Системи за видеонаблюдение и охрана.

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
Kostiev
Мнения: 137
Регистриран на: Сря 01 май 2013 15:43
Автомобил: s shofior
Двигател:

Re: DVR Видео наблюдение

Мнениеот Kostiev » Нед 26 апр 2015 11:09


Аз съм с прост евтин NVR H.264 (към 150лв.) с хубав HDD 2Gb (100-тина $, тогава 160лв.) и 4 хубави HD IP 2MP (моите са TVT - около 300лв.) камери и съм супер доволен (за похарчените 1500лв. + 200лв. за LAN-кабел, букси и захранване). Цените са отпреди 2,5г., когато го монтирах, сега сигурно са паднали. Давам примерен линк на моите камери, има ги по десетки сайтове и по-евтино.
DVR/NVR няма особено голямо значение какъв е, той само захранва диска и пише на него, важното е HDD да е качествен и желателно сървърен, защото обикновените бързо се предават от непрекъснатия голям запис/триене.
НО според мен най-важният компонент са камерите - те реално ти заснемат картината, ако са скапани - каквито и други компоненти да ползваш, нищо не се вижда. Тия с TV-линиите са много компромисен вариант, освен ако не са супер скъпи (500+лв.), но тогава пък се обезмислят. И ако се прави с тях системата, иска хубава захранваща кутия с отделни предпазители на всяка камера (да не ти окъсят бандитите 1 камера и да ти се срине цялата система, захранване и т.н., което оскъпява повече от IP системата). Освен това трябва да решиш дали да вземеш куполни или нормални камери, всички си имат предимства и недостатъци.
Та аз ти препоръчвам да огледаш вариант като моя, още повече, че IP камерите много лесно се свързват/инсталират и можеш и сам да си изградиш системата. И такава система се прави след консултация със специалисти от фирма за видеонаблюдение и различни проби на устройства.
Ако пък търсиш екстремно евтин вариант - има в продавалника комплекти по 200лв. DVR+4 камери - за парите си стават (за светло, през нощта забрави).
Друг съвет - освен записващите камери, сложи поне още толкова бутафорни, като купиш по-хубави (не най-евтините), които са неразличими от истински и свети червеното диодче за запис!
Barboukov написа:Професионален съвет: Не щадете пари за такъв тип охрана.
:th_up :bowdown АБСОЛЮТНО подкрепям! Един път да ви се наложи, ще се изплати. Тъпото е, че нямаме институции (полиция, прокуратура, съд) дори по хубав ясен запис да залавят престъпниците и да ги осъждат. И те го знаят и изобщо не им пука и дори не си крият лицата.
Имайте предвид и друго - решат ли да ви оберат/убият - и Господ не може да ви помогне. Каквито и мерки да вземете - видео, кучета, СОТ, жива охрана, оръжия... винаги ще намерят слабо място на всяко и ще си свършат работата. Разузнаването на престъпността е сериозно, затова колкото по-малко биете на очи, по-добре. НО все пак тези мерки сериозно ограничават кръга на престъпниците, които могат да пробият защитата ви (основно цигани и кокошкари).




Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: DVR Видео наблюдение

Мнениеот silent » Сря 29 апр 2015 14:38


ако няма жива охрана или поне хора постоянно на охранявания обект ...камерите са безмислени...колкото по-скъпи са толкова по-голяма е вероятноста да ги гепят..и толкова повече ще си хапете задника...да не говорим че камерата не спира крадеца....слага една нинджа и върви го търси ако ще и 20мегапикселова да е...
разбира се всеки търговец ще ви казва точно обратното...но те и за това са търговци...да продават...а не да ви казват истината...


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11895
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: DVR Видео наблюдение

Мнениеот К.Одаджийски » Сря 29 апр 2015 15:34


Е това го обяснявам от доста време на разни хора, не ми вярват :bowdown


steal
Мнения: 4
Регистриран на: Съб 29 юни 2013 10:05
Автомобил:
Двигател:

Re: Видеонаблюдение за вкъщи.

Мнениеот steal » Пон 22 авг 2016 15:00


Откъде мога да намеря някакви готови системи за видеонаблюдение и доколко е рисковано да взема нещо такова, а не да си я направя сам? Гледам някои от вас са купували на старо, голяма ли е разликата от новите камери?

Последна промяна от hooligans на Пон 22 авг 2016 18:40, променено общо 1 път.
Причина: Махнах линка.


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11895
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Видеонаблюдение за вкъщи.

Мнениеот К.Одаджийски » Пон 22 авг 2016 19:21


Готови системи с по 2 - 4 камери се продават на цени около 300 до 500 лв зависи от камерите и двр-а. Не е проблем да се купи готова система. Има си камери, захранвания, кабели, лесно е за инсталация


Потребителски аватар
tonihadjiiski
Мнения: 49
Регистриран на: Сря 19 авг 2015 9:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Видеонаблюдение за вкъщи.

