Vivacom! Банда некадърници*

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Mishonti
Мнения: 1834
Регистриран на: Пон 21 ное 2011 15:14
Автомобил: C220
Двигател: CDI 2007
Местоположение: Бургассс

Re: Vivacom! Банда некадърници*

Мнениеот Mishonti » Пон 26 фев 2018 21:44


Системно няма как да се активира роумингът от магазин. Единственият вариант е на оператор. Грешката е била там, че не са те уведомили каква е процедурата, след като изрично си казал какво искаш. Прехвърлянето на номер без значение от кой оператор (и към кой) отнема 3 дни. Това е процедурата по закон. Не може да нито повече, нито по-малко дни. Забавяне всъщност може да има, ако от лицето Х в Теленор минава към лицето У в Мтел. Относно 100те мб-та е трябвало да напишеш клиентско оплакване, да се входира в офис и до 48 часа проблема да е решен, както и да получиш кредитно известие за левчетата.

Всичко идва оттам, че не си бил уведомен за нищо.

Последна промяна от Mishonti на Пон 26 фев 2018 21:46, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
$100
Мнения: 942
Регистриран на: Нед 18 мар 2012 20:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Vivacom! Банда некадърници*

Мнениеот $100 » Пон 26 фев 2018 21:45


К.Одаджийски написа:Да господине, няма да имате проблем. След 1 седмица, отивам в Гърция и о, чудо. Нямам пуснат роуминг.

Ако имаш и минимално съмнение за възможно прекарване в такъв случай питаш още веднъж "Сигурен ли си, че ще имам?". Като каже пак да - му казваш "я чакай да си запиша как се казваш да знам кого да похваля". Най-вероятно ще каже, че ей сега ще звънне да провери още веднъж така ли е.
Mishonti написа:Относно 100те мб-та е трябвало да напишеш клиентско оплакване, да се входира в офис и до 48 часа проблема да е решен, както и да получиш кредитно известие за левчетата.

Да ходи до офис и да чака евентуална опашка заради 1 лев? Аз бих предпочел да се обадя на 123 и да напсувам, който оператор се случи.


Mishonti
Мнения: 1834
Регистриран на: Пон 21 ное 2011 15:14
Автомобил: C220
Двигател: CDI 2007
Местоположение: Бургассс

Re: Vivacom! Банда некадърници*

Мнениеот Mishonti » Пон 26 фев 2018 21:56


$100 написа:
Mishonti написа:Относно 100те мб-та е трябвало да напишеш клиентско оплакване, да се входира в офис и до 48 часа проблема да е решен, както и да получиш кредитно известие за левчетата.

Да ходи до офис и да чака евентуална опашка заради 1 лев? Аз бих предпочел да се обадя на 123 и да напсувам, който оператор се случи.


Може да се направи и през сайта на Виваком - става за 3 минути, представи си. А със селския манталитет и псуване не можеш да очакваш коректност от отсрещната страна.


Потребителски аватар
$100
Мнения: 942
Регистриран на: Нед 18 мар 2012 20:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Vivacom! Банда некадърници*

Мнениеот $100 » Пон 26 фев 2018 22:00


Mishonti написа:А със селския манталитет и псуване не можеш да очакваш коректност от отсрещната страна.

Да очакваш коректност? Правят ти абсолютно долнопробен цигански номер и ми говориш за селски манталитет. Едно е да стане някаква грешка, съвсем друго е по замисъл да те прецакват на принципа "дано се примири".


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Vivacom! Банда некадърници*

Мнениеот Vlad777 » Пон 26 фев 2018 22:02


Mishonti написа:Виваком със сигурност е най-добрият оператор, за съжаление не си попаднал на магазин.

Да и Пеефски със сигурност е най-красивият българин!


Mishonti
Мнения: 1834
Регистриран на: Пон 21 ное 2011 15:14
Автомобил: C220
Двигател: CDI 2007
Местоположение: Бургассс

Re: Vivacom! Банда некадърници*

Мнениеот Mishonti » Пон 26 фев 2018 22:07


Всеки си има мнение, но фактите са си факти. Истината потвърждава мнението ми, така че на мен в излишни спорове не ми се влиза. Ако някой има въпроси - мога да отговоря на всичко. Ако ли не - има си фалиращ оператор Теленор, има си измамния А1 и така .. :)


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18715
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: Vivacom! Банда некадърници*

