Системи за видеонаблюдение и охрана.

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: DVR Видео наблюдение

Мнениеот silent » Сря 11 мар 2015 9:44


аз имам подобна система с камери за по 15 долара 4бр ...само че с компютър...какво да ти кажа ...качеството е като на камери за 15 долара...бих казал прилично денем задоволително вечер....видеонаблюдението без жива охрана си е ташак от всякъде....и безмислено начинание...по-скоро е нужно за отдалечен имот да видиш дали всичко е наред...дали кучето е живо ей такива работи...ако не си обезопасиш имота с решетки сот и добри комшии хич и не разчитай камерите да те вардят ...първо и да видиш кой ти краде камерите като не го познаваш как ще го намериш...второ хич не очаквай съдействие от полицията дори и да видиш крадец в имота си....както и не разчитай да се юрнат да го търят по твоите записи...и последно ако все пак слагаш камери и няма жива охрана която да ги следи в реално време и реагира хич и не се засилвай да набиваш пари в скъпи камери...ако ги откраднат повече боли... и защо не помислиш двр платка с някой стар компютър....все си мисля че ще намериш някой познат или приятел дето ще ти подари някоя ненужна стара шайга... компютъра предполага повече възможности според мен...




Потребителски аватар
milenapiv
Мнения: 15
Регистриран на: Съб 20 дек 2014 14:33
Автомобил:
Двигател:

Re: Видеонаблюдение за вкъщи.

Мнениеот milenapiv » Пон 16 мар 2015 17:22


Най-добре да се купува комплект, ние така направихме вкъщи. И родителите ми живеят в къща, миналата година им поръчах от http://videonabliudenie.eu/kameri-za-videonablyudenie.html комплект, в който влизат 2 IP камери с инфрачервени осветители за нощно наблюдение до 20м, хибриден видеорекордер и захранващ адаптор и всичко това ми излезе около 450лв. С баща ми го монтирахме сами, без никакъв проблем. Мисля, че като си вземаш всичко по отделно, излиза по-скъпо и после се сблъскваш с проблем, дали си пасва едно с друго.


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Видеонаблюдение за вкъщи.

Мнениеот forski » Пон 16 мар 2015 22:16


Колеги какви камери трябва да си купя за да мога да ги следя през телефон, и освен камерите и телефона какво друго оборудване трябва за тази цел?
Качеството от камерите на колегата G3 ми е напълно достатъчно!


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18715
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: Видеонаблюдение за вкъщи.

Мнениеот hooligans » Вто 17 мар 2015 1:44


Темата е интересна, мен ме интересува, като за начало камера за шпионката на вратата, която да записва някъде в нета.


Потребителски аватар
Чудомир
Мнения: 2846
Регистриран на: Вто 18 юли 2006 0:37
Автомобил: Passat 5.5 + Caravelle T4
Двигател: 03 V6 AMX + 97 VR6 AES
Местоположение: Нейде из Швабско или под тепетата

Re: Видеонаблюдение за вкъщи.

Мнениеот Чудомир » Вто 17 мар 2015 12:42


Това би трябвало да попада под забраната за наблюдение на обществени места?


Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Видеонаблюдение за вкъщи.

Мнениеот silent » Вто 17 мар 2015 12:52


Аха трябва да сложиш капаче ..на което да пише ........ако искате да оставите фейса си на бука ми... моля отворете капачето...сигурен съм че повече от половината прочитайки това ще дигнат капака някои даже по поне два пъти...хем закона спазен хем водиш виеонаблюдение...


Потребителски аватар
milenapiv
Мнения: 15
Регистриран на: Съб 20 дек 2014 14:33
Автомобил:
Двигател:

Re: Видеонаблюдение за вкъщи.

Мнениеот milenapiv » Вто 17 мар 2015 13:32


forski написа:Колеги какви камери трябва да си купя за да мога да ги следя през телефон, и освен камерите и телефона какво друго оборудване трябва за тази цел?
Качеството от камерите на колегата G3 ми е напълно достатъчно!

Ще ти трябва DVR или комп с DVR платка и голям хард и захранващ адаптор. Ако видиата ще се проверяват всеки ден, тогава няма да ти трябва голям хард.


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Видеонаблюдение за вкъщи.

Мнениеот forski » Вто 17 мар 2015 13:46


Имам комп в къщата имам и рутер, не искам да записвам видео а само да глегам през телефона, става въпрос за две камери, и какви по-вид трябва да бъдат?!


Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Видеонаблюдение за вкъщи.

Мнениеот silent » Вто 17 мар 2015 13:50


или двр платка и камери вързани към компа ти или само ип камери върззани към рутера ти....всеки съвременн хард с капацитет 300гига свободно ти е достаъчен за запис...като се настрои камерите да записват при деижение


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6148
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Видеонаблюдение за вкъщи.

Мнениеот VWGT » Вто 17 мар 2015 16:37


всяка евтина китайска IP камера ще ти върши работа

първата такава, която ползвах беше wanscam, китаец купен за 30 лева втора ръка, колкото да тествам как се получават нещата. Беше вързана по WiFi в мрежата вкъщи (реално само кабел за тока ти трябва), сваляш си приложение за телефона (е-view7 ползвах аз), малко настройки и ... гледаш. През телефона може да я въртиш, да гледаш (вкл и нощен режим), да правиш снимки и тн. Даже имаше микрофон и може да си говорите на half duplex. Общо взето всичко, което камерата поддържа.

