Vivacom! Банда некадърници*

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
eng
Мнения: 1073
Регистриран на: Пет 16 фев 2007 23:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бг

Re: Vivacom! Банда некадърници*

Мнениеот eng » Чет 10 яну 2013 19:32


vasstop, и аз я четох тази пародия, но говориш на 11 ст/мин. ако след изтичането на месеца вкараш нови 10 лЪва иначе говориш май на 24 или 34 стотинки на минута с вивацомски номера-демек ще говориш по 11 ст, но всеки месец ако вкарваш по 10 лева това не е оферта.Ще погледна все пак линка може да се променили нещо към по-добро...........за тях mhihi
P.S. Не съм се объркал грам току що четох линк-а който си постнал демек идва си реално да си говориш на договорче ако искаш 11-те стотинки да ти се запазят.Баси пародията.Там със звездичките отдолу е пояснено.
P.S. Но като чета и другите предплатени това май най ще ме устрои, само не разбрах - ако не си презаредил в рамките на един месец или 30 дни, и ако примерно презаредиш след 3 месеца за 10 лева тогава пак ти се "възвръщат правата" да говориш на 11 ст/мин, или нещо се бъркам че не мисля да инвестирам всеки месец по 10-на пари в тия мошеници.




Потребителски аватар
vasstop
Гадфадъ'
Гадфадъ'
Мнения: 17178
Регистриран на: Сря 11 авг 2004 6:15
Автомобил: Golf 2 syncro
Двигател: 1P 1990
Местоположение: София
Контакти:

Re: Vivacom! Банда некадърници*

Мнениеот vasstop » Пет 11 яну 2013 13:29


eng написа:vasstop, и аз я четох тази пародия, но говориш на 11 ст/мин. ако след изтичането на месеца вкараш нови 10 лЪва иначе говориш май на 24 или 34 стотинки на минута с вивацомски номера-демек ще говориш по 11 ст, но всеки месец ако вкарваш по 10 лева това не е оферта.Ще погледна все пак линка може да се променили нещо към по-добро...........за тях mhihi
P.S. Не съм се объркал грам току що четох линк-а който си постнал демек идва си реално да си говориш на договорче ако искаш 11-те стотинки да ти се запазят.Баси пародията.Там със звездичките отдолу е пояснено.
P.S. Но като чета и другите предплатени това май най ще ме устрои, само не разбрах - ако не си презаредил в рамките на един месец или 30 дни, и ако примерно презаредиш след 3 месеца за 10 лева тогава пак ти се "възвръщат правата" да говориш на 11 ст/мин, или нещо се бъркам че не мисля да инвестирам всеки месец по 10-на пари в тия мошеници.
Питай на място в някой офис.


Потребителски аватар
eng
Мнения: 1073
Регистриран на: Пет 16 фев 2007 23:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бг

Re: Vivacom! Банда некадърници*

Мнениеот eng » Пет 11 яну 2013 15:19


[/quote]Питай на място в някой офис.[/quote]
Колега това е най-логичното което мога да направя но искам да си минимизирам срещите с тях максимално.
Добра идея е ако модераторите преценят заглавието да се казва "Виваком банда мошеници", защото некадърен е някой който се е опитал все пак да свърши нещо но понеже ръцете му са били пъхнати в г...а, не го е свършил, докато тия търсят и цедят на хляба мекото и то по най-подлия и долен начин.С горното искам да кажа че "некадърници" е комплимент за тях.Докато мошеници и селски тарикати е доста по-уместното в случая.


