Метални керемиди... мнения

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
azrod
Мнения: 1178
Регистриран на: Сря 07 апр 2010 22:42
Автомобил: Passat B3 Variant
Двигател: 1.8mi AAM 1993
Местоположение: Асеновград/ Пловдив
Контакти:

Re: Метални керемиди... мнения

Мнениеот azrod » Пет 15 юни 2012 10:31


AmW написа:Колегата е споделил че температурата е около 21 градуса лятото? С изолация..
Защо да е 40-50-60 градуса ?

Споделил е, че е 21 градуса с ИЗОЛАЦИЯТА. Ела в Асеновград да те кача в таванското южно помещение и ще видим не надвишава ли 40 градуса на стандартни керемиди без никаква изолация под тях. Тази топлина респективно малко или много пречи на охлаждането на последния етаж от къщата!

hooligans написа:Не ми е ясно, що искате да си слагате изгъзици върху главата?
От какво не си доволен от нормалните керемиди?

Жорка, проектирам в момента бате! Много добре знам колко кубика греди се иска за тежките "нормални" керемиди и колко за ондулин или метални. В първия случай трябва да издържи на тежест, а във втория случай само на напора на вятъра. Ами да ти кажа предпочитам ондулина, няма разместване, няма чупене ако случааааайно се качиш да си наместиш комина след земетресение :063: Или пък да си оправиш улуците, че ги бил обърнал многото сняг...

П.П.: В бума на строителството ме накефи следната ситуация - моя колега тогава се занимава да строи кооперация срещу обезщетение. Една много известа марка керемиди БРАМАК (BRAMAC) му доставя сума палети. Без да искат изпускат един пакет и всичко вътре става на сол буквално. Отваря втори пакет, с ръка и без да я блъска никъде керемидата я пука на две и трети пакет, и четвърти... Всичките са като сирене, натиснеш и направо са разпрашава. Идват другарите производители и му викат: "А бе слагай ги така, ще ги попече слънцето и ще се доопекат, ние сега имаме бум на поръчките и няма време да ги печем докрай..." :dummy: :dummy: :dummy:
Но той е бил клиент с огромна поръчка, ха сега си сложи един дето е взел за едно малко покривче и пресметни дали ще му върнат парите. Съмнява ме, а не смятам да сложа някакъв боклук, дори и не особено евтин и след 5 години да се кача с лопатата да ги изрина...

orlin4ooo написа:Коментирам като бивш служител на Линдаб: Към предимствата бих добавил - 7 слоя антикорозионно покритие, 15 години гаранция, практически 50 години живот, лесно се монтират върху съществуващи в момента керемиди посредством дървена скара, възможност за антикондензно фолио, а за недостатъците бих определил най-високата цена на пазара за покривни елементи , но по мое време имаше блага оферта от порядъка на 12 лева на квадрат за най-тънките и с май-малко покритие керемиди.

Колега, благодаря за точното и безпристрастно мнение :)




Потребителски аватар
AmW
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон 23 апр 2007 14:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Метални керемиди... мнения

Мнениеот AmW » Съб 04 авг 2012 19:06


Сагата приключи...
Керемидите са Тондах... 1100броя. Като това включва и леви и десни керемиди.
Много съм доволен и от цената и от вида на керемидите.
Бих ги препоръчал определено.
Мерси за мненията.


Потребителски аватар
Weezy
Мнения: 1352
Регистриран на: Съб 14 мар 2009 23:08
Автомобил: VW Golf mk2 1987
Двигател: JP
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Метални керемиди... мнения

Мнениеот Weezy » Нед 05 авг 2012 1:03


Знам, че сагата е приключила вече, НО да кажа за тези, които им предстои тази операция - смяна на керемиди.

Колеги, силно ви препоръчвам да си купувате стари, здрави керемиди!
Много по-здрави са от днешните боклуци на пазара, наречени керемиди. Както един колега по-горе е дал пример с BRAMAC - уж нови, скъпи, ама...Не стига, че бързо се чупят, ами и още на първата година започват да таят влага, което пък води до още по-лесно счупване. Единственото предимство на тези новите, е че са по-красиви, но за сметка на доста други важни неща.
Старите керемиди, могат да надживеят и новите ви къщи ;)


goro22
Мнения: 1
Регистриран на: Пон 03 сеп 2012 17:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: пловдив

Re: Метални керемиди... мнения

Мнениеот goro22 » Сря 05 сеп 2012 11:23


Интересува ме някой знае ли нещо за единичните керемиди на ИГЕТ-04.Много ги хвалят от фирмата.А пък и са евтини-само за13 пв с ДДС


Потребителски аватар
nikistoichev
Мнения: 76
Регистриран на: Съб 29 авг 2015 21:38
Автомобил:
Двигател:

Re: Метални керемиди... мнения

Мнениеот nikistoichev » Сря 01 фев 2017 18:58


Напоследък съм забелязал, че все повече хора си правят покривите с метални керемиди, явно наистина са добри. Имам една вила близо до Русе, питах няколко човека в местността, но ми казаха, че не правят покриви с метални керемиди. Някой знае ли фирма в Русе, която се занимава с това?



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 245 госта