Vivacom! Банда некадърници*

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
maxpayne
Мнения: 2808
Регистриран на: Нед 28 сеп 2008 12:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Vivacom! Банда некадърници*

Мнениеот maxpayne » Пет 19 окт 2012 15:57


eng написа:Значи случая е следния-мой роднина е на договор от една година (12 месеца) към Виваком, отиваме на 13-тия месец с молба да бъде прекратен договора

По новия закон след изтичане на срочния договор същия се превръща в безсрочен при бездействие. Тоест като отидеш след края на срочния ти договор можеш да го прекратиш с едномесечно предизвестие. А за да докажат, че ти изрично си го подновил при старите условия трябва да представят доказателства, каквито те естествено нямат




Потребителски аватар
eng
Мнения: 1053
Регистриран на: Пет 16 фев 2007 23:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бг

Re: Vivacom! Банда некадърници*

Мнениеот eng » Пет 19 окт 2012 17:11


maxpayne написа:
eng написа:Значи случая е следния-мой роднина е на договор от една година (12 месеца) към Виваком, отиваме на 13-тия месец с молба да бъде прекратен договора

По новия закон след изтичане на срочния договор същия се превръща в безсрочен при бездействие. Тоест като отидеш след края на срочния ти договор можеш да го прекратиш с едномесечно предизвестие. А за да докажат, че ти изрично си го подновил при старите условия трябва да представят доказателства, каквито те естествено нямат

Да де колега и аз за същото имах предвиди и нещото което най много ме издразни е че цялото семейство сме там към тия смотаняци, нито веднъж за тия 6 или 7 години не сме пресрочили сметка (отделене е въпроса колко са били точни сметките защото напоследък ми се струваха адски завишени.......но си ги плащах).
По изказването на един колега по-нагоре за БОБ-мерси за идеята за тях не се бях сещал, само незнам дали като си на ваучер ей така между другото не ти подновяват договора без ти да знаеш за поне 2 години.
Поразрових се малко за бобеца като написах в гугъл "мнения за БОБ" и ето една от първите темички-http://clubs.dir.bg/showflat.php?Board=blackfirm&Number=1951896831&page=0&view=collapsed&sb=5&part=all&vc=1
Много странно бре хора защо не с еопитват поне този който е минла към някой оператор да го задържат, ако не му правят някой подарък (както е в чужбина), то поне да не го мятат с договори, сметки, скрити звездички и т.н. по ш...я договор.Говоря за трите оператора в Бг?Странно поведение наистина,всичките са един дол дренки.Само на предплатени услуги вече е...л съм им м....та (извинявам се за грубия език), но всички заслужават това.


Потребителски аватар
stoi4o.d
Мнения: 3332
Регистриран на: Съб 27 фев 2010 17:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Vivacom! Банда некадърници*

Мнениеот stoi4o.d » Пет 19 окт 2012 17:24


Ами и Ментел и Глобул не са по-различни,даже са и много по-зле ако погледнем реално eusa

Вече няколко години сме на Виваком,тел и нет,а скоро и ТВ...засега сме много доволни,не сме чули и оплаквания от познати и приятели.А номерът ми от Мтел ми го пренесоха за няколко дни без никакви проблеми :beer

Може би служителите в офиса са некадърници :Mr Green Fun подай оплакване :да:


Потребителски аватар
eng
Мнения: 1053
Регистриран на: Пет 16 фев 2007 23:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бг

Re: Vivacom! Банда некадърници*

Мнениеот eng » Пет 19 окт 2012 17:29


BG_Golf4e написа:Може би служителите в офиса са некадърници :Mr Green Fun подай оплакване :да:


Колега както казах а и те смаите казват че не зависело от тях и наистина аз само разговарях с неква кифла от кол центъра им който се намира незнайно къде вероятно в София.И предоплагам именно те от кол центъра са виновни за случилото се, аз изрично за н-ти път им повторих че не желаем преподписване на нов договор а тоя да си остане просто безсрочен и когато реша да им набия пръта, да ама не, нашибали ме на двугодишен договор-нещо което аз нито съм искал нито при телефонните разговори е ставало дори на въпрос.Подадох и жалба която уж от седемдневен срок се проточва до днес, жалбата е подадена август месец и така..............незнам към коя институция да се обърна вече защото това е рекет и то цигански по най селяндурския начин.


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Vivacom! Банда некадърници*

Мнениеот icoico » Пет 19 окт 2012 17:50


MITKO_DVD написа:
Ljubon написа:
eng написа:Мисля следващата ми карта да е "на ваучер" само не знам на кой от трите оператора да се спра.

Направо хващай четвъртия - b*b. Говориш - плащаш, не говориш - не плащаш. :idea: И нямаш договор. Не ти трябват скъпите ваучери. :012:

това не ели към М-те :oops: :idea:


Точно Ментел си е. Отделен бранд (дрън-дрън mhihi ). И ИМАШ договор, просто подлежи на прекратяване без неустойка с едномесечно предизвестие. Нали минах на b*b та знам...


