Внимавайте с уредите марка Diplomat !

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
KOKO ГЕОРГИЕВ
Мнения: 1110
Регистриран на: Вто 25 яну 2005 15:38
Автомобил: AUDI A8 4.2 Quattro + FORD Galaxy
Двигател: AUW 2001
Местоположение: София

Re: Внимавайте с уредите марка Diplomat !

Мнениеот KOKO ГЕОРГИЕВ » Съб 30 юли 2016 23:36


m5kov написа:предишно име "Рикошет" ЕООД


Или едно неофициално име в средите, които Ви знаят - "Мутрите, които владеят град Луковит". Даже и луксозен хотел си имате.
Радвам се, че преди 11 години не сглупих да си взема газов котел Ferolli, а се бръкнах по-дълбоко и си взех истински немски Viessmann - от онези старите произведени със скъпи и качествени материали. :th_up




Потребителски аватар
goppa
VW експерт
VW експерт
Мнения: 7654
Регистриран на: Вто 04 сеп 2012 19:25
Автомобил: Sharan
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Внимавайте с уредите марка Diplomat !

Мнениеот goppa » Съб 30 юли 2016 23:45


kossel написа:Преди 3-4 години си купих бойлер Diplomat 50 литра, от неръждаема стомана с 10 години гаранция. Почти не го ползвам защото съм на ТЕЦ, но си мисля, че 10 години гаранция, малко производители дават.

10 години е гаранцията на водосъдържателя( щом е неръждаем ще ги изкара х20). Останалата част от бойлера - нагревател, тремостат, и то май това е всичко, е с 2 годино гаранция.


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6152
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Внимавайте с уредите марка Diplomat !

Мнениеот ktamen » Нед 31 юли 2016 8:54


Той тоя колега сам не знае колко му е гаранцията. На първа страница е писал 5 години, а на трета 10, нищо чудно сега да напише, че е станала 15.
kossel написа:Аз имам бойлер Дипломат 50 литра от неръждаема, купен през септември 2010 от технополис София - Младост 4 -
Дали е менте този бойлер ? Има 5 години гаранция а дна други места съм го виждал с 10 години гаранция ?

kossel написа:Преди 3-4 години си купих бойлер Diplomat 50 литра, от неръждаема стомана с 10 години гаранция. Почти не го ползвам защото съм на ТЕЦ, но си мисля, че 10 години гаранция, малко производители дават.


Потребителски аватар
kossel
Мнения: 1759
Регистриран на: Нед 10 апр 2005 3:39
Автомобил: Fiat Doblo Natural Power
Двигател: 103 коня 1600 16V
Местоположение: София

Re: Внимавайте с уредите марка Diplomat !

Мнениеот kossel » Нед 31 юли 2016 15:20


Наистина е 10г гаранцията на водосъдържателя. На електрическаат част е по-малко.


Потребителски аватар
hvp800
Мнения: 4614
Регистриран на: Вто 29 яну 2013 19:46
Автомобил: VW Bora
Двигател: ASZ

Re: Внимавайте с уредите марка Diplomat !

Мнениеот hvp800 » Пон 01 авг 2016 11:34


KOKO ГЕОРГИЕВ написа:
m5kov написа:предишно име "Рикошет" ЕООД


Или едно неофициално име в средите, които Ви знаят - "Мутрите, които владеят град Луковит". Даже и луксозен хотел си имате.
Радвам се, че преди 11 години не сглупих да си взема газов котел Ferolli, а се бръкнах по-дълбоко и си взех истински немски Viessmann - от онези старите произведени със скъпи и качествени материали. :th_up

По-правилно е да се каже, мутрите дето владеят град Варна ( да се чете ТИМ ), защото тези в Луковит са си най-обикновенни пионки.
А историята на Дипломат, Рикошет и т.н. е история на целия ни преход към пазарна икономика. И показва как може да се ос@ре и най-доброто начинание, и всичко това, от неграмотност и алчност.


m5kov
Мнения: 3
Регистриран на: Пон 26 сеп 2011 7:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Pleven

Re: Внимавайте с уредите марка Diplomat !