Мнениеот tonihadjiiski » Вто 13 сеп 2016 15:42


Аз също искам да сложа камери на двора вкъщи. Обмислям идеята за комплект за видеонаблюдение. Гледам, че в http://www..com има различни комплекти на доста приемливи цени. Какво смятате за моето решение? Да си взема ли комплект, или не?

Последна промяна от hooligans на Вто 13 сеп 2016 22:45, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Система за наблюдение и охрана.

Мнениеот milmar » Вто 03 апр 2018 9:11


Интересувам се от нещо актуално по темата. Трябва ми IP камера със сензор за движение и запис, евентуално 1-2 входа за контрол на 1-2 магнитни или други контактни датчици. Ще има WiFi наоколо и е по-добре да ми праща email-ове, вместо SMS-и, но вариант с двете също би бил интересен. По възможност на добра цена от ebay/ali . Предпочитам на този етап системата да няма нужда от PC.
Имам нужда от информация за пробвани решения, иначе и аз ги виждам в нета - един куп....

Стори ми се удачно да възобновя темата, вместо да пусна нова....


Потребителски аватар
Rqhovo
Мнения: 424
Регистриран на: Пон 13 апр 2009 18:06
Автомобил: Passat B3
Двигател: 1Y 1991
Местоположение: Русе
Контакти:

Re: Система за наблюдение и охрана.

Мнениеот Rqhovo » Вто 03 апр 2018 11:49


Миленчо пиши на лично какво ти трябва и интересува.


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Система за наблюдение и охрана.

Мнениеот milmar » Вто 03 апр 2018 14:22


Ами това, което съм написал, друго няма. Просто за тестване и евентуално лично ползване. Много важно - за известяване, а също и снимане,но не само снимане.


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9869
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Система за наблюдение и охрана.

Мнениеот group® » Съб 07 апр 2018 10:54


А защо с мейли и смс известяване? Няма ли системи с някакви апликейшъни за телефон и известяване в апп-а?
Питам, защото и аз започвам да се интересувам от темата и са ми нужни около 5-6 външни камери барабар с всичко нужно.


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Система за наблюдение и охрана.

Мнениеот milmar » Нед 08 апр 2018 22:17


Аз получих 0 съвети от форума, но да сме живи и здрави е важното. Поръчах една от Ali, снима,записва на SD карта, има сензор за движение, работи с приложения за Android и IOS, има WIFI. Ако случайно ми хареса, в което немалко се съмнявам, ще си поръчам още 3-4. Като зная във фирмата имаме 60-70 бр и всяка е по $1000, тази за $20 едва ли е много повече от играчка.
Това е камерката


zueka1
Мнения: 228
Регистриран на: Вто 11 яну 2005 11:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Система за наблюдение и охрана.

Мнениеот zueka1 » Пон 09 апр 2018 9:42


От моя опит с камери от алиекспрес най-доброто съотношение цена качество е при sricam. Отстъпва като качество на xiaomi, но там свързването на моменти е проблем.


Потребителски аватар
Barboukov
Мнения: 6090
Регистриран на: Вто 21 апр 2009 21:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе
Контакти:

Re: Система за наблюдение и охрана.

Мнениеот Barboukov » Пон 09 апр 2018 13:56


Звънни ми на 0882593301.


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Система за наблюдение и охрана.

Мнениеот milmar » Пон 09 апр 2018 14:59


Аз ще изчакам да получа тази и тогава ще реша какво да правя нататък. Мисля по въпроса от 3-4 години и явно не е чак толкова спешно както уж смятам. Ако някой има идея, но е чак толкова секретна, аз не обещавам да я пазя в тайна, така че той да си я пази .... :biggrin .


Потребителски аватар
Barboukov
Мнения: 6090
Регистриран на: Вто 21 апр 2009 21:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе
Контакти:

Re: Система за наблюдение и охрана.

Мнениеот Barboukov » Пон 09 апр 2018 22:46


group® написа:А защо с мейли и смс известяване? Няма ли системи с някакви апликейшъни за телефон и известяване в апп-а?
Питам, защото и аз започвам да се интересувам от темата и са ми нужни около 5-6 външни камери барабар с всичко нужно.

Има. Новите системи на HikVision имат опция при засечено движение да ти изпращат нотификейшън на приложението с 5 сек клип на самото движение. Аз съм си задал ако някой ми се появи пред входната врата веднага да ме известява. Приложението е безплатно от производителя.

За смс известяване трябва gsm дайлър и сим карта.



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 17 госта