Потребителски аватар
Ikov_VR
Мнения: 827
Регистриран на: Пон 05 ное 2007 0:19
Автомобил: Vw Passat b5.5
Двигател: AVF
Местоположение: В Р А Ц А
Контакти:

Re: Vivacom! Банда некадърници*

Мнениеот Ikov_VR » Нед 20 яну 2013 4:03


То пък щото повечето клиенти са едни грамотни и разбрани....Не искам да защитавам никой,но всяка ситуация си е различна.Колегата,който не си плащал телефона и искал да го спре и неговата позната,която му казала за - точките мога да му кажа само едно - такива филми няма.Можеш да си спреш услугата ако:
1.Ти остава един месец до изтичане на договора;
2.Си заплатил сметките си.
Т.е Ако ти не си плащал 3 месеца няма как да си спреш телефона или каквато и да била услуга.

Повечето клиенти, когато им обясняваш изобщо не те слушат,даваш им договора подчертаваш им какво правиш,къде трябва да си напишат ИМЕТО И ФАМИЛИЯТА и да се подпишат и те пак си пишат трите имена.
За сметките от типа на 400+ лв. пак всичко си идва от самия клиент. Ти му даваш Нокиа Лумия 800 да речем,обясняваш му,че този телефон се ъпдейтва сам и взима от моб.интернет и му предлагаш за 5лв. неограничен с цел да не си направи огромна сметка(и търговеца да си направи таргета де), клиента ти отказва ти пак му обясняваш това с Ъпдейта и му казваш,че ако не иска да си добави Моб.нет да звънне на оператор и да си забрани ползването на данни.Е познайте колко от това направи този клиент ,след една седмица идва и ме пита защо има 200лв сметка и пак ние сме кривите...

Разбирам,че е криза,разбирам,че народа е изнервен ама в крайна сметка и ние сме хора и не сме длъжни да търпим настроенията на всички нали?Като Ви говорим и ви обясняваме Вие ни казвате, "не ме интересува" , "давай по-бързо,че бързам" и тн. И ние хем нахални , хем некъдърни накрая.


Потребителски аватар
eng
Мнения: 1073
Регистриран на: Пет 16 фев 2007 23:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бг

Re: Vivacom! Банда некадърници*

Мнениеот eng » Нед 20 яну 2013 9:07


Колега Ikov_VR, незнам длаи поста ти е адресиран до мен.Явно си служител на фирмата и като такъв искрено се надявам информацията в този форум която е писана да стигне до ушите до твоите мениджъри (въпреки че съм сигурен, че ще има нулев ефект).Ако си наистина служител на тази "фирма"- и аз съм на твое място бих избягвал д апиша в тази тема а ти с цялата си нагласт влиташ и обясняваш как видиш ли клиентите били бързали, не ги интересувало какво подписват и други подобни глупости.Много е грозно да си триете г...за с клиентите.Истински съжалявам че не сме в "запада". досега да си ви изнесли с офисите като мръсни кучета.Нито кол центровете са ви ефективни, нито услугите, нито отношението към клиентите, нито сте коректни.Клиент съм от 7 години с редовно плащани сметки без нито едно закъснение и накрая за капак получавам е...не във въздуха.Искрено се надявам тази година само договори с предплатени услуги да подписвате.И това с електронния подпис е нема такава простащина.


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Vivacom! Банда некадърници*

Мнениеот dobrin » Нед 20 яну 2013 10:20


Ikov_VR написа:То пък щото повечето клиенти са едни грамотни и разбрани....Но всяка ситуация си е различна.
Повечето клиенти ...

Колега, ти прочете ли първия и още много други постове в темата? Няма значение какви са повечето клиенти, дори да са дебили с коефициент на интелигентност 0, всеки служител е длъжен да обяснява, ако трябва, до последно.
Но нека се върнем на случаите, в които не се въвеждат данни от подадени заявления. Тогава за какво говорим - за неграмотност, за неразбраност, за некадърност или за напълно умишлено забавяне на "наливането" на информацията в системата на Виваком с цел, ако клиентът не си пази съответното заявление, да трябва то да се подаде отново и да се дръпне още една или повече месечни такси?
Заглавието на темата, както отбеляза един колего по-горе е некадърници, защото вярвам, че това се дължи на отделни случаи на откровено некадърни служители, а не на политика на компанията, която цели умишлено ощетяване на клиентите, или бъркам? Защото, ако не се касае за некадърност, то става въпрос за много по-сериозно неморално и противоправно поведение за отковена измама на клиенти.
И ако случаите са доволно много, то една солидна глоба от КРС и КЗП не би била много далеч.


