Проблем при свързване на телевизор с домашно кино.

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
roge
Мнения: 2
Регистриран на: Съб 10 мар 2012 20:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Проблем при свързване на телевизор с домашно кино.

Мнениеот roge » Съб 10 мар 2012 21:10


Здравейте, моля за помощ! Наскоро си купихме LSD телевизор Samsung модел LE32D450. Опитах се да свържа телевизора с домашното кино, но засега без успех. По съвет на консултанта в ТМ купихме оптичен кабел, с който свързах ТВ-то с ДВД-то, но без успех. Пробвах и с червено-белия аудио кабел на ДВД-то, отново не стана. В смисъл, че през колоните на домашното кино не се чува никакъв звук. Домашното кино е марка Samsung HT-DS400. Имате ли идея как да се справя. Благодаря!




Потребителски аватар
Winner25
Мнения: 7339
Регистриран на: Пон 14 мар 2005 15:33
Автомобил: VW Passat B4 B6
Двигател: ABS BKC
Местоположение: Казанлък

Re: Проблем при свързване на телевизор с домашно кино.

Мнениеот Winner25 » Съб 10 мар 2012 23:24


С оптичния трябва да стане. Погледни и настройките, може и от там да трябва да се пусне. Другия вариант е с червено белите букси на домашното кино и съответно скарт буксата на тв-то или изхода за слушалки. При последния вариант ще ти спре обаче звука на телевизора :)


roge
Мнения: 2
Регистриран на: Съб 10 мар 2012 20:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Проблем при свързване на телевизор с домашно кино.

Мнениеот roge » Нед 11 мар 2012 11:47


С настройките опитах, но не стана. Правя настройките на звука на телевизора за външен източник и пускам и двд-то, но няма звук. Това е както с оптичния кабел, така и с кабела с буксите. Никакъв звук. Не зная дали не е проблем в някоя настройка на двд-то или то просто не е пригодено за синхронизация с новите модели телевизори?


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8293
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Проблем при свързване на телевизор с домашно кино.

Мнениеот Stivi » Пон 12 мар 2012 13:07


Малко тъп въпрос ама като връзваш различните кабели за проба сменяш ли от дистанционното на ДВД-то в какъв режим да работи /AV,AUX/ или каквото друго има в менюто и го пише на буксите отзад които са за входящ аудио сигнал ??


Потребителски аватар
feikot
Мнения: 3659
Регистриран на: Сря 25 фев 2009 16:37
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN AVG
Местоположение: Казанлък/София

Re: Проблем при свързване на телевизор с домашно кино.

Мнениеот feikot » Пон 04 юни 2012 17:58


Днес точно на тази система се спрях и пуснах името в гуглето,та взе,че излезе тая тема...да не повярва човек.Та питах и аз за същите въпроси,защото е ясно,че аз ще си пускам филмите на телевизора (Самсунг Д6510) през неговото ЮСБ и системата ще е само за звук,та консултанта,видимо и учудващо компетентен,ми каза,че с оптичен кабел никакъв проблем няма да има...Сега обаче друго чета.

Колега,пробва ли всички варианти,примерно най-логичния-да дадеш на двд-то да взима сигнал от оптичния кабел или на ТВ-то (не знам как е и дали е така точно) да дава сигнал на оптиката ?

Този вход/изход е направен точно за това,за да предава възможно най-качествения звук от тв към двд...Виж да не бъркаш нещо,че ще взема да се разубедя


Потребителски аватар
Pokerstars
Мнения: 323
Регистриран на: Пон 18 апр 2011 10:47
Автомобил: Audi A4 B7
Двигател: 2006
Местоположение: Sofia

Re: Проблем при свързване на телевизор с домашно кино.

Мнениеот Pokerstars » Вто 05 юни 2012 13:12


Ето с това е в момента,чинчовете са към приемника на Булсатком,а скарт-а към Двд-то.Звука е по-бърз от картината и е с лошо качество.С оптичния кабел е най-добре,но ме мързи да отида да си взема,но май тези дни ще трябва,че почва европейското :mrgreen:
Прикачени файлове
scart.png
scart.png (24.08 KиБ) Видяна 10607 пъти


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8293
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Проблем при свързване на телевизор с домашно кино.

Мнениеот Stivi » Вто 05 юни 2012 20:19


Ако има кой да ти даде за проба един оптичен ще е добре защото не са евтини а единствения път когато свървах едно LCD с домашно кино с оптичен кабел /хубав/ звука беше много тих и каквото и да го правих не стана по силен !


Потребителски аватар
kambone
Мнения: 453
Регистриран на: Сря 09 апр 2008 18:49
Автомобил: Passat b5.5 2001
Двигател: 1.8T AWT
Местоположение: София
Контакти:

Re: Проблем при свързване на телевизор с домашно кино.

