-15 санта е по-добър изолатор от 50-60 санта двоен зид с тухли четворки и изолация направо... :063:
А да не забравяме, че тухлите поддържат и нормална температура без големи колебания. Тая изолация там нищо не държи. :063: Да налееш сумати пари в такова измислено нещо и да живееш постоянно после там трябва да си доста ... :|
Може да не сме големи майстори като американците ама със сигурност имаме повече традиции и качествени сгради от тях. Нищо че са по-обикновени. Ела да ти покажа на село керпича на над 100 години и тогава ще говорим пак за сглобяеми глупости. Тамън е измазан. На тия там държавата им е на толкова години колкото моя керпич тъй че още нищо не може де се каже докато не го е хванало времето. Те половината им къщи вече литнаха де. Направо са супер. eusa :drunk

Последна промяна от black` на Чет 07 юли 2011 21:14, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Мнения за сглобяеми къщи

Мнениеот Vlad777 » Чет 07 юли 2011 21:14


50-60 см. не зная кой и къде строи...

И какво значи по-добър? Кое му е по-доброто? Кой ще го ползва? Колко пари ще даде за строителство? Колко пари ще струва след това отоплението, вентилацията? Не случайно "простите" американци живеят главно в такива къщи на по 2-3 етажа с по 5 спални на горния етаж и 200 кв. м. хол долу ;)

Има си сглобяеми къщи, строени по най-различни технологии. В щатите, както и някои фирми тук, строят готови модули на закрито и ги транспортират до обекта с камиони:



Какво им е на тези къщи? По-устойчиви на деформации и трусове, с по-добра енергийна ефективност, по-евтини, по-бързо се строят?

Вярно като дойде ураган/торнадо ги отнася... Ама в България това случва ли се?

Просто нямат никакви реални минуси, освен предубедеността и консерватизма на хората, което също ще е до време.


black`
Мнения: 3377
Регистриран на: Сря 22 мар 2006 13:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Global

Re: Мнения за сглобяеми къщи

Мнениеот black` » Чет 07 юли 2011 21:16


Двоен зид новите сгради тук са така. И изолацията е между двата реда тухли четворки. С мазилките и т.н. Става точно 50 санта. Направо няма друго такова. 8) Моя в момента обикновен е на 30 санта. Пак ти казвам времето ще си покаже. Такава къща не вярвам да изкара и 30 години непокътната от времето. Камоли както ти казвам за керпича над 100 150. Просто забрави. Още не се е доказала с нищо по-добро. Докато ти пораснат децата и трябва да строиш друга такава. Щото тая ще изгори от слънцето и дъжда. mhihi

Последна промяна от black` на Чет 07 юли 2011 21:26, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Мнения за сглобяеми къщи

Мнениеот Vlad777 » Чет 07 юли 2011 21:25


Ами сигурен съм, че ако направиш модулна къща с двоен сандвич панел ще има доста по-добра ефективност от двойния зид.

Цената при такова строителство с двоен зид пък съм сигурен, че ще е поне 3 пъти, колкото на модулна къща...

Предпочитам да живея в 300 кв.м., отопляема къща, отколкото в 100 кв.м., която да се чудя как да отоплявам зимата, само защото е "монолитна"... и какво от това?

Така и не разбрах какъв точно е плюса на бетона при къща до 2-3 етажа? Просто няма такъв за мен,както и за десетки милиони живеещи в такива къщи по света.


black`
Мнения: 3377
Регистриран на: Сря 22 мар 2006 13:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Global

Re: Мнения за сглобяеми къщи

Мнениеот black` » Чет 07 юли 2011 21:31


Плюса за мен е че тухлата държи постоянна температура. Какъв е плюса на мазето да речем? Там температурата не шава нагоре и надолу. Резките колебания влияят зле на всичко живо. Същото е и с тухлата и варта. Колкото повече тухли по-гот става. На керпича спим в стая с каменен зид. Той е над 50 санта дебел и януари месец не отоплявам въобще. Вярно е хладно не не чак студено. Сега с нови дограми и хубави стъкла тухлата лятото не я климатизирам въобще и зимата отоплението ми пада под 50 лева на месец с ток. За цял апартамент. Смятай го както искаш. Ако се сложат и слъчеви панели всичко идва на 0 за ток. :applause:



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 32 госта