Потребителски аватар
eng
Мнения: 1053
Регистриран на: Пет 16 фев 2007 23:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бг

Re: Vivacom! Банда некадърници*

Мнениеот eng » Пет 19 окт 2012 18:03


icoico написа:
MITKO_DVD написа:
Ljubon написа:
eng написа:Мисля следващата ми карта да е "на ваучер" само не знам на кой от трите оператора да се спра.

Направо хващай четвъртия - b*b. Говориш - плащаш, не говориш - не плащаш. :idea: И нямаш договор. Не ти трябват скъпите ваучери. :012:

това не ели към М-те :oops: :idea:


Точно Ментел си е. Отделен бранд (дрън-дрън mhihi ). И ИМАШ договор, просто подлежи на прекратяване без неустойка с едномесечно предизвестие. Нали минах на b*b та знам...

Ами това добре въпроса е наистина да го прекратяват след едномесечен срок, а не като тия ................................................ неудобно ми е д аим изговоря именцето дори защото ще наговоря и много цинизми да ти го продължат с две ш...ни годинки без ти да си искал.


Потребителски аватар
predat0r
Мнения: 2810
Регистриран на: Чет 02 фев 2012 13:44
Автомобил: Mercedes-Benz W203
Двигател: C270CDI
Местоположение: АСЕНОВГРАД

Re: Vivacom! Банда некадърници*

Мнениеот predat0r » Пет 19 окт 2012 18:24


Бащами и майками си пренесоха на веднъж Мтел-ските номера към Виваком. За няма и седмица и то без никакви излишни главоболия.. Но когато е подписвал договор не са го подсетили да си вземе някакъв Gsm.. Аз го подсетих и на другия ден отива и са му казали само 1 телефон имал право да вземе.. А пък пренася 2номера.... Ако ги прави към 1 довогор дали е така... Или и за двата номера се прави по отделно договор. Нека по запознатите да кажат.


Потребителски аватар
my heart iS iCe
Мнения: 5418
Регистриран на: Сря 11 мар 2009 20:29
Автомобил:
Двигател:

Re: Vivacom! Банда некадърници*

Мнениеот my heart iS iCe » Пет 19 окт 2012 18:36


predat0r написа: Ако ги прави към 1 довогор дали е така... Или и за двата номера се прави по отделно договор. Нека по запознатите да кажат.

Щом има 2 номера в група, ако той е титоляра на групата, има право да вземе 2 телефона, но винаги има НО зависи на какви хора ще попаднеш в офиса! На мой познат му дадоха и за 4-те телефона в групата, по един телефон, от тези Нокия 100! Ако баща ти е искал по-нов с камера и други екстри е нормално да му откажат!
Иначе колегата създал темата, е събирал яко нерви с тях, то не само те са такива, както са казали колегите по-напред, всички са раждани от една майка! Истината си е номер на ваучар но сметките са много по-високи!


Потребителски аватар
predat0r
Мнения: 2810
Регистриран на: Чет 02 фев 2012 13:44
Автомобил: Mercedes-Benz W203
Двигател: C270CDI
Местоположение: АСЕНОВГРАД

Re: Vivacom! Банда некадърници*

Мнениеот predat0r » Пет 19 окт 2012 18:40


my heart iS iCe написа:
predat0r написа: Ако ги прави към 1 довогор дали е така... Или и за двата номера се прави по отделно договор. Нека по запознатите да кажат.

Щом има 2 номера в група, ако той е титоляра на групата, има право да вземе 2 телефона, но винаги има НО зависи на какви хора ще попаднеш в офиса! На мой познат му дадоха и за 4-те телефона в групата, по един телефон, от тези Нокия 100! Ако баща ти е искал по-нов с камера и други екстри е нормално да му откажат!
Иначе колегата създал темата, е събирал яко нерви с тях, то не само те са такива, както са казали колегите по-напред, всички са раждани от една майка! Истината си е номер на ваучар но сметките са много по-високи!


Точно на другия ден бащами се появи с 1бр Nokia 100 !


Потребителски аватар
Winner25
Мнения: 7339
Регистриран на: Пон 14 мар 2005 15:33
Автомобил: VW Passat B4 B6
Двигател: ABS BKC
Местоположение: Казанлък

Re: Vivacom! Банда некадърници*

Мнениеот Winner25 » Пет 19 окт 2012 20:08


Специално за преноса на номерата, не виждам смисъл да се бавят, при положение че те имат интерес това да се случи :) Явно са сбъркали и са се омотали в собствените си лъжи :Mr Green Fun Аз пренесох три номера от глобул към виваком и всичко стана изключително бързо и в срок. И не че не бях доволен от предишния оператор просто в момента виваком имаха по-добра оферта :)


Потребителски аватар
Ljubon
Мнения: 3327
Регистриран на: Съб 15 авг 2009 10:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Vivacom! Банда некадърници*

Мнениеот Ljubon » Пет 19 окт 2012 20:55


icoico написа:Точно Ментел си е. Отделен бранд (дрън-дрън mhihi ). И ИМАШ договор, просто подлежи на прекратяване без неустойка с едномесечно предизвестие. Нали минах на b*b та знам...