Мнениеот m5kov » Сря 14 сеп 2016 11:36


Съжалявам, че не отговарям на всеки последователно, но ще се постарая все пак да отговоря.

Кайзен написа:В такъв случай аз имам следния въпрос:
Как бих получил информация какъв точно бойлер съм купил, след като "Към момента под марката Diplomat се предлагат бойлери от 4 световно доказани производителя"?
Аз бих искал, като клиент, да зная къде точно е произведен закупения от мен уред.


На всеки уред има стикер със сериен номер, техническа информация и производител.
Прикачвам 3 снимки на бойлери произведени в България, Турция и Китай, на които съм оградил производителя>
Изображение
Изображение
Изображение

ktamen написа:

Не оправдавам никой, обяснявам с прости думи каква е ситуацията и не задължавам никой да вярва в каквото и да било.
Тъй като нашата фирма заплаща ремонта на всеки уред на съответния сервиз, който го ремонтира в гаранционен срок, защо мислите, че би било рентабилно да продаваме боклуци? Знаем какво е съотношението продаден брой срещу брой дефектирали уреди и мога да ви уверя, че процента за някои от топ бойлерите е направо смешен.
Това с даването на повече пари на производителите не ви ли се струва малко като сагата с винетките? :)
"Плащайте двойно повече, пък ние един ден ще закърпим всички дупки по пътя..." 1 година по-късно виждате ли някаква промяна? Същото е...
В нормалния бизнес такива неща не виреят. Фирмата не е акционер в никой завод, че да инвестира голи пари срещу обещания.
Купуват се мостри от няколко производителя на произволен принцип, тестват се от сервиз с 2ма инженери и ако минат изпитанията се поръчват и се пускат на пазара.

KOKO ГЕОРГИЕВ написа:

Собствениците са си съвсем нормални хора с много ясна история за различните бизнеси, които имат и с които са стартирали.
Думата ТИМ може да бъде свързвана единствено с предприятия в областта Варна, на никой не му трябва да "владее" градче в северозападна България с 10 000 души население, половината от които "римляни".
В пробит град като Луковит има поне 6 човека, чиито бизнес надхвърля в пъти електроуредите + хотела, така че въобще не ми се занимава с народопсихологията на местните. Роден съм и съм израсъл в Луковит, така че съм се наслушал на глупости за всичко и всеки.

Нямам какво повече да кажа.
Заглеждам се по Пасат B5 1.9/130, но като му дойде времето, тогава ще питам за него :)


potrebitel123
Мнения: 1
Регистриран на: Пон 29 май 2017 18:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Внимавайте с уредите марка Diplomat !

Мнениеот potrebitel123 » Пон 29 май 2017 18:33


Наистина много трябва да се внимава с уредите Дипломат.
Ето моя опит с малка печка модел DPL W 20 E (модела е с два обикновени котлона и шест степенни ключове). Бързо-нагряващата плоча се повреди още при първите 3-4 включвания - просто изгоря. Закупих печката за 270 лева. Престъпление е да се залагат евтини плочи при тази цена на печката. Със сигурност повече няма да закупя подобно менте...


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6152
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Внимавайте с уредите марка Diplomat !

Мнениеот ktamen » Вто 30 май 2017 20:27


А аз си купих Елдом преди година, щото уж са по-убави, почти не съм я ползвал, първо се скапа големия котлон, после и малкия, събират им се не повече от 20 часа работа общо. Още не мога да се наканя да и правя рекламация. Купих я заедно с един хладилник от Технополис, на него му се счупи едната дръжка, за нея питах и ми казаха, че гаранцията не я покрива. Дръжката се счупи заради една огромна шупла в самата пластмаса.
Вече и аз не знам какво и откъде да купувам :gruebel


Потребителски аватар
$100
Мнения: 942
Регистриран на: Нед 18 мар 2012 20:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Внимавайте с уредите марка Diplomat !

