Кои са по-добрите батерии на нашия пазар -полезна информация

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
xploda
Мнения: 1644
Регистриран на: Нед 14 окт 2007 13:38
Автомобил: Civic
Двигател:
Местоположение: София

Re: Кои са по-добрите батерии на нашия пазар -полезна информация

Мнениеот xploda » Вто 11 сеп 2012 14:54


За фотоапарати, без значение дали сапунерка или огледално-рефлексен - Sanyo Eneloop :bowdown Който му се занимава може да потърси информаци и да прочете.




Потребителски аватар
fox_vt
Мнения: 2788
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 18:22
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: AHU 97
Местоположение: Велико Търново

Re: Кои са по-добрите батерии на нашия пазар -полезна информация

Мнениеот fox_vt » Вто 11 сеп 2012 18:12


Аз лично от енелупа съм мн доволен на машинката за подстригване сложих още не са зареждани а е работила поне 7-8 пъти че и съм я давал и на брата.Мишката ми е безжична който е имал знае кви са лами също няма оплаквания а се ползва всеки ден минимум по 5 часа.


Потребителски аватар
ChimeyJimmey
Мнения: 3877
Регистриран на: Съб 01 окт 2005 8:47
Автомобил: торанага
Двигател: AXQ

Re: Кои са по-добрите батерии на нашия пазар -полезна информация

Мнениеот ChimeyJimmey » Вто 11 сеп 2012 18:48


Е, сетихте се най-накрая...
И темата приключи. :)


Потребителски аватар
Matematiks
Мнения: 3168
Регистриран на: Вто 27 ное 2007 17:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Кои са по-добрите батерии на нашия пазар -полезна информация

Мнениеот Matematiks » Нед 23 сеп 2012 9:19


Има промоциика в Карфур на Зелените алкални. 4 броя за кинта :shock вземах си 10 да имам.

Който му требе да бега бърже на там mhihi


Потребителски аватар
fox_vt
Мнения: 2788
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 18:22
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: AHU 97
Местоположение: Велико Търново

Re: Кои са по-добрите батерии на нашия пазар -полезна информация

Мнениеот fox_vt » Нед 23 сеп 2012 17:16


Таман похвалих енелупа и вчера хоп направи ми мизерия-имам две батерии като едната стои заредена а другата във безжичната мишка.Като спре да мърда или направо се изключва сменям батериите и веднага слагам изтощената на електронно зарядно tecxus.Да ама вчера мишката отказа и като сложих на зарядното ти ми показа празна батерия и нищо не прави,мернах със мултицета 0.9 волта еле по едно време почна да мига и я зареди.Фатката обаче е че мишката угасва още на 1.1 волта понеже е предвидена за обикновенни батерии как по дяволите е паднала енелупката толкос бързо и дали не си заминава вече.


Потребителски аватар
xploda
Мнения: 1644
Регистриран на: Нед 14 окт 2007 13:38
Автомобил: Civic
Двигател:
Местоположение: София

Re: Кои са по-добрите батерии на нашия пазар -полезна информация

Мнениеот xploda » Нед 23 сеп 2012 18:43


fox_vt написа:Таман похвалих енелупа и вчера хоп направи ми мизерия-имам две батерии като едната стои заредена а другата във безжичната мишка.Като спре да мърда или направо се изключва сменям батериите и веднага слагам изтощената на електронно зарядно tecxus.Да ама вчера мишката отказа и като сложих на зарядното ти ми показа празна батерия и нищо не прави,мернах със мултицета 0.9 волта еле по едно време почна да мига и я зареди.Фатката обаче е че мишката угасва още на 1.1 волта понеже е предвидена за обикновенни батерии как по дяволите е паднала енелупката толкос бързо и дали не си заминава вече.


Че то енелуупа си е 1.2 волта, акумулаторни на 1.5 аз доколкото знам няма :roll: А и енелуупа си се зарежда с енелууп зарядно. Тва може да е другата причина. И все пак колкото и да са добри енелуупките не са вечни. Ако са много стари или с много зарядни цикли е напълно възможно да сдават багажа вече.