Или ако не говориш 6 месеца, те заличават автоматично без последствия. :012:


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Vivacom! Банда некадърници*

Мнениеот dobrin » Пет 19 окт 2012 21:20


BG_Golf4e написа:Може би служителите в офиса са некадърници :Mr Green Fun подай оплакване :да:

Точно това имах предвид. И на кого да подам жалбата, на тях ли пак? И пак да я затрият някъде? Не, благодаря, заради именно такива субекти, повече няма да имам вземане даване с Виваком. Това е жалбата. И тази тема тук. Да могат други потребители като мен поне да се предпазят от подобна некадърност и да се защитят, като си пазят документите.
За съжаление Виваком не е това, което бяха. Един от първите клиенти съм им, още когато пуснаха само предплатената услуга, след това и дълго време с договор. Съвсем други бяха хората, работещи там, имаше отношение към клиента. Сега за съжаление повечето техни служители, с които влизам в досег, са ... Сега вече подадох заявление за прекратяване на всички мои договори с тях, пазя си го естествено.


Потребителски аватар
Matematiks
Мнения: 3168
Регистриран на: Вто 27 ное 2007 17:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Vivacom! Банда некадърници*

Мнениеот Matematiks » Пет 19 окт 2012 22:51


Аз пообиколих магазини на сВиваком и си харесах ЕДИН служите и си ползувам само него :D

Иначе са доста некадърни,вярно е.Лъжат мажат зловещо ,някой от незнание омазват,други умишлено.И все пак за мен за момента като телефония е най евтино,за интернета и ТВ съм заложил на други


Потребителски аватар
LILO&STICH
ябълката на раздора
Мнения: 13068
Регистриран на: Сря 17 авг 2005 15:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Vivacom! Банда некадърници*

Мнениеот LILO&STICH » Пон 22 окт 2012 16:26


http://dnes.dir.bg/news/globa-nomer-mob ... 51356?nt=4
Добри,изпуснал си шанса

mhihi


Потребителски аватар
dlug
Мнения: 2510
Регистриран на: Вто 10 юли 2007 18:19
Автомобил: Passat B5.5 2003 1.9 TDI
Двигател: AVB
Местоположение: София

Re: Vivacom! Банда некадърници*

Мнениеот dlug » Пон 22 окт 2012 22:28


Фирмата в която работя имаше страхотни проблеми с отказ от доставка на интернет от тия олигофрени. Очевидно правят клиентите на маймуни само и само да вземат някой грешен лев отгоре. При желание от наша страна да прекратим договора се свързваме с акаунта от страна на виваком, който отговаря за нашата фирма. Тя (в случая беше жена) ни казва, че трябва да се подаде молба за прекратяване с едномесечно предизвестие. Питаме къед точно да се подаде-казва ни да я подадем в електронен вид по техен образец. След месец вместо очакваното спиране ни пристига фактура! Свързваме се с виваком и питаме защо не са ни спряли нета а ни пращат фактура. Отговор-не сме пуснали молба с предизвестие за спиране. Вече порядъчно ядосани обясняваме че сме пуснали молба. Отговор-да се свържем с акаунта ни и да се разберем какво се случва. Свързваме се с онази гореспомената, тя ни казва че трябва да подадем молба! След повторното обяснение, че вече сем подали молба получаваме обяснение че нещо се е случило и се е загубила. Добре, пержалваме месеца и подаваме пак. След месец блажено очаквайки да ни спрат нета с изненада получаваме нова фактура (с предплащане за следващият месец!) Вече бясни звъним във виваком да пиатме какво става. Отговорът отново е че няма молба за прекратярване и да се свържем с акаунта ни. Звъним на акаунта ни, онази овца обяснява че е подала молбата и да се свържем с въпросният отдел. Все още опитвайки се да говорим човешки обясняваме че току що сем говорили с тях и те са ни казали да се обадим на нея. Щяла да провери какво се случва и да се свърже с нас. Две седмици по-късно (след пълна тишина от тяхна страна, както се очаква) вече почти пред нервен срив се осведомяваме къде конкретно се помещава въпросната акаунтка, пишем една молба на ръка и лично аз отивам да я занеса и да получа подпис за това че съм я предал. Отивам, охраната долу пита за кого какво и за кого съм. Обяснявам с две думи-отговорът е че въпросната жена я няма в офиса. На въпросът ми кога ще се върне ми се отговаря-не знам! Аз вече съвсем порядъчно нервиран обяснявам на висок глас на охраната че няма да ме мръдне от там докато някой не ми вземе молбата и не ми се подпише срещу това. Оня се скри някъде а аз тъпо и упорито стоя, гледам мрачно и потрпвам с пръсти. След около половин час оня се домъкна (явно разбрали накрая че няма да се отърват от мен), каза че се бил свързал с оная, (уж я нямаше) и ми обясни къде да оставя молбата. Та успешно спряхме доставката на интернет само след 3 месеца ходене по мъките :)



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 38 госта