...

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
vw_golf_2_Memphis
Мнения: 3836
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 19:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

...

Мнениеот vw_golf_2_Memphis » Нед 09 яну 2005 10:54


...

Последна промяна от vw_golf_2_Memphis на Пет 21 яну 2011 19:55, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
°niksi°
Бай Брадър
Мнения: 5088
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 11:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот °niksi° » Нед 09 яну 2005 20:39


Доколкото знам МФУ-тата са на принципа на мастилените принтери, така че няма тонер. Тонера е химикал на прах и се използва при лазерните принтери и лазерните копирни машини.

Трябва да имаш поне 2 мастилници /или 4/ - 1 за черно и 1 цветна. Ако е така се продават пълнители - проверяваш модела на у-вото и гледаш /например в Метро/ на мастилата дали пише твоя модел и си взимаш това мастило. :wink: :wink:


Потребителски аватар
vw_golf_2_Memphis
Мнения: 3836
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 19:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот vw_golf_2_Memphis » Нед 09 яну 2005 22:19


...

Последна промяна от vw_golf_2_Memphis на Пет 21 яну 2011 19:55, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
°niksi°
Бай Брадър
Мнения: 5088
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 11:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот °niksi° » Нед 09 яну 2005 22:45


vw_golf_2_Memphis написа:... ми казаха че ако се пълнят по този начин работят 2-3 пълнения и след това нова мастилница...вярно ли е?


Така е. По принцип пълнителите трябва да се продават с инструкции как точно се пълни. Доколкото знам се пробива мастилницата на точно определено място /то трябва да е отбелязано или на самата мастилница или на инструкциите към пълнителя/. Пълнителя представлява нещо като спринцовка. Мисля че не е много голяма философия, но все пак трябва да видиш точно модела на принтера.
Към някои принтери /ако не и към всички/ на HP има едни такива като визитки дето пише на тях номера на ........ /утепай мъ ни мога да се сетя какво точно - или номера на главата или нещо от този род/.


Потребителски аватар
WDW
Мнения: 1505
Регистриран на: Чет 12 авг 2004 0:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот WDW » Пон 10 яну 2005 13:41


Само да добавя за моите премеждия с мастилките !!
Моят глава,нова струва 50 кинта и съответно няма кой да ги даде!
Започнах да ги пълня с обикновено тампонно мастило и ставаше перфектно!! Но на мен ми дреме за главата ако се запуши щот нали всичко е в едно!!!
Ако ти решиш да пълниш с мастило виж дали дюзите и главите са на едно или са отделни !!!



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 145 госта