Ремонт на усилвател

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
JoJoooo
Мнения: 475
Регистриран на: Вто 03 авг 2010 12:17
Автомобил: Volkswagen Passat
Двигател: AJM
Местоположение: Карнобат - Ямбол

Ремонт на усилвател

Мнениеот JoJoooo » Нед 02 окт 2011 14:14


Здравейте имам усилвател за кола blaupunkt - но от 3 дни насам работи с директен ток и като не искам стъпало слизам от колата и откачам кабелите от зад. Въпроса ми е какво му е изгоряло, че да не се включва със включване на СД-то а като свържа друго стъпало включва със включване на СД-то :)
Благодаря на отзовалите се...




Потребителски аватар
bobocamaro
R.I.P
Мнения: 7510
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 16:21
Автомобил: Golf 3 GTI
Двигател: 2E
Местоположение: София

Re: Ремонт на усилвател

Мнениеот bobocamaro » Нед 02 окт 2011 17:37


JoJoooo написа: работи с директен ток

Как изобщо активираш този усилвател, при положение, че "remote" му e неизправен ?
Модела му кой е.


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Ремонт на усилвател

Мнениеот milmar » Нед 02 окт 2011 18:53


Така или иначе вероятно трябва да ходи на майстор ако Remote-то му не работи !


JoJoooo
Мнения: 475
Регистриран на: Вто 03 авг 2010 12:17
Автомобил: Volkswagen Passat
Двигател: AJM
Местоположение: Карнобат - Ямбол

Re: Ремонт на усилвател

Мнениеот JoJoooo » Нед 02 окт 2011 19:15


TiL написа:Ми що не си пуснеш едно копченце с което да подаваш ток на ремотето? Аз съм го вързал по този начин и когато не ми се слуша силна музика му давам офф, а когато ми се прииска да усештам музиката :twisted: ON :twisted:



Точно това се каних да правя но събота и неделя в този забутан град къде копче за ON-OFF


JoJoooo
Мнения: 475
Регистриран на: Вто 03 авг 2010 12:17
Автомобил: Volkswagen Passat
Двигател: AJM
Местоположение: Карнобат - Ямбол

Re: Ремонт на усилвател

Мнениеот JoJoooo » Нед 02 окт 2011 19:16


bobocamaro написа:Как изобщо активираш този усилвател, при положение, че "remote" му e неизправен ?
Модела му кой е.


За модел в момента не мога да кажа утре сутринта ще кажа колега :), remote- му беше в изправност без проблеми но като смених СД-тата от ЕЛИТ на СОНИ и нещо спря или изгоря връщам пак елит-а но не става. Утре ново копче за ON-OFF


JoJoooo
Мнения: 475
Регистриран на: Вто 03 авг 2010 12:17
Автомобил: Volkswagen Passat
Двигател: AJM
Местоположение: Карнобат - Ямбол

Re: Ремонт на усилвател

Мнениеот JoJoooo » Нед 02 окт 2011 19:17


milmar написа:Така или иначе вероятно трябва да ходи на майстор ако Remote-то му не работи !



:beer


Потребителски аватар
bobocamaro
R.I.P
Мнения: 7510
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 16:21
Автомобил: Golf 3 GTI
Двигател: 2E
Местоположение: София

Re: Ремонт на усилвател

Мнениеот bobocamaro » Нед 02 окт 2011 19:24


Искам да ми опишеш по какъв начин караш усилвателя да засвири.
Забравяме за сони, елити и т.н. Какво точно правиш за да засвири усилвателя, и засвирва ли той изобщо ?


Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: Ремонт на усилвател

Мнениеот radi_nrj » Пон 03 окт 2011 9:09


bobocamaro написа:Искам да ми опишеш по какъв начин караш усилвателя да засвири.
Забравяме за сони, елити и т.н. Какво точно правиш за да засвири усилвателя, и засвирва ли той изобщо ?


Аз до колкото разбрах усилвателя е постоянно включен без значение дали има или няма +12V на remote.

Ха да видим дали съм познал.


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Ремонт на усилвател

Мнениеот milmar » Пон 03 окт 2011 10:01


radi_nrj написа:
bobocamaro написа:Искам да ми опишеш по какъв начин караш усилвателя да засвири.
Забравяме за сони, елити и т.н. Какво точно правиш за да засвири усилвателя, и засвирва ли той изобщо ?


Аз до колкото разбрах усилвателя е постоянно включен без значение дали има или няма +12V на remote.

Ха да видим дали съм познал.

Почти всички вероятно така си мислим ... ама знае ли човек :D .


