Маслен радиатор или конвектор?

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
ivdims
Мнения: 59
Регистриран на: Чет 29 яну 2009 19:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: shumen

Re: Маслен радиатор или конвектор?

Мнениеот ivdims » Пон 10 яну 2011 22:59


Аз съм на радиатор в момента в едната стая и е ужас от към тока 3,5кw e смятайте за како става на въпрос




Потребителски аватар
Ivailo
Мнения: 9497
Регистриран на: Пет 27 апр 2007 15:21
Автомобил: VW Golf mk3
Двигател: AAZ
Местоположение: София/Видин
Контакти:

Re: Маслен радиатор или конвектор?

Мнениеот Ivailo » Вто 11 яну 2011 22:54


ivdims написа:Аз съм на радиатор в момента в едната стая и е ужас от към тока 3,5кw e смятайте за како става на въпрос

Колега, сподели колко квадрата е стаята, постоянно ли е включен радиатора и какви сметки ти идват?


Потребителски аватар
Winner25
Мнения: 7339
Регистриран на: Пон 14 мар 2005 15:33
Автомобил: VW Passat B4 B6
Двигател: ABS BKC
Местоположение: Казанлък

Re: Маслен радиатор или конвектор?

Мнениеот Winner25 » Сря 12 яну 2011 1:07


Да споделя и аз впечатления от масления радиатор :) Не съм доволен изобщо. Стаята е нещоот рода на 3,5х3,5м или 3х4, не знам точно. Радиатора е 2,5kw и работи от 8:00 до към 24:00 и не може да стопли :?


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18715
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: Маслен радиатор или конвектор?

Мнениеот hooligans » Сря 12 яну 2011 1:11


ISRalien написа:
ivdims написа:Аз съм на радиатор в момента в едната стая и е ужас от към тока 3,5кw e смятайте за како става на въпрос

Колега, сподели колко квадрата е стаята, постоянно ли е включен радиатора и какви сметки ти идват?


Адаксите са на температура, примерно наще го слагат на 20 и си топли, като достигне градусите спира, като има нужда пак се пуска...


Потребителски аватар
mickoff
Мнения: 151
Регистриран на: Пон 07 авг 2006 9:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Маслен радиатор или конвектор?

Мнениеот mickoff » Сря 12 яну 2011 11:32


Winner25 :
Да споделя и аз впечатления от масления радиатор :) Не съм доволен изобщо. Стаята е нещоот рода на 3,5х3,5м или 3х4, не знам точно. Радиатора е 2,5kw и работи от 8:00 до към 24:00 и не може да стопли :?

100 процента съм сигурен че с ADAX конвекторен радиатор 1500W най-евтиния им модел с елктронно регулиране на температурата ще стопля супер. Но има една подробност - да не се изключва като те няма, а само да го намаляваш до някаква температура, която прецениш ти.
Недостатъка е цената - такова нещо струва към 200лв може би. Сравнима с духалка за 20лв или радиатори за 80лв не е малко. Но разликатата ва парите ще се избие според мен за 1 отоплителен сезон най-много.
Аз такава стая топля с 1000W, но съм с изолация :drunk


Потребителски аватар
fox_vt
Мнения: 2788
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 18:22
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: AHU 97
Местоположение: Велико Търново

Re: Маслен радиатор или конвектор?

Мнениеот fox_vt » Сря 12 яну 2011 14:14


Ще ме прощаваш ама имам тази духалка http://www.technomarket.bg/products/01002099/delonghi-htm-02 от 5-6 години(крадох я от един хотел mhihi ) и мога да кажа че топли като змей.Е що се отнася за помещения с квадратура за нейната категория.Та откакто я имам цената и беше толкова и досега не е падала нито стотинка,даже поскъпна-въпреки копирането и от NEO,Diplomat и Elite mhihi .Иначе за поддържането на температурата постоянно си абсолютно прав но съчетано със дограма и изолация.


bogdan69
Мнения: 1
Регистриран на: Нед 24 юни 2018 23:10
Автомобил:
Двигател:

Re: Маслен радиатор или конвектор?

Мнениеот bogdan69 » Нед 24 юни 2018 23:44


Здравейте! Реших и аз да се включа в дилемата- радиатор или конвектор...Аз имам от 5 г,Adax.Това са прекрасни и надеждни уреди.За харчене,харчат,топлят нормално,не сушат въздуха !Да питам тези,които имат Adax.След гаранцията от 5г.започнаха да потропват и пукат.До преди това,бяха напълно безшумни...Това проблем ли е, или не е?



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 41 госта