Blizoo tv

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
Ivailo
Мнения: 9497
Регистриран на: Пет 27 апр 2007 15:21
Автомобил: VW Golf mk3
Двигател: AAZ
Местоположение: София/Видин
Контакти:

Re: Blizoo tv

Мнениеот Ivailo » Пон 04 апр 2011 13:54


Що всяка тема за доставчик в крайна сметка се обръща на speedtest пишкомер?




Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: Blizoo tv

Мнениеот radi_nrj » Пон 04 апр 2011 15:35


ISRalien написа:Що всяка тема за доставчик в крайна сметка се обръща на speedtest пишкомер?


В който bobocamaro до извади най-дълъг :063: :063: :063:

Темата е на Лило и ако реши може да поиска разчистване.


Потребителски аватар
LILO&STICH
ябълката на раздора
Мнения: 13068
Регистриран на: Сря 17 авг 2005 15:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Blizoo tv

Мнениеот LILO&STICH » Вто 05 апр 2011 7:32


не ми пречи :wink:


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19113
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Blizoo tv

Мнениеот stefan4o » Вто 05 апр 2011 8:53


Бобо утрепа рибата. Сега ако каже, че това му идва по ЛАН 100мбит ще му повярвам :screwy mhihi :beer :bishop


Потребителски аватар
Barboukov
Мнения: 6090
Регистриран на: Вто 21 апр 2009 21:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе
Контакти:

Въпрос относно проблеми с Blizoo

Мнениеот Barboukov » Вто 05 апр 2011 9:00


През 2006-та и 2007-ма година бях абонат на Кейбъл Тел и използвах услугата 3в1 (нет, кабелна и телефон). Договора ми бе за 12 месеца. Изтече си той и отивам да го прекратя и да върна оборудването (това става на 18.05.2007). Чичкото ми вика, че имам неплатена фактура за април и май и първо трябва да ги погася и тогава ми се пише протокол за върнато оборудване, което е равносилно на прекратен договор. Отидох като бял човек без да кажа гък и мък броих седемдесе и няколко лева (даже не правих проблем, че плащам за цял май при условието, че минал половин месец). Взеха модема, подписаха ми протокола и ме пратиха да си ходя.

И 3 години и 10 месеца по-късно тия почват да звънят на баща ми (неговия телефон оставен за контакт): "Имате задължения за сто осемдесет и незнам си колко лева". :shock Той ми се обажда на мене и ме праща да ходя да се разправям. Отивам аз и една скочубра там ме посреща: неплатени фактури за януари, февруари, март, април и май 2007. И тука започна една размяна на изречения... Обясних и няколко пъти за историята с плащането и мацката (пича) се съгласи с мен, но каза, че щом по програма излизат трябва да се платят. Варианта е да пусна жалба за разпореждане на проверка. Отговор да съм очаквал до 10 дни. Написах я аз, вече минаха почти 20 дни и няма ни вест, ни кост от тях.

И естествено, като 99.9999% от хората не си пазя касовата бележка и фактурата за тези плащания и немога да докажа че съм се издължил (само с протокола за върнато оборудване). Пазих ги, но 1 година и после са заминали из някой контейнер.

Какво да очаквам от тук нататък? Колко е давността на фактурите? Те все пак са се сетили за мен след 4 години. Как да процедирам?


Потребителски аватар
LILO&STICH
ябълката на раздора
Мнения: 13068
Регистриран на: Сря 17 авг 2005 15:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Въпрос относно проблеми с Blizoo

Мнениеот LILO&STICH » Вто 05 апр 2011 9:08


http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=67&t=205494&start=195

тоя па.Отсвирвай ги бре.На мен още ми се обаждат,да идват да си оправят проблема mhihi
А не съм им абонат от година почти :063:
Баси и ситемата имат тея


Потребителски аватар
aRoGaNsS
Мнения: 412
Регистриран на: Съб 09 окт 2010 9:40
Автомобил: Golf 4 TDI GTI
Двигател: 1.9 ARL 2002
Местоположение: Габрово

Re: Въпрос относно проблеми с Blizoo

Мнениеот aRoGaNsS » Вто 05 апр 2011 9:10


Щом не са те потърсили след тези 10-дена които са станали 20 е много вероятно да са те проверили и да са разбрали че всичко е наред,те такива нямат навик да известяват ако всичко е както трябва,обаче ако имаш да даваш и в гората ще те намерят


Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: Blizoo tv

Мнениеот radi_nrj » Вто 05 апр 2011 9:37


stefan4o написа:Бобо утрепа рибата. Сега ако каже, че това му идва по ЛАН 100мбит ще му повярвам :screwy mhihi :beer :bishop


Просто е късметлия - До входа има оптика и след конвертора са 2 абоната за нет защото другите му комшии си носят некролозите в джоба mhihi mhihi mhihi


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19113
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Blizoo tv

Мнениеот stefan4o » Вто 05 апр 2011 9:52


То ясно, че оптика е намесена, ама до него как достига? С пОн или по мед?


Потребителски аватар
Ivailo
Мнения: 9497
Регистриран на: Пет 27 апр 2007 15:21
Автомобил: VW Golf mk3
Двигател: AAZ
Местоположение: София/Видин
Контакти:

Re: Blizoo tv

Мнениеот Ivailo » Вто 05 апр 2011 12:28


stefan4o написа:То ясно, че оптика е намесена, ама до него как достига? С пОн или по мед?

Е то от PON-а кво мислиш, че излиза mhihi


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19113
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Blizoo tv

Мнениеот stefan4o » Вто 05 апр 2011 12:34


Мерси за забележката. Сега сигурно ще ми кажеш, че няма разлика ПОН - един абонат и конвертор=>суич=> няколко абоната.


Потребителски аватар
pensiq
Мнения: 588
Регистриран на: Чет 11 мар 2010 20:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Blizoo tv

Мнениеот pensiq » Нед 10 апр 2011 18:16


Тъй като, настоящата ми оптика стана шибана (без извинение) собственост на булсатком, мисля да ги пробвам тези хубавци.Интересува ме скоростите, които уж предлагат как са разпределени.Колко е международния ъп и даун лолд и какво е съотношението му спрямо бг пиъринга им.
П.С.Аз скорости по ланка 100 няма да показвам за да не помислите, че се шегувам с вас.Почти 2 години бяха добрите времена,но вече....


Потребителски аватар
ABSOLUT
Мнения: 4426
Регистриран на: Пет 20 яну 2006 1:14
Автомобил: Passat B4+B7+Golf Mk1+Mk2 Country
Двигател: 1Z + CFGC + JB + 1P
Местоположение: София
Контакти:

Re: Blizoo tv

Мнениеот ABSOLUT » Сря 04 юли 2012 22:26


Леле, само чакам да ми изтече договора :evil:

На 3 юли 2012 г. популярният кабелен оператор Близу (blizoo) изключи каналите на Дисковери от цифровите си пакети.

http://www.ekrana.info/spryaha-discovery-channel-po-blizu-iskali-mnogo-pari.html


Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: Blizoo tv

Мнениеот radi_nrj » Чет 05 юли 2012 11:11


ABSOLUT написа:Леле, само чакам да ми изтече договора :evil:

На 3 юли 2012 г. популярният кабелен оператор Близу (blizoo) изключи каналите на Дисковери от цифровите си пакети.

http://www.ekrana.info/spryaha-discovery-channel-po-blizu-iskali-mnogo-pari.html


Снощи говорих със "съпорта" по този повод. Каза, че не са се отказали напълно и все още преговарят. Поне Discovery HD Showcase си остава в HD пакета. И мен яко ме издразни ама миналата седмица подписах за 18 месеца заради HD-то.

Аз съм си още на коаксиал и 60Mb ги стигам като пинга си е едноцифрен, което ме устройва.


Потребителски аватар
Aneto
Мнения: 863
Регистриран на: Съб 04 авг 2007 9:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Blizoo tv

Мнениеот Aneto » Чет 05 юли 2012 12:17


Звънете на оператор! :beat_butt2
Току що го направих!
Веднага ми предложиха компенсация - предложиха ми да си избера няколко варианта. Сега не си спомням точно всички, има разни еротични пакети и др., аз избрах НВО за 5 месеца безплатно :banana Мен ме устройва.
Казаха, че се водят преговори за Дискъвъри бла бла бла... ама след като на секундата ми предложиха НВО, значи можем да кажем сбогом на Дискъвърито.



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 42 госта