Шумоизолация в апартамент

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
One
Мнения: 3591
Регистриран на: Чет 10 юни 2004 9:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Шумоизолация в апартамент

Мнениеот One » Пет 20 фев 2009 17:38


XpacTa написа:Единствените приемливи решения са отстраняване източника на шума ?!?

няма човек , няма проблем , а ? :) :) :)
то тия до нас се оказаха такива върли селтаци и темерути, че почвам да обмислям и този вариант - не се шегувам




nikolay.vasilev
Мнения: 1
Регистриран на: Чет 17 апр 2014 19:05
Автомобил:
Двигател:

Re: Шумоизолация в апартамент

Мнениеот nikolay.vasilev » Чет 17 апр 2014 19:16


One, Виждам че отдавна си търсил решение и на моя проблем и се надявам да си го намерил. Спалнята ни граничи със спалнята на едни пълни идиоти, които се събират с други като тях всяка вечер и говорят на висок тон и се хилят до малките часове на нощта. Жената и бебето се изнесоха да спят в хола. Кажи ако си намерил добро шумоизолиращо рещение, че вече не се търпи положението. :scare3
Благодаря предварително!


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11902
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Шумоизолация в апартамент

Мнениеот К.Одаджийски » Пет 18 апр 2014 9:14


Той едва ли ще ти отговори, освен ако няма друг акаунт, по спомени този му е вечен БАН или нещо такова


pakumba
Мнения: 1053
Регистриран на: Вто 01 фев 2005 17:25
Автомобил:
Двигател:

Re: Шумоизолация в апартамент

Мнениеот pakumba » Пет 18 апр 2014 17:56


По случайност и аз ще правя такова нещо и тази тема отдавна съм я чел. Аз обаче не наблягам на бюджетното решение, а търся качество, затова не знам и дали ще ти допадне предложението ми, но ето какво съм намерил
http://euromax.bg/?cid=47

На тази страница има и тестове и клипове как се прави. Цената на изолацията е грубо около 25лв/м2. Абе поразгледай сайта, има значение дали ще я правиш на вече съществуваща стена или ще градиш нова и така...


Потребителски аватар
drakano
Мнения: 225
Регистриран на: Съб 05 май 2007 13:15
Автомобил: S6 2.2TQ ABT
Двигател: AAN
Местоположение: София
Контакти:

Re: Шумоизолация в апартамент

Мнениеот drakano » Съб 03 сеп 2016 15:15


Аз имах преди подобен проблем с битов шум от съседи и си реших проблема като първо викнах човек да ми измери шума в стаята. После отидохме при съседа и там човека дето дойде сложи някакъв специален източник с формата на топка и пусна от него някакви сигнали. Паралелно с това в моя апартамент измерихме какво се чува от тия сигнали през стената. Измерването и теста показаха че итонга пропуска доста звук и е лош изолатор за това после направих изолация с вата и някакви специални акустични панели и сега нямам проблеми. Само не си мислете че като сложите това и става чудо, просто изолацията намалява максимално звука от съседа и става спокойно но при силно блъскане се чува ама дано съседите ви не блъскат щото е пълно с идиоти. Тоя пич дето дойде добре обяснява не му помня името но го намерих в нета май www.audio-designbg.com му беше сайта.


Потребителски аватар
$100
Мнения: 942
Регистриран на: Нед 18 мар 2012 20:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Шумоизолация в апартамент

Мнениеот $100 » Нед 04 сеп 2016 12:36


Една тонколона залепена към стената на съседите. 2 нощи поред като я оставиш да ги обработи може сами да дойдат да се разберете.


Потребителски аватар
hristodj
Мнения: 711
Регистриран на: Съб 19 фев 2011 18:24
Автомобил: golf 3 kombi
Двигател: AHU 97
Местоположение: Кърджали
Контакти:

Re: Шумоизолация в апартамент

Мнениеот hristodj » Нед 04 сеп 2016 13:08


Като колегата над мен и аз си реших проблема.Дори при китайци ( в моята ситуация) даде резултат.Сами дойдоха да се извиняват.


Потребителски аватар
drakano
Мнения: 225
Регистриран на: Съб 05 май 2007 13:15
Автомобил: S6 2.2TQ ABT
Двигател: AAN
Местоположение: София
Контакти:

Re: Шумоизолация в апартамент

Мнениеот drakano » Чет 31 май 2018 9:10


Изчетох какво ли не за звуко и шумоизолациите обаждах се по-разни фирми дето само обещават и стигнах до извода, че има два вида звукоизолация:
1. Частична - тоест само една или няколко стени в помещение.
2. Пълна - така наречената стая в стаята.

