Бензинов верижен трион

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
2.4I
Мнения: 353
Регистриран на: Чет 15 яну 2009 19:41
Автомобил:
Двигател:

Re: Бензинов верижен трион

Мнениеот 2.4I » Чет 02 фев 2012 16:16


forski написа:Точно поради тези причини цитирани от колегата 2.4I съм се спрял на тези две марки,просто не исках да изпадам в подробности относно избора ми на скъпа машина.
В семейството имаме STIHL 028 купувана 88-89 година, за този период е нарязала много кубици дърва включително от гората до печката,до момента на ремонт не е ходила,само консумативи и работа,като отношението на баща ми към нея е било меко казано немърливо.Това значи кабота със стари бензини масло каквото има, с месеци е стояла с бензина в резервоара и такива ти му работи.Машината е желязна, N:1 от всякъде,оправдала е парите дадени за нея многократно.Нямам идея коя от по-евтините марки ще изкара 24 години трудов стаж и честно казано не искам и да знам.Питането ми по-темата беше по-скоро към колегите които работят с новите модели на двете марки просто да потвърдят от личен опит че качеството на машините е същото и до днес,за да мога с чиста съвест да си дам парите в магазина :D
Избора беше ясен още в началото и това е STIHL, чуденката за Хускварна беше защото имам тяхна моторна коса и исках да комбинирам двете машини от една и съща марка.
Колега 2.4I, може ли да се използва една и съща горивна смес за двете марки, в смисъл с моторното маслото на Хуск да се зарежда Щилката и обратно?

За моженето - може ,имам познат който слага 2-тактово ,от него знам ,че засега негативно се е отразило само на някакъв филтър на газовете ,който е премахнал на своята машина ,аз лично такива експерименти не препоръчвам ,дори на него (на моя познат) съм му казал ,че като му притрябва масло за бензина ,че ще му дам ,само да не слага... ,маслото наливно е към 8 лв. литъра ,това масло е с пълно изгаряне и е доказало качествата си (на Щил).
Има още доста което може да се изкоментира защо - Щил ,но не съм им ... като вземат да ми плащат , тогава ще ... ,дори малко ми става неудобно вече ,но ако някой отива на война (и аз имам опит в тази област) и ме пита какъв автомат да вземе ,то как да не му препоръчам Калашников ,който дори Хамериканос (които попринцип не признават почти нищо произведено от бившия източен блок) признават за №1 ,та и тук е горе-долу същата.




velizar987
Мнения: 119
Регистриран на: Нед 03 фев 2008 22:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Бензинов верижен трион

Мнениеот velizar987 » Пет 25 май 2012 12:51


.

Последна промяна от velizar987 на Вто 18 сеп 2012 15:29, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
Nikkolay
Мнения: 1652
Регистриран на: Съб 18 авг 2007 10:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Бензинов верижен трион

Мнениеот Nikkolay » Пет 08 юни 2012 9:25


някой да има представа откъде мога да намеря помпата за маслото, което смазва веригата за бензинов трион марка Alpina.
Италянски машинки са това и части никъде не мога да намеря :banghead:


Потребителски аватар
Matematiks
Мнения: 3168
Регистриран на: Вто 27 ное 2007 17:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Бензинов верижен трион

Мнениеот Matematiks » Пет 08 юни 2012 9:28


Кой е модела на Алпина-та ? :P


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13434
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Бензинов верижен трион

Мнениеот kris11 » Пет 08 юни 2012 20:48


velizar987 написа:ПС Закупих си Райдер моторна коса(пак китайска :Mr Green Fun ) за 150лв. еми и тя работи отлично. Общо взето китайците се научиха как да копират правилно западните аналози, а и с тези цени са супер.

Контравъпросчета :
1.Колко повече тежи в сравнение с Щил и Хуксварна ??
2. С антифони ли косиш ?? Това чудо бръмчи зверски в сравнение с Хуксварна и доста повече от Щил.
3. Някъде мернах и препоръка да се купят презрамките от Щил за около 50 пари ,защото китайските са неудобни.


keymaker
Мнения: 822
Регистриран на: Съб 07 юни 2008 20:43
Автомобил: Passat+T4
Двигател: ABS+AAB
Местоположение: София /с. Мусачево -гр.Елин Пелин

Re: Бензинов верижен трион

Мнениеот keymaker » Съб 09 юни 2012 15:06


kris11 написа:
velizar987 написа:ПС Закупих си Райдер моторна коса(пак китайска :Mr Green Fun ) за 150лв. еми и тя работи отлично. Общо взето китайците се научиха как да копират правилно западните аналози, а и с тези цени са супер.

Контравъпросчета :
1.Колко повече тежи в сравнение с Щил и Хуксварна ??
2. С антифони ли косиш ?? Това чудо бръмчи зверски в сравнение с Хуксварна и доста повече от Щил.
3. Някъде мернах и препоръка да се купят презрамките от Щил за около 50 пари ,защото китайските са неудобни.

--------------------
имам такова 4удо и по реда на въпросите:
1.николко, или пренебрежимо малко, тия машинки са "окантарени"
2.Не.работил съм и с марковите само Макита-та е по тиха друг е въпроса ако сравняваш 25 куб.см. Щил и 51куб.см райдер
3.много вярно.


velizar987
Мнения: 119
Регистриран на: Нед 03 фев 2008 22:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Бензинов верижен трион

Мнениеот velizar987 » Вто 12 юни 2012 0:18


.

