Системи за видеонаблюдение и охрана.

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
danjackson
Мнения: 1
Регистриран на: Вто 17 апр 2018 15:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Система за наблюдение и охрана.

Мнениеот danjackson » Вто 17 апр 2018 15:31


Последно си закупих готов комплект за видеонаблюдение на Hikvision от тук и съм доволен. Преди това бях ползвал от евтините китайки за по 150-200лв които не стават за нищо.

Поздрави!

Последна промяна от hooligans на Вто 17 апр 2018 15:41, променено общо 1 път.
Причина: Рекламата тук е платена.




Потребителски аватар
Barboukov
Мнения: 6090
Регистриран на: Вто 21 апр 2009 21:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе
Контакти:

Re: Система за наблюдение и охрана.

Мнениеот Barboukov » Вто 24 апр 2018 15:39


Днес монтирахме на group HikVision Turbo HD 2 mpx система. Той ще си каже отзивите за нея. Приемам всякакви забележки (бутилки) :drunk


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9869
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Система за наблюдение и охрана.

Мнениеот group® » Сря 25 апр 2018 9:14


Barboukov написа:Днес монтирахме на group HikVision Turbo HD 2 mpx система. Той ще си каже отзивите за нея. Приемам всякакви забележки (бутилки) :drunk


И се убедих, че тая работа не става с комплект камерки за 300лв от Али или нещо такова :a045

Камерите са прекрасни за цената си и вършат всичко, което ми трябва. Цялата система изглежда много надеждна и измислена.
Отделно се радвам много, че избрах Barboukov - изпрати ми супер точни пичове за монтажа и вися до нощите на телефона и компа за да ми помага в опознавателния период :bowdown

Признавам, че в началото си мислех, че мога да си харесам нещо от многото реклами и да имам видео от къщата ми, но си струва да се даде малко (наистина не е много) отгоре и да си се занимаят професионалисти с това!

Голямо благодаря Barboukov :beer :drunk

п.с. системата има всичко, за което питах и което може да е необходимо от такова нещо. Самата система за известяване в моя случай не може да се ползва, защото ще получавам постоянни нотификации, но това се решава по друг начин при мен. За апартамент и място с малко "фалшиви" сигнали, може да се ползва.


Потребителски аватар
Barboukov
Мнения: 6090
Регистриран на: Вто 21 апр 2009 21:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе
Контакти:

Re: Система за наблюдение и охрана.

Мнениеот Barboukov » Сря 25 апр 2018 11:21


Относно нотификейшъните. Каквато и да е системата, с външни камери, фактора "природа" ще изпраща фалшиви известявания. Движение на клони и листа, прелитане на мушички в близост до обектива, дъжд и сняг се отчита като движение. Известия се използват основно в закрити поможения. Могат да се очертаят зони, където движенията да се изолират (клоните на дървета, храсти и други подобни), но с другите неща няма как да се пребори техниката. При задаване на ниска чувствителност има риск обект в дълбочина да бъде изпуснат.

Радвам се, че свършихме работата качествено.


Потребителски аватар
tosco
Мнения: 73
Регистриран на: Чет 19 фев 2015 14:56
Автомобил:
Двигател:

Re: Видеонаблюдение за вкъщи.

Мнениеот tosco » Съб 09 юни 2018 18:30


Да не пускам нова тема, ще питам тук. Ще слагам камерки за къщата на родителите ми, тъй като май са започнали да имат "гости"

по нощите в двора. Взел съм 3 камери, ДВР, захранвания и всичко. Та, питането ми е - има ли някакъв режим за регистрация в

полиция, след тези нови ГДПР-и има ли някакъв ред?

Или просто си ги инсталирам и слагам една табела, че сме под видеонаблюдение?


Потребителски аватар
dhcp
Мнения: 160
Регистриран на: Пон 12 сеп 2016 7:16
Автомобил:
Двигател:

Re: Видеонаблюдение за вкъщи.

Мнениеот dhcp » Пон 11 юни 2018 21:47


Не знам ама с тея три камери какво ще покриеш? Вашите защо не си вземат един четириног домашен любимец?


Потребителски аватар
Barboukov
Мнения: 6090
Регистриран на: Вто 21 апр 2009 21:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе
Контакти:

Re: Видеонаблюдение за вкъщи.

Мнениеот Barboukov » Вто 12 юни 2018 7:41


tosco написа: Та, питането ми е - има ли някакъв режим за регистрация в

полиция, след тези нови ГДПР-и има ли някакъв ред?

Или просто си ги инсталирам и слагам една табела, че сме под видеонаблюдение?

Слага се табела, като задължително се вписва кой е администратор на данните и към кого да се обръща лице, което не желае да бъде снимано. Т.е. минавам, виждам камери и трябва на табелата да пише кой може да ми изтрие данните. Имам право по всяко едно време да изискам информацията да бъде премахната.

Парадокса е, че мога да вляза във вас, да те обера и след това да изискам записа да бъде изтрит.

