Системи за видеонаблюдение и охрана.

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
jerrry
Мнения: 355
Регистриран на: Вто 11 окт 2005 18:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Система за наблюдение и охрана.

Мнениеот jerrry » Чет 21 апр 2011 15:02


Има ли някакъв определен бюджет за тази работа? Защото варианти много, цени-също, и за камерите и за рекордера ако ще има такъв. Помисли за вариант с повече от една камера,а може би ще искаш да гледаш и пред помещението. В този случай по-евтино ще излезе с класическия вариант един DVR и някоя и друга камера. Аз бих заложил на DVR не базиран на РС. Доста по-безпроблемни са. За камерите-има от около 60лв. с инфраред, стават,вършат работа но хубавите са поне 2-3 пъти по-скъпи. Другото са го казали колегите, захранване-обикновено един адаптер, кабели и т.н. Ако искаш на л.с ще ти пратя да видиш как се вижда с такава конфигурация.




Потребителски аватар
pomeoo
Мнения: 452
Регистриран на: Съб 01 сеп 2007 17:16
Автомобил: MK3
Двигател: ABD
Местоположение: София
Контакти:

Видеонаблюдение за вкъщи.

Мнениеот pomeoo » Съб 01 ное 2014 19:55


Здравейте колеги,

Искам да сложа 2-ве хубави камери вкъщи. Нямам познания какво ми трябва освен камерите.
Моля за препоръка на фирма, която може да ми върже цялата система и да ми набави всичко необходимо.

От София съм!

Благодаря на отзовалите се предварително.


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11895
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Видеонаблюдение за вкъщи.

Мнениеот К.Одаджийски » Съб 01 ное 2014 20:31


Само две камери ще те оправят ли!? Трябва хубаво да прецениш положението им за най добро покритие и тогава да решиш куполни или стационарни, дали да са подвижни или не, да не са срещу слънчева светлина и да не са много високо за да не гледаш темето на някой, а евентуално лицето, ако не си е сложил маска или шапка.
Другото което трябва да решиш е тия камери постоянно ли искаш да записват и съхраняват записите или само да ги гледаш. Тези неща като решиш си избираш камери и апаратура за запис, dvr или компютър с платка /кепчър/
Може и ИП камери с място за запис на сървър в мрежата.
Та уточни тези неща и ще те посъветваме какво да си купиш, според сумата която си готов да отделиш.


Потребителски аватар
pomeoo
Мнения: 452
Регистриран на: Съб 01 сеп 2007 17:16
Автомобил: MK3
Двигател: ABD
Местоположение: София
Контакти:

Re: Видеонаблюдение за вкъщи.

Мнениеот pomeoo » Съб 01 ное 2014 21:09


Ами, имам отговор по всички точки, които си писъл колега.
Мисля, че 2-ве камери ще ме оправят. Ще заснемат улицата пред вкъщи. Ще са навън.
Това мисля, че отговаря на подчти всички точки, които си написъл.
Едиснсвеното, за което се сещам по-основно е, камерите да поддържат добър запис нощно време.

Искам записите на камерите да се пазят поне 4, 5 дни задължително.
Ако може да имам достъп до камерите и онлайн, за да ги гледам.

Бюджета не съм го определил защото не знам колко ще струва всичко това и не съм много вещ в тази сфера.
Но се надявам 500,600 лв. да ми стигнат.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6148
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Видеонаблюдение за вкъщи.

Мнениеот VWGT » Пон 03 ное 2014 10:54


не знам каква ти е целта, но попринцип за оптимална сигурност, камерите трябва да са поставени така, че да се гледат "пазят" една друга.
Относно улицата, в къща или в кооперация живееш ?


Потребителски аватар
pomeoo
Мнения: 452
Регистриран на: Съб 01 сеп 2007 17:16
Автомобил: MK3
Двигател: ABD
Местоположение: София
Контакти:

Re: Видеонаблюдение за вкъщи.

Мнениеот pomeoo » Пон 03 ное 2014 17:05


В къща живея


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6148
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Видеонаблюдение за вкъщи.

Мнениеот VWGT » Вто 04 ное 2014 13:24


ако си сам в къщата, както казва колегата, стига да са ти в имота, няма проблем. Ако е къща, тип кооперация с други съседи, ще трябва да се разбереш с тях (ако е етажна собственост съгласие от нея и тн).
Фирма точно не мога да ти препоръчам, изискванията не са ти големи и според мен първите няколко, които излязат в гугъл ще свършат работа. Това, което мога да ти дам като съвет е да прочетеш малко за лично ограмотяване (ако не си го направил), щото търговецът си е търговец, и ако не си му брат лесно ще ти уплътни бюджета според собствения МУ интерес.

тук примерно има инфо по кои въпроси да се замислиш ти самия
http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=176870


Потребителски аватар
pomeoo
Мнения: 452
Регистриран на: Съб 01 сеп 2007 17:16
Автомобил: MK3
Двигател: ABD
Местоположение: София
Контакти:

Re: Видеонаблюдение за вкъщи.

Мнениеот pomeoo » Вто 04 ное 2014 15:27


Благодаря на всички, които са се отзовали до момента.
Ще пиша при развитие по темата.


Потребителски аватар
zografski
Мнения: 2588
Регистриран на: Сря 25 мар 2009 18:10
Автомобил: Golf IV V6 4Motion
Двигател: AUE 2001
Местоположение: Sofia

Re: Видеонаблюдение за вкъщи.