JoJoooo
Мнения: 475
Регистриран на: Вто 03 авг 2010 12:17
Автомобил: Volkswagen Passat
Двигател: AJM
Местоположение: Карнобат - Ямбол

Re: Ремонт на усилвател

Мнениеот JoJoooo » Пон 03 окт 2011 14:54


bobocamaro написа:Искам да ми опишеш по какъв начин караш усилвателя да засвири.
Забравяме за сони, елити и т.н. Какво точно правиш за да засвири усилвателя, и засвирва ли той изобщо ?



Ето колега примерна снимка на друг усилвател показвам как съм свързал моя...

1.- е захранващият кабел от акумулатора...
2.- е сигналния кабел който кара стъпалото да се включва когато включиш СД-то (в случая няма такъв кабел защото не работи)
3.- е масата
...а това в син цвят което съм оцветил е друг кабел който влиза в +12v и там където трябва да влезе сигналния кабел, когато си поискам слизам от колата и прекъсвам този син кабел (който съм го направил с кабелни обувки) за да няма ток стъпалото...

Така е направено в момента колега ако поискаш ще ти направя реална снимка как съм го вързал... но след около час два мисля да ходя да взема бутонче ON-OFF


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Ремонт на усилвател

Мнениеот milmar » Пон 03 окт 2011 15:36


JoJoooo написа:
bobocamaro написа:Искам да ми опишеш по какъв начин караш усилвателя да засвири.
Забравяме за сони, елити и т.н. Какво точно правиш за да засвири усилвателя, и засвирва ли той изобщо ?



Ето ...... как съм свързал моя...

.....


Май няма познали mhihi !
Ами , на усилвателя явно му няма нищо , всеки усилвател се държи така с мостче между +12 и Rem :) .
Та явно друго нещо има , което не работи ! Най-вероятно , не знаеш къде на плеъра ти излиза сигнала ... май синя жица беше ?

ЕДИТ:
TiL написа:
milmar написа:....

Май няма познали mhihi !
...


TiL написа:.... Миленски :deal :beer
...

:bowdown
Все пак ако иска може да потърси къде е проблема , но 100% не е в така грубо нароченото :D усилвателче .

Последна промяна от milmar на Пон 03 окт 2011 16:14, променено общо 2 пъти.


JoJoooo
Мнения: 475
Регистриран на: Вто 03 авг 2010 12:17
Автомобил: Volkswagen Passat
Двигател: AJM
Местоположение: Карнобат - Ямбол

Re: Ремонт на усилвател

Мнениеот JoJoooo » Пон 03 окт 2011 16:35


Сложих му копче преди 15 минути и работи перфектно копчето но едно ме дразни... Както каза колегата по нагоре в мненията тази синя жица свързвам Thunder-12-ка с вграден усилвател докато включа СД-то се включва и стъпалото на Thunder-а но не и Blaupukt-а...


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Ремонт на усилвател

Мнениеот milmar » Пон 03 окт 2011 16:41


JoJoooo написа:Сложих му копче преди 15 минути и работи перфектно копчето но едно ме дразни... Както каза колегата по нагоре в мненията тази синя жица свързвам Thunder-12-ка с вграден усилвател докато включа СД-то се включва и стъпалото на Thunder-а но не и Blaupukt-а...


Измери какво напрежение излиза на "синята жица" под товар , т.е. закачена към Blaupukt-а , възможно е този усилвател да има псевдозащита по понижено напрежение и да следи точно това напрежение , има такива усилватели ! Ако е под 10V може точно това да е причината !


JoJoooo
Мнения: 475
Регистриран на: Вто 03 авг 2010 12:17
Автомобил: Volkswagen Passat
Двигател: AJM
Местоположение: Карнобат - Ямбол

Re: Ремонт на усилвател

Мнениеот JoJoooo » Пон 03 окт 2011 16:43


milmar написа:
Измери какво напрежение излиза на "синята жица" под товар , т.е. закачена към Blaupukt-а , възможно е този усилвател да има псевдозащита по понижено напрежение и да следи точно това напрежение , има такива усилватели ! Ако е под 10V може точно това да е причината !


Извинявай за странния въпрос... С мултицет ли да измеря напрежението?


Потребителски аватар
enigma79
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 3268
Регистриран на: Пет 10 юли 2009 17:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Хасково

Re: Ремонт на усилвател

Мнениеот enigma79 » Пон 03 окт 2011 16:48


Същия проблем имах преди една година с сони сиди и въпросния усилвател,единственото решение беше или с копче,или с реле.Няма да накараш да работи усилвателя по друг начин.Просто blaupunkt не се разбират с сонито и сигурно и други сидита.



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 19 госта