Какъв модел GSM ползвате и.....

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане

Кояя според вас е най-добрата марка за Тутурутки

Samsung
36
28%
Motorola
2
2%
Huawei
14
11%
Xiaomi
39
31%
Iphone
23
18%
HTC
2
2%
LG
0
Няма гласове
Nokia
3
2%
Meizu
1
1%
Други
4
3%
Всички са еднакви
3
2%
 
Общо гласове: 127
Потребителски аватар
Mario951
Мнения: 483
Регистриран на: Нед 30 дек 2012 21:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Re: Какъв модел GSM ползвате и.....

Мнениеот Mario951 » Пон 24 мар 2014 21:36


Аз се престраших и направих прехода към Windows Phone 8 с Lumia 520 от няколко дена и за сега съм доволен, операционната система е много красива, минималистична (лично аз много го харесвам това) и работи много гладко дори и на най-нисък клас смартфон. Прехода е леко труден от андройд на уиндоус, но след 1-2 часа човъркане и след като си настой човек всичко (Microsoft Live, разни други синхронизации с Facebook и Google) е много удобен за ползване :th_up Има и недосмислени работи, като опциите за силата на звука е най-големия проблем който скоро ще бъде отстранен с WP 8.1 но до тогава силата на звънене и на възпроизвеждане на медия е обвързана което си е доста тъпо, но като цяло на мен не ми създава проблеми. Иначе от конкретно тази Лумия за да е толкова евтина е "рязано" от дребни нещица, който не са задължително необходими, но щеше да бъде хубаво да ги има като: Светкавица на камера, подсветка на 3-те "бутона" под дисплея за което си знаех и не ме бърка, но това което ме изненада е че няма лампичка за нотификации/изхабена батерия :screwy И поради факта че WP инсталира приложенията САМО на вградената памет ако някой мисли да си инсталира много приложения не мисля че ще му стигнат 8-те гб вградена от който почти 2 гб са системни.

Ако някой ще минава на WP съвета ми е да прочете за какво става въпрос за да не се оплаква после! Аз за символичната сума която съм дал за телефончето спрямо възможностите му съм много доволен :beer




Потребителски аватар
TechN9ne
Мнения: 73
Регистриран на: Сря 11 апр 2012 22:41
Автомобил: Golf 3 2.0
Двигател: AGG
Местоположение: Русе

Re: Какъв модел GSM ползвате и.....

Мнениеот TechN9ne » Вто 25 мар 2014 0:57


Аз пък си джиткам с Huawei u8850 vision от както излезе на българския пазар,до сега не ми е правил съществени проблеми.Руутнал съм го и ъпдейтвам android-а,понеже фабрично е със 2.02 /по спомен/.Ползвам го само за разговори,интернет,фейсбук и като цяло мога да дам една добра оценка. :th_up :th_up


Потребителски аватар
icotoooo
Мнения: 379
Регистриран на: Чет 01 сеп 2011 15:52
Автомобил: VW Golf MKIV GT-TDI
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Какъв модел GSM ползвате и.....

Мнениеот icotoooo » Вто 25 мар 2014 9:10


От близо месец съм HTC Desire 500 и за момента съм доволен и нямам оплаквания :c020


Потребителски аватар
toshara
Мнения: 1470
Регистриран на: Сря 17 юни 2009 13:21
Автомобил: MK2 Golf
Двигател: GTI PB 1990
Местоположение: Провадия

Re: Какъв модел GSM ползвате и.....

Мнениеот toshara » Вто 25 мар 2014 23:13


icotoooo написа:От близо месец съм HTC Desire 500 и за момента съм доволен и нямам оплаквания :c020

И аз съм с такъв от седмица и предвид цената съм очарован :)


Потребителски аватар
sodata1
Мнения: 212
Регистриран на: Пет 08 яну 2010 16:19
Автомобил: BMW
Двигател: 330XD
Местоположение: София

Re: Какъв модел GSM ползвате и.....