Потребителски аватар
Ikov_VR
Мнения: 827
Регистриран на: Пон 05 ное 2007 0:19
Автомобил: Vw Passat b5.5
Двигател: AVF
Местоположение: В Р А Ц А
Контакти:

Re: Vivacom! Банда некадърници*

Мнениеот Ikov_VR » Нед 20 яну 2013 11:58


Четох почти всички мнения по темата и мога да ти кажа,че наистина си попаднал на неграмотни.Заявката за пренос се сканира и се праща веднага на сървъра (поне аз така съм го правил),а в повечто случаи ако не я качиш не ти дава да продължиш.Също така се случва да има проблеми със системата, но това не оправдава СП-то за не свършената работа.
За връщане на оборудването работата е следната:
Ти си пускаш заявката за спиране на услугата и тъй като предизвестието ти е един месец Ти продължаваш да си използваш услугата до датата в която я спират и след като вече услугата ти е неактивна си връщаш било то модем,било то приемник за ТВ.Иначе ти можеш ако искаш и на следващия ден да си върнеш оборудването не е казно,че трябва да е на момента или да спазиш срока от 30дни.

Няма какво да защитавам Виваком, защото вече не работя там и то по мое желание,но системата е направена за голямо улеснение.Просто трябва да спазваш стъпките.Пак казвам това ,че си попаднал на некадърници е отделен въпрос. Но така като гледам явно това в големите градове се случва,защото те разчитат на това,че повече няма да Ви видят , при нас в малките населени места обслужването е съвсем различно,а не трябва да е така.

Ако съм засегнал някого то ИЗВИНЯВАМ СЕ,но просто не може да се слагат всички под един общ знаменател.


Потребителски аватар
bobocamaro
R.I.P
Мнения: 7510
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 16:21
Автомобил: Golf 3 GTI
Двигател: 2E
Местоположение: София

Re: Vivacom! Банда некадърници*

Мнениеот bobocamaro » Нед 20 яну 2013 12:43


Ikov_VR написа:
Няма какво да защитавам Виваком, защото вече не работя там и то по мое желание.

Изображение
Ikov_VR, на десктопа ти стои папка Vivacom Doc's?
Качил си снимката нощес по никое време - тоест това е служебният ти лаптоп и ти работиш там.
Другия вариант е превлекъл си фирмени документи, на личното си PC? :horror:
Не внимаваш....а има лоши хора тука, не спят. mhihi
Кое е вярното?


Потребителски аватар
anonym0us
Мнения: 1721
Регистриран на: Нед 01 яну 2012 22:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ηετρϰζ

Re: Vivacom! Банда некадърници*

Мнениеот anonym0us » Нед 20 яну 2013 12:57


Ikov_VR Колега, в твоите постове, и постовете на колегите има доста истина!
Но не съм съгласен, че в малките градове обслужването е по-добро! Лично аз съм имал случаи когато отивам да си платя сметката и колежката в Офиса на СвиваКом (виваком) ми казва, да мина след 40 мин :shock Питах я защо, еми програмата не работела. А съм излязъл от работа да си платя сметката 10:34 сутринта, да беше обяд както и да е! Но това са дребни кахъри! Бил съм свидетел на много изцепки в които са виновни както офисите и служителите така и клиентите! Колегата Ikov_VR в предния пост много добре го беше казъл, така аз бях свидетел на клиент който иска роуминг на картата си (която е на сметка) и служителите му обясниха, че трябва да предплати 150 лева, и тогава ще има роуминг, така гласело в договора. Клиента като се разбесне, направо лудница, а в договора си пише точно това, но няма кой да чете!
Единствения проблем е, че във офисите постоянно се сменя персонала, има много кадърни млади хора, които ти обясняват всичко, но ако попаднеш на някой туко що постъпил на работа, на него му е мъгла всичко, как ще обясни на клиента не знам, и от там се получават проблемите с хората! Но в повечето случаи ние абонатите трябва да си търсим правата, за да може служителите да си вършат работата! PEACE!


