Машинка за подстригване!

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
doaiena
Мнения: 1500
Регистриран на: Чет 05 фев 2009 17:51
Автомобил: Audi A3
Двигател:
Местоположение: София, Зоната на здрача
Контакти:

Машинка за подстригване!

Мнениеот doaiena » Съб 13 авг 2011 17:32


Здравейте колеги!
Вече имам три машинки филипс, които са напълно изправни, само ножчетата са захабени, а последната вече сдава багажа тоест ножчето се изхаби, не ми се иска да дам пак 50лв за цяла машинка само заради ножчето, имали някъде където се продават нови такива или точат ножчета!
Поздрави!




Потребителски аватар
chefito
Мнения: 9527
Регистриран на: Сря 02 фев 2005 12:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Машинка за подстригване!

Мнениеот chefito » Съб 13 авг 2011 17:53


Ще ти наточат и ножчето и гребенчето. Всеки точилар би трябвало да свърши работа за около 4-8лв.


Потребителски аватар
UnLucky
Мнения: 258
Регистриран на: Съб 06 мар 2010 23:33
Автомобил:
Двигател:

Re: Машинка за подстригване!

Мнениеот UnLucky » Съб 13 авг 2011 17:57


Иди на стругар, вземи си ножчетата и ще ти ги наточе! Вярно не е лазърно точене, ма поне ще изкараш някой месец!


Потребителски аватар
doaiena
Мнения: 1500
Регистриран на: Чет 05 фев 2009 17:51
Автомобил: Audi A3
Двигател:
Местоположение: София, Зоната на здрача
Контакти:

Re: Машинка за подстригване!

Мнениеот doaiena » Съб 13 авг 2011 18:26


То хубаво точилар, ама къде има такива типове!
Някой от вас точил ли си е ножче при стругар, точилар!
Поздрави!


Потребителски аватар
groznika
Мнения: 4928
Регистриран на: Вто 16 яну 2007 11:23
Автомобил: Bora 1.8T
Двигател: AUM
Местоположение: София

Re: Машинка за подстригване!

Мнениеот groznika » Съб 13 авг 2011 18:34


Извинявай, че ще те разочаровам колега, но тези филипси от по 50 лв толква им е и житейския път...
Нарочно когато тръгнах да си купувам машинка се консултирах с фризьор и за моите нужди (домашни) избрах професионална машинка на MOSER.
Така повече от 6 години не съм стъпвал в салон, а машинката иска само почистване и чат пат смазване :)


Потребителски аватар
doaiena
Мнения: 1500
Регистриран на: Чет 05 фев 2009 17:51
Автомобил: Audi A3
Двигател:
Местоположение: София, Зоната на здрача
Контакти:

Re: Машинка за подстригване!

Мнениеот doaiena » Съб 13 авг 2011 18:54


groznika написа:Извинявай, че ще те разочаровам колега, но тези филипси от по 50 лв толква им е и житейския път...
Нарочно когато тръгнах да си купувам машинка се консултирах с фризьор и за моите нужди (домашни) избрах професионална машинка на MOSER.
Така повече от 6 години не съм стъпвал в салон, а машинката иска само почистване и чат пат смазване :)


Над две години е живота на ножчето, самите машинки са корави!
Да си взема една такава освен http://www.shopmania.bg/grizha-za-kosat ... 51-1484829

следващите в каталога са двойно по скъпи, ти каква ползващ колега!


Потребителски аватар
groznika
Мнения: 4928
Регистриран на: Вто 16 яну 2007 11:23
Автомобил: Bora 1.8T
Двигател: AUM
Местоположение: София

Re: Машинка за подстригване!

Мнениеот groznika » Съб 13 авг 2011 19:58


Не знам човек ти си решаваш. Моя мозер е по-стар модел от този който показваш. Преди 6 години го купувах към 80 лв сега е пак там някъде. Модела е Moser 1400. Машината е немска и изключително качествена!
Фризьорите не я харесват защото е стара като модел, масивна, тежка и умаря ръката при дълга работа с нея, но пък за сметка на това е безценна в домашни условия.
Лично аз се бръсна гола глава на всеки 8-10 дни. За тези шест години ножа все още еднакво добре ми бръсне както главата така и брадата.

Мозер и други професионални фризьорски такъми можеш да намериш в магазина на солинген "Двата щъркела" на Пиротска в София :)
http://2styrkela.com/

ПП
Пак на същото място можеш да попиташ и за заточване на твоите ножове. :)


Потребителски аватар
Syncro
Мнения: 1241
Регистриран на: Пет 11 юни 2004 11:59
Автомобил: Passat 1.8T
Двигател: ANB 1999
Местоположение: Габрово
Контакти:

Re: Машинка за подстригване!

Мнениеот Syncro » Съб 13 авг 2011 20:39


Ножчетата могат да ти наточат на плосък шлайф.


Потребителски аватар
Golf6000
Мнения: 286
Регистриран на: Чет 08 апр 2010 21:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Plovdiv

Re: Машинка за подстригване!

Мнениеот Golf6000 » Съб 13 авг 2011 20:48


doaiena написа:Здравейте колеги!
Вече имам три машинки филипс, които са напълно изправни, само ножчетата са захабени, а последната вече сдава багажа тоест ножчето се изхаби, не ми се иска да дам пак 50лв за цяла машинка само заради ножчето, имали някъде където се продават нови такива или точат ножчета!
Поздрави!