Мнениеот hooligans » Пон 26 фев 2018 22:18


Като обхват Виваком са най-добрите.
Миналата седмица разбрах, че Теленор са ни дали на колекторска фирма за 12лв, които не сме разбрали, че имаме да плащаме.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8289
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Vivacom! Банда некадърници*

Мнениеот Stivi » Пон 26 фев 2018 22:53


Няма какво да спорим-всичките са боклуци ! Гонят се таргети,и клиента се клати по всички възможни начини. Иначе ако трябва да направя класация от /най-голямото зло към най-малкото/ са Ментел,Вивашит,Теленор /за тях не знам обидно име/ :mhihi


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19114
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Vivacom! Банда некадърници*

Мнениеот stefan4o » Вто 27 фев 2018 7:49


Мобилната услуга не е задължителна за ползване и животонеобходима. В повечето, да не кажа всички, фирми в нашата татковина има както добросъвестни, така и недобросъвестни служители. Ако някой от вас е попаднал на недобросъвестен служител, нека не заклеймява всички в бранша като такива.


Потребителски аватар
Pet_rov
Мнения: 4413
Регистриран на: Сря 08 май 2013 16:16
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Шумен

Re: Vivacom! Банда некадърници*

Мнениеот Pet_rov » Вто 27 фев 2018 9:09


Stivi написа:Няма какво да спорим-всичките са боклуци ! Гонят се таргети,и клиента се клати по всички възможни начини. Иначе ако трябва да направя класация от /най-голямото зло към най-малкото/ са Ментел,Вивашит,Теленор /за тях не знам обидно име/ :mhihi

Аз да ти подскажа - МЕнтел, СВиваком и ТелеМор.


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Vivacom! Банда некадърници*

Мнениеот icoico » Вто 27 фев 2018 9:29


hooligans написа:Като обхват Виваком са най-добрите...


Не вливай ми в сърце отрова, моля ти се. С виваком имам перфектен сигнал на върха на Рила планина...и почти никакъв вкъщи, в четвъртата Младост :mhihi


Mishonti
Мнения: 1834
Регистриран на: Пон 21 ное 2011 15:14
Автомобил: C220
Двигател: CDI 2007
Местоположение: Бургассс

Re: Vivacom! Банда некадърници*

Мнениеот Mishonti » Вто 27 фев 2018 9:36


stefan4o написа:Мобилната услуга не е задължителна за ползване и животонеобходима. В повечето, да не кажа всички, фирми в нашата татковина има както добросъвестни, така и недобросъвестни служители. Ако някой от вас е попаднал на недобросъвестен служител, нека не заклеймява всички в бранша като такива.


Много точно казано. Както винаги.


Mishonti
Мнения: 1834
Регистриран на: Пон 21 ное 2011 15:14
Автомобил: C220
Двигател: CDI 2007
Местоположение: Бургассс

Re: Vivacom! Банда некадърници*

Мнениеот Mishonti » Вто 27 фев 2018 14:14


Нещо, което другите оператори не могат: Теста е от преди минута:

DD858BA5-751F-4EDF-86DB-65315D0D4DAD.png


Потребителски аватар
$100
Мнения: 942
Регистриран на: Нед 18 мар 2012 20:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Vivacom! Банда некадърници*

Мнениеот $100 » Вто 27 фев 2018 19:56


stefan4o написа:Ако някой от вас е попаднал на недобросъвестен служител, нека не заклеймява всички в бранша като такива.

Недобросъвестен служител е тоя, който не знае нещо, но убедено ти обяснява точно как е. Обаче когато компанията прави трикове от типа автоматично подновяване на абонамент за интернет и си взема пари пак автоматично - това не е недобросъвестен служител, а умисъл на ниво компания.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19114
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Vivacom! Банда некадърници*

Мнениеот stefan4o » Вто 27 фев 2018 20:06


Ами не е лошо като си слагате подписа да поразпитвате кое, как става. Бил съм многократно свидетел как хора не си четат договорите, а после реват като убодени мечета и се вайкат, че са ги прекарали :c020 В смисъл, че аз работя в бранша, нали, ако някой все още не е разбрал :Mr Green Fun Та давам примери от първа ръка, както се казва, които са ми минали през главата лично на мен.
Не знам какво визираш под автоматично подновяване на абонамент? Преди няколко години написаха специален закон за тази работа без подпис и съгласие на абонат не може да бъде подновен автоматично (след като имаме изтекъл срок на договор). Ако говорим за същото - то от няколко години това вече НЕ е така.



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 28 госта