Избор на малък ъглошлайф.

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
gosho86
Мнения: 3
Регистриран на: Съб 01 ное 2014 20:24
Автомобил:
Двигател:

Re: Избор на малък ъглошлайф.

Мнениеот gosho86 » Съб 01 ное 2014 21:06


За малък ъглошлайф съм много доволен от този Black and Decker http://jelezaria.com/product/181/agloshlayf-black-decker-cd115.html имам го повече от 3г. преди това бях с райдери и само ги носех за ремонт. А на работата бачкам с този https://jelezaria.com/product/1761/agloshlayf-dewalt-800w-125mm-dwe4051.html безотказен е, даже като гледам е на промоция




Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Избор на малък ъглошлайф.

Мнениеот silent » Нед 02 ное 2014 18:56


Фейн е най добрия малък ъглошлайф който ми е попадал в ръцете ...за мен абсолютния НОМЕР ЕДНО...за съжаление беше служебен....ако имаш пари това е техниката...


Потребителски аватар
Matematiks
Мнения: 3168
Регистриран на: Вто 27 ное 2007 17:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Избор на малък ъглошлайф.

Мнениеот Matematiks » Вто 04 ное 2014 10:32


За съжаление тези с обороти и над 1000 вата граничат с цената на безумието.
Хилтито дори е по евтино, а то си е марка


reingar-x
Мнения: 121
Регистриран на: Пет 22 яну 2010 12:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Pleven

Re: Избор на малък ъглошлайф.

Мнениеот reingar-x » Нед 09 ное 2014 21:02


Наскоро си купих makita 9558nm,че боша го дадох на приятел от който го откраднаха и се наложи нов да си търся.До като се оглеждах видях,че fein са свалили цените малък флекс 850 вата е 180лв,моя го взех уж намален за 150 с 5 диска подарък.Предимството на макита е,че частите са по-евтини от на спарки и са във всеки по-голям град.На моя пише ,че е правен в румъния и съм гледал да е без екстри и да е с по-тънък корпус за да може да се работи с една ръка.Иначе използвах за седмица метабо 1400вата с константна електроника и дори да понатиснеш малко повече,въобще не се усеща намаляване на оборотите.Но пък тежи и не става за работа с една ръка и най-важното е сервиза само киров има части а те не са коректни!Fein пак е само с един представител евромаркет.Колкото и да е здрава една машина все някога ще се наложи или сервиз или части да трябват.За ъглошлайфа на хилти е чист бош но с оранжев корпус,и според мен не си заслужава парата.За перфоратори,диамантено пробивна и режеща техника и консумативи са много добри.Но ъглошлайф,зегета,циркуляри,триони носят само тяхно име.


Потребителски аватар
kaiser666
Мнения: 4670
Регистриран на: Вто 31 юли 2007 13:03
Автомобил: Bmw E34
Двигател: M20B20
Местоположение: South Of Heaven

Re: Избор на малък ъглошлайф.

Мнениеот kaiser666 » Пон 10 ное 2014 0:08


gosho86 написа:За малък ъглошлайф съм много доволен от този Black and Decker


Имам такова от над 5 години, въпреки че редовно издевателствам с него, няма грешка. :th_up


Потребителски аватар
lozan67
Мнения: 734
Регистриран на: Чет 03 авг 2006 20:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Избор на малък ъглошлайф.

Мнениеот lozan67 » Пон 10 ное 2014 5:58


Много съм доволен от Mactec евтината серия на макита. За 7 години професионално ползване, четки и статор за 32лв. Много лек и удобен за една ръка. 700w 125мм диск.


iaj
Мнения: 11
Регистриран на: Вто 12 май 2009 13:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Silistra

Re: Избор на малък ъглошлайф.

Мнениеот iaj » Сря 16 дек 2015 8:07


Здравейте! Ще се възползвам от темата за да Ви попитам за ъглошлайф марка Dewalt а модела , който съм си харесал е 28135 (1400W) но през интернет ще го купя, че при нас в магазина с 80лв. по скъп, но ще помоля за компетентно мнение от работили с тази марка.


Потребителски аватар
moimoimoi
Мнения: 2418
Регистриран на: Сря 21 мар 2007 21:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: В голф2 VR6 турбо

Re: Избор на малък ъглошлайф.

Мнениеот moimoimoi » Пет 01 яну 2016 13:27


най-важното е да ти е удобен за работа ,както и копчето за включване,след като го има при теб отиди да го пробваш и чуеш
имам 1-2 флекса на девалт,125 и 150мм малко механиката им стържи,незнам доколко е нормално,но имам и един най-евтин зелен бош 115мм и по ми допада


Потребителски аватар
Harrry
Мнения: 239
Регистриран на: Нед 16 апр 2006 10:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Избор на малък ъглошлайф.

