Най изгодният начин за отопление в апартамент!

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
iliankocov
Мнения: 1363
Регистриран на: Пон 14 май 2007 17:10
Автомобил: Golf 2 Edition One
Двигател: PF 1990 NZ 1991 KR 1991 BMP 2007
Местоположение: Враца

Re: Най изгодният начин за отопление в апартамент!

Мнениеот iliankocov » Нед 25 ное 2012 1:27


От 2006-7 насам сме с Котле марка Dakon 12-ка. Апартаментът е 3-стаен, като има 4 радиатора - по един във всяка стая без банята и тоалетната. За зима спокойно стигат 2-2.5т въглища, което се равнява на 600-750лв...
От края на октомври, до началото на април, че може и по - натам, в апартамента /целия/ се поддържа постоянна температура от 24-27 градуса/без значение навън дали е -20 или -30 градуса/. Котлето се гаси 2-3 пъти максимум за зимния период за почистване, а през останалото време бумти яко :Mr Green Fun Апартаментът е с външна и вътрешна изолация, и алуминиева дограма на около 10 години. Котлето е вкарано в помещение зад външната врата и НЕ мирише и по никакъв начин не може да се каже, че тая къща се отоплява на твърдо гориво.За конденз на стъклата също не може да става и дума! + това има и 2 климатика... които общо взето топлят докато са пуснати... в момента в който го угасиш почват да ти мръзнат краката mhihi
Поздрави! :beer




Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Най изгодният начин за отопление в апартамент!

Мнениеот milmar » Нед 25 ное 2012 10:22


iliankocov написа:....като има 4 радиатора - по един във всяка стая без банята и тоалетната. За зима спокойно стигат 2-2.5т въглища, което се равнява на 600-750лв....
..... + това има и 2 климатика... които общо взето топлят докато са пуснати... в момента в който го угасиш почват да ти мръзнат краката mhihi
Поздрави! :beer

За твоето котле е ясно :D , но колега по-нагоре питаше "дали е на сметка" електрическо котле.
Освен това за климатика- ако ти е студено, коя е тази сила дето те кара да го изключиш :Mr Green Fun ? Освен това в много случаи е предимство- представи си че сутрин тръгвате всички на работа, за какво е нужно да е топло 5 часа като няма никой вкъщи? Няма безплатен обяд, не знам защо си мислите, че щом огасите котлето, а водата все още топли в радиаторите 4-5 часа, това е на далавера? Ами не е, платили сте си за това, че топлите празните стаи докато изтине водата :idea: !


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8114
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Най изгодният начин за отопление в апартамент!

Мнениеот Bai Sando » Нед 25 ное 2012 12:00


На скоро чух в една реклама за котлета дето с едно зареждане топлели по 30 часа :shock
Е такова да си набарам...ама ще е цифра.Иначе котле на ток знам,че много скъпо излиза :(


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8293
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Най изгодният начин за отопление в апартамент!

Мнениеот Stivi » Нед 25 ное 2012 12:06


Bai Sando написа:На скоро чух в една реклама за котлета дето с едно зареждане топлели по 30 часа :shock
Е такова да си набарам...ама ще е цифра.Иначе котле на ток знам,че много скъпо излиза :(


И до котлето седи един мармот който слага вътре дърва за да стане това с 30-те часа mhihi То ако всичко в рекламите беше истина щяхме да живеем по 150 години и да изглеждаме като модели mhihi
Е,ако котела е предвиден за триетажна къща а ти топлиш с него 2 стаи може и повече от 30ч да изкара :idea:


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8114
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Най изгодният начин за отопление в апартамент!

Мнениеот Bai Sando » Нед 25 ное 2012 12:18


30 часа май казваха за дърва и няколко денонощия за въглища.Мисля че по радио 1 въртяха тая реклама :shock
И аз не вярвам много...тва да не е ТЕЦ mhihi


Потребителски аватар
fox_vt
Мнения: 2788
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 18:22
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: AHU 97
Местоположение: Велико Търново

Re: Най изгодният начин за отопление в апартамент!

