Vivacom! Банда некадърници*

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
lozan67
Мнения: 734
Регистриран на: Чет 03 авг 2006 20:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Vivacom! Банда некадърници*

Мнениеот lozan67 » Пон 22 сеп 2014 20:59


В Глобил след като загубиха полвината си абонати в голям офис. След пазарене и заплахи да си тръгнеш можеш да вземеш много изгодни планове специялно теб. А във Виваком казваш,че изнасяш три номера защото не те кефят плановете и нищо.




Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11917
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Vivacom! Банда некадърници*

Мнениеот К.Одаджийски » Пон 22 сеп 2014 21:34


Така е, като рекох да закривам номера в разговора за код за отказ стигнаха до такса 2 лв на месец с 50 безплатни минути към всички мобилни мрежи, само и само да запазим номера който е много стар, от първата им година на пазара, мисля 2002 беше


Потребителски аватар
nurv
Мнения: 1664
Регистриран на: Пон 04 фев 2008 10:13
Автомобил: Audi A6
Двигател: ALF
Местоположение: София, Младост 3

Re: Vivacom! Банда некадърници*

Мнениеот nurv » Сря 24 сеп 2014 15:45


Ей вие току що ме надъхахте да си направя тази пробва да видя какво ще ми предложат :) Клиент съм им от година 0 (на Глобул).


orlin4ooo
Мнения: 388
Регистриран на: Вто 16 ное 2010 22:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Vivacom! Банда некадърници*

Мнениеот orlin4ooo » Сря 24 сеп 2014 17:00


Със смарт телефон съм с две сим карти - отивам на море в Гърция и предварително дадох деактивиране от Settings на Вивакомската карта а си оставих само Глобулската. Връщам се и пуснах си картата всичко точно, и си пускам и мобилен интернет (да подчертая мобилния ми интернет е на глобулската карта, а на вивател плана ми е за 5 лева 200 минути към виваком). И ми пристига след няколко часа смс от Виваком , че набливам лимита за мобилен интернет. Звъня веднага на оператор и ми казва ами да имате потребление към момента около 16 лева. Викам му какви 16 лв аз интернет на тая карта не трябва да имам, а той най-нагло ми отговаря ми тя е разпознала че е в смарт телефон и сама си го е пуснала. :banghead Няма такива нещастници.


Потребителски аватар
eng
Мнения: 1073
Регистриран на: Пет 16 фев 2007 23:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бг

Re: Vivacom! Банда некадърници*

Мнениеот eng » Сря 24 сеп 2014 17:25


Още едно доказателство з амен, че трябва да продължа да съм на ваучер към тия смешници.
Днеска пък получавам смс, че ако заредя сега ваучера на стойност 10 лева ще имам още 5 дни бонус към 30-те през които говоря на 11 ст/мин, към всички.Ей няма ли как да влязат О2,Lycamobile,и др. подобни д аим покажат малко на тия нашите как се правят примоции на ваучери?


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Vivacom! Банда некадърници*

Мнениеот 777 » Чет 25 сеп 2014 10:06


Те като "влязоха" Уникредит и тем подобни банки да не са пуснали условия като в другите държави? И О2 да дойде ще гледа какви номера правят другите.


Потребителски аватар
eng
Мнения: 1073
Регистриран на: Пет 16 фев 2007 23:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бг

Re: Vivacom! Банда некадърници*

Мнениеот eng » Чет 25 сеп 2014 10:07


777 написа:Те като "влязоха" Уникредит и тем подобни банки да не са пуснали условия като в другите държави? И О2 да дойде ще гледа какви номера правят другите.

Сигурно, но ще има малко от малко по-голяма конкуренция.


