Впечатления от различните марки домакински уреди

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
los_tigros
Мнения: 1894
Регистриран на: Сря 17 окт 2007 14:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе
Контакти:

Re: Впечатления от различните марки домакински уреди

Мнениеот los_tigros » Пон 04 апр 2011 15:17


При мен уредите са Електролукс всичките.Много доволен 3 години вече.Абсорбаторът мие Candy.Също съм доволен.Никакви проблеми.




Потребителски аватар
Sunny
Дезертьор
Мнения: 3605
Регистриран на: Сря 09 юни 2004 14:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен
Контакти:

Re: Впечатления от различните марки домакински уреди

Мнениеот Sunny » Пон 04 апр 2011 20:13


Зън зън

Изображение

Смятам ми имаш номера ...


Потребителски аватар
Miki
Мнения: 1031
Регистриран на: Сря 19 яну 2005 16:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Впечатления от различните марки домакински уреди

Мнениеот Miki » Пон 04 апр 2011 20:14


Gorenje - печка, пералня и комбиниран с фризер хладилник. Купени 2000-2001 г., да чукна на дърво досега работят безпроблемно. Сегашните не знам как са като качество, но старата им продукция е бетон.


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18715
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: Впечатления от различните марки домакински уреди

Мнениеот hooligans » Сря 06 апр 2011 13:38


Miki написа:Gorenje - печка, пералня и комбиниран с фризер хладилник. Купени 2000-2001 г., да чукна на дърво досега работят безпроблемно. Сегашните не знам как са като качество, но старата им продукция е бетон.


Gorenje - фурна, котлони, миялна, хладилник+фризер, сушилня, пералня...
Нямам проблем за сега и съм много доволен.
Гаранцията мисля е 5 години ...


Потребителски аватар
al_volante
Мнения: 76
Регистриран на: Сря 12 авг 2009 21:10
Автомобил: golf 3
Двигател: afn 1996
Местоположение: софия

Re: Впечатления от различните марки домакински уреди

Мнениеот al_volante » Сря 06 апр 2011 13:52


според мен на днешно време марката не е от голямо значение,всички са на едно дередже,гледай само по-дълга гаранция и някаква средна цена и взимай смело.


bobidi
Мнения: 525
Регистриран на: Пет 24 юни 2005 11:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Впечатления от различните марки домакински уреди

Мнениеот bobidi » Сря 06 апр 2011 14:19


hooligans написа:
Miki написа:Gorenje - печка, пералня и комбиниран с фризер хладилник. Купени 2000-2001 г., да чукна на дърво досега работят безпроблемно. Сегашните не знам как са като качество, но старата им продукция е бетон.


Gorenje - фурна, котлони, миялна, хладилник+фризер, сушилня, пералня...
Нямам проблем за сега и съм много доволен.
Гаранцията мисля е 5 години ...


:да:
Гаранцията беше три години като купувах моите(2007-2008), забележки нямам ползвам изброените без хладилник и сушилня.


Потребителски аватар
Pichaga
Антиспамър №1
Антиспамър №1
Мнения: 16283
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:57
Автомобил: Opel Zafira B
Двигател: Z19DT
Местоположение: София
Контакти:

Re: Впечатления от различните марки домакински уреди

Мнениеот Pichaga » Сря 06 апр 2011 22:26


bobidi написа:
hooligans написа:
Miki написа:Gorenje - печка, пералня и комбиниран с фризер хладилник. Купени 2000-2001 г., да чукна на дърво досега работят безпроблемно. Сегашните не знам как са като качество, но старата им продукция е бетон.


Gorenje - фурна, котлони, миялна, хладилник+фризер, сушилня, пералня...
Нямам проблем за сега и съм много доволен.
Гаранцията мисля е 5 години ...


:да:
Гаранцията беше три години като купувах моите(2007-2008), забележки нямам ползвам изброените без хладилник и сушилня.

още едно добро мнение за хладилник, печка и пералня от тази марка...а пък черната серия по случай 60, 70, годишнината им...е просто дизайнерско изпълнение...за новата колиба ке заспят :lol:


Потребителски аватар
evgenyh
Мнения: 1405
Регистриран на: Пет 25 мар 2005 19:47
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: BSE 2005
Местоположение: София

Re: Впечатления от различните марки домакински уреди

Мнениеот evgenyh » Чет 07 апр 2011 13:24


Според мен гледай най-голямата гаранция :twisted: Поне 3г.
Иначе аз съм с вградени керамичен плот + фурна Zanussi вече може би 7,8 години, взех ги от техномаркет много на далавера щото бяха мостри и имайки предвид, че се ползват здраво, няма никакви проблеми.
Само дето му трепериш на тоя керамичен плот да не изпуснеш нещо или да не го поръсиш със захар, че бум :Mr Green Fun
А хладилник купувах миналата година и след сериозно проучване се спрях на Liebher с 3г. гаранция, иноксов, мисля, че това е едно от най-добрите предложения.
Иначе най-най-най якото нещо което съм виждал за бялата техника е една серия на Gorenje на Pininfarina - всичко гланцово черно с вградени под черното покритие цветни дисплеи, които се виждат само когато са включени и само надписите, иначе изобщо не си личи, че има дисплей. Беше невероятно, никога не съм виждал нещо подобно, но и цените бяха като за Miele :wink:


Потребителски аватар
Ivo_Dinkov
Мнения: 1352
Регистриран на: Вто 28 дек 2004 10:54
Автомобил: Audi Quattro Turbo
Двигател: BGB
Местоположение: София/Плевен
Контакти:

