GoPro камера - струва ли си?

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
achodemo
Мнения: 1480
Регистриран на: Нед 05 окт 2008 22:50
Автомобил: GOLF IV
Двигател: AHF ASZ
Местоположение: Габрово

Re: GoPro камера - струва ли си?

Мнениеот achodemo » Вто 05 мар 2019 21:06


Да, точно такъв е първоначално смисъла на темата, която е започната на времето и аз реших да попитам опитните с тези камери, дали наистина Gopro си заслужава цената. И до колкото виждам, цената не е ясно дали е оправдано висока, но определено си оправдава първото място като качество и възможности. Вече всичко нататък опира до нужди и възможности на всеки. Аз още не съм решил за себе си :) Но споделените сравнения горе са много полезни.

Burner_inc написа:водоустойчивост до 10 метра без калъф и определено най-издръжливият корпус на екшън камера на пазара. И за финал ако счупиш предпазното стъкло на обектива на някоя от камерите то това е краят за нея, а ако същото нещо се случи с Gopro-то просто го отвиваш(дори без инструменти) и срещу 70-80 кинта си купуваш друго и продължаваш.


Hero 2018 може ли наистина спокойно да се топи във вода без кейс, има ли значение дали е солена водата? И интереснува ме още аксесоарите като кейсове и стойки съвместими ли са между всички Hero? Ти какъв стенд ползваш за монтаж върху мотора?




Потребителски аватар
Burner_inc
Мнения: 685
Регистриран на: Съб 28 фев 2009 17:20
Автомобил: Touran Peugeot 308 Versys 1000
Двигател: BLS 2009
Местоположение: София

Re: GoPro камера - струва ли си?

Мнениеот Burner_inc » Сря 06 мар 2019 8:22


Абсолютно всички Gopro-та от серия 5 насам могат да се топят и в солена и в сладка вода без никакъв проблем - тествано. Това е другото нещо за което ползвам камерата(шнорхелинг) освен на мотора. Все пак си купих допълнителен воден кейс за 30-ина лв. аксесоарите са съвместими не само с Gopro-тата, а с 99% от камерите на пазара. Българският сайт на SJ cam имат готини китове с аксесоари от които си взех, от там си взех и воден кейс, маска за гмуркане със стойка за камерата и комплект двойно зарядно за батерии + 2 батерии на ниска цена, а батериите изкарват колкото оригиналната. Само с евтините стойки за кормило/крашбар удрям греда, защото се чупят бързо, но сега ще пробвам и една от Декатлон и ако и тя не е добра ще си взема оригиналната на Gopro, колкото и да не ми се дават 80-100 лв. за стойка.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: GoPro камера - струва ли си?

Мнениеот VWGT » Сря 06 мар 2019 11:42


понеже стана дума за шнорхелинг, underwater dome ползвал ли си?

https://www.youtube.com/watch?v=mw-GdlRc1s4


Потребителски аватар
Burner_inc
Мнения: 685
Регистриран на: Съб 28 фев 2009 17:20
Автомобил: Touran Peugeot 308 Versys 1000
Двигател: BLS 2009
Местоположение: София

Re: GoPro камера - струва ли си?

Мнениеот Burner_inc » Сря 06 мар 2019 11:55


Не съм ползвал, но изглежда интересно.



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 127 госта