Потребителски аватар
anonym0us
Мнения: 1721
Регистриран на: Нед 01 яну 2012 22:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ηετρϰζ

Re: Vivacom! Банда некадърници*

Мнениеот anonym0us » Чет 25 сеп 2014 12:15


Вие сериозно ли сте толкова наивни да вярвате, че някой ще ги пусне да влезат? Няма шанс, просто държавата ни е яко смотана, по-скоро тези които избираме да я управляват.
Значи преди 2 дни, ми звъни един приятел, обаче аз гледам номера на телефона чуждестранен, и не смея да вдигам. След 2 мин. пак звъни този номер (нали с тези измами, ме е страх да вдигна, да не ми набъбне сметката) и накрая се престраших и вдигнах. Оказа, се че е мой познат/приятел и като се видяхме и го питах, защо ми звъни от този номер, той каза, че номера е руски и има много безплатни минути към чужбина, а бил на ваучер :screwy Е после кажете, че не сме смотани, да си плащаме така такси към тези оператори 5 лева 100 мин. към виваком само, ареее сиктиррр лааа :screwy :scare3


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Vivacom! Банда некадърници*

Мнениеот 777 » Чет 25 сеп 2014 12:19


eng написа:
777 написа:Те като "влязоха" Уникредит и тем подобни банки да не са пуснали условия като в другите държави? И О2 да дойде ще гледа какви номера правят другите.

Сигурно, но ще има малко от малко по-голяма конкуренция.

Това с малко по-голямата конкуренция са митове и легенди и надежди (празни). Първо на Глобул се надяваха, после на Виваком и накрая - все същото. Ако дойде 4-ти и 5-ти оператор, дори да имат желание за конкуренция при малък и пренаселен пазар единственото, което могат да правят е да скубят и те. На принципа - като не можем да печелим от голям брой абонати, значи малък брой ще плащат каквото трябва. Няма да се учудя, ако старите оператори почнат да правят мръсни номера на новия - при опит да им подбие здраво цените.


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Vivacom! Банда некадърници*

Мнениеот milmar » Пон 26 фев 2018 17:06


Имам 6 карти при тия, като 2 или 3 прехвърлих с годините от Ментел при тях. От известно време си мисля дали да не взема да ги връщам обратно.
Последната гадост... В последната сметка на телефоните видях, че на картата на дъщеря ми 3 пъти са се заредили по 100MB интернет, след като е свършил предпалтения според плана. По левче всеки 100MB, не е страшно скъпо, но не беше такава идеята ми, когато пуснах малко нет (600MB даже не е малко) на телефона и :mhihi . До сега не се е случвало такова нещо с никоя от картите, изглежда тя е потвърдила някак.


helikamov
Мнения: 287
Регистриран на: Сря 10 дек 2008 10:18
Автомобил: TOYOTA AVENSIS
Двигател: 2WW 2017
Местоположение: Велико Търново

Re: Vivacom! Банда некадърници*

Мнениеот helikamov » Пон 26 фев 2018 17:12


Без потвърждение от абоната не се зареждат допълнителни МВ-и. При мен беше така, два пъти потвърждавах и сега съм с новия лимит и ми стига.


Mishonti
Мнения: 1834
Регистриран на: Пон 21 ное 2011 15:14
Автомобил: C220
Двигател: CDI 2007
Местоположение: Бургассс

Re: Vivacom! Банда некадърници*

Мнениеот Mishonti » Пон 26 фев 2018 19:17


Никой допълнителен пакет не се налива сам - било то още МБ, абонамент за игра и прочие. За всичко се съгласяваш сам.


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11917
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Vivacom! Банда некадърници*

Мнениеот К.Одаджийски » Пон 26 фев 2018 21:03


helikamov написа:Без потвърждение от абоната не се зареждат допълнителни МВ-и. При мен беше така, два пъти потвърждавах и сега съм с новия лимит и ми стига.
Mishonti написа:Никой допълнителен пакет не се налива сам - било то още МБ, абонамент за игра и прочие. За всичко се съгласяваш сам.