Първата разбира се е по-евтина и не толкова ефективна и много зависи как е изпълнена. Разбира се не говорим за фибран, стереопор, корк, кори от яйца, дунапрен на пирамидки или XPS въпреки общото схващане че всичките тия са звукоизолации.
Втората е по-скъпа, но и доста по ефективна. При нея се звукоизолират всички стени, таван и под, може и без пода, но аз като си правих дойде един пич, който направи разни измервания между съседите и стаята ми и каза че няма нужда и пода. Отделно ми обясни, че звукоизолация се прави с нещо плътно и тежко, което има маса и нещо много важно каза: че пълна звукоизолация в битови условия е почти невъзможна, което беше в обратен контраст на това което ми обясни една кака от Ди-Трейд как всичко щяло да бъде тихо.

После, като майсторите ми дойдоха и бяха направили двете стени тоя агент пак дойде и ги скастри, че не са изпълнили проекта в който имало фуга между двете стени. Тия моите майстори мрънкаха ама махнаха картона от едната стена и наново, те си използваха същите материали но прекроиха малко конструкцията. В крайна сметка резултата е доста задоволителен и като гледам филми или пускам музика по-силно съседите спряха да мрънкат, че преди дори като говорех по телефона блъскаха по стената. И последно тоя агент го намерих от тая статия: [url]Изчетох какво ли не за звуко и шумоизолациите обаждах се по-разни фирми дето само обещават и стигнах до извода, че има два вида звукоизолация:
1. Частична - тоест само една или няколко стени в помещение.
2. Пълна - така наречената стая в стаята.

Първата разбира се е по-евтина и не толкова ефективна и много зависи как е изпълнена. Разбира се не говорим за фибран, стереопор, корк, кори от яйца, дунапрен на пирамидки или XPS въпреки общото схващане че всичките тия са звукоизолации.
Втората е по-скъпа, но и доста по ефективна. При нея се звукоизолират всички стени, таван и под, може и без пода, но аз като си правих дойде един пич, който направи разни измервания между съседите и стаята ми и каза че няма нужда и пода. Отделно ми обясни, че звукоизолация се прави с нещо плътно и тежко, което има маса и нещо много важно каза: че пълна звукоизолация в битови условия е почти невъзможна, което беше в обратен контраст на това което ми обясни една кака от Ди-Трейд как всичко щяло да бъде тихо.

После, като майсторите ми дойдоха и бяха направили двете стени тоя агент пак дойде и ги скастри, че не са изпълнили проекта в който имало фуга между двете стени. Тия моите майстори мрънкаха ама махнаха картона от едната стена и наново, те си използваха същите материали но прекроиха малко конструкцията. В крайна сметка резултата е доста задоволителен и като гледам филми или пускам музика по-силно съседите спряха да мрънкат, че преди дори като говорех по телефона блъскаха по стената. И последно тоя агент го намерих от тая статия: https://audio-designbg.com/bg/%D0%B1%D0%BB%D0%BE%D0%B3 малко е кисел, но е много точен.


Потребителски аватар
Курт Деликуртев
предупреждение за БАН
Мнения: 2116
Регистриран на: Нед 17 сеп 2017 12:40
Автомобил: Passat Variant 2001
Двигател: AWT
Местоположение: Филибето майна/ Щурград

Re: Шумоизолация в апартамент

Мнениеот Курт Деликуртев » Чет 31 май 2018 13:00


Топлоизолационните материали, като фибран, не са добри шумоизолатори.

Има си специални материали от стиропор, дето постигат до 28 dB намаляване на шума. Означението по немският стандарт е EPS 045/040 DES. По скъпа алтернатива са материалите от стъклена или каменна вата.


Потребителски аватар
Xaxy
Мнения: 1568
Регистриран на: Вто 03 мар 2015 16:57
Автомобил: Passat B5 1999
Двигател: AFN 1.9 TDI 110

Re: Шумоизолация в апартамент

Мнениеот Xaxy » Чет 31 май 2018 18:04


Имам същия проблем с комшийте над мен,разговори викане на полиция псувни нищо не помагаше... Та,като правих ремонта на целия апартамент каменна вата,отгоре гипсокартон и сега почти нищо не се чува от чукането им,скандалите и т.н. Слагай вата и гипсокартон и така,поне е най-лесното решение

П.с Фибрана се слага за топлоизолация,няма как да ти реши проблема с шумоизолацията...



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: дити123 и 37 госта