Помощ за инсталиране на отключени карти на Гармин

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
gege
Мнения: 8
Регистриран на: Сря 23 юни 2010 15:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Russe

Помощ за инсталиране на отключени карти на Гармин

Мнениеот gege » Съб 01 яну 2011 16:29


Имам един много голям проблем. Искам предварително да се извиня,за това че пиша тази тема тук,но незнам къде трябва да я напиша.От три дена се мъча да си инсталирам отключени карти на Гармин за лаптоп и за Гармин нуви 2011г, обаче нестава и нестава а нямам време. на 03.01.2011.г трябва да замина за Испания. А до Испания без навигация само с атлас и то за първи път ми се струва,че ще ми бъде много трудно. Та молбата ми е за малко помощ. Ако е възможно Хиляди благодарности предварително!




Потребителски аватар
rogy_boy
Мнения: 31
Регистриран на: Сря 28 окт 2009 1:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: stara zagora

Re: Помощ за инсталиране на отключени карти на ГАРМИН

Мнениеот rogy_boy » Съб 01 яну 2011 17:17




Потребителски аватар
kristianatanasov
Мнения: 1280
Регистриран на: Сря 14 мар 2007 20:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София][Passat B3,ABS

Re: Помощ за инсталиране на отключени карти на ГАРМИН

Мнениеот kristianatanasov » Нед 02 яну 2011 10:30


gege написа:Имам един много голям проблем. Искам предварително да се извиня,за това че пиша тази тема тук,но незнам къде трябва да я напиша.От три дена се мъча да си инсталирам отключени карти на Гармин за лаптоп и за Гармин нуви 2011г, обаче нестава и нестава а нямам време.

Значи то картите не се инсталират,просто се отключват и се поставят в папката на Гармин.Ти сигурен ли че Garmin Mobile PC си го инсталирал правилно и знаеш как да работиш с него.Картите,ПОИ,коли,гласове са едни и също като тези за нувито....а какво ще ползваш за външен GPS?Аз ползвам GSM-a за външен GPS и си правя връзка със лаптопа,става ако си с ТИР и имаш голямо табло кадето да сложиш лаптопа,но по принцип в повечето държави в Европа е забранено да навигираш с лаптоп!!!
Аз програмата повече я ползвам да разглеждам маршрути,симулаций,терени(с карта ТОПО съм) и после си ги вкарвам направо в Гармина на ГСМ-а.
Картата просто се поставя в директорията на програмата:
GMAPSUPP e името на картата а GMAPSUPP.UNL e отключващия файл който сам си правиш.....
(ако не знаеш точно как се прави UNL файла и други въпроси,питай ще помагаме :) )

Изображение

Изображение

Изображение

Като се постави нова карта трябва от Map Source да я маркираш за да ти излезе.....
Ето тук се вижда:как съм маркирал-Картата на Гърция,Картата на БГ(ТОПО) и контурите за БГ картата...
Изображение


gege
Мнения: 8
Регистриран на: Сря 23 юни 2010 15:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Russe

Re: Помощ за инсталиране на отключени карти на ГАРМИН

Мнениеот gege » Съб 08 яну 2011 18:51


Колега Кристиан Атанасов, имам и лаптоп и Гармин нуви 660. Смъкнал съм ги от Руските саитове отключени/ поне така пише/карти и за двете устройства но немога да подкарам нито едното нито другото.На нувито имам карта/вградена/ за 2008.г. Искам да си сложа на СД картата новата която съм си смъкнал от торентите.Форматирам си картата/СД/ правя си папка Гармин, в която слагам /gmapsupp.img/ фаила, и когато го прехвърли немога да го отворя, а е в папка Гармин на СД.Почти същата работа и с лаптопа. Качвам картата появява се всичко както трябва да бъде,/на къде ,настройки карта и така нататък,/ но като чукна на картата само да я разгледам,и тя я няма. Няма какво да гледам празен екран.Ако можеш нещо да помогнеш.Хиляди благодарности предварително. Аз с малко затруднения/ пътя е 3100км а аз минах 3500км/ пристигнах но трябва и да се връщам.


Потребителски аватар
LILO&STICH
ябълката на раздора
Мнения: 13068
Регистриран на: Сря 17 авг 2005 15:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Помощ за инсталиране на отключени карти на ГАРМИН

Мнениеот LILO&STICH » Съб 08 яну 2011 20:34


щом ти е празен екрана,значи карта ти не е отключена!
Влез в настройките и през бутона мапсоурс,виж коя карта е заключената.

