Наближава :arrow КАЛОЯНОВО (9-10 юни 2018 г.)

Система за наблюдение и охрана.

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
jerrry
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Re: Система за наблюдение и охрана.

Мнениеот jerrry » Чет 21 апр 2011 15:02

Има ли някакъв определен бюджет за тази работа? Защото варианти много, цени-също, и за камерите и за рекордера ако ще има такъв. Помисли за вариант с повече от една камера,а може би ще искаш да гледаш и пред помещението. В този случай по-евтино ще излезе с класическия вариант един DVR и някоя и друга камера. Аз бих заложил на DVR не базиран на РС. Доста по-безпроблемни са. За камерите-има от около 60лв. с инфраред, стават,вършат работа но хубавите са поне 2-3 пъти по-скъпи. Другото са го казали колегите, захранване-обикновено един адаптер, кабели и т.н. Ако искаш на л.с ще ти пратя да видиш как се вижда с такава конфигурация.

Потребителски аватар
milmar
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: 1Z

Мнениеот milmar » Вто 03 апр 2018 9:11

Интересувам се от нещо актуално по темата. Трябва ми IP камера със сензор за движение и запис, евентуално 1-2 входа за контрол на 1-2 магнитни или други контактни датчици. Ще има WiFi наоколо и е по-добре да ми праща email-ове, вместо SMS-и, но вариант с двете също би бил интересен. По възможност на добра цена от ebay/ali . Предпочитам на този етап системата да няма нужда от PC.
Имам нужда от информация за пробвани решения, иначе и аз ги виждам в нета - един куп....

Стори ми се удачно да възобновя темата, вместо да пусна нова....

Потребителски аватар
Rqhovo
Автомобил: Passat B3
Двигател: 1Y 1991
Контакти:

Мнениеот Rqhovo » Вто 03 апр 2018 11:49

Миленчо пиши на лично какво ти трябва и интересува.

Потребителски аватар
milmar

Мнениеот milmar » Вто 03 апр 2018 14:22

Ами това, което съм написал, друго няма. Просто за тестване и евентуално лично ползване. Много важно - за известяване, а също и снимане,но не само снимане.

Потребителски аватар
group®
Темерут
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот group® » Съб 07 апр 2018 10:54

А защо с мейли и смс известяване? Няма ли системи с някакви апликейшъни за телефон и известяване в апп-а?
Питам, защото и аз започвам да се интересувам от темата и са ми нужни около 5-6 външни камери барабар с всичко нужно.

Потребителски аватар
milmar

Мнениеот milmar » Нед 08 апр 2018 22:17

Аз получих 0 съвети от форума, но да сме живи и здрави е важното. Поръчах една от Ali, снима,записва на SD карта, има сензор за движение, работи с приложения за Android и IOS, има WIFI. Ако случайно ми хареса, в което немалко се съмнявам, ще си поръчам още 3-4. Като зная във фирмата имаме 60-70 бр и всяка е по $1000, тази за $20 едва ли е много повече от играчка.
Това е камерката

zueka1
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот zueka1 » Пон 09 апр 2018 9:42

От моя опит с камери от алиекспрес най-доброто съотношение цена качество е при sricam. Отстъпва като качество на xiaomi, но там свързването на моменти е проблем.

Barboukov
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Мнениеот Barboukov » Пон 09 апр 2018 13:56

Звънни ми на 0882593301.

Потребителски аватар
milmar

Мнениеот milmar » Пон 09 апр 2018 14:59

Аз ще изчакам да получа тази и тогава ще реша какво да правя нататък. Мисля по въпроса от 3-4 години и явно не е чак толкова спешно както уж смятам. Ако някой има идея, но е чак толкова секретна, аз не обещавам да я пазя в тайна, така че той да си я пази .... :biggrin .

Barboukov
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Мнениеот Barboukov » Пон 09 апр 2018 22:46

group® написа:А защо с мейли и смс известяване? Няма ли системи с някакви апликейшъни за телефон и известяване в апп-а?
Питам, защото и аз започвам да се интересувам от темата и са ми нужни около 5-6 външни камери барабар с всичко нужно.

Има. Новите системи на HikVision имат опция при засечено движение да ти изпращат нотификейшън на приложението с 5 сек клип на самото движение. Аз съм си задал ако някой ми се появи пред входната врата веднага да ме известява. Приложението е безплатно от производителя.

За смс известяване трябва gsm дайлър и сим карта.

danjackson
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот danjackson » Вто 17 апр 2018 15:31

Последно си закупих готов комплект за видеонаблюдение на Hikvision от тук и съм доволен. Преди това бях ползвал от евтините китайки за по 150-200лв които не стават за нищо.

Поздрави!

Последна промяна от hooligans на Вто 17 апр 2018 15:41, променено общо 1 път.
Причина: Рекламата тук е платена.

Barboukov
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Мнениеот Barboukov » Вто 24 апр 2018 15:39

Днес монтирахме на group HikVision Turbo HD 2 mpx система. Той ще си каже отзивите за нея. Приемам всякакви забележки (бутилки) :drunk

Потребителски аватар
group®
Темерут
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот group® » Сря 25 апр 2018 9:14

Barboukov написа:Днес монтирахме на group HikVision Turbo HD 2 mpx система. Той ще си каже отзивите за нея. Приемам всякакви забележки (бутилки) :drunk

И се убедих, че тая работа не става с комплект камерки за 300лв от Али или нещо такова :a045

Камерите са прекрасни за цената си и вършат всичко, което ми трябва. Цялата система изглежда много надеждна и измислена.
Отделно се радвам много, че избрах Barboukov - изпрати ми супер точни пичове за монтажа и вися до нощите на телефона и компа за да ми помага в опознавателния период :bowdown

Признавам, че в началото си мислех, че мога да си харесам нещо от многото реклами и да имам видео от къщата ми, но си струва да се даде малко (наистина не е много) отгоре и да си се занимаят професионалисти с това!

Голямо благодаря Barboukov :beer :drunk

п.с. системата има всичко, за което питах и което може да е необходимо от такова нещо. Самата система за известяване в моя случай не може да се ползва, защото ще получавам постоянни нотификации, но това се решава по друг начин при мен. За апартамент и място с малко "фалшиви" сигнали, може да се ползва.

Barboukov
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Мнениеот Barboukov » Сря 25 апр 2018 11:21

Относно нотификейшъните. Каквато и да е системата, с външни камери, фактора "природа" ще изпраща фалшиви известявания. Движение на клони и листа, прелитане на мушички в близост до обектива, дъжд и сняг се отчита като движение. Известия се използват основно в закрити поможения. Могат да се очертаят зони, където движенията да се изолират (клоните на дървета, храсти и други подобни), но с другите неща няма как да се пребори техниката. При задаване на ниска чувствителност има риск обект в дълбочина да бъде изпуснат.

Радвам се, че свършихме работата качествено.

Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”