Мнениеот sodata1 » Вто 25 мар 2014 23:56


От януари съм с Sony Xperia SP,Като изключим,че му сдаде багажа дисплея на 12-тия ден съм доста доволен!Смениха ми дисплея и за сега нямам оплаквания,играя доста игри на него и до сега няма игра,която да не ми върви!Камерата е сравнително добра,дизайна е добър,направен е с качествени материали!


Потребителски аватар
BS
Мнения: 605
Регистриран на: Пон 05 май 2008 16:46
Автомобил: A6
Двигател: BAU
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Какъв модел GSM ползвате и.....

Мнениеот BS » Вто 01 апр 2014 15:28


Към днешна дата съм с Iphone 4S и Samsung Galaxy S plus. Доволен съм и от двата телефона, единствен недостатък батериите им много бързо падат.


Потребителски аватар
predat0r
Мнения: 2810
Регистриран на: Чет 02 фев 2012 13:44
Автомобил: Mercedes-Benz W203
Двигател: C270CDI
Местоположение: АСЕНОВГРАД

Re: Какъв модел GSM ползвате и.....

Мнениеот predat0r » Вто 01 апр 2014 21:03


Днеска разкарах Айфона (4)
Сега съм със : Samsung Galaxy Advance
Прикачени файлове
Samsung-Galaxy-S-Advance.jpg


Потребителски аватар
joro_kem
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3926
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 7:11
Автомобил: Octavia I Tour Octavia III FL
Двигател: AXR DFFA
Местоположение: Пловдив

Re: Какъв модел GSM ползвате и.....

Мнениеот joro_kem » Съб 12 апр 2014 7:21


toshara написа:
icotoooo написа:От близо месец съм HTC Desire 500 и за момента съм доволен и нямам оплаквания :c020

И аз съм с такъв от седмица и предвид цената съм очарован :)

интересува ме дали са двусимови и как поддържат паралелни повиквания към двете карти. ако са, споделете.
ааа, и още нещо - достатъчна ли е вградената памет и могат ли да се местят приложения на sd картата?


Потребителски аватар
vwfena
Мнения: 1827
Регистриран на: Пон 04 апр 2005 0:14
Автомобил: VW passat
Двигател: PB 1991
Местоположение: Елин Пелин
Контакти:

Re: Какъв модел GSM ползвате и.....

Мнениеот vwfena » Съб 12 апр 2014 8:33


Desire 500 има и двата варианта и едносимов и двусимов. Двусимовия е с един радио модул, когато говориш едната карта другата дава, че няма обхват, но това мисля че се решава с пренасочване. Относно приложенията могат да се местят на картата памет.


Потребителски аватар
joro_kem
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3926
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 7:11
Автомобил: Octavia I Tour Octavia III FL
Двигател: AXR DFFA
Местоположение: Пловдив

Re: Какъв модел GSM ползвате и.....

Мнениеот joro_kem » Съб 12 апр 2014 8:37


vwfena написа:...но това мисля че се решава с пренасочване...

е тва ми е много важно и искам да знам със сигурност, затова помолих колегите за мнение. в момента съм със самсунг с дуос (dual sim always on) и получавам сигнал, докато говоря през коя да е карта, а ме търсят по другата. търсещият пък чува сигнал "заето" или квото там съответния оператор пуска вместо този сигнал. мога да задържа разговора, да приема другия, да направя конференция дори (верно всичко това става с пренасочване между картите и отива в сметката на края на месеца, но все пак може).

vwfena написа:...Относно приложенията могат да се местят на картата памет...

е тва поне звучи оптимистично :beer


Потребителски аватар
vwfena
Мнения: 1827
Регистриран на: Пон 04 апр 2005 0:14
Автомобил: VW passat
Двигател: PB 1991
Местоположение: Елин Пелин
Контакти:

Re: Какъв модел GSM ползвате и.....

