В момента е Сря 21 ное 2018 6:31
Фолксваген България - Volkswagen Bulgaria

Всички времена са UTC+02:00

Създай нова тема  Отговори  [ 202 мнения ]  Отиди на страница Предишна 110 11 12 13 14 Следваща
Автор Съобщение
Мнение Заглавие: Re: Дървени/сглобяеми/модулни къщи Публикувано: Вто 25 юли 2017 20:55 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Ами аз живея в село на брега на морето и е пълно с такъв тип постройки.В интерес на истината има само 2 изцяло дървени къщи/сглобяеми/и съм чувал,че гният и вътре мирише на мухъл.Едната е етаж и половина и изглежда доста масивно.
Другия тип са от бившите пионерски лагери бунгалата.Те са 3 вида.Едните са с метални конструкции и панели от интернит с изолация вътре,другите са дървени панели,третите с ламарина//бивши общи помещения,като столови примерно/.Интернита мисля го обявиха за канцерогенен,но и в двата случая въпросните бунгала се правят с допълнителна изолация,което на практика обезмисля пълнежа какъв е/става и с ОСБ,вагонна шарка,тухли,циментови блокчета,ютонг/.Въпросните бунгала са с размерите на апартамент,50 квадрата,с ламаринени покриви.
Тези,които ми се виждат най-удачни са готовите контейнери,с пвц покритие.При условие,че се продават напълно оборудвани и завършени,цената е равна на тая,да си го направиш сам,но спестява доста нерви.Единствено,по желание разбира се,е да си направиш допълнителен масивен покрив,като навес.Само,дето цената му ще е колкото на контейнера.

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Дървени/сглобяеми/модулни къщи Публикувано: Вто 25 юли 2017 21:09 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил: T3 Caravelle
Двигател: DG 1900cc Petrol
vencivw написа:
Благодаря ти! Няма нужда, аз ще разгледам в сайта. А другите какво мислят за сглобяемите къщи?

ще кажа какво аз мисля, като съм строил голяма масивна къща от нулата. Дървената къща си заслужава само ако много бързаш, наемаш фирмата и за две месеца е готова. В противен случай си заложи на бетон и тухли, всичко е проверено, къщата си е къща на място. По нашите ширини това са къщите, някъде в Акапулко може би дъвена е по-добре, не знам.

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Дървени/сглобяеми/модулни къщи Публикувано: Сря 26 юли 2017 10:07 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Mihailov78 написа:
ще кажа какво аз мисля, като съм строил голяма масивна къща от нулата. В противен случай си заложи на бетон и тухли, всичко е проверено, къщата си е къща на място. По нашите ширини това са къщите, някъде в Акапулко може би дъвена е по-добре, не знам.

:th_up

Нагоре

Мнение Заглавие: Сглобяеми къщи Публикувано: Съб 24 фев 2018 16:46 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил:
Двигател:
Какво ви е мнението за дървените сглобяеми къщи? Според вас стабилни ли са и дали могат да се отопляват лесно? За колко ли време се прави такава къща?

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Сглобяеми къщи Публикувано: Съб 24 фев 2018 18:12 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил:
Двигател:
По въпроса дали са стабилни би трябвало да са.За заметресение ги дават като най-здравите къщи,а за отпление по принцип в други страни този тип къщи са едни от най-добрите заедстя отопление,но лично аз не ги харесвам.Това което наблюдавам като строителство у нас не ми вдъхва като ,че ли доверие и някак си не мога да си представя ,чев колко и уж да е обезпаразитена ,между кухите стени може да се завъдят какви ли не гадинки.Може би аз съм страшно предубеден ,но предпочитам друг вид къщи.
Иначе ако някой е ходил във финладнско да скива кви къщи има....по 300 000 евра дървени къщи ама там строителството е нещо различно!

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Сглобяеми къщи Публикувано: Съб 24 фев 2018 18:16 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил: Passat Variant 2001
Двигател: AWT
Аз имам впечатление от подобни къщи в Германия.

Дигат ги за 2-3 дни, разбира се нулевият цикъл е друга бира. После 2-3 седмици за довършителните работи.

Според мен са добра алтернатива спрямо масивното строителство, главно се пести време.