Мнениеот fox_vt » Нед 25 ное 2012 13:15


Bai Sando написа:На скоро чух в една реклама за котлета дето с едно зареждане топлели по 30 часа :shock
Е такова да си набарам...ама ще е цифра.Иначе котле на ток знам,че много скъпо излиза :(

Този котел вероятно е пиролизен и наистина с едно зареждане изкарва към 12 часа ама чак 30 малко са се оляли с рекламата mhihi mhihi http://www.multiterm.org/products/ekovim.html


Потребителски аватар
iliankocov
Мнения: 1363
Регистриран на: Пон 14 май 2007 17:10
Автомобил: Golf 2 Edition One
Двигател: PF 1990 NZ 1991 KR 1991 BMP 2007
Местоположение: Враца

Re: Най изгодният начин за отопление в апартамент!

Мнениеот iliankocov » Нед 25 ное 2012 14:11


milmar написа:
iliankocov написа:....като има 4 радиатора - по един във всяка стая без банята и тоалетната. За зима спокойно стигат 2-2.5т въглища, което се равнява на 600-750лв....
..... + това има и 2 климатика... които общо взето топлят докато са пуснати... в момента в който го угасиш почват да ти мръзнат краката mhihi
Поздрави! :beer

За твоето котле е ясно :D , но колега по-нагоре питаше "дали е на сметка" електрическо котле.
Освен това за климатика- ако ти е студено, коя е тази сила дето те кара да го изключиш :Mr Green Fun ? Освен това в много случаи е предимство- представи си че сутрин тръгвате всички на работа, за какво е нужно да е топло 5 часа като няма никой вкъщи? Няма безплатен обяд, не знам защо си мислите, че щом огасите котлето, а водата все още топли в радиаторите 4-5 часа, това е на далавера? Ами не е, платили сте си за това, че топлите празните стаи докато изтине водата :idea: !

Пиша по темата, а тя е именно - "Най изгодният начин за отопление в апартамент!"


Потребителски аватар
fox_vt
Мнения: 2788
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 18:22
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: AHU 97
Местоположение: Велико Търново

Re: Най изгодният начин за отопление в апартамент!

Мнениеот fox_vt » Нед 25 ное 2012 14:43


Абе то най изгодният е разтегливо понятие-примерно дърва и въглища евтино уж ама мъкнеш надолу пепел нагоре дърва и въглища а ако няма асансьор че съм виждал и такива входове,ами цапането на под на стени на таван ама то тва са разходи за на лято и тях не ги слагате в сметката "изгодно"От друга страна ток,газ,централно парно чисто удобно с по високи начални и месечни сметки,все пак сме 21 век аз зимата като изляза на терасата maikomila не мога да видя отсрешния блок от смог тва да си прибереш прането от терасата и да мирише на зима scare невероятно минало mhihi mhihi


Потребителски аватар
doaiena
Мнения: 1500
Регистриран на: Чет 05 фев 2009 17:51
Автомобил: Audi A3
Двигател:
Местоположение: София, Зоната на здрача
Контакти:

Re: Най изгодният начин за отопление в апартамент!

Мнениеот doaiena » Нед 25 ное 2012 17:27


Вече няма евтина енергия, независимо от какво естество ще е, петрол и производни, въглища, дърва, атомна енергия!
Евтината енергия беше в апогея си в периода от 30те до 80те години на нашия век, още в края на 90те години вече се усеща недостига на енергия и същевременно нарасналото търсене повишава цената с всяка изминала година, напълно нормално и естествен ход на нещата все пак населението на земята се удвои за няма и 50години!
Още по зле и скъпо ще става, понятието евтина енергия трябва да се забрави!


Потребителски аватар
fox_vt
Мнения: 2788
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 18:22
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: AHU 97
Местоположение: Велико Търново

Re: Най изгодният начин за отопление в апартамент!

Мнениеот fox_vt » Нед 25 ное 2012 21:12


Виж сега има разлика винаги ще има по евтина енергия ти на каква база казваш че няма евтина енергия.Има най евтина по скъпа и най скъпа енергия.Като от всички изброени атомната си остава фаворит но се отклонихме от темата :D


Потребителски аватар
passat19911800
Мнения: 166
Регистриран на: Нед 16 авг 2009 12:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pazardjik

Re: Най изгодният начин за отопление в апартамент!