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Кои са по-добрите батерии на нашия пазар -полезна информация

Мнениеот muns61 » Нед 23 сеп 2012 18:56


Ето акумулатори с малко по-високо напрежение от металхидридките - http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... _use_.html


Потребителски аватар
xploda
Мнения: 1644
Регистриран на: Нед 14 окт 2007 13:38
Автомобил: Civic
Двигател:
Местоположение: София

Re: Кои са по-добрите батерии на нашия пазар -полезна информация

Мнениеот xploda » Нед 23 сеп 2012 19:30


muns61 написа:Ето акумулатори с малко по-високо напрежение от металхидридките - http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... _use_.html


Да и ако някой не обърне внимание, че е оловно цинкова и го сложи на зарядно за металхидридни...ше стане заря в къщата mhihi mhihi mhihi


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Кои са по-добрите батерии на нашия пазар -полезна информация

Мнениеот muns61 » Нед 23 сеп 2012 19:57


xploda написа:
muns61 написа:Ето акумулатори с малко по-високо напрежение от металхидридките - http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... _use_.html


Да и ако някой не обърне внимание, че е оловно цинкова и го сложи на зарядно за металхидридни...ше стане заря в къщата mhihi mhihi mhihi

НИКЕЛ-ЦИНКОВА!
Нищо няма да стане, зарядното за NiMh просто няма да ги зареди до пълен капацитет, ама това е извън темата.


Потребителски аватар
fox_vt
Мнения: 2788
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 18:22
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: AHU 97
Местоположение: Велико Търново

Re: Кои са по-добрите батерии на нашия пазар -полезна информация

Мнениеот fox_vt » Нед 23 сеп 2012 22:53


xploda написа:
fox_vt написа:Таман похвалих енелупа и вчера хоп направи ми мизерия-имам две батерии като едната стои заредена а другата във безжичната мишка.Като спре да мърда или направо се изключва сменям батериите и веднага слагам изтощената на електронно зарядно tecxus.Да ама вчера мишката отказа и като сложих на зарядното ти ми показа празна батерия и нищо не прави,мернах със мултицета 0.9 волта еле по едно време почна да мига и я зареди.Фатката обаче е че мишката угасва още на 1.1 волта понеже е предвидена за обикновенни батерии как по дяволите е паднала енелупката толкос бързо и дали не си заминава вече.


Че то енелуупа си е 1.2 волта, акумулаторни на 1.5 аз доколкото знам няма :roll: А и енелуупа си се зарежда с енелууп зарядно. Тва може да е другата причина. И все пак колкото и да са добри енелуупките не са вечни. Ако са много стари или с много зарядни цикли е напълно възможно да сдават багажа вече.


Ами всъщност напреженията дето ги пишат по различните батерии се отнасят за натоварен режим демек при товар напрежението е толкова.Метала хидридните и кадмиевите батерии са на 1,2 волта под товар иначе са 1,33-1,35 волта ненатоварени,литиево йонните и полимерни батерии са на 3,7 волта под товар а иначе 4,2 в ненатоварени.Енелупа като се зареди е към 1,3 волта а мишката не е мн голям консуматор и като стигне до 1,1 приблизително и угасва,и като сложа батерията на зарядното то показва зареденост 1/3 демек не е изтощена докрай.Дали все пак не се проявява няква мемори памет при такова разреждане и зареждане -батериите са нови на 7-8 цикъла макс.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19662
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Кои са по-добрите батерии на нашия пазар -полезна информация

Мнениеот Vlad777 » Пет 05 окт 2018 5:59


Последно, като ми трябваха батерии и търсих в Кауфланд, не успях да намеря. Май вече ги няма тези K-classic. Бях много доволен от тях, а и тестовете показваха, че са евтини за енергията, която дават.


Потребителски аватар
Skruji
Мнения: 1146
Регистриран на: Пет 11 май 2007 16:40
Автомобил: Golf 6 Variant
Двигател:
Местоположение: София

Re: Кои са по-добрите батерии на нашия пазар -полезна информация

Мнениеот Skruji » Пет 05 окт 2018 9:22


Кауфланд си смениха тяхната марка на Switch ON и такива са и батериите сега, но не са това което бяха като издържливост. Общо взето вече не си заслужават. Лидл-ските също ги скапаха, останаха тези на Икеа, те дават добър резултат, но са по-скъпи и по-недостъпни. Преди 2 седмици имаше хубава промоция на Дурасел в Метро, 2 за 1, но май вече е изтекла.



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: powerade и 32 госта