Бензинов верижен трион

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
freestyler911
Мнения: 2609
Регистриран на: Съб 29 мар 2008 14:20
Автомобил: VW polo
Двигател: AEX 1996
Местоположение: София

Re: Бензинов верижен трион

Мнениеот freestyler911 » Съб 03 окт 2009 13:54


http://www.tashev-galving.com/tg/opencms/menu/bg

ms250 e в примоция с подарък пила верига резервна и литър масло.

ms361 е примоция с масло пила верига и брадва подарък. като 361 е от полупрофесионалния клас. а другата си е за домашна употреба.

Имаме ги и двете налични промоции, както и още поне 10 модела щил, разполагаме и с макита бензинови които пък си имат 2 години гаранция, а щил-а има 1 година. Масла пили дозатори вериги шини предпазители и пълна гама резервни части за ВСИЧКИ щил и макита !

Търсете 5-ти магазин , Игнатов. За макитата е възможно и нещо да подаря за колега от форума ;)




Потребителски аватар
Scirocco GT II
Мнения: 103
Регистриран на: Пет 10 юни 2005 12:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Бензинов верижен трион

Мнениеот Scirocco GT II » Пет 16 окт 2009 23:50


eos написа:
Scirocco GT II написа:
dit_dh написа:http://www.voinishki.com/catalog/product_info.php?products_id=335&osCsid=127cdf24a11cf26e36f30c0f2b313ddc
Ето,това е машинката.

:не: :beat_butt2 Баси, има вирус в сайта от линка, Avira-та ми полудя направо като се отвори страницата, внимавайте! :beat_butt2 :не:


В сайта на тази фирма съм почти всеки ден, няма никакви проблеми. Отделно мога да питам за някоя резачка,ако ви интересува от сайта,може да пращате ЛС

Може и да си "всеки ден" там колега, но не и на Нед Авг 23, 2009 12:58 pm когато е моя пост, твоя е само месец и нещо по- късно, правиш ли разликата?


Потребителски аватар
eos
Мнения: 1670
Регистриран на: Пон 09 юли 2007 17:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Бензинов верижен трион

Мнениеот eos » Нед 18 окт 2009 15:25


Мисля да не ти отговарям mhihi


Потребителски аватар
BastunSelski
Мнения: 600
Регистриран на: Вто 20 мар 2007 10:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Сеат Ибиза 1.4 АЕХ у Софето
Контакти:

Re: Бензинов верижен трион

Мнениеот BastunSelski » Нед 11 апр 2010 17:36


Този Партнер 351 ХТ не го виждам никъде по магазините.В Метро има един Партнер Р4 18ХТ за 300 лева. Дали става? Трионът ще се ползва за резане на клони и чат-пат некое дърво.


Потребителски аватар
Nikkolay
Мнения: 1652
Регистриран на: Съб 18 авг 2007 10:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Бензинов верижен трион

Мнениеот Nikkolay » Сря 14 апр 2010 11:13


Само Stihl е марката :да: Много познати имам с такива машини, всичките са доволни.
Ние имаме една Alpina(италянска), нарязала е около 40-50 кубика дърва, съборила е 1-2 големи дървета,но не бих я препоръчал :не:


Потребителски аватар
Ronin
Мнения: 1025
Регистриран на: Съб 10 юни 2006 16:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив Kia ceed 16V 109 к.с
Контакти:

Re: Бензинов верижен трион

Мнениеот Ronin » Пон 19 апр 2010 22:31


Моите партнери си бачкат без проблем.... и утре идва хускварна 440Е.....да видим....как е..!


Потребителски аватар
Harrry
Мнения: 239
Регистриран на: Нед 16 апр 2006 10:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Бензинов верижен трион

Мнениеот Harrry » Пет 03 сеп 2010 8:37


Колеги, за да не отварям нова тема, дайте да подновя тая, дето хем не е много нова, пък и моят въпрос е леко встрани. Става въпрос за верижен трион, но електрически, който няма да се използва много често - най-вече на вилата, да се гътнат и нарежат едни доста височки дървета, пък после - както дойде, от дъжд на вятър. Сами разбирате, за такива нужди да се купува Щил или Хускварна си е доста странна идея, затова се озъртам в любителския сегмент, но и нещо съвсем евтино и менте също не ми се купува, защото съм патил. Повече пари харчиш за бензин до сервиза в гаранция, отколкото си дал за самия инструмент (става въпрос за бормашина "Ferros Tools", китайска марка). Затова засега съм се спрял на една марка, дето не се обсъжда в България по сайтовете, но ми звучи добре - електрически верижен трион ECS 20/40 на фирма MTD - Германия. Гаранция 1 година. Гаранционен и следганционен сервиз. Мощност 2000W. Дължина на шината 40см. Стъпка на веригата 3/8. Вместимост на масло - 200гр. Тегло 4.25кг. Метални водещи колела. Автоматично смазване. Съединител.
Особено радва, че водещото колело е метално, а не пластмасово (а също мощността - някъде прочетох, че под 1800 вата трионите били играчаки и не вършели работа). Продава се за 180 лв. Някой да има впечатления или да изкаже мнение?

