Избор на лазерен принтер

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Избор на лазарен принтер

Мнениеот milmar » Вто 06 мар 2012 22:48


Имам вкъщи от 2-3 години SAMSUNG ML-2010PR и на работа подобно HP . Samsung-а е несравнимо по-бърз , самолет направо :) .




Потребителски аватар
damqnski
Мнения: 108
Регистриран на: Сря 23 дек 2009 19:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Избор на лазарен принтер

Мнениеот damqnski » Вто 06 мар 2012 22:53


аз хубаво го ползвам ама т.к. съм от плевен а тук до сега не съм очарован от сервизите за принтери нямам намерения по интернет да си поръчвам касети трябва да проверя за този ксерокс дали предлагат подмяна на чип :? ;) защото на 2 пъти са ми подменяли глава на мастилоструиния със още по запекла от мойта единят път след разправии ми я върнаха ама... както и да е просто искам максимално проста машина за обслужване защото ми писна да се разправям с принтери искам кат свърши касета отивам някъде за 2 часа ми я пълнат давам 30 лв и забравям за принтера ;)


Потребителски аватар
damqnski
Мнения: 108
Регистриран на: Сря 23 дек 2009 19:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Избор на лазарен принтер

Мнениеот damqnski » Вто 06 мар 2012 22:58


общо взето самсунга не отстъпва пред HP и ксерокса не е лош стига да има сервиз където да го напълнят и да му сменят чипчето а на всички самсунг ли при пълнене се сменя и чип ?


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Избор на лазарен принтер

Мнениеот milmar » Вто 06 мар 2012 23:03


damqnski написа:... 2 часа ми я пълнат давам 30 лв и забравям за принтера ;)


Ами то на повечето принтери пълненето става веднъж-дваж и после нова касета . Не може до безкрайност .
Аз си взех за вкъщи лазерен именно защото по принцип печатам рядко и ми беше писнало да се мацам с мастила и да отпушвам дюзи на мастилено-струйния . Samsung-a e зареждан веднъж и няма проблем , HP - два пъти и касетата вече май е за нова :) .

damqnski написа:о.... а на всички самсунг ли при пълнене се сменя и чип ?


Не зная какво се сменя , но аз се консултирах с мой познат , който се занимава с принтери , когато купувах моя .


Потребителски аватар
damqnski
Мнения: 108
Регистриран на: Сря 23 дек 2009 19:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Избор на лазарен принтер

Мнениеот damqnski » Вто 06 мар 2012 23:10


по същата причина и аз искам да си взема лазерен защото винаги когато най-много ти трябва и бързаш е запекъл мастилния :banghead: :evil: и се почва едно псуване отпушване а ако не стане звънене на приятели скаипове .... а максимално колко пълнения издържа една касета HP 2 ако си късметлия 3 доколкото събрах инфо а при самсунга и там ли е същата история


Потребителски аватар
nosex
Вечен БАН
Мнения: 2416
Регистриран на: Пон 08 яну 2007 11:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София (Волуяк/Бояна)

Re: Избор на лазарен принтер

Мнениеот nosex » Вто 06 мар 2012 23:14


damqnski написа:по същата причина и аз искам да си взема лазерен защото винаги когато най-много ти трябва и бързаш е запекъл мастилния :banghead: :evil: и се почва едно псуване отпушване а ако не стане звънене на приятели скаипове .... а максимално колко пълнения издържа една касета HP 2 ако си късметлия 3 доколкото събрах инфо а при самсунга и там ли е същата история

:applause:
Колега, ти вече почна да мислиш за бизнес от входен любителски клас лазерен принтер... :Mr Green Fun
Колко страници ще отпечатваш месечно или направо годишно?
Защо мислиш за алтернативни консумативи отсега?
Прочете ли поне веднъж характеристиките на принтерчетата?

Последна промяна от nosex на Вто 06 мар 2012 23:17, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
damqnski
Мнения: 108
Регистриран на: Сря 23 дек 2009 19:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Избор на лазарен принтер

Мнениеот damqnski » Вто 06 мар 2012 23:15


Май стратегията ще е максимално евтин защото така или иначе след 2 пълнения по добре нов пак за 100-120 лв - по- нов модел отколкото нова касета като за домащни условия няма да се ползва много и тъка .. :beer ако някой не одобрява стратегия да казва защото според мен е най- изгодна финансово ;)


Потребителски аватар
quattro^^
Мнения: 1662
Регистриран на: Пет 05 окт 2007 20:52
Автомобил: audi a6 c5
Двигател: AJL
Местоположение: Пловдив

Re: Избор на лазарен принтер

Мнениеот quattro^^ » Вто 06 мар 2012 23:18


за тези пари няма да вземеш нищо хубаво ново, вземи си 2ра употреба, ако искаш hp търси да е с касети 12A, 35/36/A, 85/86A или си вземи kyocera fs 1020 и печатай докато се разпадне, адски лесна е за зареждане и кара много.самсунг стар не взимай в никакъв случай.