Мнениеот zografski » Вто 04 ное 2014 15:47


Според мен най-добре си сложи 2 ИП камери, като сървър можеш да ползваш каквото и да е пц, подваш му един хубав хард (външен бих избрал) и си готов. Ако искаш да ги гледаш по всяко време и независимо къде, ще трябват малко настройки по рутера и си готов. Само искам да ти кажа, че със запис от такива камери нищо не можеш да докажеш! Преди 1-2 години, някакъв пич по същия начин беше заснел как му крадат новата X5-ца и някакъв опел (пак нова година и пак негов), камерите хубаво бяха хванали лицето на извършителя, но нищо не стана, нито ги хванаха, нито му върнаха на човека колите! Тва върши работа само за наблюдение, но не важат за доказателство, така че ако с тия камери искаш да си пазиш колата, по-добре не си давай тия 500лв за камери, а помисли за паркинг, клетка или нещо такова.
Успех!


Потребителски аватар
G3
Мнения: 1549
Регистриран на: Пет 09 фев 2007 23:49
Автомобил: Vw Sharan 7M
Двигател: 2.8 v6 204ps 4motion Ha METAH
Местоположение: КалифорНия

Re: Видеонаблюдение за вкъщи.

Мнениеот G3 » Пет 07 ное 2014 10:31


Аз си взех камера за 60лв. от Илиенци за още 18 лв USB урудка и кабели общо за 96лв
нощ http://vbox7.com/play:5e0cc5038d
ден http://vbox7.com/play:28f008efdf


Потребителски аватар
jabre
Мнения: 317
Регистриран на: Сря 16 фев 2011 16:15
Автомобил: vw passat 35i vw golf mk1 1979
Двигател: AAZ 1992
Местоположение: Vlasotince - Србия (Serbia)

Re: Видеонаблюдение за вкъщи.

Мнениеот jabre » Пет 07 ное 2014 11:27


аз имам един стар компютер със 2гб рам памет, и 200гб тврд диск вземих Pico 2000 (13 евро) и двете камери от Илиенци по 40лв за бр. (със нощно) кабели около 20лв (1Х10м и 1Х20м).
На PC имам програма за снимане, и има motion detect (снима като мърдне нящо каде направиш в него)
тук е и Team viewer и от телефона се вижда всичко

послато од найскуп телефон


Потребителски аватар
zografski
Мнения: 2588
Регистриран на: Сря 25 мар 2009 18:10
Автомобил: Golf IV V6 4Motion
Двигател: AUE 2001
Местоположение: Sofia

Re: Видеонаблюдение за вкъщи.

Мнениеот zografski » Пет 07 ное 2014 11:55


Варианти има хиляди, просто толкова са напреднали технологиите, че реално варианти има много, въпрос на личен изобор е от тук на татък, но както казах и в по-горното ми мнение, материал сниман с камери не може да послужи като доказателство за пред съда, както и снимки. Така че ако ти откраднат колата, дори и да заснемеш кой и как, вероятно даже няма и да го хванат.


I V E N
Мнения: 33
Регистриран на: Вто 21 окт 2014 19:20
Автомобил:
Двигател:

Re: Видеонаблюдение за вкъщи.

Мнениеот I V E N » Нед 30 ное 2014 1:43


Някой ,ако се занимава по сериозно с видео наблюдение би ли ми казал за камера ,която снима с много високо качество през нощта ,че до сега се допитах до уж професионалисти ,но или нещо те не са в час или аз не обяснявам с какво качество искам.
За уточнение камерата трябва да снима на около 7/8 метра( с високо качество през нощта) има осветление (улично),но нещо много важно е че не трябва да бъде с много големи размери ,защото не трябва да бие зверски на очи и ще бъде прикрепена към дърво .


Потребителски аватар
Mapoka
Мнения: 494
Регистриран на: Сря 22 ное 2006 15:55
Автомобил: 1992 VW Vento
Двигател: 1.8 ABS
Местоположение: Ямбол

DVR Видео наблюдение

Мнениеот Mapoka » Вто 10 мар 2015 21:25


Здравейте колеги.
Реших да вземам видео наблюдение, попрочетох из нета, прехвърлих и форума, разгледах и продавалника и съвсем се омота работата.
Като брой камери 4 са напълно достатъчни, понеже мястото на което ще се слагат ще е без компютър, се ориентирах към DVR устройство.
В продавалника (олх де ама...) има доста оферти все със сходни цени, лошото обаче, че за китайците от продавалника отзиви нещо не намирам. Като гледам обявите почти всички са сходни, общо взети всички евтини dvr-и са прекопирани от едно и също място.
Почти всички обяви в продавалника са с такива dvr-и цък
Основно ще се гледа през мрежата, за конфугурирането поразгледах, не ми се вида чак толкова сложно, но може да има разлики според "модела" на устройството.
Естествено ще се вземе и хард за устройството, все пак ако някой открадне камерите да се види кой е :mhihi

Основния въпрос е вземал ли е някой от "ефтинджос" dvr-ите, въобще стават ли за работата, всмисъл имат ли сериозни бъгове и софтуерно/хардуерни проблеми.


Потребителски аватар
Stoyanov_Vw
Мнения: 528
Регистриран на: Вто 06 дек 2011 1:31
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: 1.9 TDI AHF
Местоположение: Bourgas

Re: DVR Видео наблюдение

Мнениеот Stoyanov_Vw » Вто 10 мар 2015 21:56


Колега, помисли и за хард диска понеже там също е цифра :a045



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 32 госта