Мнениеот $100 » Вто 30 май 2017 21:33


ktamen написа:Купих я заедно с един хладилник от Технополис, на него му се счупи едната дръжка

Предполагам хладилникът не е Елдом, но не казваш какъв е. Да не си го взел на "черен" петък с голямо "намаление"?


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6152
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Внимавайте с уредите марка Diplomat !

Мнениеот ktamen » Вто 30 май 2017 21:40


Хладилникът е Беко, вземам втори Беко от Технополис, първия преди няколко години и съм много доволен от него.
Не беше черен петък, нито имаше някаква друга примоция.


Потребителски аватар
$100
Мнения: 942
Регистриран на: Нед 18 мар 2012 20:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Внимавайте с уредите марка Diplomat !

Мнениеот $100 » Вто 30 май 2017 23:45


Спестил си пари, счупила се дръжка. Защо не си взе AEG или поне Либхер, а залагаш на турски технологии? И какво значи да си много доволен от хладилник - да си доволен как да е, ама чак "много" - някакви изненадващи скрити екстри ли откри или щом не се е счупил, значи си повече от доволен.


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6152
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Внимавайте с уредите марка Diplomat !

Мнениеот ktamen » Сря 31 май 2017 1:39


$100 написа: Защо не си взе AEG или поне Либхер,

Щото не се сетих да те питам преди да ходя по магазини :exclaim Ако си взема каквото ми препоръчаш, ще ми платиш ли евентуалния ремонт или просто обичаш да пишеш глупости по форумите :rolleyes


Потребителски аватар
Golf 3 Yahting GT
Мнения: 444
Регистриран на: Вто 27 окт 2009 21:49
Автомобил: VW GOLF III YACHTING GT VARIANT
Двигател: AEK 1.6-74kW - 1996
Местоположение: Пловдив

Re: Внимавайте с уредите марка Diplomat !

Мнениеот Golf 3 Yahting GT » Сря 31 май 2017 9:23


ktamen написа:А аз си купих Елдом преди година, щото уж са по-убави, почти не съм я ползвал, първо се скапа големия котлон, после и малкия, събират им се не повече от 20 часа работа общо. Още не мога да се наканя да и правя рекламация. :gruebel

Здравейте, да не би да става въпрос за следния модел мини готварска печка: 203VFE
Аз взех преди време и видях голям зор, докато ми сложат инстинска плоча:
Здравейте,