Re: Впечатления от различните марки домакински уреди

Мнениеот Ivo_Dinkov » Чет 07 апр 2011 14:10


Моята фурна и плот са Бош с 5 години гаранция. Без забележки, а аз съм чревоугодник и не им давам да почиват много.
Миялната ми е уърпул и я купих малко компромисно, понеже не ми се даваха +50% отгоре за Бош или АЕГ, които бяха първоначално набелязаните. Обаче се оказа перфектна :bowdown и се гордея с избора си :Mr Green Fun
За горение- абсорбаторите чух и добри, и лоши неща, все пак си взех, досега нЕма ядове. Това са преките ми впечатления :drunk


Потребителски аватар
Ljubon
Мнения: 3327
Регистриран на: Съб 15 авг 2009 10:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Впечатления от различните марки домакински уреди

Мнениеот Ljubon » Чет 07 апр 2011 14:21


al_volante написа:според мен на днешно време марката не е от голямо значение,всички са на едно дередже,гледай само по-дълга гаранция и някаква средна цена и взимай смело.

Това за марката не е точно така. При колите е аналогичен случай. :012:


Потребителски аватар
toki4aaa
Мнения: 67
Регистриран на: Пет 28 яну 2011 19:23
Автомобил: Passat B7
Двигател: CFFB
Местоположение: В.Търново

Re: Впечатления от различните марки домакински уреди

Мнениеот toki4aaa » Чет 07 апр 2011 14:54


dobrin написа:Та тъй като ми предстои закупуване на повечко уреди - фурна, керамичен плот, съдомиялна, абсорбатор и имам малко чуденки измежду няколко марки - AEG, Electrolux (те са си едно и също де, но все пак) и Bosch. Естествено, впечатления и за други марки са добре дошли, така да се каже да съберем информация. За премиум марките като Miele също съм наясно, ама там парите вече ми идват малко нагоре.
Някой, който работи в тази сфера може да сподели и някои тайни като място на производство и т.н., че днес ме във всеки магазин за такава техника ме убеждаваха различни неща.


Колега,аз работя в една от големите вериги за черна и бяла техника,на която няма да спомена името,за да не се прави реклама.Значи моя съвет (базирайки се на информация,от кои марки колко рекламации има и т.н.) е:
Фурна - 1.Gorenje(да е правена в Словения задължително) 2.AEG (made in Germany).
Керамичен плот - Тук отново AEG
Съдомоялна - Ако не ти се затварят много пари можеш да минеш с нещо от ниския клас на Electrolux,Zanussi (те са едно и също) или AEG ако имаш повечко денги.
Абсорбатор - ТЕКА,Gorenje

В крайна сметка избора си е изцяло твой.Аз като "човек отвътре" те съветвам за тези уреди.Ако беше от В.Търново щях да ти издействам доста голяма отстъпка но... Късмет в покупката! :)


Потребителски аватар
al_volante
Мнения: 76
Регистриран на: Сря 12 авг 2009 21:10
Автомобил: golf 3
Двигател: afn 1996
Местоположение: софия

Re: Впечатления от различните марки домакински уреди

Мнениеот al_volante » Чет 07 апр 2011 14:57


Ljubon написа:
al_volante написа:според мен на днешно време марката не е от голямо значение,всички са на едно дередже,гледай само по-дълга гаранция и някаква средна цена и взимай смело.

Това за марката не е точно така. При колите е аналогичен случай. :012:

да,не оспорвам,казвам го от личен опит,вкъщи всеки уред е с различна марка и досега няма проблем с никой от тях.имах фурна MASTERCOOK която като марка не ми говори нищо но 8 години се готвеше в нея почти всеки ден и работеше до последно но отвътре изгни ламарината,имам подозрения че е продукт на ОПЕЛ mhihi


Потребителски аватар
Ljubon
Мнения: 3327
Регистриран на: Съб 15 авг 2009 10:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Впечатления от различните марки домакински уреди

Мнениеот Ljubon » Чет 07 апр 2011 15:23




Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8290
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Впечатления от различните марки домакински уреди

Мнениеот Stivi » Чет 07 апр 2011 17:35


Да използвам темата и да попитам за нещо много необходимо за много новодомци / и не само/,всички знаете за "супер качественото" ново строителство и за това как като в една кооперация на третия етаж се пържи риба го разбират от първия до шестия заради идеално проектираните и изпълнени системи за вентилация mhihi Та въпроса е какви клапи използвате за предотвратяване нахлуването на миризми от съседите и има ли такава която да ги спира поне на 90% понеже за 100% единственото спасение май е да си пуснеш и ти аспиратора ! Тия дето обикновено си вървят с аспиратора тип 2 полукръга на осички спират миризмата колкото японска ядрена централа цунами :banghead:


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18715
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: Впечатления от различните марки домакински уреди

Мнениеот hooligans » Пет 08 апр 2011 12:34


Stivi написа:Да използвам темата и да попитам за нещо много необходимо за много новодомци / и не само/,всички знаете за "супер качественото" ново строителство и за това как като в една кооперация на третия етаж се пържи риба го разбират от първия до шестия заради идеално проектираните и изпълнени системи за вентилация mhihi Та въпроса е какви клапи използвате за предотвратяване нахлуването на миризми от съседите и има ли такава която да ги спира поне на 90% понеже за 100% единственото спасение май е да си пуснеш и ти аспиратора ! Тия дето обикновено си вървят с аспиратора тип 2 полукръга на осички спират миризмата колкото японска ядрена централа цунами :banghead:


Почти винаги това се дължи на съседи, които си мислят, че са си на село.
mhihi
Сложи си вентилатор, които като не работи се затваря



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 14 госта