Мнениеот Harrry » Съб 24 дек 2016 9:57


Най-удобен, лек и безотказен ми е бил Hitachi G13SR3. Взех го от Практикер за 140 лв (сега ги има и по-евтини). 730 Вт, води се полупрофесионален, защото е без екстри, но пък е невероятно сигурен и удобен, незаменим за работа с една ръка - тежи само 1,4 кг!! А и тялото никак не е широко, както при повечето марки, така че се обхваща с длан и държи лесно. Бил е, защото изчезна... Освен изчезването му, единствен проблем беше, че кабелът се прекъсна при ръкохватката, но това си беше моя вина, не на фирмата. Произведен в Япония. Останах с METABO WE 14-125 Plus: плавен старт, смяна на оборотите 7000-10 500, автоматично регулиране на мощността според натоварването, дискът се затяга без ключ - просто звяр, няма друг такъв, абсолютно безотказен и реже метала, като че е масло. Сега му посвикнах, но при първото рязане усещането беше просто уникално - все едно си имаш приятел вълшебник. Ръката нищо не усеща и за мощността си 1,4 кВт, е доста лек:1,9 кг.


mortal_void
Мнения: 2
Регистриран на: Вто 19 фев 2013 12:05
Автомобил:
Двигател:

Re: Избор на малък ъглошлайф.

Мнениеот mortal_void » Чет 29 дек 2016 3:02


Вземи MILWAUKEE (ако все още не си)-няма умирачка Щатската оса,макар че лично аз съм фен на Хитачи .


Потребителски аватар
quattro^^
Мнения: 1662
Регистриран на: Пет 05 окт 2007 20:52
Автомобил: audi a6 c5
Двигател: AJL
Местоположение: Пловдив

Re: Избор на малък ъглошлайф.

Мнениеот quattro^^ » Нед 21 апр 2019 23:01


Гледам темата е стара вече и реших да не пускам нова. Налага ми се по няколко пъти в годината да режа железа в къща живея и все нещо има за правене, имам голям шлайф но за повечето неща ползвам малък че е много по-удобно. Няколко години взимах от приятел синя серия на бош 850в много ми е удобен с часове е работил без спиране за мен е куче ама не ми е удобно вече пък и се върти в общи приятели не можем да му хванем спатиите :icon_lol .Не ми се дават толкова пари за чат пат да резна по някой ремонт та препоръчайте бюджетен шлайф някакъв.


Потребителски аватар
slaveiko67
Мнения: 2120
Регистриран на: Сря 03 ное 2010 10:23
Автомобил: Golf 3 GT TDI
Двигател: AFN 96g
Местоположение: Montana

Re: Избор на малък ъглошлайф.

Мнениеот slaveiko67 » Нед 21 апр 2019 23:17


Здравей,колега.Бюджетен ще те предаде точно когато не очакваш,а за твоите нужди винаги ще му е изтекла гаранцията.Съвета ми е-втора ръка,качествен.Марки-много,аз ползвам Милуоки и Метабо...прибити от работа.Два Райдера са в боклука...и един Парксайд. :thumb_down


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6119
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Избор на малък ъглошлайф.

Мнениеот ktamen » Нед 21 апр 2019 23:31


Ако флекса не е хубав, по-добре хич да го нямаш, щото просто не върши работа. Ама много хора никога не са пипали истински инструмент и затова се кълнат, че и ментета като Райдър са си много добри.
Послушай колегата над мен и си вземи втора употреба. Най-добре точно такъв син бош 850Вт. Много са удобни за една ръка, а по-голяма мощност реално е безсмислена. Аз си купих такъв нов, ползвах го няколко години и го откраднаха. Пак си купих такъв, ама втора употреба за 50лв и съм много доволен. Даже да се строши нещо, частите са много евтини.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8289
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Избор на малък ъглошлайф.

Мнениеот Stivi » Пон 22 апр 2019 10:31


Значи ако не е поне 150лв ....не става !? Само да кажа че при откриването на първия Практикер в София /кога ли е било това/, бяха пуснали на промоция едни флексчета по 15лв,та това същото флексче още ми върши работа и не е пипано нищо по него. Но говоря за хоби ползване,а не през ден да режеш нещо по един час ! Така че е МНОГО важно ,кой за какво купува даден инструмент :a045


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6119
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Избор на малък ъглошлайф.

Мнениеот ktamen » Пон 22 апр 2019 10:55


Син Бош 125мм 850 вата без регулиране на оборотите струваше 120лв преди една година. 115мм бяха още по-евтини.
Преди 15 години купих голям флекс от практикер за 60лв заради редуктора, точно тогава ми се прецака моя си голям флекс - нещо загуби мощност, оказа се изгорял статор. Реших да пробвам новия - пълна трагедия, даже с изгорял статор елтоса беше два пъти по-мощен, по табелки трябваше да са еднакви.
Ти нямаш флекс, само си мислиш, че имаш, ама ще го разбереш, само ако някога поработиш с истинска машина.
Не е въпроса колко години ще изкара, а колко работа върши. Мизерната мощност не е достатъчна за нищо, ако е нещо деликатно с евтин флекс просто няма шанс заради вибрациите, освен това яде шайбите няколко пъти по-бързо заради малките и нестабилни обороти.



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 35 госта