Ами аз им бях абонат точно 3 месеца и точно поради тази причина се преместих веднага.
В 00.18ч пристига смс, че ми остават 50 мб интернет и ще ми бъдат заредени нови 100 за 1 лев. 13 минути по късно пристига друг смс с който ме уведомяват, че успешно са ми заредили 100 мб за 1 лв. По това време съм си спал като пич, сутринта като станах, обадих се да питам каква е тая практика и след като ми измънкаха нещо, в 9ч като отвориха офисите, отидох и ги смених.
Не ми беше за тоя 1 лев изобщо, но ми го натрупаха без мое желание. Друг е въпросът, че пакетът беше 1200 мб интернет, колкото не съм изхарчвал през годините в които съм ползвал мобилен интернет. Същия месец телефонът беше отчел триста и няколко мегабайта.
Измекяри най страшни. Бях абонат на БОБ с 3 номера, исках да си пусна роуминг, обаче ми казаха, че трябвало да си сменя абонаментния план в техен офис и като се върна от чужбина пак да отида да се върна на стария план. Роуминг предлагали само с един план, за 3 лв, 20 безплатни минути. :eek
Отидох при Виваком, отне им повече от час да ми прехвърлят номерата, платих им и 90 лв предварително, щели да ми ги върнат след 3 месеца, изрично ги питах дали ще имам роуминг. Да господине, няма да имате проблем. След 1 седмица, отивам в Гърция и о, чудо. Нямам пуснат роуминг. Още пазя фактурата, чаках 4 часа и половина на телефона на жената някой да ми вдигне и да ми пусне роуминга.
Та, никога повече, 3 месеца ми беше предостатъчно


Mishonti
Мнения: 1834
Регистриран на: Пон 21 ное 2011 15:14
Автомобил: C220
Двигател: CDI 2007
Местоположение: Бургассс

Re: Vivacom! Банда некадърници*

Мнениеот Mishonti » Пон 26 фев 2018 21:25


В случая си се паднал на търговци, които не са знаели какво правят - съдя по това, което пишеш. 90лв са ти взели като депозит след кредитна проверка, която правят от страна на Виваком, ако си длъжник някъде парите са с цел застраховка на компанията.
Процедурата по прехвърляне на номер трае около 6-7 минути. Нито един нов номер няма активен роуминг, за това той трябва да се активира впоследствие на оператор - 123.
Виваком със сигурност е най-добрият оператор, за съжаление не си попаднал на магазин.


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11917
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Vivacom! Банда некадърници*

Мнениеот К.Одаджийски » Пон 26 фев 2018 21:37


Да приемем, че съм изтеглил късата клечка с магазин, защо трябва роуминг да се активира от оператор, като изрично съм го поискал? Приемам го за пропуск на продавачите, че не са ме уведомили. В Теленор ми прехвърлиха номерата з 5 минути и на втория ден, докато от БОБ на виваком чаках седмица и повече време.
И въпреки всичко остава въпросът с непоисканите 100 мб интернет за 1 лев заредени нощес

Ето го написано екстра вярно
Тарифни планове Smart M/M+/L/L+/XL/XL+ позволяват преференциално и последователно ползване на до 3 пакета по 100 МВ на максимална скорост в рамките на всеки месечен период на фактуриране на единична цена за всеки пакет от 1,00 лв. с ДДС. След изчерпване на включените в тарифния план MB на максимална скорост всеки от 3-те пакета ще се активира последователно и след изчерпване на предходния пакет в рамките на един месечен период на фактуриране, като абонатът има право предварително да откаже активирането им. За тази цел преди изразходване на включеният в тарифния план обем МВ на максимална скорост, ще бъде получено уведомително кратко текстово съобщение (SMS) за предстоящо активиране на допълнителния пакет, какъв обем МВ на висока скорост остават за ползване и условията за предварителен отказ от активиране. Предварителният отказ се извършва чрез SMS-отговор на кратък номер 1875 с текст STOP в рамките на съответния месечен период на фактуриране или след получаване на уведомителен SMS преди активирането на (а) първият допълнителен пакет, като в този случай отказът важи за възможността за ползване на 3-те допълнителни пакета, (б) вторият допълнителен пакет, като в този случай отказът важи за възможността за ползване на втория и третия допълнителни пакета и (в) третият допълнителен пакет, като в този случай отказът е само по отношение на възможността за ползване на последния. Включените MB на максимална скорост в тарифния план са валидни в България и в роуминг в ЕС. Всеки един от допълнителните пакети се предоставя на максимална скорост в България и в роуминг в ЕС. След изчерпване на предоставените на максимална скорост MB по тарифен план и съответно ползвани допълнителни пакети скоростта се ограничава до 64 Kbps в България и в ЕС.

Това го има в условията доколкото разбирам ако си израсходиш МБ на максимална скорост директно ти зачукват до 3 пакета по 100 мб за по левче. Има и вариант предварително да се откажеш със СМС. Ако това е непоискана услуга здраве му кажи.



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 152 госта