Потребителски аватар
damqnski
Мнения: 108
Регистриран на: Сря 23 дек 2009 19:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Избор на лазарен принтер

Мнениеот damqnski » Вто 06 мар 2012 23:22


damqnski написа:Май стратегията ще е максимално евтин защото така или иначе след 2 пълнения по добре нов пак за 100-120 лв - по- нов модел отколкото нова касета като за домащни условия няма да се ползва много и тъка .. :beer ако някой не одобрява стратегия да казва защото според мен е най- изгодна финансово ;)


ахах ни най малко
просто един мой приятел който се пише разбирач ми беше наприказвал куп глупости за тея касети и за пълненето аз мастилоструйния го имам 6 години сменил съм 3 глави като всяка е била пълнена поне 2 или 3 пъти а енда 5 6 тъка че с един лазерен с ендно пълнене спокойно ще си изкарам 5 години


Потребителски аватар
damqnski
Мнения: 108
Регистриран на: Сря 23 дек 2009 19:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Избор на лазарен принтер

Мнениеот damqnski » Вто 06 мар 2012 23:28


quattro^^ написа:за тези пари няма да вземеш нищо хубаво ново, вземи си 2ра употреба, ако искаш hp търси да е с касети 12A, 35/36/A, 85/86A или си вземи kyocera fs 1020 и печатай докато се разпадне, адски лесна е за зареждане и кара много.самсунг стар не взимай в никакъв случай.



е то HP-то коментирано в началото е с такава касета

http://www.dps-bg.com/item1924/CE285A-H ... aseta.html
което значи още един глас за него :banana :D :) ;)


Потребителски аватар
vwfena
Мнения: 1827
Регистриран на: Пон 04 апр 2005 0:14
Автомобил: VW passat
Двигател: PB 1991
Местоположение: Елин Пелин
Контакти:

Re: Избор на лазарен принтер

Мнениеот vwfena » Вто 06 мар 2012 23:42


milmar написа:
damqnski написа:... 2 часа ми я пълнат давам 30 лв и забравям за принтера ;)


Ами то на повечето принтери пълненето става веднъж-дваж и после нова касета . Не може до безкрайност .

Има възможност за рециклиране, което се прави като се подменят почти всички части в самата тонер касета и пълнене излиза около 15-20 лв. над цената за пълнене и пак имаш възможност да я пълниш 2-3 пъти. Това е най-бюджетния вариант.


Потребителски аватар
quattro^^
Мнения: 1662
Регистриран на: Пет 05 окт 2007 20:52
Автомобил: audi a6 c5
Двигател: AJL
Местоположение: Пловдив

Re: Избор на лазарен принтер

Мнениеот quattro^^ » Вто 06 мар 2012 23:58


damqnski написа:
quattro^^ написа:за тези пари няма да вземеш нищо хубаво ново, вземи си 2ра употреба, ако искаш hp търси да е с касети 12A, 35/36/A, 85/86A или си вземи kyocera fs 1020 и печатай докато се разпадне, адски лесна е за зареждане и кара много.самсунг стар не взимай в никакъв случай.



е то HP-то коментирано в началото е с такава касета

http://www.dps-bg.com/item1924/CE285A-H ... aseta.html
което значи още един глас за него :banana :D :) ;)

ся аз ди давам предложения защото всички касети от тея изброените ги зареждам в работата и ако е оригинална се рециклира напълно 40лв+зареждане. ся теб като те слушам един топ хартия ще те кара на година тъй че каквото и да вземеш от изброените ми предложения ще си доволен.
мастиленото е шибано като го ползваш рядко, баш когато се наложи е сухо...


azrod
Мнения: 1178
Регистриран на: Сря 07 апр 2010 22:42
Автомобил: Passat B3 Variant
Двигател: 1.8mi AAM 1993
Местоположение: Асеновград/ Пловдив
Контакти:

Re: Избор на лазарен принтер

Мнениеот azrod » Сря 07 мар 2012 10:07


Aми колега да ти препоръчам и аз :) Lexmark втора злоупотреба, намират се за по 75-80-85 лева. Мрежовите са около 100.

Предимства:
- голяма тонер касета 6к копия, пълниш и забравяш, тонерът не старее толкова много и не се запушва като мастилниците
- цена на зареждане ~60лв, заедно с чипа и 6000-те копия
- барабана е отделно от самата касета - изключително предимство при обслужването. Всички от ниския клас принтери са касета с барабан, първо трудоемко разглобяване, второ като изхвърляш хвърляш целия чаркалък.

П.П.: Аз вкъщи съм с Lexmark e330, ами куче, печата му е качествен, на 50к копия го взех, което си е почти нов принтер откъм валове и ролки скоро няма да се наложи да сменям нещо.


Потребителски аватар
barezifranko
Мнения: 999
Регистриран на: Вто 17 ное 2009 14:34
Автомобил: Golf 3
Двигател: ABU 1993
Местоположение: Haskovo

Re: Избор на лазарен принтер

Мнениеот barezifranko » Сря 07 мар 2012 11:10


azrod написа:Aми колега да ти препоръчам и аз :) Lexmark втора злоупотреба, намират се за по 75-80-85 лева. Мрежовите са около 100.


Дам +1 аз също си взех един Лексмарк втора употреба и нямам никакви проблеми. Елементарно зареждане лично аз си го обслужвам.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13439
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Избор на лазарен принтер

Мнениеот kris11 » Пет 09 мар 2012 15:09


OFF @damqnski Koлега оправи грешката в заглавието на темата. Долу в самия текст е вярно наименованието на принтера. :drunk



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 18 госта