Мнениеот vwfena » Съб 12 апр 2014 9:30


Има опция за пренасочване, но не знам как точно се настройва. Малко по-късно ще го поразровя и ще видя дали става точно така. За момента не съм го разглеждал това понеже е ми е трябвало.


Потребителски аватар
toshara
Мнения: 1470
Регистриран на: Сря 17 юни 2009 13:21
Автомобил: MK2 Golf
Двигател: GTI PB 1990
Местоположение: Провадия

Re: Какъв модел GSM ползвате и.....

Мнениеот toshara » Съб 12 апр 2014 15:49


Моят е едносимов.Иначе вградената памет е крайно недостатъчна.Използваема има около 1гб,която не стига почти за нищо - всичко трябва да е в картата. :smile


Потребителски аватар
golf2949
Мнения: 206
Регистриран на: Нед 04 фев 2007 16:45
Автомобил: Хюндай Туксон 4х4
Двигател: 2000 CRDI 2005г
Местоположение: Търговище

Re: Какъв модел GSM ползвате и.....

Мнениеот golf2949 » Съб 12 апр 2014 20:49


Mario951 написа:Аз се престраших и направих прехода към Windows Phone 8 с Lumia 520 от няколко дена и за сега съм доволен, операционната система е много красива, минималистична (лично аз много го харесвам това) и работи много гладко дори и на най-нисък клас смартфон. Прехода е леко труден от андройд на уиндоус, но след 1-2 часа човъркане и след като си настой човек всичко (Microsoft Live, разни други синхронизации с Facebook и Google) е много удобен за ползване :th_up Има и недосмислени работи, като опциите за силата на звука е най-големия проблем който скоро ще бъде отстранен с WP 8.1 но до тогава силата на звънене и на възпроизвеждане на медия е обвързана което си е доста тъпо, но като цяло на мен не ми създава проблеми. Иначе от конкретно тази Лумия за да е толкова евтина е "рязано" от дребни нещица, който не са задължително необходими, но щеше да бъде хубаво да ги има като: Светкавица на камера, подсветка на 3-те "бутона" под дисплея за което си знаех и не ме бърка, но това което ме изненада е че няма лампичка за нотификации/изхабена батерия :screwy И поради факта че WP инсталира приложенията САМО на вградената памет ако някой мисли да си инсталира много приложения не мисля че ще му стигнат 8-те гб вградена от който почти 2 гб са системни.

Ако някой ще минава на WP съвета ми е да прочете за какво става въпрос за да не се оплаква после! Аз за символичната сума която съм дал за телефончето спрямо възможностите му съм много доволен :beer


От вчера и аз съм с 520-ка. Мнението ми се припокрива с на колегата.


Потребителски аватар
znainainai
Мнения: 5287
Регистриран на: Пон 04 дек 2006 21:24
Автомобил: Golf4
Двигател: MK 4 98 AHF
Местоположение: Русе

Re: Какъв модел GSM ползвате и.....

Мнениеот znainainai » Нед 13 апр 2014 17:11


Nokia 1100 & Nokia 5800 Navigation Edition


Потребителски аватар
gstg
Мнения: 38
Регистриран на: Сря 07 ное 2012 19:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Какъв модел GSM ползвате и.....

Мнениеот gstg » Нед 13 апр 2014 20:46


joro_kem написа:
toshara написа:
icotoooo написа:От близо месец съм HTC Desire 500 и за момента съм доволен и нямам оплаквания :c020

И аз съм с такъв от седмица и предвид цената съм очарован :)

интересува ме дали са двусимови и как поддържат паралелни повиквания към двете карти. ако са, споделете.
ааа, и още нещо - достатъчна ли е вградената памет и могат ли да се местят приложения на sd картата?



От 2 седмици съм с 501 двусимовия , наистина е на един радиомодул , иначе батерия и. дисплей е супер , с приложенията никакви проблеми местят се на мемори картата , снима много добре



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 42 госта