Внимавайте с уредите марка Diplomat !

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Вълчан
Мнения: 880
Регистриран на: Нед 17 мар 2013 20:11
Автомобил: Mazda 5
Двигател:

Re: Внимавайте с уредите марка Diplomat !

Мнениеот Вълчан » Съб 29 ное 2014 19:19


drago_tr написа:Аз преди месец взех бойлер елдом 80л. И стария ни беше такъв и нямахме оплаквания, затова си взехме пак същия. И сега ако тоя се окаже че е китайско менте и са ме подвели с марката заради това че аз исках да си взема български бойлер а са ми набутали китайски....Ко праим? :screwy
А взех и една духалка за стена дипломат...ще трябва да видя какво пише на нея.

Не се притесняваи за боилера.....за 3 години 6 ремонта....всичко що имаше за изгаряне изгоря....кабели...нагреватели 2 бр....защити и какво ли не.И за капак му се спука кожуха последно .Да чукна на дърво вече 2ра година няма проблеми....ама то всичко е сменено сигурно за това... :scare3 И наистина са китаиски чести вътре....ламарината на предните партиди бе Украинска и калпава.След това започнаха със Българска ама не знам твоят със коя е....




Потребителски аватар
toshara
Мнения: 1470
Регистриран на: Сря 17 юни 2009 13:21
Автомобил: MK2 Golf
Двигател: GTI PB 1990
Местоположение: Провадия

Re: Внимавайте с уредите марка Diplomat !

Мнениеот toshara » Сря 24 дек 2014 23:55


То и логото им е различно - пламъчето е различно и доста по-грозно,като цяло си личи,че са китайски боклуци,още като ги погледнеш :mad


Потребителски аватар
jamie1
Мнения: 542
Регистриран на: Вто 19 юни 2012 10:57
Автомобил: Chevrolet Aveo LT
Двигател: DOHC
Местоположение: Сливен

Re: Внимавайте с уредите марка Diplomat !

Мнениеот jamie1 » Съб 03 яну 2015 20:09


Искам да благодаря на автора на темата :bowdown ,защото и на мен скоро ми предстои закупуване малка готварска печка и бойлер и ако не бях видял темата и аз щях да се заблудя и да взема Дипломат вместо ЕЛДОМ.


Потребителски аватар
drago_tr
Мнения: 2528
Регистриран на: Сря 09 мар 2005 13:28
Автомобил: Passat B5 Audi A4B6
Двигател: AFN AVB
Местоположение: Пловдив, Враца

Re: Внимавайте с уредите марка Diplomat !

Мнениеот drago_tr » Нед 04 яну 2015 8:43


Преди ден-два по радиото им чух реклама, в която се говореше за дълогодишна традиция, качество....бля бля бля.....Опитват се да се хранят от ларвите на действително качествената марка от едно време Дипломат. Ама ние вече знаееееем :deal :mhihi Много народ ще се подлъже явно, докато стане ясно за какво иде реч. Странното е че уредите им държат високи цени, а такива аналози китайчета абсолютно същите са поне 30% надолу. Според мен сега каквото измъкнат покрай името...това е. :death


Потребителски аватар
kossel
Мнения: 1759
Регистриран на: Нед 10 апр 2005 3:39
Автомобил: Fiat Doblo Natural Power
Двигател: 103 коня 1600 16V
Местоположение: София

Re: Внимавайте с уредите марка Diplomat !

Мнениеот kossel » Нед 04 яну 2015 17:03


Преди 3-4 години си купих бойлер Diplomat 50 литра, от неръждаема стомана с 10 години гаранция. Почти не го ползвам защото съм на ТЕЦ, но си мисля, че 10 години гаранция, малко производители дават.


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11917
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Внимавайте с уредите марка Diplomat !

Мнениеот К.Одаджийски » Пон 05 яну 2015 15:13


Преди 3-4 години дипломат още се произвеждаха от елдом варна и беше-марка на стокова борса рикошет ако не се лъжа. Всички производители дават 10 години на неръждаемите бойлери, на останалите е 5


kristian112
Мнения: 306
Регистриран на: Нед 18 юни 2006 16:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Внимавайте с уредите марка Diplomat !

Мнениеот kristian112 » Вто 26 яну 2016 10:33


И от мен пресен пример за Дипломат.

На 03.01.2016 предвид ниските температури във Варна се наложи да закупя конвектор.
Реших да избера българска марка и закупих Дипломат за 84 лв. от техен дистрибутор.
Още при разопаковане на уреда от кашона изпадна декларация за произход - Китай!!!