Потребителски аватар
Ikov_VR
Мнения: 827
Регистриран на: Пон 05 ное 2007 0:19
Автомобил: Vw Passat b5.5
Двигател: AVF
Местоположение: В Р А Ц А
Контакти:

Re: Vivacom! Банда некадърници*

Мнениеот Ikov_VR » Нед 20 яну 2013 15:55


bobocamaro написа:Кое е вярното?

Това са си мойте документи от човешки ресурси Колега.Не,че виждам това каква връзка има ама карай.


Потребителски аватар
anonym0us
Мнения: 1721
Регистриран на: Нед 01 яну 2012 22:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ηετρϰζ

Re: Vivacom! Банда некадърници*

Мнениеот anonym0us » Вто 05 мар 2013 17:24


Имам въпрос към колегите, които са имали работа с Виваком, по точно на 22.02.2013 година, ми се обади на телефона една възпитана жена и ми предложи да си подновя договора, и ще получа безплатен телефон! Някакъв Самсунг. Аз се съгласих, и днес 05.03. получавам по куриер, договора. А телефон няма! Питах го на момчето, каза, че само това са пратили. Дали не са ме прецакали, и да не пратят телефон, по принцип аз не съм за тая пръчка, но най мразя да ме правят на балък. Ако някой има информация, или някой колега работи във Виваком нека ми пише на Л.с или в темата, благодаря за коментарите, ако има такива де :mhihi


Потребителски аватар
my heart iS iCe
Мнения: 5418
Регистриран на: Сря 11 мар 2009 20:29
Автомобил:
Двигател:

Re: Vivacom! Банда некадърници*

Мнениеот my heart iS iCe » Вто 05 мар 2013 18:42


Би трябвало да го пратят телефона, ма знае ли се... то на гЪз0 не можеш да имаш вяра, камо ли на оператори!


Marto_Polo
Мнения: 614
Регистриран на: Сря 05 дек 2007 10:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Перник

Re: Vivacom! Банда некадърници*

Мнениеот Marto_Polo » Сря 06 мар 2013 9:57


По принцип телефоните ги пращат след това. Бащами беше сключил така по телефона и като дойде договора се обади и го отказа, а след няколко дни беше дошъл и телефона (въпреки, че отказа договора). Той не беше взел телефон и отказал пратката. Та би трябвало да ти го пратят според мен.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Vivacom! Банда некадърници*

Мнениеот VWGT » Сря 06 мар 2013 13:49


http://dnes.dir.bg/news/dogovor-telekom ... r-13237165

относно договорите по телефон и автоматичното предподписване на изтичащи договори, тази седмица отмяната им се очаква да бъде окончателно приета, но завареното положение си остава.


Потребителски аватар
anonym0us
Мнения: 1721
Регистриран на: Нед 01 яну 2012 22:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ηετρϰζ

Re: Vivacom! Банда некадърници*

Мнениеот anonym0us » Сря 06 мар 2013 16:55


Marto_Polo написа:По принцип телефоните ги пращат след това. Бащами беше сключил така по телефона и като дойде договора се обади и го отказа, а след няколко дни беше дошъл и телефона (въпреки, че отказа договора). Той не беше взел телефон и отказал пратката. Та би трябвало да ти го пратят според мен.

То и аз отказах вчера договора, звънях на 123 и отказах договора! Дано не ме прецакат, и да не пиемат "Не"-то и ще стане лудница. Просто не ми хареса тарифата и за това го отказвам! И то за 2 години! Благодаря все пак за информацията!



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 90 госта