Нещо много подобно беше
http://olx.bg/hd-ohranitelna-ip-kamera-za-video-nablyudenie-h-264-1-0-megapiksel-720p-p2p-i67944744


Потребителски аватар
Vencitu
Мнения: 558
Регистриран на: Вто 08 апр 2008 9:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: DVR Видео наблюдение

Мнениеот Vencitu » Вто 24 мар 2015 15:27


Здравейте колеги!Извинявам се на автора на темата че му я ползвам ако не е ОК с това да ми пише ЛС и ще си махна мнението.
За да на пускам нова тема бих искал да попитам тук относно две обяви в ОЛX които ми хавана окото като цена,а вие кажете какво качество бих могъл да очаквам.До колкото четох като инфо за камери и т.н. тези две оферти не са идеално лоши.
1-ви вариант: http://olx.bg/900-tvl-hd-paket-dvr-8-kanalen-6-kameri-vnshni-ili-vtreshni-plna-sistema-za-videonablyudenie-i64471466
2-ри вариант: http://olx.bg/sistema-za-videonablyudenie-plen-paket-950tvl-6-kameri-8-kanalen-dvr-h264-d1-3g-i70220276
Като клоня към 2-рия не заради цената а заради камерите.
Ще съм благодарен за няколко мнения ;)


Потребителски аватар
Night_elf
Рошаво мазало
Мнения: 3430
Регистриран на: Вто 05 фев 2008 14:59
Автомобил: Vw Golf V
Двигател: 1.9 TDI BKC
Местоположение: София

Re: DVR Видео наблюдение

Мнениеот Night_elf » Чет 02 апр 2015 22:36


Нито една от тези оферти не ти върши работа, освен ако няма да слагаш камери за заблуда на противника :icon_lol . По принцип само един свестен dvr ти е около 300-350лв. Do the math :c020


Потребителски аватар
marianchev
Мнения: 2296
Регистриран на: Вто 27 мар 2007 14:03
Автомобил: Passat B5 + B6
Двигател: AFN + BKP
Местоположение: Вкъщи

Re: DVR Видео наблюдение

Мнениеот marianchev » Съб 04 апр 2015 20:28


Колеги, да не отварям нова тема....та задачата е следната. Трябва ми камера която да не се плаши от дъжд/жега/студ и да може да зуумва с прилично качество към 300 метра. Нямам представа от видео наблюдение и от камери та има ли изобщо нещо което би свършило работа. Ще записвам на настолен компир и не държа да има интернет свързаност към камерата. Ще наблюдавам лозето, да не мислите че ще дебна съседки между пердетата :icon_lol


Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: DVR Видео наблюдение

Мнениеот silent » Съб 04 апр 2015 21:55


marianchev написа:Колеги, да не отварям нова тема....та задачата е следната. Трябва ми камера която да не се плаши от дъжд/жега/студ и да може да зуумва с прилично качество към 300 метра. Нямам представа от видео наблюдение и от камери та има ли изобщо нещо което би свършило работа. Ще записвам на настолен компир и не държа да има интернет свързаност към камерата. Ще наблюдавам лозето, да не мислите че ще дебна съседки между пердетата :icon_lol

триста метра е много за зумване колега ....не че няма решение ама ше ти е по изгодно да идеш да спиш в лозето....


Потребителски аватар
Barboukov
Мнения: 6090
Регистриран на: Вто 21 апр 2009 21:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе
Контакти:

Re: DVR Видео наблюдение

Мнениеот Barboukov » Вто 07 апр 2015 12:45


Vencitu написа:Здравейте колеги!Извинявам се на автора на темата че му я ползвам ако не е ОК с това да ми пише ЛС и ще си махна мнението.
За да на пускам нова тема бих искал да попитам тук относно две обяви в ОЛX които ми хавана окото като цена,а вие кажете какво качество бих могъл да очаквам.До колкото четох като инфо за камери и т.н. тези две оферти не са идеално лоши.
1-ви вариант: http://olx.bg/900-tvl-hd-paket-dvr-8-kanalen-6-kameri-vnshni-ili-vtreshni-plna-sistema-za-videonablyudenie-i64471466
2-ри вариант: http://olx.bg/sistema-za-videonablyudenie-plen-paket-950tvl-6-kameri-8-kanalen-dvr-h264-d1-3g-i70220276
Като клоня към 2-рия не заради цената а заради камерите.
Ще съм благодарен за няколко мнения ;)

Тия камери с по 900 тивилинии са реално с по 420 (ако имаш късмет). :mhihi Колко сме ги тествали ако знаеш...

www.nrjsoft.com. Пускай запитване за оферта :c020 Дай малко повече пари, но си направи нещо качествено. Ежедневно получаваме по няколко изисквания на записи от полицията за разкриване на престъпления. В голяма част от случаите, в които системата е с некачествена техника заради икономия на пари ченгетата се хващат за главите и казват, че от това качество нищо не се разбира.

Професионален съвет: Не щадете пари за такъв тип охрана.



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 18 госта