След два дни вече беше дефектирал - работи само на първа степен. Като се включи втора сработва защитата от прегряване (би-метална пластина на нагревателя) и работи по 2 минути и 10 минути истива.

На 07,01,2016 дадох уреда за гаранционен ремонт в техния сервиз и до ден днешен - 26,01,16 още очаквам да ми бъде ремонтиран...... тя зимата свърши !!!!

Не бих си купил от марката повторно каквото и да било!!! Както заради качеството така и заради сервиза им.


Потребителски аватар
polovera_9n3
Мнения: 1916
Регистриран на: Съб 17 авг 2013 22:39
Автомобил: VW POLO TDI
Двигател: BNM 2007
Местоположение: Кърджали

Re: Внимавайте с уредите марка Diplomat !

Мнениеот polovera_9n3 » Вто 26 яну 2016 14:36


Ха такааа... същата работа и при мен :mhihi Купих преди коледа конвектор Дипломат за около 80лв. 2 киловата. Нося го вкъщи, пускам го- работи. След няма и час- спря... Бях го купил от технополис, занесох го там, след 2 седмици си го взех- още работи. Но като го гледам по-обстойно е 1 към 1 с друг конвектор Нео, който преди 2 години купих за 30 лв на промоция и си бачка- не е мръднал.


Потребителски аватар
Xaxy
Мнения: 1568
Регистриран на: Вто 03 мар 2015 16:57
Автомобил: Passat B5 1999
Двигател: AFN 1.9 TDI 110

Re: Внимавайте с уредите марка Diplomat !

Мнениеот Xaxy » Вто 26 яну 2016 14:54


Не разбрахте ли, че нищо с марката Дипломат нетрябва да се купува.....!

2013 купихме един бойлер 80 литров Дипломат, уж по телевизията ги хвалеха много и бащата реши да замени един на Теси които взехме 2010-та за този Дипломат, още след като беше поставен бойлера свързан всичко окей, включваме го и чакаме да загрее водата.... В инструкциите пише, че водата ще загрее за 30-40 мин, зависи от сезона и как ще се настрой самия бойлер.... Минават 50 мин, топла вода грам няма.... Оставихме го да работи цял ден, вечерта се прибираме и топла вода пак няма.... Свалихме го занесох ме го, казаха ще го оправят, чакахме почти 1 месец да сменят един нагревател..... И след 2 седмици работа, нагревателя пак даде фира.... Бащата се ядоса и сложи пак Теси-то, а Дипломата стой в мазето където му е мястото.....


Потребителски аватар
karelia
Мнения: 7
Регистриран на: Чет 17 дек 2015 19:37
Автомобил: Seat Ibiza 96г
Двигател: ABD
Местоположение: Бургас

Re: Внимавайте с уредите марка Diplomat !

Мнениеот karelia » Вто 26 яну 2016 15:09


Да изкажа мнение и аз за Дипломат,80 литра бойлер,емайлиран,вертикален.Купен от не помня кога от сестрата и шурето,миналата година септември изгоря нагревателя,смениха бойлера с теси би-лаит.Отидох после аз и купих нагревател и го смених и Дипломата го закараха на село и още си работи,и пише дипломат частите са едно към едно с елдом.Вкъщи съм с бойлер Елпром,достааа отдавана го имам и си работи!!!


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8292
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Внимавайте с уредите марка Diplomat !

Мнениеот Stivi » Вто 26 яну 2016 16:03


karelia написа: Дипломат,80 литра бойлер,емайлиран,вертикален.Купен от не помня кога от сестрата и шурето

Ако прочетеш първия пост в темата ще разбереш защо това в червеното е много важно icon_idea


m5kov
Мнения: 3
Регистриран на: Пон 26 сеп 2011 7:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Pleven

Re: Внимавайте с уредите марка Diplomat !

Мнениеот m5kov » Съб 30 юли 2016 21:11


Момчета, съжалявам, че се правя на археолог и че ще пиша толкова късно след създаването на темата, но смятам, че е важно да се знае каква е истинската ситуация с производителя Елдом Инвест и българската търговска марка Diplomat, собственост на Дипломат Корпорейшън ООД.

Като за начало, искам да кажа, че от 8 години работя за марката Дипломат и до някъде приемам лично подобни хуления, които меко казано не отговарят на реалността.

Марката Diplomat никога не е била собственост на Елдом Инвест, нито уредите, продавани под нея са фалшиви или са ментета.
Създадена е през 2001 г. от собственика на Дипломат Корпорейшън (предишно име "Рикошет" ЕООД), с основна цел да бъдат предлагани уредите на Елдом Инвест в цялата страна.
Уредите се купуваха от завода и се дистрибутираха с МПС-та на Дипломат Корпорейшън. Рекламите по радио и телевизия се изготвяха от Дипломат Корпорейшън, както и цялостното налагане на марката в България.