Преди 2-седмици си купихме Българска мини готварска печка(ще пропусна марката) с два чугунени котлони малък 1000W и голям 2000W с червена точка в средата(води се бързонагряващ).
До сега сме ползвали последните 20-години Раховец 01, и се надявахме новата печка да е подобрена версия на старата.
Но още при първо включване на големия котлон се видя че има някакъв проблем с него.
При Раховеца големия котлон бе с мощност 1250W и при него водата завираше значително по бързо от колкото при котлона на новата печка с мощност 2000W. Имам едно мобилно електромерче, което се включва в контакта и съответно в него се включва уреда(в случая печката). Електромера показа моментна мощност от около 800W, и аз взех да се чудя къде отидоха другите 1200W. При прищракване на 7-позиционния ключ видях че мощността съответства на позиция 4, както и ръководството на печката, видях че на позиция 4 моментната мощност е около замерената.
Преместих тенджерата на малкия котлон, там си завря без проблеми(той също е със 7-степен ключ) и спрях големия котлон. През това време големия котлон по истина и го включих пак и видях, че моментната му мощност бе около 1900W. Бях прочел в ръководството, че има защита от прегряване, при условие че котлона остане дълго време без товар(съд отгоре).
На другия ден сутринта напълних една тенджера с двойно дъно с диаметър близък до този на големия котлон с 2 литра питейна вода с температура 20°С, и включих котлона в началото мощността бе в границите 1850-1950W до 6-тата минута, след това се включи въпросната защита и мощността падна пак на около 800W – за това време водата успя да достигне до 72°С. Чаках още 10-на минути докато водата достигна до около 88°С и се отказах от повече тестове.
На другата сутрин печката в сервиз на производителя в Пловдив, след обяд ми звъннат готова и да си я вземам. Минавам след обяд да я взема. Казват ми че имало някакъв проблем със защита която била вградена в плочата, и съответно са ми сложили нова плоча. Казах си просто късмет за проблемна бройка. Питам ги тествана ли новата плоча. Отговор да, вече всичко било на ред.
Прибирам се вкъщи качвам печката, и повтарям теста. Резултата 1-минута повече работа от предишната плоча преди включване на защитата – и съответно пак няма завиране на водата.
На другата сутрин пак в сервиза, от там почва едно чудене ама при нас всичко работеше, ние я тествахме. Накрая не се разбра коя точно плоча са тествали. След обяд ми звънят пак ако можела да остане още едни ден при тях, че вече тествали още три нови плочи и те се държали като предишните две. Казах да се обадят когато е готова. На другия ден ми звъннаха и ми казаха че са монтирали „Немска“ плоча(каквото и да означава) и печката е готова. Минах и я взех. Прибрах се съответно пак тест. Немската плоча има по голяма мощност около 2200W с ней същото количество вода завиря за около 7 –минути, като повря около 5-минути се включи и нейната защита, моментната мощност падна на около 1100W. Водата продължаваше да ври долях още половин литър съответно водата по истина и след малко защита изключи за около 4-минути, после пак сработи.

Ако приемем това за нормална работа излиза че стария раховец е имал по мощен котлон въпреки обявената мощност от 2000W/ 2200W?
Между другото в сервиза всеки ден се увеличаваше бройката на подобни печки с чугунени котлони.


Поздрави!




Последна промяна от Golf 3 Yahting GT на Сря 31 май 2017 11:55, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6152
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Внимавайте с уредите марка Diplomat !

Мнениеот ktamen » Сря 31 май 2017 11:50


Линка ти не работи, но май и моята печка е точно такава. Само че и двата котлона не загряват до повече от 40 градуса, не съм правил измервания, но така или иначе и двата са неизползваеми. Иначе и аз я взех да заменя 20 годишен Раховец, от който бях много доволен.
Сега си пържа картофи с един кауфландски котлон, и той има някви подобни защити и май и той не ще да бачка точно заради тях, ама още не съм ги изхвърлил.


Потребителски аватар
Golf 3 Yahting GT
Мнения: 444
Регистриран на: Вто 27 окт 2009 21:49
Автомобил: VW GOLF III YACHTING GT VARIANT
Двигател: AEK 1.6-74kW - 1996
Местоположение: Пловдив

Re: Внимавайте с уредите марка Diplomat !

Мнениеот Golf 3 Yahting GT » Сря 31 май 2017 12:06


То с тази печка, проблемите не свършиха до там.
Като решихме да ползваме грила се оказа че и там има проблем, повече от около 100-20*С не можеше да стигне във фурната. Но за там вече не се занимах със сервиз. Видях проблема, капилярната тръба на усезателя на термостата беше допряна до гриловия нагревател - разделечих макслимално колкото позволяваше и започна да пече.

Бих заключил че това е печка събрана главно с китайски части, но и от необучен персонал/работници(явно бройката е най-важна) - в някол Български град за да може да се води че е произведена в Европейския съюз.

Не пропоръчвам да се взима, по добре да се инвестира в нещо по качествено.
Проблема в избора на мини готварски печки е силно ограниченото предлагане на пазара.

Поздрави!



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 105 госта