Помош при избор на мултифункционално устройство 3 в 1

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
Каспър
Мнения: 2207
Регистриран на: Съб 03 ное 2007 0:11
Автомобил: Insignia A Sports Tourer 2014 4x4
Двигател: A20NHT Turbo 250 HP
Местоположение: София

Re: Помощ при избор на мултифункционално устройство 3 в 1

Мнениеот Каспър » Чет 05 апр 2018 18:57


Може ли някой да препоръча евтино устройство 3 в 1 за домашна употреба. Ще се ползва изключително рядко и за много дребни неща с минимално натоварване затова ми трябва нещо евтино като първоначална цена и консумативи. Скоростта на печат, резолюцията на сканиране и копиране не ме вълнуват. Държа единствено на безжичен печат и да може да изкарва читави снимки на фотохартия. Искам да си цъкам снимки директно от фотоапарата и текстове и таблици директно от андроид таблет. Копирното ми е за удобство, да не се разкарвам ако се наложи, а скенера едва ли ще го ползвам някога. Предвид тези неща мисля че мастиленоструйно 3 в 1 устройство ще ми свърши работа, а като марка заглеждам Canon, според съветите ви може да избера и друга марка. Ето първото на което попаднах с Wi-Fi:
http://www.technopolis.bg/bg/All-in-One ... 0/p/551403
Има ли устройства в този ценови диапазон при които цветните глави да са отделни, не една обща и всъщност голям минус ли е цветната глава да е обща :rolleyes




Потребителски аватар
sportul
Мнения: 1218
Регистриран на: Съб 06 сеп 2008 22:12
Автомобил: Passat B5 Peugeot 407 RHR BVM6
Двигател: RHR Delphi DCM
Местоположение: Варна

Re: Помош при избор на мултифункционално устройство 3 в 1

Мнениеот sportul » Пон 09 апр 2018 22:25


Имах такова , бягай далече от тези касетки с мастило , аз така и не разбрах как мастилото вътре изсъхваше за кратък период от време .
Мъчех се да ги пълня със спринцовка , няколко пъти ставаше ,един път се порязах гадно и се наиграх с канона .
Сега имам мфу Samsung , единствения проблем е че понякога криви листите .


Потребителски аватар
vwfena
Мнения: 1827
Регистриран на: Пон 04 апр 2005 0:14
Автомобил: VW passat
Двигател: PB 1991
Местоположение: Елин Пелин
Контакти:

Re: Помош при избор на мултифункционално устройство 3 в 1

Мнениеот vwfena » Вто 10 апр 2018 21:28


Разгледай Г сериите на Канон. Те са малко по скъпи като устройства, но консумативите се пълнят и са евтини около 10-12 лв на цвят (4 цвята са) и изкарват около 5-6000 копия. Ако искаш нещо по-евтино насочи се към модел с 4 отделни мастилници, поне за тях има заместители които не са лоши като качество и са горе долу на половината като цена, но и копията им са малко около 5-6-700. А за да не засъхват не изключваш принтера, а също така има и функция за самопочистване, ако е засъхнал.


Потребителски аватар
Каспър
Мнения: 2207
Регистриран на: Съб 03 ное 2007 0:11
Автомобил: Insignia A Sports Tourer 2014 4x4
Двигател: A20NHT Turbo 250 HP
Местоположение: София

Re: Помош при избор на мултифункционално устройство 3 в 1

Мнениеот Каспър » Сря 11 апр 2018 3:30


Благодаря за инфото, ще потърся нещо друго, щом това не е добър избор.


Потребителски аватар
Каспър
Мнения: 2207
Регистриран на: Съб 03 ное 2007 0:11
Автомобил: Insignia A Sports Tourer 2014 4x4
Двигател: A20NHT Turbo 250 HP
Местоположение: София

Re: Помош при избор на мултифункционално устройство 3 в 1

Мнениеот Каспър » Пон 16 юли 2018 21:49


До колко е важно да се използват оригинални мастилници за мастилено-струен МФУ Canon? Сърши ми черната оригинална която беше комплект с устройството и сега се чудя дали си струват 30лв. за оригинална черна XL или да заложа на съвместим заместител за около 18 лв.? Ясно че заместителите нямат друг плюс пред оригинала освен цената, но какви са минусите? Има ли вероятност нещо да се скапе от използването на неоригинални мастилници и трябва ли да търся определена марка заместители, има ли между тях качествени и боклуци или щом е заместител е все тая какво ще взема?


Потребителски аватар
vwfena
Мнения: 1827
Регистриран на: Пон 04 апр 2005 0:14
Автомобил: VW passat
Двигател: PB 1991
Местоположение: Елин Пелин
Контакти:

Re: Помош при избор на мултифункционално устройство 3 в 1

Мнениеот vwfena » Чет 19 юли 2018 10:28


По-принцип не трябва да има проблем с неоригиналните, Ползвал съм неоригинални около 10-12 смени на Канон едно време и не е имало проблеми. Относно марките трябва да се ориентираш, кои се държат най-добре за твоя принтер. Защото с едните може цветовете да са по точни и наситени с другите не толкова. Защото ми се е случвало и с по "маркови" неоригинални да не работи много коректно като цветове.


Потребителски аватар
Каспър
Мнения: 2207
Регистриран на: Съб 03 ное 2007 0:11
Автомобил: Insignia A Sports Tourer 2014 4x4
Двигател: A20NHT Turbo 250 HP
Местоположение: София

Re: Помош при избор на мултифункционално устройство 3 в 1

Мнениеот Каспър » Чет 19 юли 2018 19:53


Значи ще пробвам със заместители да видя как са. Разпечатвам предимно черно, цветните оригинални още не са изхабени, а като свършат ще пробвам с цветни заместители защото рядко печатам цветно и качеството на цвета не ми е приоритет засега. Единствено ме притесняваше нещо да не се скапе от аналозите, но щом казваш че няма ядове, ще пробвам :th_up



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 35 госта