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Сглобяеми къщи Публикувано: Съб 24 фев 2018 19:58 
Извън линия

Автомобил: jetta 2
Двигател: ez 1986
Всичко зависи от производителя нашите обикновено ползват изкопирани проекти или решения на детайли от водещи фирми но поради липса на нужния материал или високата му цена се ползва такъв произведен в България и от там идват и проблемите.

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Сглобяеми къщи Публикувано: Съб 24 фев 2018 22:27 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил: AUDI A4 TDI
Двигател: AFN 1997
тук в Германия съм правил скелета на два типа дървени къщи:
едните са изцяло от дърво -
а другите пред дървото има тухла

в Дания и Норвегия доста голям процент от къщите са от дърво
до качеството и разходите за отопление много голямо значение има изработката и изолация

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Сглобяеми къщи Публикувано: Съб 24 фев 2018 23:53 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил: Polo 6n2
Двигател: AUA 2000
Разгледай тези:
http://www.milinkamuk.com/
Мой познат си направи такава 120-130 квадрата и си заслужава парите. Има си вътрешна и външна изолация. Отоплява я с котел на пелети и не се е оплакал.

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Сглобяеми къщи Публикувано: Нед 25 фев 2018 9:22 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил:
Двигател:
На тази фирма според ценорасписа който видях е 408 кинта на кв.метър.Убеден съм ,че тухлена също може да се направи за тези пари.

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Сглобяеми къщи Публикувано: Нед 25 фев 2018 12:59 
Извън линия
Потребителски аватар

viksanlg написа:
На тази фирма според ценорасписа който видях е 408 кинта на кв.метър.Убеден съм ,че тухлена също може да се направи за тези пари.

В момента в България кв.м. се продава на 600-800 евро, според мой близък, който строй за себе си хотели по морето, себестойността му е 300 евро на кв.м. Това включва разбира се мястото, разноските за проект и разрешително и строеж до под ключ.

Ако се използва собствен труд може да се стигне на това ниво, 400 лева на кв.м.

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Сглобяеми къщи Публикувано: Нед 25 фев 2018 13:12 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
курте що говориш глупости ?? Приятеля ти строил на брега на морето - ами толкова ли е сложно човек да си помисли, че цената на имота е много скъпа?
За да даваш мнение ти строил ли си къща ?
Остави мнението ЕЖК ..
Остави и дървениятя за неземетръсна зона. От 2007 г категорията за противоземетръсно строителство е повишена и то не напразно.

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Сглобяеми къщи Публикувано: Нед 25 фев 2018 18:25 
Извън линия

Автомобил:
Двигател:
За първи път видях такава къща в Австрия, но напоследък все повече виждам и в Бълггария. Виждал съм на живо много проекти на http://stor-bg.com/ , говорим съм с различни хора по темата и повечето от тях смятат, че дървените къща са много стабилни, а сглобяването с проекта не отнема повече от 3, 4 месеца.

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Сглобяеми къщи Публикувано: Нед 25 фев 2018 20:35 
Извън линия
Потребителски аватар

kris11 написа:
курте що говориш глупости ?? Приятеля ти строил на брега на морето - ами толкова ли е сложно човек да си помисли, че цената на имота е много скъпа?
За да даваш мнение ти строил ли си къща ?

Първата ми професия е строителен техник, малко разбирам от строителство. А къща съм строил. Да, от основите до 3-ти етаж, на 130 кв.м., включително жилище на тавана. Значи в къщи почти никога не ползвам майстори, това мозайки, фаянс, дърводелство, мазане, зидане, водопровод и електричарски работи си ги праа сам!

А сега работя в строителството като калкулатор и актуващ специалист. Затова си мисля, че мнението ми е доста меродавно.

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Сглобяеми къщи Публикувано: Нед 25 фев 2018 21:50 
Извън линия
Модератор
Модератор
Потребителски аватар

Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
viksanlg написа:

Да, така е. Много хора, като чуят сглобяеми къщи и си мислят, че излиза много евтино, а реално струват почти колкото монолитните къщи.
Същата работа е и с готовите проекти, които са много модерни...

Нагоре

Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Отговори  [ 202 мнения ]  Отиди на страница Предишна 110 11 12 13 14 Следваща

Всички времена са UTC+02:00