Последна промяна от Harrry на Съб 04 сеп 2010 6:02, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
Nafta
Мнения: 1752
Регистриран на: Чет 02 авг 2007 13:40
Автомобил:
Двигател:

Re: Бензинов верижен трион

Мнениеот Nafta » Пет 03 сеп 2010 11:11


Не се залъгвай с боклуци колега, едно приятелче прецака 2 (два) такива на ток в опит да среже едно дръвче 15 см дебело :lol: .А уж добри...
Пък за малко повече парички ще си вземеш нещо бензиново :wink:


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11917
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Бензинов верижен трион

Мнениеот К.Одаджийски » Пет 03 сеп 2010 12:25


И електрически произвеждат Щил обаче са по 400+ лева


Потребителски аватар
Harrry
Мнения: 239
Регистриран на: Нед 16 апр 2006 10:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Бензинов верижен трион

Мнениеот Harrry » Съб 04 сеп 2010 6:10


Благодаря за отговорите!
Всъщност, моят съсед на местото си е взел този трион, който съм посочил, и е много доволен. Днес говорих с него.

"Прецака два такива на ток" - това какво ще рече: два триона MTD ECS 20/40, или два електрически триона? Не разбрах. Ако е второто, мисля че от електрически трион до електрически трион има разлика.


Потребителски аватар
Nafta
Мнения: 1752
Регистриран на: Чет 02 авг 2007 13:40
Автомобил:
Двигател:

Re: Бензинов верижен трион

Мнениеот Nafta » Съб 04 сеп 2010 8:27


Не мога да кажа точно марка и модел, защото вече са на боклука, но със сигурност знам, че не бяха от най-евтините, доста беше се изръсил за тях.
За себе си лично не бих взел електрически трион, тъй като си вързан с кабели.Ами ако ти се наложи да влизаш в гората примерно ще ти трябват доста дълги кабели :Mr Green Fun .
По-добре си търси бензинов, за около 300 лева може да се вземе прилична машина.Но парите са си твои, както и избора.Успех :да: .


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13429
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Бензинов верижен трион

Мнениеот kris11 » Съб 04 сеп 2010 20:33


Nafta написа:Не се залъгвай с боклуци колега, едно приятелче прецака 2 (два) такива на ток в опит да среже едно дръвче 15 см дебело :lol: .А уж добри...
Пък за малко повече парички ще си вземеш нещо бензиново :wink:


На приятеля ти ръцете му са навряни някъде.
От 1996г имам 2 ра младост ел. Сакс Долмар 1300 Вт - само точене на верига , 1 нова шина и смяна на четки, и 2 нови вериги. Лек за работа с 1 ръка покатерен на дърво. С него съм разфасовал дървета с диаметър по-голям от шината .
От 1г имам и Гризли 1800Вт с дълга шина 50 см . - страшно скъп - машина к-т с шина и верига + още 1 шина и верига цели 20 Ойрота. На външен вид почти не използван. Реже , че пушек се вдига.
И за 2 та използвам отработено масло.
Колега вземай ел.триона и не се замисляй върши работа, ако не те мързи да разпъваш кабели.


Потребителски аватар
Harrry
Мнения: 239
Регистриран на: Нед 16 апр 2006 10:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Бензинов верижен трион

Мнениеот Harrry » Сря 08 сеп 2010 4:16


От 9.09.10 в МЕТРО има промоция бензинов верижен трион Ferros tools за 120 лв! При това с добри данни (виж, дали е добро качеството, друг въпрос): мощност 2200W, шина 50 см, работен обем 52сс, обороти 7500, капацитет на горивния резервоар 550мл, капацитет на масления резервоар 260мл.
Признавам си, доста съм изкушен от цената, въпреки че именно от тая марка съм си патил преди. Може би защото точно за такава марка бензинови триони четох нелоши отзиви в тази тема тук в началото й.


ssodmen
Мнения: 1
Регистриран на: Съб 11 апр 2009 17:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: burgas

Re: Бензинов верижен трион

Мнениеот ssodmen » Сря 08 сеп 2010 7:15


И аз съм решил да взема такава от метро. ако някой е запознат с машинките, нека сподели нещо по конкретно - слаби места, едно-друго... А ценат наистина е повече от добра. И другото - дали има резервни части за тях? Защото по принцип е по важно за такова нещо да има елементна база.


Потребителски аватар
joro_kem
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3926
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 7:11
Автомобил: Octavia I Tour Octavia III FL
Двигател: AXR DFFA
Местоположение: Пловдив

Re: Бензинов верижен трион

Мнениеот joro_kem » Сря 08 сеп 2010 8:00


абе момчета, за 120 лева какво искате да купите? професионален трион ли? ако да - в голяма грешка сте. ако обаче ще го взимате, за да кажете, че имате бензинов трион - определено става :drunk



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 175 госта