Мнениеот kambone » Сря 29 авг 2012 16:30


Я да поразровя тази тема.
Спрял съм се на същата аудио система, телевизора е Sony KDL-32EX500, който има optical out и гледам, че DAV-DZ740 има optical in. Значи - перфектно :) Ползвам Boxee Box който подава от HDMI към телевизора, явно това ще трабва да е връзката и звукът през optical.
Колега, ще споделиш ли какво стана при теб, намери ли правилният кабел, проработи ли?


Потребителски аватар
feikot
Мнения: 3659
Регистриран на: Сря 25 фев 2009 16:37
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN AVG
Местоположение: Казанлък/София

Re: Проблем при свързване на телевизор с домашно кино.

Мнениеот feikot » Сря 29 авг 2012 18:17


Няма да сбъркаш,1 киловат-буди и умрелите,а за качеството mhihi Обаче силата на звука,когато пусна нещо през AllShare или от харда е по собствена оценка 1/3 по-слабо от колкото ако го пуснеш от флашка от входа на самата система.Нямаш никакъв проблем с оптичния вход,работи си 5.1-то и всичко си е наред.Другия вход е скарт букса,ама там няма да имаш 5.1.Пускаш си хдми към тв-то и оптичен към системата и спи града.Аз вече от 3 месеца я имам и съм доста доволен.А на дистанционното има и бравия синк,което значи,че можеш с едно дистанционно да работиш


Потребителски аватар
kambone
Мнения: 453
Регистриран на: Сря 09 апр 2008 18:49
Автомобил: Passat b5.5 2001
Двигател: 1.8T AWT
Местоположение: София
Контакти:

Re: Проблем при свързване на телевизор с домашно кино.

Мнениеот kambone » Чет 30 авг 2012 8:33


Благодаря, това очаквах да чуя :)
Bravia sync-a е причината да избера Sony, а и изглеждат много приятно.


Потребителски аватар
lokva
Мнения: 832
Регистриран на: Сря 07 яну 2009 20:34
Автомобил: Passat 3c
Двигател: CBAB 2008
Местоположение: Гоце Делчев Hamburg

Re: Проблем при свързване на телевизор с домашно кино.

Мнениеот lokva » Сря 10 юли 2013 19:10


да не отварям нова тема ще попитам тук. наскоро купих лсд самсунг UE 42 F5000 но много ме дразни на някои канали звука. или по точно това , че ако на някои от каналите има няколко аудио сигнала през менюто тоолс се налага при всяка смяна на канаа да променям аудиото на желаният от мен език.
някои знае ли как да направя така , че да не се налага всеки път да сменям езика на звука?


DundyTheCroc
Мнения: 811
Регистриран на: Сря 11 юли 2007 15:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София Nissan Primera GT, Passat 5.5 TDI, Mondeo MK4

Re: Проблем при свързване на телевизор с домашно кино.

Мнениеот DundyTheCroc » Чет 11 юли 2013 8:46


lokva написа:да не отварям нова тема ще попитам тук. наскоро купих лсд самсунг UE 42 F5000 но много ме дразни на някои канали звука. или по точно това , че ако на някои от каналите има няколко аудио сигнала през менюто тоолс се налага при всяка смяна на канаа да променям аудиото на желаният от мен език.
някои знае ли как да направя така , че да не се налага всеки път да сменям езика на звука?

Някъде трябва да има настройка за предпочитан канал на звука, слагаш български и ако има такъв ще пуска първо него.


Потребителски аватар
lokva
Мнения: 832
Регистриран на: Сря 07 яну 2009 20:34
Автомобил: Passat 3c
Двигател: CBAB 2008
Местоположение: Гоце Делчев Hamburg

Re: Проблем при свързване на телевизор с домашно кино.

Мнениеот lokva » Чет 11 юли 2013 9:08


ами проблема е там , че не намирам къде е забутано това меню..... :gruebel


georgi_1986
Мнения: 68
Регистриран на: Вто 25 авг 2009 18:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем при свързване на телевизор с домашно кино.

Мнениеот georgi_1986 » Вто 02 май 2017 21:56


Здравейте, имам домашно кино с вход(букса) жак 3.5мм само. На телевизора като го свържа с изхода за слушалки свири добре, но спира звука от телевизора което е нормално. Питането ми може ли да изкарам звук едновременно от телевизора и от домашното кино. На тв имам чинчове които са вход и SCART букса. Ако използвам преходник SCART->чинчове->3.5мм и от там към дом. кино дали ще стане? Мерси предварително


Потребителски аватар
bobocamaro
R.I.P
Мнения: 7510
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 16:21
Автомобил: Golf 3 GTI
Двигател: 2E
Местоположение: София

Re: Проблем при свързване на телевизор с домашно кино.

Мнениеот bobocamaro » Вто 02 май 2017 22:09


georgi_1986 написа: Ако използвам преходник SCART->чинчове->3.5мм и от там към дом. кино дали ще стане? Мерси предварително

Да, ако скарт-а е пълноценен. В смисъл да са ползвани всички пинове както на картинката:
Изображение
конкретно 3, 1 и 4. :biggrin



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 188 госта