колега аз бих ти дал един съвет само вместо да се заиграваш с глупости в технополис има машинки филипс със самозаточващи ножчета които не се смазват нито точат с една дума вечни имам такава 7-ми месец се стрижа и нямам дерт до ся пък и е 35 лева поздрави :да: :drunk


Потребителски аватар
strqsko
Мнения: 318
Регистриран на: Съб 01 ное 2008 12:23
Автомобил:
Двигател:

Re: Машинка за подстригване!

Мнениеот strqsko » Съб 13 авг 2011 20:56


groznika написа:Не знам човек ти си решаваш. Моя мозер е по-стар модел от този който показваш. Преди 6 години го купувах към 80 лв сега е пак там някъде. Модела е Moser 1400. Машината е немска и изключително качествена!
Фризьорите не я харесват защото е стара като модел, масивна, тежка и умаря ръката при дълга работа с нея, но пък за сметка на това е безценна в домашни условия.
Лично аз се бръсна гола глава на всеки 8-10 дни. За тези шест години ножа все още еднакво добре ми бръсне както главата така и брадата.

:да:...стори ми се,че т'ва аз съм го писал...по същата схема съм...самобръсначка нямам от години... mhihi


Потребителски аватар
mariovasi
Мнения: 1787
Регистриран на: Съб 16 фев 2008 17:51
Автомобил: Skoda scala 110kw DSG 2020
Двигател: TSI
Местоположение: Г. Оряховица/В.Търново

Re: Машинка за подстригване!

Мнениеот mariovasi » Съб 13 авг 2011 21:01


Истината е в поста на groznika,да не пиша на ново същото.
Колегата да си вземе на Мозер и ще забрави кога я е купувал.
Да ,има добри и от Филипс и Панасоник ама ако не знае коя да купи...щото при т
ях има и боклук,там са по класове.
На продавач консултанта в случея пък въобще не може да се вярва.
А тва за точенето...не всяка носи такова (никоя от тия любителските),в зависи какъв и е метала,може и по зле да стане.

Мозер...сигурна работа...


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9872
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Машинка за подстригване!

Мнениеот group® » Съб 13 авг 2011 21:15


Официалния сервиз, където имат и части е на Г.М. Димитров
Аз оттам си купих приствките (пластмасовите), защото ми се бяха счупили.
Предполагам или ще има резервни, или ще точат.
Ако те интересува, пиши на ЛС за повече инструкции, че сега не ми се пише :oops:


Потребителски аватар
MITKO_DVD
Мнения: 6375
Регистриран на: Пет 09 юни 2006 20:54
Автомобил: Passat B4
Двигател: 2E 1994
Местоположение: София/Монтана
Контакти:

Re: Машинка за подстригване!

Мнениеот MITKO_DVD » Съб 13 авг 2011 21:17


groznika написа:Не знам човек ти си решаваш. Моя мозер е по-стар модел от този който показваш. Преди 6 години го купувах към 80 лв сега е пак там някъде. Модела е Moser 1400. Машината е немска и изключително качествена!
Фризьорите не я харесват защото е стара като модел, масивна, тежка и умаря ръката при дълга работа с нея, но пък за сметка на това е безценна в домашни условия.
Лично аз се бръсна гола глава на всеки 8-10 дни. За тези шест години ножа все още еднакво добре ми бръсне както главата така и брадата.

Мозер и други професионални фризьорски такъми можеш да намериш в магазина на солинген "Двата щъркела" на Пиротска в София :)
http://2styrkela.com/

ПП
Пак на същото място можеш да попиташ и за заточване на твоите ножове. :)


Аз само ще допълня големи братко mhihi mhihi mhihi mhihi ,аз съм със същата Маузер Тype1400 имам я от може би близо 10години,копувана е от Метро за около 65-68лв. по спомени,още си пазя фактурата :Mr Green Fun ,досега не е мръднала,постригвам се също голова глава в месеца по два пъти,не емръднала,важното тук обаче е да се почиства и смазва всередовно,към самия к-т си имаше еднио шишенце с масло,ма вече е на привършване. :banghead: .Шурата обаче и той си купи по същото време на 4-5 година и еба мамата,нито я почистваше нито я смазваше,вече нема,оди на бръснар,пък аз съм си много,ама много доволен.Преди да купя тази сасипъх може би 2-3 китайски от илиенци за по 10лв. mhihi mhihi mhihi


Потребителски аватар
Golf`mafia
Мнения: 648
Регистриран на: Чет 22 ное 2007 13:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Перник

Re: Машинка за подстригване!

Мнениеот Golf`mafia » Съб 13 авг 2011 21:44


Колеги само да питам купих си преди време една ровента http://www.technomarket.bg/products/090 ... -tn-8120d4 ето тази и нали е с керамични ножчета ,те имат ли нужда от смазване ,че в комлекта няма смазка


Потребителски аватар
mariovasi
Мнения: 1787
Регистриран на: Съб 16 фев 2008 17:51
Автомобил: Skoda scala 110kw DSG 2020
Двигател: TSI
Местоположение: Г. Оряховица/В.Търново

Re: Машинка за подстригване!

Мнениеот mariovasi » Съб 13 авг 2011 21:51


Хубаво е да се смазва .Защото при работа на сухо ножът от триенето загрява повече от нормалното и това го съсипва.
Почистваш я ,и с тънко масло по малко в двата края на ножчетата.



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 48 госта