Последна промяна от velizar987 на Вто 18 сеп 2012 15:29, променено общо 1 път.


pti4ko
Мнения: 67
Регистриран на: Чет 17 фев 2011 19:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: polski tra,besh

Re: Бензинов верижен трион

Мнениеот pti4ko » Нед 17 юни 2012 20:07


здравейте колеги,относно бензиновите коси(храсторези),имам РАЙДЕР,машинката си работи повече от перфектно,работя с нея до обяд,а след обяд със ЩИЛ фс-350,е какво да ви кажа,ЩИЛА е по тежак и тревата която се коси се вдига във въздуха и всичко е във косача,при райдара това го няма,а за колегата който ще си прави колан на щил-просто да забрави,такъв вариант НЯМА,ако имаше аз щях да съм го измислил,купуваш си един за 50 кинта и само да има трева за косене,ОТНОСНО резачките за колегата,на РАЙДАР резачките за доста добри в сравнение с др. ментета,но за резачка моето мнение да е 2-ра употреба но да е ЩИЛ или ХУСКВАРНА,и не забравяйте само с масла на ЩИЛ или ХУСКВАРНА-иначе ще хвърлят кърпата,каквато и да е машина


keymaker
Мнения: 822
Регистриран на: Съб 07 юни 2008 20:43
Автомобил: Passat+T4
Двигател: ABS+AAB
Местоположение: София /с. Мусачево -гр.Елин Пелин

Re: Бензинов верижен трион

Мнениеот keymaker » Нед 17 юни 2012 20:41


В4ера си купих колан на щил за 56лв.още не съм го пробвал в битка ама на сухи проби разликата е огромна в сравнение с райдърския сега тежеста е разположена и на двете рамена.Утре подкарвам останалите 2 дка. и ще казвам какво става.


pti4ko
Мнения: 67
Регистриран на: Чет 17 фев 2011 19:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: polski tra,besh

Re: Бензинов верижен трион

Мнениеот pti4ko » Пон 18 юни 2012 21:48


колега и 5дка да косисш с този колан ще си свеж като пуканка,единственият му недостатък е че отзад е с пластмаса и много спарва гърба,но за работа е най перфектното нещо,всеки ден кося по 2-3дка и разликата с него е огромна,но ти сам ще се убедиш че съм прав.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13434
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Бензинов верижен трион

Мнениеот kris11 » Вто 19 юни 2012 8:28


Препоръчвам маска шлем при косене .Плексиглас огънатпред цялото лице и малко ннад главата. Купих го преди 2 седмици от Шон и Жо за 7,50 лв, но е много по-удобно от очила. Очилата се запотяват от потта, освен това понякога и откосена трева ми се изстрелва в лицето.
Освен това му намерих още 1 приложение - при пръскане с препарати лицето ти остава чисто.


keymaker
Мнения: 822
Регистриран на: Съб 07 юни 2008 20:43
Автомобил: Passat+T4
Двигател: ABS+AAB
Местоположение: София /с. Мусачево -гр.Елин Пелин

Re: Бензинов верижен трион

Мнениеот keymaker » Вто 19 юни 2012 21:07


Пробата е извършена, резултата е о4аквания , не ме боли гърба т.е. похар4ените пари не са отишли на вятъра!
От утре запо4вам селския парк,ще направя снимки сега и като го завършим ,може пък да се окаже добро на4ало на ново разклонение на бизнеса.


keymaker
Мнения: 822
Регистриран на: Съб 07 юни 2008 20:43
Автомобил: Passat+T4
Двигател: ABS+AAB
Местоположение: София /с. Мусачево -гр.Елин Пелин

Re: Бензинов верижен трион

Мнениеот keymaker » Пет 03 авг 2012 19:27


Вече парка е готов даже оправих и двора на детската градина и на църквата ,като междувременно ми подариха и супер профи колан ,който стяга и кръста ,ами по добре е ама и с олекотения е идеално, особено ако не се прехранваш с тази работа.

------------------------------------------
и да върнем темата към корените И ,в понеделник не издържах на изкушението и заприходих едно щил-че МС 260 понеже предишния боец се предаде.


rosarno
Мнения: 3
Регистриран на: Вто 14 авг 2012 14:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: lovech

Re: Бензинов верижен трион

Мнениеот rosarno » Пон 27 авг 2012 21:12


сега си купих partner351 на 3г за 50лв работи по добре от китаиските, за 5години смених 3китаиски резачки хупсварна и стилл,разликата е че нямат мощнос и достатачно обороти,първата китайка скъса цилиндър ,втората имах проблам с смазването на веригата ,а третата на право ми късаше нервите ,гаснеше сама ,работи като държа спирачката,къса въжета и чупеше палците на маховика но имам части от другите две и все я поправях,все нови съм ги взимал за по стотина лава ,не че не бях доволен от тях, но излезе тази оферта ,китаиските неса за системно натоварване а и са по капризни,но това е лично мое мнение ,всеки да си решава сам ,каква резачка да си вземе :banghead:


Потребителски аватар
Nikkolay
Мнения: 1652
Регистриран на: Съб 18 авг 2007 10:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Бензинов верижен трион

Мнениеот Nikkolay » Вто 28 авг 2012 8:59


Matematiks написа:Кой е модела на Алпина-та ? :P

малко късно отговарям, модела е Alpina 438
никъде няма такава помпа :banghead:



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 95 госта