До 2006та качеството на уредите (бойлери и печки) беше прекрасно и се търгуваха добре в цялата страна, но след тази година започна да се заражда един проблем, сътворен от алчността и комунистическия манталитет на производителя.
Постепенно дефектируемостта започна да се увеличава, прословутата пластмасова тръба за топлата вода започна да се разлага и за капак, без никакво предупреждение към нас, започнаха да се влагат китайски нагреватели, които горяха за норматив. Пластмасовите възвратно-предпазни клапани помните ли ги? От завода твърдяха, че те са върха на технологията, обаче капеха не, а направо шуртяха. Всички други производители слагаха метални и нямаше проблеми.
Бяха писани писма, бяха ходения в завода, бяха обещания, че тези неща ще изчезнат, но не, качеството продължаваше да се влошава.
През 2010 г. Елдом Инвест прекратиха еднолично работата с Дипломат Корпорейшън. Най-нагло заведоха 3 жалби в КЗК относно рекламните послания, че бойлерите са енергоспестяващи, които те сами ни подадоха, минаваха по търговските обекти да обясняват на продавачи и клиенти как марката Дипломат и фирмата Дипломат Корпорейшън са фалирали и повече няма да произвеждат нищо. Върха на сладоледа е, че обяснявали как ние сме държали да се влагат некачествени части, с цел по-голяма печалба за нас :eek. Всички тези машинации са се правили стратегически в рамките на 2-3 години, с единствената подла цел да откратнат от нас вече разработения пазар за техните бойлери в България и да излязат на пазара с тяхната си марка - Елдом. За съжаление успяха да обърнат някои от основните ни партньори срещу нас и да избълват хиляди лъжи към потребителите.

Подло, но ние сме си виновни, че не се усетихме на време.
Мина половин година, събрахме хиляди документи и доказателства по делата в КЗК и съдът отсъди, че фирмата не е подвела потребителите си по повдигнатите обвинения.
Намерихме нов доставчик на бойлери - Ferroli Group Италия, чиито уреди се произвеждаха в Китай, под стриктно ръководство на фирмата.
Уредите покриваха всички стандарти за качество и бяха с изключително ниска дефектируемост, но трудно пробиха на пазара именно заради черния ПР, който се изсипа от Елдом за нас.
Каквото такова. Към момента под марката Diplomat се предлагат бойлери от 4 световно доказани производителя, внасяме разнообразни уреди от Турция, Македония, Китай, Италия, Германия и сме официални представители на много малки български фирми, които нямат възможност сами да дистрибутират стоката си.

Това е, мисля, че бях достатъчно изчерпателен и че ще си направите правилните изводи от тази ситуация.

Със здраве!
Михаил Петков


Потребителски аватар
Кайзен
Мнения: 1526
Регистриран на: Съб 28 май 2011 10:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Германия

Re: Внимавайте с уредите марка Diplomat !

Мнениеот Кайзен » Съб 30 юли 2016 22:12


В такъв случай аз имам следния въпрос:
Как бих получил информация какъв точно бойлер съм купил, след като "Към момента под марката Diplomat се предлагат бойлери от 4 световно доказани производителя"?
Аз бих искал, като клиент, да зная къде точно е произведен закупения от мен уред.

В противен случай се получава една неудобна ситуация по подобие на тази
1) надпис - Made in Germany
2) баркод, отговарящ на Великобритания (500-509: Великобритания (United Kingdom) - http://www.izmamno.com/bar-code)
Изображение


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6147
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Внимавайте с уредите марка Diplomat !

Мнениеот ktamen » Съб 30 юли 2016 22:29


m5kov написа:Турция, Македония, Китай, Италия, Германия

Много хубава подредба на тези 5 думички :mhihi
Евалла за симетрията :th_up

Общоизвестен факт е, че продавате откровени боклуци. И оправданието, че някой друг ви е ср@л в гащите не върши работа.
Влагайте повече пари за тези дето ви ги произвеждат и по-малко за лъжливи реклами. Може така да спечелите повече доверие.
При една и съща цена на два сходни продукта, единият с марка Донг Тонг Понг, а другия Дипломат, аз ще избера първия :beer


Потребителски аватар
$100
Мнения: 942
Регистриран на: Нед 18 мар 2012 20:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Внимавайте с уредите марка Diplomat !

Мнениеот $100 » Съб 30 юли 2016 22:37


По-добре да прекръстят марката на Дип Ло Мат.



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 39 госта