Ако нямаш упоменато лице, което обработва личните данни, подлежиш на глоба (четирицифрена).

video.png


Пърият ред: Собственика на системата и точен адрес
Втори ред: За фирми, ако имат назначено лице за обработка на лични данни
Трети ред: Име на фирмата, на която е възложено обработването на лични данни. Т.е. сключваш договор за абонаментна поддръжка и възлагаш на лицензирана фирма да обработва ЛД.


Потребителски аватар
roly
Мнения: 77
Регистриран на: Вто 18 окт 2011 20:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Враца

Re: Видеонаблюдение за вкъщи.

Мнениеот roly » Вто 12 юни 2018 9:07


За какво си хвърляте парите за тези камери, които не са доказателство в съда,
а наобратно- крадецът може да ви съди вас.


Потребителски аватар
tosco
Мнения: 73
Регистриран на: Чет 19 фев 2015 14:56
Автомобил:
Двигател:

Re: Видеонаблюдение за вкъщи.

Мнениеот tosco » Вто 12 юни 2018 18:18


Аз знам, че не са доказателство. Просто ако успея да го заснема, ще занеса запис в Полицията и ще му разпечатам физиономията из цялото село-магазин, спирка, кметство...


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Видеонаблюдение за вкъщи.

Мнениеот milmar » Вто 12 юни 2018 20:44


Най-малкото ще си сигурен, че не си сгрешил човека, ако решиш да не тревожиш хората в полицията....


momchil.milev
Мнения: 21
Регистриран на: Чет 18 фев 2016 10:51
Автомобил:
Двигател:

Re: DVR Видео наблюдение

Мнениеот momchil.milev » Вто 19 юни 2018 10:33


Здравейте,
Поръчах си този DVR https://www.amazon.com/gp/product/B01MFAK888/ , ако ви е интересно дали е ОК като дойде мога да кача видео от него.

Ако някой се интересува да пише :)


Потребителски аватар
Barboukov
Мнения: 6090
Регистриран на: Вто 21 апр 2009 21:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе
Контакти:

Re: DVR Видео наблюдение

Мнениеот Barboukov » Вто 19 юни 2018 15:42


silent написа:ако няма жива охрана или поне хора постоянно на охранявания обект ...камерите са безмислени...колкото по-скъпи са толкова по-голяма е вероятноста да ги гепят..и толкова повече ще си хапете задника...да не говорим че камерата не спира крадеца....слага една нинджа и върви го търси ако ще и 20мегапикселова да е...
разбира се всеки търговец ще ви казва точно обратното...но те и за това са търговци...да продават...а не да ви казват истината...

От 4 години се занимавам с това и когато клиент ме е питал за моето мнение, винаги съм казвал едно и също: Ако крадеца реши да открадне, ще сложи качулка и пак ще открадне. Но статистиката показва, че наличието на камери намалява с 50 до 75% вероятността от кражба. Никога не съм искал клиент да остане с впечатление, че ако сложи камери, това на 100% му решава проблема.

На паркинга на моя блок всяка седмица имаше посегателство върху автомобили и кражби от мазите. За 33 месеца с камери, няма НИТО една разбита маза, 5 кражби от коли (4 са разкрити) и един откраднат велосипед преди 10 дни и полицията работи по случая. Чиста кокошкарска работа от човек, който не забеляза, че го гледаме.

Един китайски DVR, на който са монтирани хубави камери вади кофти картина. Купувайте всичко да е една и съща марка!!! И ако имате финансова възможност не щадете средства. Дайте малко повече, но го направете много по-хубаво.


Потребителски аватар
Barboukov
Мнения: 6090
Регистриран на: Вто 21 апр 2009 21:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе
Контакти:

Re: Системи за видеонаблюдение и охрана.

Мнениеот Barboukov » Пет 13 юли 2018 21:49


Трите теми на тази тематика са събрани в една. Моля, да не се пускат нови.


Потребителски аватар
DragoGT
1/8 перничанин
1/8 перничанин
Мнения: 10772
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 18:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Системи за видеонаблюдение и охрана.

Мнениеот DragoGT » Сря 22 авг 2018 8:13


И аз използвах колегата Barboukov за видеонаблюдение

Досега винаги сме си монтирали сами нещата, но в случая ставаше дума за 16 камери в нашата база, някои вътрешни, други външни, на дълго разстояние... и реших, че времето и нервите не си заслужават.

Честно казано това бе едно от най-добрите ми решение, дойдоха си хората огледаха, предложиха какво къде и дадоха оферта.
Офертата беше малко по-висока от колкото само аз да си купя нещата и без монтажа, а с по-качествени камери.
За 4 дена монтираха всичко. Тествахме, след два дни гръмна едно захранване, след няколко часа дойдоха и го смениха и до момента нямам ядове.

Общо взето съм много доволен и за следващи обекти въобще няма да се замислям да ги ползвам пак.


Потребителски аватар
Barboukov
Мнения: 6090
Регистриран на: Вто 21 апр 2009 21:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе
Контакти:

Re: Системи за видеонаблюдение и охрана.

Мнениеот Barboukov » Вто 04 сеп 2018 8:38


Пуснал съм малко предложения за качествена техника за тези, които имат нужди.
viewtopic.php?f=47&t=476428



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: alpinab и 27 госта