ИД-о на картите се разбира много лесно с Тази програма :wink:


gege
Мнения: 8
Регистриран на: Сря 23 юни 2010 15:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Russe

Re: Помощ за инсталиране на отключени карти на ГАРМИН

Мнениеот gege » Нед 09 яну 2011 11:19


Колега LILO&STICH благодаря за бързия отговор. Влязох в мапсоурса, видях картата е /locked/ обаче как да я отключа. Свалих си /ID Tooll/ има четири реда какво трябва да пиша там. Искам да се извиня,за невежеството но почти нищо не разбирам от тия работи.


Потребителски аватар
LILO&STICH
ябълката на раздора
Мнения: 13068
Регистриран на: Сря 17 авг 2005 15:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Помощ за инсталиране на отключени карти на ГАРМИН

Мнениеот LILO&STICH » Нед 09 яну 2011 11:46


е там цъкаш само да ти намери ИД-о,като му посочваш картата

Ако неможеш да се справиш,дай ми номера на устройството си както и коя версия карта ползваш да ти я отключа :wink:


gege
Мнения: 8
Регистриран на: Сря 23 юни 2010 15:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Russe

Re: Помощ за инсталиране на отключени карти на ГАРМИН

Мнениеот gege » Нед 09 яну 2011 12:49


Колега LILO&STICH Честно казано не мога да се справя с това нещо.Не намирам номера на ИД.Четох някаде из форумите,че като задържиш пръст върху батерията на нувито изписва номера на/SD/ картата. Направих това нещо ето това е номера на/SD/картата 274494103.Обаче от къде да видя номера на нувито и версията на новата карта дето искам да я сложа.


Потребителски аватар
mely
Мнения: 2728
Регистриран на: Пет 26 авг 2005 10:28
Автомобил: Citroen C crosser
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Помощ за инсталиране на отключени карти на ГАРМИН

Мнениеот mely » Нед 09 яну 2011 13:12


Колега това ти е номера на GMAPSUPP.UNL файла Q6VLSJSLXKNUEH2FQ9ZP49T5B . Слагай го в директорията Garmin и каквато искаш карта на БЪЛГАРИЯ слагай само името да е GMAPSUPP.IMG.


Lilo извинявай ,че те изпреварих


gege
Мнения: 8
Регистриран на: Сря 23 юни 2010 15:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Russe

Re: Помощ за инсталиране на отключени карти на ГАРМИН

Мнениеот gege » Нед 09 яну 2011 14:04


Колега mely Благодаря за бързия отговор. Но намен неми трябва карта на България а карта на Европа/Garmin_sity_navigator_Europe_2011.


Потребителски аватар
mely
Мнения: 2728
Регистриран на: Пет 26 авг 2005 10:28
Автомобил: Citroen C crosser
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Помощ за инсталиране на отключени карти на ГАРМИН

Мнениеот mely » Нед 09 яну 2011 16:55


gege написа:Колега mely Благодаря за бързия отговор. Но намен неми трябва карта на България а карта на Европа/Garmin_sity_navigator_Europe_2011.


Не разбрах....ето F3TA9N77LR5MQHVSYL565DXY7 .


gege
Мнения: 8
Регистриран на: Сря 23 юни 2010 15:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Russe

Re: Помощ за инсталиране на отключени карти на ГАРМИН

Мнениеот gege » Нед 09 яну 2011 20:09


Благодаря много за помоща на LILO&STICH и на mely но нещо не става.Ще пробваме някой друг път.Цял ден се мъча пред компа, чак главата ме боли вече.


Потребителски аватар
LILO&STICH
ябълката на раздора
Мнения: 13068
Регистриран на: Сря 17 авг 2005 15:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Помощ за инсталиране на отключени карти на ГАРМИН

Мнениеот LILO&STICH » Нед 09 яну 2011 22:14


това е торент с наистина отключена карта
Отваряй и го тегли на спокойствие.После взимаш,само това което ти е необходимо :wink:


Потребителски аватар
mely
Мнения: 2728
Регистриран на: Пет 26 авг 2005 10:28
Автомобил: Citroen C crosser
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Помощ за инсталиране на отключени карти на Гармин

Мнениеот mely » Пон 10 яну 2011 11:40


4PNVQQ8W37CGUAZQH3PXQMYHP Пробвай с това ,че ония предния който ти дадох беше за Garmin Mobile XT а ти трябва за Garmin Mobile PC .Трябва да работи...


gege
Мнения: 8
Регистриран на: Сря 23 юни 2010 15:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Russe

Re: Помощ за инсталиране на отключени карти на Гармин

Мнениеот gege » Пон 10 яну 2011 20:55


Колега mely стана/ Garmin_City_Navigator_Europe_NT_2011.30/ прехвърлих само/gmapsupp/ на SD картата и тръгна,работи.Незнам как мога да ти благодаря. СЪРДЕЧНО МНОГО АМА МНОГО БЛАГОДАРЯ!!!!



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: tdi fen и 71 госта