Мнениеот passat19911800 » Нед 25 ное 2012 22:01


На колегата препоръчвам следното:
Най -евтино печка на дърва и въглища - голяма хамалогия, но ще е топло с най-малко разходи /цената на въглищата е най-ниска. Около 600лв. /два кубика дърва - 180 лв. и 1,5 тона въглища - 540лв. Общо около 700 лв.
Евтино и ефективно на средна цена:
1.PVC-дограма - не необходимо най-доброто, нещо на средна, ако вече не я е сменил /прозорци и външни врати/.
2.Изолация 2 см - вътрешна само на външни стени.
3.Инверторен климатик /дайкин, фуджицу и др./ около 1400 лв с монтаж. В София си е студено през зимата, така че по дорбе климатика да е инверторен. При отворени врати топли нормално до около 65 м2, ако има възможност за още един ще е по-добре, тъй като в студените дни няма да има ясно изразени топли и студени възушни течения. Ако има малки деца задължително два бр.


Потребителски аватар
petarkolev
Мнения: 1702
Регистриран на: Пет 10 ное 2006 10:16
Автомобил: Jetta II 1.8
Двигател: RP
Местоположение: София

Re: Най изгодният начин за отопление в апартамент!

Мнениеот petarkolev » Пон 26 ное 2012 9:11


Dead man написа:А как стой въпроса с ел котле и алуминиеви радиатори ??

Има ли сметка ? Някой да се топли така ??

Ако да-кое как и защо... :talk:

Мисля да си взема ел. котле и така да се топля... :roll:

Аз съм с ел. котел на първи етаж, 4 стаен + кухня - плащам от 150 до 400 лв., в зависимост от това колко е студено. За пример февруари миналата година ми беше 400 лв. сметката, това е най-високата ми сметка от 10 години насам. Алуминиеви са ми радиаторите с допълнително изградена хоризонтална развивака, вертикалната я махнах.


Потребителски аватар
petarkolev
Мнения: 1702
Регистриран на: Пет 10 ное 2006 10:16
Автомобил: Jetta II 1.8
Двигател: RP
Местоположение: София

Re: Най изгодният начин за отопление в апартамент!

Мнениеот petarkolev » Нед 02 дек 2012 18:47


Интересува ме, колко излиза отопление на газ за апартамент 100 ина квадрата. Бих бил благодарен на колегите, които споделят какви сметки са плащали миналата зима.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8293
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Най изгодният начин за отопление в апартамент!

Мнениеот Stivi » Нед 02 дек 2012 19:43


petarkolev написа:Интересува ме, колко излиза отопление на газ за апартамент 100 ина квадрата. Бих бил благодарен на колегите, които споделят какви сметки са плащали миналата зима.


За 100кв ако искаш да ти е топло навсякъде според зависи от разположение,етаж и екстри /дограма ,изолация/ от 300 до 600лв !


Потребителски аватар
quattro^^
Мнения: 1662
Регистриран на: Пет 05 окт 2007 20:52
Автомобил: audi a6 c5
Двигател: AJL
Местоположение: Пловдив

Re: Най изгодният начин за отопление в апартамент!

Мнениеот quattro^^ » Пон 03 дек 2012 23:36


Matematiks написа:На същата тази инсталация с алуминиевите радиатори се Буха една термопомпа(в ибей не са толкова скъпи) и забравяш :D . Примерно - http://www.ebay.co.uk/itm/NEW-GROUND-SO ... 3a7bbbfd88 :arrow: http://www.ebay.co.uk/itm/19kw-air-sour ... 3a7bec565a

:arrow:
http://www.ebay.co.uk/itm/FUJITSU-air-c ... 3f189f5a3a
Даже вместо алуминиеви радиатори най добре такива с топлообменник и перка http://www.ebay.co.uk/itm/Fan-Coils-For ... 4aa9472ee8


А и изстудява освен това - няма жеги вече за теб летоска :talk:

дай инфо за това животно на какъв принцип работи :roll:



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 145 госта